1374 6035 Africana / bali Mugg, mask & skulptur, trä. Höjd: 16-24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:38)
1374 3608 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Lava lamp". Monogramsignerad. Akryl på duk, ormad, 49,5x49,5 cm
S�ldes inte (Sista budtid är den 1 februari 2021 20:16)
1374 3602 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. Landsväg. "Highway 369". Oramad, akryl på duk, 40x40 cm
S�ldes inte (Sista budtid är den 1 februari 2021 19:45)
1374 6331 Akvarell Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Marin, 23x39 cm. Ej signerad. Ej signerad. Ej signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:49)
1374 6573 Akvarell Oidentifierad konstnär. Sign E Maury, Kvinna. Signerad, daterad 1902,57x44 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:39)
1374 5299 Akvarell Oscar Martinez. Signerad, "Escondidilla". Motivet: 52x72cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:05)
1374 6488 Ampel Karl Johanstil. Diameter: 34cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:35)
1374 6001 Armbandsur Herrur Longines, Hydro Conquest, quartz, refnr: L3. 663. 4, serienr: 34738292. Diameter: 42mm, stål, datum, viklås, med box och ytterkartong
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:55)
1374 6324 Barbord ett par. Diameter: 55, höjd: 107 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:25)
1374 6090 Barnvagn omkring sekelskiftet 1900. Längd: 110 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:43)
1374 6561 Barometer Metall. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:21)
1374 6206 Barskåp Gustaviansk stil, intarsia, jakaranda (cites-intyg medföljer), invändig belysning. Bredd: 89 cm. Djup: 58 cm. Höjd: 172 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:51)
1374 6291 Bartholoméflaska Tenn, 1700-tal, "1760". Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:11)
1374 6236 Biblioteksstege England. Höjd: 115cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:27)
1374 6003 Blandteknik 2 st, Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma (1904-1997), Sverige. 22x15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:12)
1374 6314 Blandteknik Indien, 35x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:34)
1374 6188 Blandteknik Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Relief. Signerad, daterad 1971,50x100 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:42)
1374 6065 Blandteknik Nikolai Lehto (1905-1994), Signerad, daterad -48. Motivet: 32x24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:30)
1374 6431 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad T Nilson, figurer. Motivet: 54x74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:50)
1374 6074 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. "du är min", 33x25 cm. Signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:32)
1374 5223 Blandteknik Werner Pfeiffer (f. 1937), Tyskland. Färglitografi på spegelglas. Signerad, numrerad AP, ramens innermått: 89x89 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:24)
1374 5033 Blomsterbord Gustaviansk stil. Bredd: 70, djup: 35 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:29)
1374 6340 Bokhylla 1930-tal. Bredd: 117, djup: 25 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:18)
1374 6339 Bokhylla mahogny, Karl Johanstil. Bredd: 134, djup: 33 cm, höjd: 131 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:21)
1374 6299 Bokhyllor 3 st, England, idegran. Bredd: 87 cm. Djup: 29 cm. Höjd: 182 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:43)
1374 6407 Boksnurra England, Idegran. Diameter: 49, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:22)
1374 6302 Boksnurra England, Idegran. Längd: 46, djup: 46 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:30)
1374 6497 Bonad 1800-tal, uppfodrad duk, 120x200 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:31)
1374 6141 Bonad Jaktmotiv, 190x128, maskinvävd
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:30)
1374 4190 Bonad Slavicek Zbynek, 118x151 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:54)
1374 5150 Bonad / matta Kelim, Jajin, 218x230 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:14)
1374 6400 Bordsfotogenlampa höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:59)
1374 6552 Bordsfotogenlampa Metall, med glaskupa. Höjd: 65cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:00)
1374 6147 Bordsfotogenlampa metall/glas. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:32)
1374 6456 Bordsfotogenlampa omkring 1900. Höjd: 55 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:47)
1374 6455 Bordsfotogenlampa omkring 1900. Höjd: 58 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:14)
1374 6346 Bordslampa Barockstil, mässing. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:40)
1374 6394 Bordslampa Buddha. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:12)
1374 6208 Bordslampa mässing, empirestil. Höjd: 43cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:13)
1374 6551 Bordslampa mässing, sten, glas. Höjd: 53cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:09)
1374 6245 Bordslampa mässing. Höjd: 42cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:07)
1374 6261 Bordslampa mässing. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:23)
1374 6262 Bordslampa mässing. Höjd: 75cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:54)
1374 6227 Bordslampa mässing. Höjd: 78cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:33)
1374 6534 Bordslampa Metall, England, plåtskärm. Höjd: 62cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:05)
1374 6401 Bordslampa Metall, Kvinna. Höjd: 57, nutida
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:05)
1374 6392 Bordslampa NK, Italien. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:31)
1374 6417 Bordslampa Plåtskärm. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:52)
1374 6399 Bordslampa Segelbåt, mässing. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:22)
1374 6458 Bordslampa Skulptural, pojke. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:49)
1374 6398 Bordslampor 3 st, (böcker). Höjd: 37-65 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:11)
1374 6242 Bordslampor Ett par, mässing, ca, höjd: 50cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:30)
1374 6243 Bordslampor Ett par, mässing, ca, höjd: 50cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:06)
1374 6232 Bordslampor Ett par, mässing, ca, höjd: 50cm.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:34)
1374 6228 Bordslampor Ett par, mässing. Höjd: 54cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:11)
1374 6343 Bordslampor ett par, Snäckformade, konstmassa. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:35)
1374 6244 Bordslampor mässing, ca, höjd: 50cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:27)
1374 6402 Bordsspegel tenn, 28x24 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:28)
1374 6525 Bordsstaffli Ett par, mässing, rokokostil. Höjd: 39cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:21)
1374 6547 Bordstabletter & coaster 24+ 8st, England, 11x11-30x39cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:56)
1374 6210 Bordsuppsats Empirestil, nutida. Diameter: 26cm, höjd: 35cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:55)
1374 6415 Brasskärm Metall, 90x62 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:25)
1374 6427 Brevpress Hund, nutida. Längd: 16, djup: 10 cm, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:15)
1374 6535 Brevställ Coaster & pennställ. Höjd: 3-10cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 21:13)
1374 6318 Bricka Couroc, California, USA, 32x24 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:52)
1374 6325 Byrå 1890-tal, Mahogny/valnöt, längd: 106, djup: 48 cm, höjd: 102 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:02)
1374 6304 Byrå England, Idegran. Bredd: 56. Djup: 47 cm, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:26)
1374 6120 Byrå Furu. Bredd: 100 cm. Djup: 48 cm, höjd: 104 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:25)
1374 6119 Byrå mahogny. Bredd: 92 cm. Djup: 46 cm, höjd: 118 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:11)
1374 6412 Byrå Rustik. Bredd: 50, djup: 32 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:10)
1374 6330 Byrå sengustaviansk stil. Bredd: 100, djup: 49 cm, höjd: 82 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:57)
1374 6301 Byrå/sekretär England. Bredd: 59. Djup: 40 cm, höjd: 137 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:22)
1374 6416 Cd-ställ England. Längd: 38, djup: 28 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:05)
1374 6203 Champagneglas 4 st, Orrefors. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:25)
1374 6323 Collage Oidentifierad konstnär. Ej signerad, ramens innermått: 48x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:36)
1374 3136 Collier silver (925), Alicia Rodriguez, 2013. Enligt uppgift tillverkat i tre exemplar. Längd: 45cm. Vikt: 25,2g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:49)
1374 6038 Coupeglas 6 st, 1950-tal. Diameter: 9,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:18)
1374 6345 Cykel trä och metall. Längd: 110, höjd: 92 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:20)
1374 6487 Dekorelement längd: 36cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:17)
1374 6539 Efterrättskålar 19st, olika färger. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:02)
1374 6133 Emmafåtöljer Ett par
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:21)
1374 6102 Etagebord 1890-tal. Med låda, Bredd: 48 D, 35. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:01)
1374 6162 Etsningar 4 st, W Pech. Signerade, kompositörer, 11x9cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:16)
1374 6390 Färgetsning Bo Beskow (1906-1989), Sverige. Signerad, numrerad 1/1. Motivet: 26x34cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:16)
1374 6580 Färgetsningar 2 st, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Del av svit. Signerad, numrerad 38/50. Etsning + handkolorering. Bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:04)
1374 6575 Färglitografi "Stockholm 1801", eftertryck. Ej signerad. Motivet: 33x62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:58)
1374 6184 Färglitografi 2 st, Waldemar Lorentzon (1899-1984), Sverige. Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad. Motivet: 40x57 respektive 54x39 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:17)
1374 6010 Färglitografi Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Utsikt mot Gamla Stan. Signerad, numrerad 56/290. Motivet: 42x58 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:38)
1374 6220 Färglitografi Anders Appelqvist (f. 1958), Sverige. Signerad, PT, "lifterskan", bladets mått: 64x90cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:55)
1374 6504 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, östermalmshallarna. Motivet: 37x53cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:28)
1374 6505 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Motivet: 38x45cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:11)
1374 6042 Färglitografi Bo Swenson (f. 1932), Sverige. "Trädet". Signerad, daterad -73, PT. Motivet: 65x50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:24)
1374 6136 Färglitografi Constantin, "Dark blue", Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 45x60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:09)
1374 6364 Färglitografi eftertryck, Stockholm. Ej signerad. Motivet: 37x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:01)
1374 6365 Färglitografi Einar Rosén (1910-1998), Sverige. Signerad, numrerad 85/235. Motivet: 41x50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:26)
1374 6361 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Slussen, Stockholm. Signerad, numrerad 139/360. Motivet: 54x63 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:53)
1374 6363 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Stortorget, Stockholm. Signerad, numrerad 140/360. Motivet: 52x62 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:32)
1374 6362 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Utsikt mot Fåfängan. Signerad, numrerad 136/200. Motivet: 51x63 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:51)
1374 6224 Färglitografi Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. Signerad, numrerad 428/450. Motivet: 34x43cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:19)
1374 6192 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. PT -52, ej signerad, oramat löst blad. Bladets mått: 60x44 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:12)
1374 6183 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad. Motivet: 42x50 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:12)
1374 6049 Färglitografi Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrerad 68/250, daterad -77, oramat löst blad, bladets mått: 67x50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:44)
1374 6048 Färglitografi Frédéric Iriarte (f. 1963), Signerad, numrerad 100/120, oramat löst blad, bladets mått: 34,5x59,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:49)
1374 6045 Färglitografi Gunnar Larson (f. 1925), Sverige. Gård. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), med dedikation. Motivet: 32x36 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:10)
1374 6125 Färglitografi Gunnar Zilo (1885-1958), Sverige. Signerad, numrerad 192/250. Motivet: 44x33cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:50)
1374 6310 Färglitografi Jehudit Shadur, 1988. Signerad, numrerad 102/200. Motivet: 25x17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:37)
1374 5026 Färglitografi Lars Eje Larsson (f. 1954), Sverige. "Hinken". Signerad, numrerad 127/250, ca 45x60 cm, oramat löst blad L
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:55)
1374 6097 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 299/310. Motivet: 20x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:37)
1374 2030 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. "Söder i blom". Signerad, numrerad 258/280. Motivet: 48x57cm
1374 6107 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 80/250m 1986, daterad "första vårtecknet". Motivet: 38x27cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:43)
1374 5027 Färglitografi Nina Thorgeirsdottir (f. 1967), Sverige. Kvinnor vid gatlykta. Signerad, numrerad 115/190, ca 70x50 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:51)
1374 6175 Färglitografi Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Sverige. Signerad, numrerad 23/360, snöplogen, bladets mått: 54x59, oramat löst blad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:31)
1374 6163 Färglitografi Shraga Weil (1918-2009), Israel. Signerad, numrerad 68/125. Bladets mått: 70x50 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:24)
1374 6386 Färglitografi signerad. Signerad, numrerad 309/360. Motivet: 47x38cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:39)
1374 6515 Färglitografi Staffan Ullström (f. 1949), Sverige. "Ungräv". Signerad, numrerad 95/150. Motivet: 29x23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:45)
1374 6182 Färglitografi Stellan Mörner (1896-1979), Sverige. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), 1967. Motivet: 40x49 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:29)
1374 6186 Färglitografi Stellan Mörner (1896-1979), Sverige. Signerad, numrerad 243/260. Motivet: 51x35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:58)
1374 6181 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Signerad. Motivet: 36x54 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:37)
1374 6190 Färglitografier 3 st, Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Skutor. Signerad, numrerad 115/280 och 121/260 respektive HC. Bladets mått: ca 80x60 cm, 60x80 respektive ca 60x65 cm, oramade löst blad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:56)
1374 6185 Färglitografier 3 st, Hans Belin (1936-2007), Sverige. Signerad, numrerad 166/285. Motivet: 46x55 respektive 55x46 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:23)
1374 6180 Färglitografier 4 st, Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, PT, ramens innermått: 62x72 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:34)
1374 6359 Färglitografier 8 st, Landskapsdräkter. Motivet: 29x21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:08)
1374 6378 Fat Kina. Diameter: 22cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:22)
1374 6081 Fat Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. 26x26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:30)
1374 6373 Fat & skålar 4 delar, Rörstrand, Gratina. Höjd: 7-12cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:58)
1374 6117 Fat & ströare 3 delar, silver, Mexico. Längd: 25cm. Höjd: 9-10cm. Vikt: 158g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:22)
1374 6006 Fåtölj 1940-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:51)
1374 6348 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:15)
1374 5253 Fåtöljer Ett par
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:57)
1374 6251 Fåtöljer Ett par
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:29)
1374 6426 Fåtöljer ett par, Barockstil
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:33)
1374 6093 Fisktallrikar + uppläggningsfat, 10 + 1 st. "Fish", Johnson Bros, England. Tryckt handkolorerad dekor av fiskar och skaldjur. Längd: 26-41 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:49)
1374 6293 Fisktallrikar 6 st, Bavaria. Diameter: 25cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:53)
1374 6087 Flagga Kandidatstad, OS 2004,300x150
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:18)
1374 6500 Floretter + sabel + udda fodral, 5 delar. Längd: 81-106
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:40)
1374 6217 Fotografikonst Baron Ludovic. Signerad, numrerad 82/500, "La Liberté", 60x65cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:55)
1374 6216 Fotografikonst Bin Yang. Signerad, numrerad 17/200, blomsterstilleben, "Eté", 100x100cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:40)
1374 6213 Fotografikonst Kurt Arrigo. Signerad, numrerad 11/200, fire and water, 100x145cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:47)
1374 6218 Fotografikonst Luis Mariano González. "Seasons". Signerad, numrerad 14/500, ca, 60x90cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:22)
1374 6214 Fotografikonst Oliviero Toscani. Signerad, numrerad 63/200, "Toscani 1", 100x150cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:36)
1374 6069 Glas 5+ 2 st, Gullaskrufs glasbruk, Hugo Gelin. Höjd: 12-17 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:32)
1374 6019 Glasskulpturer 2 st, en Signerad Bertil Vallien. Längd: 6-7 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:58)
1374 6226 Golvlampa Markslöjd Sweden, maxhöjd: 166cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:12)
1374 6374 Golvlampa mässing, 2-armad. Höjd: 133 ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:03)
1374 6375 Golvlampa mässing. Höjd: 133 ca
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:45)
1374 6234 Golvlampa mässing. Höjd: 136cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:38)
1374 6154 Golvlampa metall. Höjd: 130
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:36)
1374 6396 Golvlampa Morian, trä. Höjd: 175
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:02)
1374 6388 Golvlampa Morian, trä/bemålad. Höjd: 153 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:01)
1374 6453 Golvlampa Smide. Höjd: ca 167 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:50)
1374 6454 Golvlampa Smide. Höjd: ca 173 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:58)
1374 6231 Golvlampa Två-armad, mässing, ca, höjd: 130cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:24)
1374 6344 Golvlampfot mässing, 3-armad. Höjd: 137
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:34)
1374 6347 Golvlampor ett par, mässing, Fagerhult. Höjd: 140 ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:24)
1374 6296 Golvlampor Ett par, mässing. Höjd: 128cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:21)
1374 6225 Golvlampor Ett par, mässing. Höjd: 135cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:27)
1374 6257 Golvspegel 180x43cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:22)
1374 6329 Gouache Signerad Tsirk, 1963, komposition. Motivet: 39x31 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:05)
1374 6178 Grafik 7 st, bland annat G Norrman/ von Schantz, oramade lösa blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:34)
1374 4007 Grafiskt blad Gicléetryck, Anita Paulsson (f. 1942), Sverige. "Dansen". Signerad, numrerad 7/50, ca 28x38 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:49)
1374 4002 Grafiskt blad Gicléetryck, Anita Paulsson (f. 1942), Sverige. "Första steg", som 61/00. Motivet: 18x28 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:50)
1374 4005 Grafiskt blad Gicléetryck, Anita Paulsson (f. 1942), Sverige. "Stilla". Signerad, numrerad 24/60. Motivet: 18x28 cm, oramat löst blad
1374 4008 Grafiskt blad Gicléetryck, Birgitta Månsson, "Röd klänning". Signerad, numrerad 26/100, ca 28x38 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:51)
1374 5029 Grafiskt blad Gicléetryck, Catrin Johansson, "Ser inte, hör inte". Signerad, numrerad 27/60, ca 40x60 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:53)
1374 4022 Grafiskt blad Gicléetryck, Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Dungeons". Signerad, numrerad 3/50. Motivet: ca 44x60, oramat löst blad
1374 4013 Grafiskt blad Gicléetryck, Per Ola Andersson (f. 1961), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 32/100. Motivet: ca 28x38 cm, oramat löst blad
1374 4001 Grafiskt blad Gicléetryck, Vladimir Kemendy, "Ibiza". Signerad, numrerad 62/100, ca 18x28 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:50)
1374 4029 Grafiskt blad Per Ola Andersson (f. 1961), Sverige. "Torso", Son 3/100. Giclee på duk, ca 45x55 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:52)
1374 4030 Grafiskt blad Taimi Borg (f. 1941), Sverige. "Österlen". Signerad, numrerad 28/40. Giclée på duk, ca 48x60 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:49)
1374 6068 Grogglas 6+ 3 st. Höjd: 14-15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:59)
1374 6021 Gruvlykta mässing, "Cambrian". Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:19)
1374 6237 Halvbyrå Rokokostil. Bredd: 38 cm. Djup: 29 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:39)
1374 6121 Hängskåp Allmoge, 1800-tal. Bredd: 78 cm. Djup: 27 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:28)
1374 6503 Ikon 1800-tal, 38x31 ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:19)
1374 6502 Ikon 1800-tal, Ryssland. 30x26 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:09)
1374 6100 Jardiniere + skål, bland annat WMF. Diameter: 1. Längd: 32 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:37)
1374 6212 Kabinettskåp Intarsia. Rokokostil, Bredd: 65 cm. Djup: 58 cm, höjd: 145+ 8 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:24)
1374 6489 Kaffeservis 28 delar, Måsen, Bing & Grøndahl, bland annat kaffekanna
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:50)
1374 6092 Kaffeservis Gustavsberg, 16 delar, Bemålad, 1955
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:23)
1374 6483 Kaffeservisdelar 14 delar, Gustavsberg, allmoge.
1374 6094 Kaffeskedar 12 st, silver, Rosenholm. Längd: 11 cm, Vikt: 140 g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:11)
1374 6066 Kaffeskedar 12 st, silver. Längd: 11 cm, Vikt: ca 140 g.
1374 6520 Kandelaber mässing, barockstil. Höjd: 44cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:30)
1374 6025 Kanna Japan, Metall. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:49)
1374 6177 Karaff Orup, Johansfors Glasbruk. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:20)
1374 6288 Karaffer 2 st, kristall, slipat glas. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:10)
1374 6205 Kärl Saltglaserat stengods, stämplat "Harsch Bretten" i godset. Diameter: 47 cm. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:58)
1374 5231 Karmstol 1880-tal
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:30)
1374 6439 Karmstol 1960-tal, pinnmodell
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:12)
1374 6129 Karmstol Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Eva
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:41)
1374 6034 Karmstol Dante-modell, skuren dekor
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:27)
1374 6436 Karmstol England, intarsia
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:05)
1374 6311 Karmstol Rokokostil
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:08)
1374 6315 Karmstol Skinnsits / rottingrygg
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:14)
1374 6368 Karmstolar 5 st, Rokokostil
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:41)
1374 6298 Karmstolar Ett par, Gustaviansk stil, nutida.
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:56)
1374 6131 Karmstolar Ett par, Louis XV-stil
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:59)
1374 6336 Karmstolar Ett par, sammet
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:49)
1374 6332 Karmstolar Ett par, sammet
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:14)
1374 6028 Karta Stockholm, !1751", eftertryck. Motivet: 47x56 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:38)
1374 6548 Kikare väggur och barometer, mässing. Längd: 10-27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:24)
1374 6104 Klaffbord Björk. Bredd: 52, djup: 52 cm, höjd: 75 + klaffar 28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:57)
1374 6127 Klaffbord Furu. Bredd: 99 cm. Djup: 99 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:26)
1374 6260 Koffertar 3 st, "väskan" Stockholm. Längd: 84cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:21)
1374 6408 Konsol Nyrokoko. Längd: 27, djup: 24 cm, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:16)
1374 6211 Konsolbord Intarsia. Bredd: 90 cm. Djup: 37 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:09)
1374 6409 Konsoler 2 st. Höjd: 11-23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:59)
1374 6004 Konstglas 5 delar, bland annat Bertil Vallien. Höjd: 10-16 cm
1374 6513 Konstglas 5 delar, bland annat Vallien. Höjd: 10-15 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:26)
1374 6082 Koppar med fat 6 del Rörstrand + 6 assietter. Djup: 5,5, -11,5 cm, höjd: ca 6 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:20)
1374 6577 Kopparstick "K Edward the Confessor", 38x22 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:03)
1374 6195 Kopparstick Aegidius Sadeler, Efter Peter Stevens, Menses XII anni solaris. Bladets mått: 22,5x30cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:06)
1374 6481 Kopparstick Napoleon Bonaparte, "Fontainebleau 31 Maerz 1814". Motivet: 15x11cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:48)
1374 6039 Korgar 4 st, flätade. Längd: 29-37 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:33)
1374 6514 Kryddburkar Höganäs, 6+ 5 delar. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:43)
1374 5171 Kuddvar till Åkdyna, 60x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:51)
1374 6414 Lampbord 3 st, Glas/krom. Diameter: 51, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:59)
1374 6413 Lampbord ett par, England, Pelarfot, idegran. Diameter: 50, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:18)
1374 6156 Lampbord med klaffar, Tingströms, "Trissan", teak, Design: Engström / Myrstrand. Bredd: 47 + 2x25, djup: 55 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:48)
1374 6459 Lampett metall, Flicka, 32x25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:31)
1374 6246 Lampetter 4 st, mässing och glas. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:22)
1374 6297 Liggfåtölj Längd: 170cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:27)
1374 5219 Litografi Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. "Eine Sitzung des Niederösterreichischen Landtages 1908", ej signerad. Motivet: 42x80 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:07)
1374 6568 Litografi Paul Falconer Poole (1807-1879), Vandrande kvinna med barn. Signerad. Motivet: 40x33 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:54)
1374 5055 Ljuskrona empirestil, nutida. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:28)
1374 6167 Ljuskrona empirestil. Höjd: 50 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:35)
1374 6166 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:16)
1374 6360 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 75 ca
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:19)
1374 6059 Ljusstakar + pokaler, 12 delar, silver. Höjd: 4 - 11,5, Bruttovikt: ca 735 g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:55)
1374 6199 Ljusstakar 2 st, 1800-tal, sengustaviansk stil. Höjd: 23-24cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:19)
1374 6020 Ljusstakar 3 st, Gusum. Höjd: 3-5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:28)
1374 6209 Ljusstakar Ett par, mässing, gripar. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:25)
1374 6201 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 7cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:19)
1374 6292 Ljusstakar Ett par, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm, 1966, design: Einar Axelsson. Höjd: 20 cm, Bruttovikt: ca 445 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:07)
1374 6287 Ljusstakar Ett par, silver, Markström, Uppsala, 1977, Design: Eric Löfman. Höjd: 19,5, Vruttovikt: ca 565 g
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:59)
1374 6531 Ljusstakar Ett par. Höjd: 49cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:02)
1374 6289 Ljusstake silver, Markström, Uppsala, 1962, Design: Eric Löfman. Höjd: 9 cm, bruttovikt: 150 g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:23)
1374 6522 Ljusstake sten och mässing, med glaskupa. Höjd: 47cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:40)
1374 6518 Malmkrona mässing. Höjd: 48cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:41)
1374 6196 Matbord Diameter: 115cm. Höjd: 72cm + 2 iläggsskivor
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:38)
1374 6442 Matbord Jugend. Bredd: 118, djup: 90 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:17)
1374 6366 Matbord med klaff, Rokokostil. Bredd: 150+ 44, djup: 90 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:27)
1374 6305 Matbord Stenskiva på pelarfot. Bredd: 145, djup: 85 cm, höjd: 720 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:13)
1374 6128 Matbord Teak, Nils Johnsson Troeds, Bjärnrum. Bredd: 140 cm. Djup: 90 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:11)
1374 6200 Matsalsgrupp 7 delar, Gustaviansk stil. Längd: 140 cm. Djup: 100 cm. Höjd: 73 cm, 1st iläggsskiva
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:15)
1374 6067 Matsalsgrupp 7 delar, mahogny. Diameter: 120. Höjd: 73 + 3 iläggx56 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:55)
1374 6367 Matsalsskåp 1800-tal, Bemålat. Bredd: 102, djup: 45 cm, höjd: 231 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:05)
1374 6465 Matservis 35 delar, "Old Country Castles", England
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:51)
1374 6510 Matservis 55 del ca, Hackefors
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:41)
1374 6507 Matservisdelar 30 delar, Foglia, Villeroy & Boch. Diameter: 20,5 - 26,5
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:45)
1374 6149 Matservisdelar ca 45 delar, Arabia, landskap
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:40)
1374 6484 Matservisdelar ca 50 delar, Gustavsberg, allmoge
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:47)
1374 6384 Matta Galleri, Kasthall, 85x200 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:22)
1374 6279 Matta gallerimodell, orientalisk, 82x301cm
1374 6352 Matta Kasthall, 85x150 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:47)
1374 6355 Matta Kasthall, Galleri, 85x303 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:44)
1374 6491 Matta Kina, 210x310 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:09)
1374 6283 Matta Orientalisk, 100x145cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:49)
1374 6274 Matta Orientalisk, 108x163cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:32)
1374 6135 Matta Orientalisk, 112x155cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:57)
1374 6382 Matta orientalisk, 122x198 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:36)
1374 6029 Matta orientalisk, 128x164 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:57)
1374 6282 Matta Orientalisk, 140x240cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:42)
1374 6376 Matta Orientalisk, 143x220cm
1374 6277 Matta Orientalisk, 152x225cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:30)
1374 6475 Matta Orientalisk, 163x270 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:15)
1374 6377 Matta Orientalisk, 197x308cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:58)
1374 6276 Matta orientalisk, 202x310cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:10)
1374 6281 Matta Orientalisk, 250x340cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:12)
1374 6270 Matta Orientalisk, 78x288cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:14)
1374 6477 Matta Orientalisk, 80x122 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:36)
1374 6173 Matta orientalisk, 94x130 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:41)
1374 6284 Matta Orientalisk, 98x155cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:12)
1374 6275 Matta Orientalisk, galleri, 111x325cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:29)
1374 5151 Matta Orientalisk, galleri, 72x292cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:25)
1374 6278 Matta orientalisk, galleri, 77x276cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:29)
1374 6476 Matta Orientalisk, Galleri, 80x280 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:21)
1374 6271 Matta orientalisk, Hamadan, 142x240cm
1374 6280 Matta Orientalisk, Hosanabad, galleri, 79x274cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:59)
1374 6267 Matta Orientalisk, Ramadan, 137x212cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:53)
1374 6309 Matta orientalisk, Silke, 38x52 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:43)
1374 6308 Matta orientalisk, Silke, 62x91 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:36)
1374 4525 Matta Orientalisk, silke, 77x123cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:14)
1374 6268 Matta Orientralisk, 152x200cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:46)
1374 6540 Miniatyrer 3 st, 13x11cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:46)
1374 6256 Nattygsbord Ett par, gustaviansk stil. Bredd: 45 cm. Djup: 47 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:58)
1374 6350 Nattygsbord ett par, Gustaviansk stil. Bredd: 45, höjd: 45 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:16)
1374 6405 Nattygsbord ett par, Idegran, England. Bredd: 45, höjd: 30 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:37)
1374 6516 Offsettryck 5 st, i mapp, Ulf Larsson, "Sagans Värld", 260-upplaga, 35x35 ca, oramade lösa blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:47)
1374 6566 Oljemålning 1800-tal, duk uppfodrad på pannå, kvinna, 34x26 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:56)
1374 6567 Oljemålning 1800-tal, kopia efter Olof Arenius. Porträtt av Axel Wrede Sparre ag Sundby (1708-1772). Ej signerad. Olja på duk, 60x43 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:14)
1374 6433 Oljemålning 1800-tal, T Smith, Landskap med hus & herde. Signerad. Olja på duk, 49,5x75 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:40)
1374 6044 Oljemålning 2 st, P Zheing, marknad, lackteknik. Signerade. Olja på pannå, 30x30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:27)
1374 6471 Oljemålning Adèle Söderberg (1880-1916), Sverige. Fiskeläge, 1899. Signerad (kopia). Olja på duk, 33x50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:43)
1374 6053 Oljemålning Åke Nothberg (1891-1973), Sverige. Signerad, daterad 1937, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 25x31 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:32)
1374 6054 Oljemålning Åke Nothberg (1891-1973), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, daterad 1930. Olja på duk, 32x40 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:04)
1374 5274 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad. Olja på duk, 60x120 cm
1374 6474 Oljemålning Bror Forsell (1883-1959), Sverige. Fiskelägen. Signerad. Olja på duk, 60x90 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:18)
1374 6036 Oljemålning Carl Holger Fischer (1885-1955), Danmark. Stilleben med rosor. Signerad Carl H Fischer. Olja på duk, 66x97 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:28)
1374 6316 Oljemålning Edgar Wollin. Signerad, daterad 1935. Olja på pannå, 38x45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:20)
1374 6562 Oljemålning Eleonora Lindstöm (1852-1929). Kopia, porträtt föreställande Olof Rudbeck d ä. Signerad, daterad 1902. Olja på duk, 125x99 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:28)
1374 6320 Oljemålning Gunnar Johansson, Signerad, byggnader. Olja på pannå, 20x75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:35)
1374 6319 Oljemålning Gunnar Johansson, Signerad, komposition. Olja på pannå, 48x68 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:14)
1374 6321 Oljemålning Gunnar Johansson, Signerad. Olja på duk, 60x75 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:38)
1374 6322 Oljemålning Gunnar Johansson, Signerad. Olja på duk, 75x63 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:11)
1374 2007 Oljemålning Gunnar Stålbrand (f. 1925), Sverige. Stockholmsvy. Signerad. Olja på pannå, 60x97 cm
1374 6187 Oljemålning Gunnar Thorsell, pojkporträtt, Signerad. Olja på pannå, 60x48 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:13)
1374 2020 Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Utsikt från Söder mot Gamla Stan. Signerad. Olja på pannå, 45x54 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:25)
1374 6138 Oljemålning Iva Hüttnerová (f. 1948), Tjeckien. "Ålderdomshemmet". Signerad, daterad -91. Olja på pannå, 33x23 cm
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:34)
1374 6148 Oljemålning Jan Brazda (1917-2011), Sverige. Modell. Signerad, daterad 1943. Olja på pannå, 39x23 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:04)
1374 6429 Oljemålning Jerzy Potrzebowski (1921-1974), Polen. Ekipage. Signerad. Olja på duk, 49x68 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:46)
1374 6307 Oljemålning Karl-Erik Häggblad (1924-2003), Sverige. "Röd sluttning". Signerad. Olja på duk, 97x136 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:38)
1374 6155 Oljemålning Knut Olson (1904-1978), Sverige. Hamn. Signerad. Olja på pannå, 36x46cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:51)
1374 6434 Oljemålning Kopia, 1800-tal, kvinna. Ej signerad. Olja på duk, 105x86 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:04)
1374 5178 Oljemålning Leif Liljeblad (f. 1950), Sverige. Sträckande svanar. Signerad, daterad -95. Olja på duk, 60x95 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:01)
1374 6461 Oljemålning Oidentifierad konstnär, omkr. 1900, landskapsmotiv från Mallorca. Signerad, Olja på duk, 47x62cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:27)
1374 6569 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, yngling, ej signerad. Olja på duk, 37x29 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:44)
1374 6563 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1900-tal, flickor med kaniner. Olja på pannå, 39x29 cm
1374 6312 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, månskenslandskap, duk. 30x40 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:53)
1374 6570 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Män vid tavla, uppfodrad duk. Ej signerad. Olja på duk, 42x30 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:45)
1374 6473 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Marin, monogramsignerad. Olja på pannå, 18x14 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:45)
1374 6165 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad EB, "Stockholm 1892". Olja på duk, ca 30x40 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:25)
1374 6767 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, Landskap med hus, ej spännram. Olja på duk, 40x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2021 16:00)
1374 6579 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Porträtt av Sophia Charlotta Leijonhufvud, ej signerad. Olja på pannå, 49x39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:28)
1374 6333 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Baillon 1863, Landskap med kor & spång, olja på papper, 26x35 cm
1374 6095 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1945, Ekhagen, Tjörn. Olja på pannå, 38x45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:31)
1374 6096 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, J Störling, 1948. Olja på duk, 34x48 cm
1374 6571 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Kustparti. Olja på pannå, 19x29 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:51)
1374 6099 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, landskap. Olja på duk, 50x64 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:17)
1374 6559 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Mor & barn. Olja på pannå, 23x19cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:47)
1374 6037 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Solrosor. Monogramsignerad. Olja på duk, 78x78 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:04)
1374 6572 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stadsmotiv, ej signerad. Olja på duk, 58x33 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:46)
1374 5260 Oljemålning Oliver Stockman. Signerad. Olja på duk, 45x29cm
1374 6490 Oljemålning Per Skovdal (1920-2006), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på pannå, 22x54 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:36)
1374 6215 Oljemålning Peter Nyborg (f. 1937), Danmark. Signerad a tergo 2020, "knights". Olja på duk, 132x55cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:53)
1374 2047 Oljemålning Signerad, Molin, Riksdagshuset. Signerad. Olja på pannå, 18x23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:50)
1374 6222 Oljemålning Signerad, Onsberg, kvinna. Olja på duk, 45x33cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:19)
1374 6435 Oljemålning Skeppsporträtt, nutida. Ej signerad. Olja på pannå, 60x74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:28)
1374 6221 Oljemålning Thor Lindeneg (f. 1941), Danmark. "Ninni". Signerad, daterad 1992. Olja på duk, 74x60cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:33)
1374 6073 Oljemålning Ville Sjöholm (1896-1961), Sverige. Sig, lekande barn. Signerad. Olja på duk, 46x54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:41)
1374 5038 Oljemålningar 3 st, Héctor Raul Ulloa Burgos. Signerad, daterad 1984, "Mercado de flores", "Tarde de lluvia", "PLaza Mayor". Olja på duk, 47x57cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:31)
1374 6047 Oljemålningar 4 st, Josef Jungwirth (1869-1950), porträtt, 2 st ej signerade. Olja på pannå, Motivet: 26x20 - 33x24 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:27)
1374 6578 Oljemålningar Oidentifierad konstnär. 2 st, Kopior, kvinnoporträtt. Olja på duk, 63x48 & 68x49 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:11)
1374 6132 Öronlappsfåtölj
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:24)
1374 6450 Pallar Ett par, bemålade, 36x36 cm. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:52)
1374 6317 Päls Mink, storlek: 38 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:19)
1374 6005 Päls Mink, storlek: 38/40 ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:46)
1374 6549 Papperskorg England, idegran. Höjd: 41cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:33)
1374 6542 Paradvärja + horn. Längd: 97cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:29)
1374 6543 Paradvärja höjd: 101cm
1374 6538 Paradvärja höjd: 74cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:26)
1374 6554 Parti nysilver 6 delar, nysilver. Höjd: 4-28cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:07)
1374 6024 Parti ringar Bla, silver, diverse, Vikt: ca 70 g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:55)
1374 6189 Pennor 4 st, Parker, Cross & Senator. Längd: 13,5
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:36)
1374 6171 Piedestal Orientalisk. Diameter: 33, höjd: 86 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:26)
1374 6449 Piedestal Stenskiva. Höjd: 82 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:32)
1374 6443 Piedestal Stenskivor. Höjd: 65 cm
1374 6152 Plafond 30-tal, glas, diameter: 40, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:38)
1374 6026 Plunta Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 23,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:14)
1374 6168 Porslin 6 delar, Kina, diverse. Längd: 9-26 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:01)
1374 6239 Pottskåp Ikea 1700-tal-serie, Sandbro. Bredd: 41 cm. Djup: 34 cm. Höjd: 92 cm, nyckel
1374 6061 Prydnadsporslin 13 delar, Meissen & Herend, höjd, 2-14. Längd: 6-10 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:05)
1374 6040 Ram 1800-tal, med glas, ramens innermått: 37x50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:02)
1374 6193 Ram innermått: 46x57cm
1374 6389 Reseur Junghans, Tyskland. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:18)
1374 6501 Rödvinsglas 4 st, Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. "Ruben", Kosta Boda. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:45)
1374 6541 Sabel höjd: 90cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:57)
1374 6498 Sabel omkring 1900. Längd: 86 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:47)
1374 6492 Sablar 3 st, modell äldre. Längd: 93-100 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:45)
1374 6485 Safarisäng Längd: 202cm. Bredd: 68cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:55)
1374 6327 Sängbord 1960-tal, Ek. Bredd: 45, djup: 50 cm, höjd: 63 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:39)
1374 6432 Serigrafi Joan Miró (1893-1983), Spanien. Inramad boksida, Ej signerad, bladets mått: 32x49,5
1374 6050 Serigrafier 2 st, Sören Edsberg (f. 1945), Danmark. 175-upplaga, oramade lösa blad, son, bladets mått: 56x76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:43)
1374 6349 Serveringsvagn böjträ. Diameter: 68, höjd: 56-80 cm
1374 6509 Servisdelar 5 + 10 delar, Rosenthal, Maria, Mattallrikar + kaffekoppar & Assietter
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:06)
1374 6335 Sideboard Barockstil, reliefdekor. Längd: 115, djup: 49 cm, höjd: 76 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:28)
1374 6115 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 200 cm. Djup: 43 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:15)
1374 6423 Sideboard Lådor/hyllor. Längd: 118. Djup: 32 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:04)
1374 6255 Sideboard Med låda, gustaviansk stil. Längd: 110 cm. Djup: 46 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:51)
1374 6241 Sideboard nutida. Längd: 120 cm. Djup: 50 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:37)
1374 6248 Sideboard Rokokostil. Längd: 130 cm. Djup: 45 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:25)
1374 6247 Sideboard Rokokostil. Längd: 134 cm. Djup: 44 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:22)
1374 6219 Silkscreen Johnny Acosta, 3/125, "face", duk, 76x100cm, oramad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:35)
1374 6383 Silverbestick 6+ 6+ 6. Längd: 21-24cm, gravyr, bruttovikt: 1380g.
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:51)
1374 6207 Sittpall Butterflystool Sori Yanagi, originaldesign. Längd: 44 cm. Djup: 31 cm. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:33)
1374 6338 Sittpall Höjd: 47cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:07)
1374 5289 Skål på fot, Johansfors Glasbruk, Orup. Höjd: 24, djup: 21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:13)
1374 6530 Skål på fot 1800-tal, nysilver, glas. Höjd: 44cm, diameter: 26cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:10)
1374 6371 Skålar 2 st, Kina. Diameter: 15-18cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:32)
1374 6372 Skålar 2 st, Rörstrand. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:46)
1374 6018 Skålar 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gefyr, Gustavsberg. Längd: 17,5-21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:38)
1374 6555 Skålar Ett par, konstmassa, nutida. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:48)
1374 6084 Skaldjurstallrik Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Längd: 29,5
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:33)
1374 6144 Skåp 1950/60-tal, Teak, "Pettersson & Nilson", Stockholm. Bredd: 110, djup: 52 cm, höjd: 110 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 21:05)
1374 6306 Skåp England, mahogny, med inredning. Bredd: 88, djup: 45 cm, höjd: 118 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:02)
1374 6445 Skåp Jugend, övre del med glasdörrar, senare bemålning. Bredd: 60. Djup: 33 cm. Höjd: 154 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:36)
1374 6341 Skåp med skjutdörrar, Bodafors, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Bredd: 80, djup: 40 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:18)
1374 6202 Skedar 12st, silver, MGAB. Längd: 11cm, vikt: 164g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:21)
1374 6462 Skrin + vas, omkring 1900, Nysilver. Längd: 18, höjd: 34 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:38)
1374 6303 Skrivbord + stol, England. Bredd: 100, djup: 40 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:06)
1374 6249 Skrivbord + stol, Valnöt, 1890-tal. Bredd: 98 cm. Djup: 60 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:35)
1374 6118 Skrivbord Bemålad. Bredd: 118 cm. Djup: 58 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:10)
1374 6421 Skrivbord England, Idegran. Bredd: 137, djup: 76 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:07)
1374 6113 Skrivbord England. Bredd: 124 cm. Djup: 75 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:22)
1374 6253 Skrivbord Gustaviansk stil. Bredd: 100 cm. Djup: 50 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:36)
1374 6254 Skrivbord Gustaviansk stil. Bredd: 100 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:21)
1374 5119 Skrivbord Gustaviansk stil. Bredd: 100, djup: 50 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:52)
1374 6342 Skrivbord Med låda. Bredd: 96 cm. Djup: 57cm. Höjd: 77 cm
1374 6122 Skrivbord nutida. Bemålad. Bredd: 119 cm. Djup: 60 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:32)
1374 6230 Skrivbordslampa mässing. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:38)
1374 6422 Skrivbordsstol England, Skinn
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:59)
1374 6411 Skrivskåp med vitrin, England. Bredd: 79, djup: 44 cm, höjd: 195 cm, nyckel
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:52)
1374 6438 Skrivskåp vitrinöverdel, mahogny. Bredd: 95 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 200 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:55)
1374 6403 Skrivställ Kayser Zinn. Längd: 35. Höjd: 17 cm
1374 6524 Skrivställ nyrenässans, mässing. Längd: 54 cm. Djup: 21 cm. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:08)
1374 6532 Skulptur 2 st, Metall. Höjd: 32cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:51)
1374 6031 Skulptur Asien, Rökelsehållare, metall. Längd: 26, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:11)
1374 4165 Skulptur Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:01)
1374 6523 Skulptur brons, Kvinna med Champagneglas. Höjd: 71cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:02)
1374 6526 Skulptur Gips, efter Antiken, vl. Milo. Höjd: 57cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:57)
1374 6463 Skulptur Kvinna med hund, 1920-/30-tal. Höjd: 29 cm
1374 6016 Skulptur Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Iittala, fågel, Konstglas. Längd: 14, höjd: 6,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:12)
1374 6537 Skulptur Parian, Royal Copenhagen. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:48)
1374 6032 Skulpturer 2 st, brons, figurer. Höjd: 22-25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:34)
1374 6521 Skulpturer 2 st, Hästar, metall. Höjd: 26-36cm
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:59)
1374 6556 Skulpturer 2 st, Italien. Pojke och flicka. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:28)
1374 6581 Skulpturer 5 st, porslin, kvinnohuvuden, nutida. Höjd: 12-25 ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:59)
1374 6023 Skulpturer Ett par, Tibet, Tempelhundar, sten / metall. Höjd: 7,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:29)
1374 6448 Soffbord Bra Bohag, "Texas". Bredd: 65, djup: 50 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:46)
1374 6557 Soffbord glas/trä. Bredd: 50 cm. Djup: 50 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:23)
1374 6424 Soffbord med lådor. Bredd: 122, djup: 51 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:27)
1374 6446 Soffbord Pelarfot, design: Torsten Schedin, brännstämplad. Bredd: 101, djup: 76 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:48)
1374 6124 Soffbord Rotting / glasskivor, diameter: 65, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:34)
1374 6351 Soffbord rotting och glas. Diameter: 102, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:16)
1374 6111 Soffbord / matbord mahogny. Höj / sänkbart, Bredd: 115 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 47 cm, med iläggsskiva
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:47)
1374 6447 Spegel 20-tal, 102x42 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:57)
1374 6146 Spegel mässing, diameter: 26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:21)
1374 6478 Spegel nutida, 117x65 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:02)
1374 6290 Spegel nutida, 98x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:25)
1374 6528 Spegel Oscar II, 77x36cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:14)
1374 6395 Spegellampetter ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:17)
1374 6385 Spegeltrymå Nyrokoko, 295x80 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:49)
1374 6238 Spelbord nyrokoko. Bredd: 84 cm. Djup: 2x44 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:28)
1374 6014 Sprattelgubbar 10 delar. Höjd: 8-32 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:56)
1374 6326 Stolar 12 st, Barockstil
1374 6091 Stolar 3 st, barnmodell
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:10)
1374 6370 Stolar 3 st, udda
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:24)
1374 6381 Stolar 4 st, intarsia
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:43)
1374 6441 Stolar 4 st, Jugend
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:56)
1374 6440 Stolar 4 st, Jugend, Ek, Äpplet
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:03)
1374 6437 Stolar 5 st, Driade, Ross Lovegrove
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:06)
1374 6250 Stolar 6 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:36)
1374 6017 Stolar 6 st, nutida, skinnsits
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:40)
1374 6105 Stolar 8 st, Rokokostil, Ek
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:47)
1374 6011 Stolar ett par, Louis XV-stil, tidigt 1900-tal
1374 6143 Taburett Karl Johanstil. Längd: 55, höjd: 45cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:06)
1374 6103 Taburett rokokostil. Bredd: 50 cm, Höjd: 50 cm, Djup: 34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:36)
1374 6406 Taburetter ett par, Barockstil, 46x46 cm. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:48)
1374 6358 Taburetter ett par, Gustaviansk stil. Längd: 40 cm, djup: 51 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:53)
1374 6252 Taburetter Ett par, gustaviansk stil. Längd: 40 cm, djup: 51 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:35)
1374 6153 Takarmatur 3-armad. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:54)
1374 6467 Takarmatur glaskupa, diameter: 36 cm
1374 6174 Takarmatur mässing. Diameter: 45 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:53)
1374 6123 Takarmatur med prismor. Diameter: ca 50 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:19)
1374 6063 Takarmatur PH-5. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:07)
1374 6151 Takarmatur prismor. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:39)
1374 6170 Takarmatur Prismor. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:28)
1374 6150 Takarmatur prismor. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:41)
1374 6064 Takarmatur Semipendel, Claus Bonderup, Fog & Mørup, IKEA. Diameter: 60 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:08)
1374 6075 Takarmatur Smide/Glas. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:44)
1374 6506 Takfotogenlampa Jugend, Elektrifierad, saknar glaskupa. Höjd: 110 cm
1374 6013 Tallrikar 8+ 6 st, Wedgwood, samlartallrikar. Diameter: 19,5-20 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:06)
1374 6056 Tårtbestick 2 delar, silver, Cohr, Danmark, 1948, Modell Herrgård. Längd: 20-22,5 cm, Vikt: ca 165 g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:17)
1374 6101 Tavla Bemålat tryck, pannå, 8x12 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:45)
1374 6511 Te / kaffeservis 50 del ca, Hackefors
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:41)
1374 6157 Teservisdelar 8 delar, Ruska, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Stengods
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:22)
1374 6410 Tidningsbord England, Idegran. Bredd: 51, djup: 25 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:09)
1374 6558 Tidningshylla mässing, Kranten, 34x31cm
1374 6457 Tidningsställ omkring 1900,85x27 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:39)
1374 6007 Toilettebord 60/70-tal. Med glasskiva. Bredd: 84, djup: 42 h120 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:47)
1374 6545 Traktörpanna koppar, mässingshandtag. Längd: 42,5cm
1374 6009 Träsnitt Torbjörn Zetterholm (f. 1921), Sverige. "Strandbris". Signerad, numrerad 5/360, daterad 1974. Motivet: 40x64 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:57)
1374 6482 Tryck 3 st, Napoleon Bonaparte, porträtt. Motivet: 11x8-16x11cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:25)
1374 6285 Tryck 6 st, efter von Wright, fåglar. Motivet: 52x63cm-102x50cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:57)
1374 6106 Uppläggningsfat 6 st + 1 terrin, Rörstrand. Längd: 28-47 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:21)
1374 6191 Utställningsaffisch Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Handsignerad Lennart Jirlow, New York 1989. The American Scandinavian Society presents Lennart Jirlow, New York. Oramat löst blad. Bladets mått: 60x42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:28)
1374 6397 Väderstation 4 delar, Henning Koppel för Georg Jensen, Väderstation. Diameter: 10cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:14)
1374 6425 Vägghyllor 3 st, England. Bredd: 75-150
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:29)
1374 6012 Väggplåtar 5 st, mässing. Diameter: 30 längd: 40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:48)
1374 6536 Väggplatta konstmassa. Diameter: 49cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:07)
1374 6560 Väggur med alarmfunktion. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:31)
1374 6529 Väggur Rudolf Wennberg, Stockholm. Höjd: 54cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:27)
1374 6197 Vapentallrikar Ett par, Samson 1800-tal. Diameter: 23,5cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:36)
1374 6544 Värja Med dolk. Längd: 55cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:13)
1374 6494 Värja omkring 1900. Längd: 92 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:24)
1374 6493 Värjor ett par, omkring 1900. Längd: 84 - 93 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:02)
1374 6022 Vas + skulptur, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 5-32, längd: 19 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:42)
1374 6499 Vas Iittala, Kaj Franck (1911-1989), Finland. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:10)
1374 6027 Vas Japan, nutida. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:37)
1374 6112 Vas Konstglas, Transjö. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:52)
1374 6553 Vas Nysilver, glas, 1800-tal. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:47)
1374 6466 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:43)
1374 6080 Vas Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:02)
1374 6030 Vaser 2 st, Malaysia, Kuching Sarawak. Höjd: 12-30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:13)
1374 6172 Vikskärm Orientalisk. Längd: 4x54, höjd: 185 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:04)
1374 6294 Vinglas 3+ 3 st, Riedel. Höjd: 21-23cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:35)
1374 6295 Vinglas 5 st. Höjd: 15-21cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:19)
1374 6286 Vinkaraff kristall 7 Nysilver, slipat glas. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:23)
1374 6002 Vinkaraff silver, slipat glas, Stockholm, år 1882. Höjd: 35,5cm, bruttovikt: 1082g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:15)
1374 6041 Vinkylare "Aluminio", Italien. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:35)
1374 6126 Vitrinskåp Gustaviansk stil. Bredd: 110, djup: 42 cm, höjd: 174 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:56)
1374 6116 Vitrinskåp Idegran. Bredd: 150 cm. Djup: 40 cm, höjd: 199 cm, nyckel
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 18:34)
1374 6140 Vitrinskåp K Anderson. Bredd: 80. Djup: 35 cm, höjd: 203 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:38)
1374 6076 Vykort ca 35 st, Sverige
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:19)
1374 6550 Ytterfoder Ett par, trä. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:22)
1374 6460 Ytterfoder omkring 1900, "Ilona", diameter: 21, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 19:23)
1374 6088 Ytterfoder Rörstrand. Höjd: 17. Diameter: 31 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:16)
1374 6145 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 26 cm. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 januari 2021 20:41)