942 1834 Blandteknik 2 st, Lasse Stevenfeldt (1930-2014), ej signerad, bemålad wellpapp, 'Cirrkus Cumulus', 27x119 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 18:35)
942 1854 Blandteknik Lasse Stevenfeldt (1930-2014), collage, 'förslag till konstnärlig gestaltning av gaturum Lasse Stevenfeldt', papper uppklistrad på platta, 37x95
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 19:21)
942 1840 Blandteknik Lasse Stevenfeldt (1930-2014), komposition, på papper, ej signerad, 30x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 18:50)
942 1844 Blandteknik Lasse Stevenfeldt (1930-2014), på papper, komposition oramad, 43x80 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 18:59)
942 1804 Golvskulptur Lasse Stevenfeldt (1930-2014), 'Hörnom', mässing och trä, ej signerad, höjd: 217 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 20:24)
942 1851 Oljemålning Lasse Stevenfeldt (1930-2014), flicka, olja på duk, uppfodrad på tyg, ej signerad, ej ramad, 72x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 19:15)
942 1848 Oljemålning Lasse Stevenfeldt (1930-2014), olja på pannå, ej signerad, 87x21
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 18:05)
942 1842 Oljemålning Lasse Stevenfeldt (1930-2014), signerad Lars O Stevenfeldt, kvinna, papper på pannå, 47x23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 18:53)
942 1801 Oljemålning Lasse Stevenfeldt (1930-2014), signerad, mor med barn, duk uppfodrad på pannå, 63x74 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 19:47)
942 1813 Relief Lasse Stevenfeldt (1930-2014), bemålad gips, ej signerad, 26x26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 20:42)
942 1822 Relief Lasse Stevenfeldt (1930-2014), bemålad gips, ej signerad, 26x26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 20:04)
942 1865 Relief Lasse Stevenfeldt (1930-2014), plast, glasfiber, trä, ej signerad, 12x24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 19:43)
942 1838 Skulptur Lasse Stevenfeldt (1930-2014), 'Motto: OBSTAKEL 1: 10', blandteknik, 43x36, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 18:45)
942 1862 Skulptur Lasse Stevenfeldt (1930-2014), bemålad, "Ett på sex", mässing på bemålad träplatta, ej signerad, 30x30 cm, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 19:38)
942 1843 Skulptur Lasse Stevenfeldt (1930-2014), gips, Elvis, förlaga, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 18:55)
942 1831 Skulptur Lasse Stevenfeldt (1930-2014), gips, stämpelsignerad, 7x5x8 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 18:30)
942 1860 Skulptur Lasse Stevenfeldt (1930-2014), koppar, ej signerad, 13 cm med fot
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 19:35)
942 1871 Skulptur Lasse Stevenfeldt (1930-2014), mässing, ej signerad, höjd: 31 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 19:59)
942 1853 Skulptur Lasse Stevenfeldt (1930-2014), metall, tråd, ej signerad bearbetat papper, 25x25x25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 19:19)
942 1845 Skulptur Lasse Stevenfeldt (1930-2014), olja på papper, 58x38 cm
942 1819 Skulptur Lasse Stevenfeldt (1930-2014), på träsockel, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 21:15)
942 1872 Skulpturer 2 st, Lasse Stevenfeldt (1930-2014), bemålad gips, ej signerade, trianglar, längd: 18 cm ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 20:46)
942 1855 Skulpturer Lasse Stevenfeldt (1930-2014), 13 st, plast, längd: 4-10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 19:24)
942 1866 Träsnittsplattor Lasse Stevenfeldt (1930-2014), 4 st, ej signerade, 24x50
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 19:45)
942 1849 Väggrelief Lasse Stevenfeldt (1930-2014), ej signerad, på papper, 32x47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 19:08)
942 1861 Väggrelief Lasse Stevenfeldt (1930-2014), signerad Lasse Stevenfeldt -66, bemålad gips och träram, 29x29
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 19:35)
942 1852 Väggskulptur Lasse Stevenfeldt (1930-2014), ej signerad, 13x16
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 19:17)
942 1877 Väggskulptur Lasse Stevenfeldt (1930-2014), orange, 25x25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2015 19:05)