1327 2300 Affisch Jasper Johns (f. 1930), "Recent Still Life", utställningsaffisch 1966. Oramat löst blad, ca 89x51 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:29)
1327 2001 Affisch Jim Dine (f. 1935), USA. Utställningsaffisch 1965, "Art In Science". Oramat löst blad. Bladets mått: 96x62 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:17)
1327 2121 Akvarell Einar Wallquist (1896-1985), fjällandskap. Signerad, daterad -85m mm: 26x35 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:20)
1327 2467 Akvarell Oidentifierad konstnär. Palermo. Signerad. Motivet: 25x32cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:18)
1327 2395 Akvarell Tommy Östmar (1934-2007), Sverige. Signerad. Akvarell, 31x39 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:28)
1327 2334 Ampel Jugend, koppar, glaskupa. Diameter: 42 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:29)
1327 3104 Ampel Karl Johanstil, 1800-tal. Diameter: 46 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:53)
1327 2299 Arkivskåp ek, jalusi. Svenska Möbelfabrikerna AB, Bredd: 80. Djup: 42 cm. Höjd: 78 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:29)
1327 2390 Armband 18k guld, Ärtlänk. Längd: 23cm, med hänge, gravyr, vikt: 12g.
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:32)
1327 2393 Armband 18k guld, gultguld/vitguld/rödguld. Längd: 18cm, bredd: 2cm, vikt: 39g
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:14)
1327 2316 Armband 18k guld, Längd: 20cm. Vikt: 9g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:15)
1327 2388 Armband 18k guld, modell: Pansar. Längd: 20cm, med säkerhetskedja, vikt: 16g
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:55)
1327 2405 Armband 18k guld, Pansar, med berlocker. Längd: 21cm, defekt, av, vikt: 7g.
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:46)
1327 2421 Armband 2 st, silver. Längd: 18cm, vikt: 37g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:29)
1327 2093 Armband 2 st, silver. Längd: 21-23cm vikt: 59g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:41)
1327 2426 Armband silver, Pansar. Längd: 20cm, bredd: 1,5cm, med säkerhetskedja, vikt: 19g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:58)
1327 2088 Armbandsur 18k guld, bruttovikt: 24g, Alrtima. Längd: 17cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:44)
1327 2102 Armbandsur 18k guld, Certina, flexband doublé, quartz, datum, gravyr, bruttovikt: 50g. Bottens, diameter: 33mm. Total längd m armband 196 mm (elastiskt).
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:32)
1327 2114 Armbandsur 4 st, bland annat Omega
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:33)
1327 2113 Armbandsur Certina, 18k guld, "NewArt", graverad. Bottens, diameter: 33mm. Total längd m armband: 230mm.
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:55)
1327 2412 Armbandsur Damur, 18k guld, Saab. Diameter: 20mm, bakboett i stål, längd: 18cm, bruttovikt: 12g.
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:39)
1327 2115 Armbandsur Tissot Visodate Seastar. Bottens, diameter: 33mm. Total längd m armband: 246mm.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:10)
1327 2384 Armring 18k guld. Diameter: 66mm, öppningsbar, vikt: 28g.
S�ldes f�r 9.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:42)
1327 3117 Assietter 4 st. Gunnar Wennerberg (1863-1914), Sverige. "Blåsippa", Gustavsberg. Diameter: 17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:46)
1327 2099 Barbänkar Ett par, nutida, Metall / galon. Längd: 121, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:55)
1327 2480 Barbord + 4st barstolar. Bredd: 120 cm. Djup: 60 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:44)
1327 2482 Barstolar Ett par. Höjd: 78cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:46)
1327 2216 Bestick 37 delar, Nysilver. Längd: 14-24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:25)
1327 2567 Bestick 8 delar, NOBEL, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Gense. Längd: 18,5-22, (3 + 3 + 2 del)
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:08)
1327 2369 Bestick silver, 10 delar, diverse, bruttovikt: 330g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:20)
1327 2408 Bestick silver, 48 delar, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1960-tal. Längd: 16-20,5 cm, bruttovikt: ca 1900 g
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:44)
1327 2368 Bestick silver, 9 delar, diverse, vikt: 435g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:56)
1327 2264 Blandteknik 2 st, Frithiof Åberg, 1930. Signerad. Motivet: 35x47, "Wrangelska palatset"
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:55)
1327 2574 Blandteknik 2 st, Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Signerade, 1970,33x43 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:11)
1327 2460 Blandteknik Åke Plantin (1898-1987), Sverige. Sydländsktmotiv. Signerad. Motivet: 27x34cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:01)
1327 2339 Blandteknik Boris Ottenberg (1891-1946), Sverige. Signerad, daterad -40, vårvinter, 25x32 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:57)
1327 2340 Blandteknik Ferdinand Hernlund (1837-1902), Sverige. Vattenkvarn, Signerad, med dedikation, Östergötland, bladets mått: 11,5x18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:37)
1327 2492 Blandteknik Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. "Monument á la métode". Signerad, daterad 1971, numrerad 98/100. Färgserigrafi och kollage. Bladets mått: ca 54x74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:21)
1327 2433 Blandteknik Japansk konstnär. Signerad. Motivet: 65x50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:24)
1327 2387 Blandteknik Knut Gruva (1902-1981), Sverige. Signerad, daterad 1958. Motivet: 30x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:43)
1327 2127 Bokhylla med lådor. 1930-tal, mahogny. Bredd: 80 cm. Djup: 26 cm, höjd: 95 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:35)
1327 2105 Bokhylla Teak, 3-hyllplan. Bredd: 39 cm. Djup: 20 cm. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:28)
1327 2326 Bokhyllor 3 st, Valnöt. Bredd: 60-90 / st, djup: 24 cm, höjd: 200 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:53)
1327 2151 Bokverk 2 st, Svenska slott & Herresäten (Södermanland), / Gotland & Wisby i bilder
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:02)
1327 2150 Bokverk 35 band, Strindbergs samlade skrifter, Halvfranska band
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:25)
1327 2439 Bokverk 5 band, Sveriges Historia, Halvfranska
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:25)
1327 2108 Bordslampa 1960-tal, plåt. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:50)
1327 2524 Bordslampa Blyinfattat glas. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:08)
1327 2526 Bordslampa Funkis, med fotoramar. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:42)
1327 2280 Bordslampa Skultuna, No44. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:56)
1327 2353 Bordslampfot mässing. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:21)
1327 2287 Bordslampfot metall. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:05)
1327 2262 Bordslampfot Orrefors, Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:27)
1327 2261 Bordslampfötter 2 st, Rörstrand, Inger Persson (f. 1936), Sverige. Höjd: 27-41 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:11)
1327 2318 Bordslampor Ett par. Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige, Orrefors. Stomme i klarglas med grönt underfång. Signerad undertill "Orrefors", etikettmärkta. Skärm ”Stensöta”. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:41)
1327 2435 Bordsram Gustaviansk stil, mässing. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:32)
1327 2167 Bordsur jugend. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:22)
1327 2504 Bricka + kantin. Längd: 52cm. Diameter: 60cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:08)
1327 2159 Brosch 18k guld, med diamant, 1xca0,05ct, rubin & blå safir. Diameter: 30mm, år 1933, gravyr. Vikt: 10g
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:04)
1327 2097 Brosch 18k guld. Längd: 4cm, vikt: 3g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:10)
1327 2091 Brosch silver. Diameter: 3cm, Rey Urban (1929-2015), Sverige. Sterling, vikt: 12g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:40)
1327 3213 Brosch sterlingsilver, Georg Jensen, Danmark. Diameter: 3cm. Vikt: 3,9g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:42)
1327 2398 Brosch & örhängen 18k guld, med pärlor. Längd: 2-4cm, vikt: 6g.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:40)
1327 3212 Broscher + örhängen. 3 delar. Örhängen i silver. Art Déco, broscher i metall. Diameter: 2-4cm, Vikt: 35g ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:39)
1327 2414 Broscher 4 delar, silver. Diameter: 2-5cm, med vita stenar & pärlor. Vikt: 31g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:50)
1327 2125 Byrå 1800-tal, Björk. Bredd: 98, djup: 44 cm, höjd: 106 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:10)
1327 3365 Byrå med klocköverdel, Furu. Bredd: 104, djup: 49 cm, höjd: 211 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:06)
1327 2134 Byrå med stenskiva, fem lådor. Bredd: 60. Djup: 35 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:01)
1327 2297 Byrå omkring sekelskiftet 1900, Bemålad. Bredd: 88, djup: 48 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:03)
1327 2328 Byrå Rokokostil, med stenskiva, Bemålad. Bredd: 92. Djup: 47 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:16)
1327 2128 Byrå sengustaviansk stil, omkring 1900. Mahogny, stenskiva, mässingsdekor. Bredd: 87. Djup: 47 cm. Höjd: 81 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:48)
1327 2083 Byrå sengustaviansk stil, Stenskiva, mahogny. Bredd: 91. Djup: 47 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:10)
1327 2380 Carborundumetsning Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 88/99. Bladets mått: 76x56 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:45)
1327 2472 Chiffonjé Sent 1800-tal. Bredd: 104 cm, Djup: 50 cm. Höjd: 142 cm, nyckel
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:10)
1327 2087 Collier 18k guld, Doserat. Längd: 47cm, vikt: 22g.
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:04)
1327 2423 Collier med hänge silver, Finland. Längd: 66cm, vikt: 19g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:04)
1327 2564 Däcksstol Teak
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:32)
1327 2147 Dagbädd 1950-tal, Teak, (ej madrass), 82x200 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:47)
1327 2307 Damejeanne i metallställning. Höjd: 65 Dia: 55 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:30)
1327 2317 Damur 18k guld, Rutina, 17 jewels, Incabloc, manuell. Diameter: 18mm, lås ej i guld. Bruttovikt: 8g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:12)
1327 3291 Dragspel Hagström, med fodral, 40x39cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:44)
1327 2430 Emaljmålning Francesc Taltavull (1933-2000), Sverige. Signerad, 35x25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:16)
1327 2484 Etsning Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Komposition med snöre. Signerad, numrerad 2/100, daterad -73. Oramat löst blad. Motivet: ca 47,5x37,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:34)
1327 2175 Etsning Johan Fredrik Martin (efter). Eskilstuna. Ej signerad. Motivet: 29x39 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:26)
1327 2389 Etsning Oidentifierad konstnär, "fågelfot". Signerad, numrerad 110/275. Motivet: 23x25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:42)
1327 2519 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Man-Kvinna-Mus", 1974. Signerad, EA-upplaga. Oramat löst blad, 17x14 cm, bladets mått: 45x38,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:51)
1327 2169 Etsning Richard Årlin (f. 1945), Sverige. Eget tryck. Signerad, daterad -81. Motivet: 18x13 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:29)
1327 3288 Etsning Signerad, Frankfurt. Motivet: 76x58cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:37)
1327 2179 Etsning Torsten Renqvist (1924-2007), Sverige. "Klot med byggnadsställning", Monogram TR. Signerad, numrerad 24/65, -59. Motivet: 24,5x19,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:05)
1327 2329 Färgetsning "The Derby 1848", Charles Hunt. Ej signerad. Motivet: 51x75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:45)
1327 3422 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Bon a tirer". Signerad. Oramat löst blad. Bladets mått: 57,5x70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:43)
1327 3410 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "La Belle Gabrielle VIII", komposition. Haskel 80. Signerad, numrerad 5/30, oramat löst blad, bladets mått: 62,5x79,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:12)
1327 3417 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Ryttare på sten", 1973. Signerad, numrerad 24/50. Haskel 112, etat II. Oramat löst blad, bladets mått: 62x77,5 cm
1327 3412 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. 1975. Signerad, numrerad 10/100. Haskel 128. Oramat löst blad, Motivet: ca 18x23 cm. Bladets mått: ca 21x27 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:19)
1327 3424 Färgetsning Peter Nagel (f. 1941), Tyskland. "Postsack". Signerad, numrerad 68/100, daterad -1970. Oramat löst blad, bladets mått: 76x57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:48)
1327 2458 Färgetsning Roberto Matta (1911-2002), Frankrike. Signerad, numrerad 75/100. Motivet: 31x55cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:32)
1327 3411 Färgetsning Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerad, numrerad 46/50, daterad -81. Handkolorerad, oramat löst blad. Bladets mått: 50x40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:16)
1327 2475 Färgetsningar 3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Triptyk. Signerade, numrerade EA IX/IX, daterad -83. Oramade lösa blad. Motivet: 12x10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:44)
1327 2491 Färgetsningar Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerad, numrerade HC VI/XV. Bladets mått: 52x60 cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:36)
1327 2376 Färglitografi Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Gamla Stan. Signerad, numrerad 34/320. Motivet: 38x55 cm
1327 2378 Färglitografi Batte Sahlin (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad 90. Motivet: 40x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:46)
1327 2548 Färglitografi Bengt Ribbentoft (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 95/360, "afton söder". Motivet: 68x54 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:26)
1327 2386 Färglitografi Bertil Almlöf (f. 1930), Sverige. Signerad, numrerad 14/350. Motivet: 19x27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:44)
1327 2444 Färglitografi Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Signerad, numrerad 107/200. Motivet: 49x37cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:34)
1327 2443 Färglitografi Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Signerad. Motivet: 51x35cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:02)
1327 2038 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Utsikt Stockholm, Signerad. Motivet: 48x59 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:40)
1327 2063 Färglitografi Curt Sjöberg (1911-1987), Sverige. Blasieholmen. Signerad, numrerad 67/360. Motivet: 43x60 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:08)
1327 2359 Färglitografi Dénes Perger (1934-2015), Sverige. Signerad, numrerad 319/375, daterad 1985, Strandvägen med Djurgårdsfärjan. Motivet: 28x40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:59)
1327 2521 Färglitografi Erik Dietman (1937-2002), Sverige. Signerad, numrerad 104/105, daterad -78. Oramat löst blad. Bladets mått: 86x61 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:50)
1327 2394 Färglitografi Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. Signerad, numrerad 139/330. Motivet: 26x33 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:18)
1327 2436 Färglitografi Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. "Noaks Ark". Signerad, EA-upplaga, daterad 1977. Motivet: 46x54cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:01)
1327 2383 Färglitografi Gösta Kriland (1917-1989), Sverige. Signerad, numrerad 130/300, daterad 79. Motivet: 94x62 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:42)
1327 2379 Färglitografi Hans Hermansson (f. 1930), Sverige. Signerad, numrerad 36/385, daterad 88. Motivet: 44x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:37)
1327 9313 Färglitografi John Salt (f. 1937), Storbritannien. Bilvrak. Signerad, numrerad 135/150. Oramat löst blad, bladets mått: 50x69,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:42)
1327 2434 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. 1990,. Signerad, numrerad 214/250. Motivet: 47x 60cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:33)
1327 2550 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 102/290. Motivet: 53x41 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:05)
1327 2145 Färglitografi Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 9/150. Motivet: 30x53 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:24)
1327 2061 Färglitografi Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Signerad, numrerad 267/275, Nakenbad. Motivet: 50x64 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:22)
1327 2513 Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 30/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:43)
1327 2514 Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Studio Still Life, 1972. Signerad, numrerad 40/99, oramat löst blad. Bladets mått: 72x54 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:33)
1327 2385 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 316/325. Motivet: 26x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:18)
1327 2488 Färglitografi Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Interiörbild med liggande man. Signerad Ola Billgren Louis Womack -70, numrerad 23/90. Oramat löst blad. Bladets mått: 45x62 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:11)
1327 2476 Färglitografi Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Morot". Signerad, numrerad 74/180. Haskel 104. Oramat löst blad. Bladets mått: 55x70 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:54)
1327 2373 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 200/350, , Vinterskärgård. Motivet: 24x20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:03)
1327 3416 Färglitografi Stephen Posen (f. 1939), USA. USA. Komposition. Signerad, numrerad 173/300. Oramat löst blad. Motivet: ca 60x86 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:35)
1327 2382 Färglitografi Sture Nilsson (1924-1990), Sverige. "La cupol". Signerad, numrerad 20/260, daterad -73. Bladets mått: 91x65 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:10)
1327 2381 Färglitografi Susan Giuli. Signerad, numrerad 271/330, daterad 1989. Motivet: 60x41 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:49)
1327 3113 Färglitografier 3 st, Richard Davies (f. 1944), Storbritannien. Signerad, numrerad 18/125. Motivet: 80x97cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:08)
1327 3002 Färglitografier Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. 3 st. Interiör. AP-upplaga. Signerad, daterad 1972. Oramat löst blad. Bladets mått: 53,5x70,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:45)
1327 2517 Färgserigrafi Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 78/80, oramat löst blad. Bladets mått: 65x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:18)
1327 3421 Färgserigrafi Valerio Adami (f. 1935), Italien. Signerad, numrerad 48/75, daterad -1970. Oramat löst blad, bladets mått: 65x50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:42)
1327 2109 Fat + skålar, Emalj, bland annat Cathrineholm Norge, diameter: 10-31 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:39)
1327 2047 Fat + vas, 2 delar, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg, diameter: 32, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:33)
1327 3252 Fat Kosta Boda, Maskrosor, diameter: 30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:58)
1327 2313 Fat Rörstrand, "Dresden". Längd: 62cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:09)
1327 2219 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer, 15,5x15,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:04)
1327 2483 Fåtölj 1890-tal
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:11)
1327 2343 Fåtölj Skinn, NK, Engelsk modell
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:26)
1327 2438 Fåtölj SMI, 1940-tal
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:05)
1327 2344 Fåtöljer Ett par, skinn, "Calypso", ställbara
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:16)
1327 2103 Fickur & Armbandsur, silver. Diameter: 5cm. 140g
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:04)
1327 2157 Fickur 14k, Viking, savonette, bruttovikt: 90g. 51x68mm (inkl fäste).
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:55)
1327 2092 Fickur 18k guld, England. Diameter: 4cm, bruttovikt: 33g, med etui
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:06)
1327 2160 Fickur 3 st, omkring 1900, bland annat Silver & Longines, vikt: 230g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:50)
1327 2079 Figurin Beswick, Häst, porslin. Längd: 25. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:17)
1327 2406 Figuriner 4 st. Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Luciatåg ur Advent, Rörstrand. Lucia, Tärna, Stjärngosse och Tomte. Målade och delvis glaserade ljusstakar av stengodslera. Höjd: 10-17 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:44)
1327 2543 Fiol med stråke, i väska. Längd 59,5cm.
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:03)
1327 3215 Fiskbestick 12 delar, (6 + 6), CG Hallberg, nysilver, Olga. Längd: 17-21,5
1327 2035 Flintlåsgevär Längd: 120cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:41)
1327 2036 Flintlåspistoler 2 st. Längd: 45cm
1327 2530 Fönsterdekoration Tomte, 27x22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:30)
1327 2371 Foto Carl Michael von Hausswolff (f. 1956), Sverige. "Oscillogram #9". 3/3,1997. Proveniens Galleri Andréhn-Schiptjenko. C-print, 40x38cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:40)
1327 2181 Frackknappar Ett par, 18k guld, 1917. Vikt: ca 3g. Djup: 9mm. Höjd: 20mm.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:34)
1327 2279 Gardiner 4 st, William Morris, ca 126x220cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:57)
1327 2478 Gardinkappor 3 st, Baker & Son. Längd: 156- 413cm
1327 3135 Gitarr Akustisk, Aria, serienr 01566, fodral+ stativ+ fotpall. Längd: 100 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:30)
1327 3129 Gitarr akustisk, Kashima. Längd: 100 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:24)
1327 3131 Gitarr Akustisk, Samich, Greg Bennet, + väska. Längd: 105 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:26)
1327 2269 Glasservisdelar 21 delar, Whisky & Highball, 9 + 12 st. Höjd: 7-17,5
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:25)
1327 2170 Glasservisdelar 45 del ca. Höjd: 8-11,5
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:08)
1327 2143 Golvlampa Bergboms, Mässing / mahogny. Höjd: 146, höj- och sänkbar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:28)
1327 2298 Golvlampa Fagerhults. Höjd: 143
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:01)
1327 2282 Golvlampa Josef Frank, "Stora Kamelen", Firma Svenskt Tenn. Mattpolerad mässing. 4 ljuspunkter. Svängd ljusarm. Ej märkt. Höjd: ca 165 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:49)
1327 2285 Golvlampa mässing. Höjd: 137
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:54)
1327 2278 Grafiska blad 3 st, Rovfåglar, M v Wright. Ej signerade. Motivet: 36x27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:36)
1327 2474 Grafiska blad Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Bokverk + 3 signerade färglitografier. 110x140mm (minsta) 220x305 mm (största)
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:50)
1327 2023 Grafiskt blad Gicléetryck, Anita Paulsson (f. 1942), Sverige. "Omtanke". Signerad, numrerad 17/100. Oramat löst blad. Motivet: 28x38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:00)
1327 2014 Grafiskt blad Gicléetryck, Bengt Bengtsson. "Cuba". Signerad, numrerad 98/100. Oramat löst blad. Motivet: 28x38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:09)
1327 2010 Grafiskt blad Gicléetryck, Christer J-son. "Dreamworld". Signerad, numrerad 8/50. Oramat löst blad. Motivet: 38x28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:46)
1327 2312 Grafiskt blad Gicléetryck, Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Dungeons". Signerad, numrerad 5/50, oramat löst blad. Motivet: 44x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:59)
1327 2020 Grafiskt blad Gicléetryck, Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Moss". Signerad, numrerad 1/100. Oramat löst blad. Motivet: 18x25 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:43)
1327 2003 Grafiskt blad Gicléetryck, Jonas Nilsson (f. 1968), Sverige. Varg. Signerad, numrerad 35/60. Oramat löst blad. Motivet: 38x56 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:05)
1327 2025 Grafiskt blad Gicléetryck, Vladimir Kamendy (1955-2014), Sverige. "Ibiza". Signerad, numrerad 77/100. Oramat löst blad. Motivet: 18x28 cm
1327 2227 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, 1906. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:15)
1327 2229 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, 1907. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:23)
1327 2226 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, 1910. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:08)
1327 2235 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, 1913. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:00)
1327 2236 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, 1913. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:04)
1327 2242 Guldmynt 2 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, 1851-1869. Vikt: 12g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:37)
1327 2237 Guldmynt 2 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, 1909-1911. Vikt: 12g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:09)
1327 2244 Guldmynt 2 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, 1911-1912. Vikt: 12g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:49)
1327 2238 Guldmynt 2 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, 1911-1913. Vikt: 12g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:14)
1327 2240 Guldmynt 2 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, 1913-1914. Vikt: 12g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:26)
1327 2252 Guldmynt 5 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, 1875-1910. Vikt: 30g. Diameter: 21 mm
S�ldes inte (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:36)
1327 2355 Guldvåg med vikter, 4 st askar. Längd: 14cm. Höjd: 15,5cm. Vågskål, diameter: 4,8cm.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:06)
1327 2455 Gungstol mässing
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:01)
1327 2555 Hålslag Modell Äldre. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:09)
1327 2050 Hänge 18k guld, med diamanter, 7xca0,02ct. Längd: 1,5cm, vikt: 1g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:14)
1327 2100 Hänge 18k guld, med stenar. Diameter: 4cm, vikt: 15g.
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:15)
1327 2404 Hänge 18k guld, Medaljong. Diameter: 26mm, vikt: 5g.
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:19)
1327 2049 Hängen 2 st, med rosa & vita stenar. Längd: 2-3cm, vikt: 1,2g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:47)
1327 2051 Hängen 2 st, med turkosa stenar och diamanter, 22xca0,001-0,02ct. Vikt: 3,1g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:49)
1327 2407 Hängen & ringar 5 delar, 18k guld, med vita stenar, defekt, buckliga, storlek: 18-20. Vikt: 6g.
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:34)
1327 2291 Hängskåp Gustaviansk stil, bemålat. Bredd: 91, djup: 24 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:59)
1327 2469 Hörnskåp NK. Bredd: 78 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 194 cm, nyckel
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:55)
1327 2117 Ishink + skål, "Is-Sissi" Sigvard Bernadotte, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Diameter: 17-19. Höjd: 9-18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:15)
1327 2259 Jalusiskåp Tidigt 1900-tal, Åtvidaberg. Ek. Bredd: 76. Djup: 54 cm. Höjd: 176 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:25)
1327 2218 Jordglob Mellankrigstid, "Standard Globe", Chicago IL, metallställning. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:44)
1327 2265 Kaffe / mockaskedar 15 st, silver, Rosenholm. Längd: 11-12 cm, vikt: 200g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:50)
1327 2056 Kaffegods Rosenthal, Sanssouci, ca 20 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:36)
1327 2165 Kaffekoppar 6 st, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:23)
1327 2437 Kanna Monica Bratt (1913-1961), Sverige. Reijmyre Glasbruk. Blått glas. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:51)
1327 2320 Karaff Nysilver. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:42)
1327 2566 Karmstol England
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:25)
1327 2213 Karmstol Jugend
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:09)
1327 2522 Karmstol Krom / rotting
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:07)
1327 2062 Karmstolar ett par, Rotting
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:32)
1327 2301 Karta Europa, 1957,82x109 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:33)
1327 2396 Kedja 18k guld. Längd: 40cm, vikt: 18g.
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:27)
1327 2419 Kedjor med hängen silver. Längd: 42-106cm, vikt: 50g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:10)
1327 2410 Kedjor med medaljonger 2 delar, 18k guld. Längd: 42-54cm. Diameter: 20mm cm, vikt: 18g
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:39)
1327 2352 Kelim 93x205 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:45)
1327 2286 Kista 1852. Bredd: 71, djup: 42 cm, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:45)
1327 2166 Konstglas 3 delar, bland annat Alvar Aalto & Erik Höglund. Längd: 18. Djup: 10 cm, höjd: 4,5 ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:59)
1327 2356 Konstglas 8 delar, bland annat Bertil Vallien, Boda-Åfors respektive Kosta med mera. Höjd: 2-10 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:35)
1327 2116 Kryddburkar 10 st, Hackefors, 4 + 6 st. Höjd: 12-19 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:02)
1327 3405 Lampbord Ett par, "Knechtel", Engelsk modell. Bredd: 68, djup: 53 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:34)
1327 2330 Lampbord Ett par, mässing med glasskiva, diameter: 58, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:57)
1327 2481 Lampbord mahogny. Diameter: 65cm, höjd: 53cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:39)
1327 2214 Leksaker leksaksbilar med mera, bland annat spel och leksaksbil Schuco Electro Ingenico 5311, i originalkartong. Höjd: 10,5-21,5cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:06)
1327 2070 Litografi Eric Hallström (1893-1946), Sverige. (gm Märta Hallström), daterad. Signerad, numrerad 82/200, Skrivbord. Motivet: 44x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:40)
1327 2551 Litografi Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Signerad. Numrerad 99/100, Rådjur. Signerad. Motivet: 28x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:30)
1327 2479 Litografi Philip Pearlstein (f. 1924), USA. "Nude on a Stool", 1971. Signerad, numrerad 51/150. Litografi i sepia, oramat löst blad. Bladets mått: 60x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:43)
1327 2573 Ljushållare Diameter 20cm. Höjd: 12cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:58)
1327 3182 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:27)
1327 2401 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:56)
1327 3179 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:18)
1327 3116 Ljusplåtar 2 st, mässing, 1800-/1900-tal. Diameter: 20-23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:45)
1327 2365 Ljusplåtar ett par, mässing. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:41)
1327 2156 Ljusstakar Ett par, silver, barockstil. Höjd: 19, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1945, Vikt: ca 500g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:50)
1327 2527 Ljusstake glas och metall. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:14)
1327 2428 Matbord Gustaviansk stil. Bredd: 120 cm, Bredd: 120 - 308 cm. Diameter: ca 120 cm + 4 ilägg a 47 cm. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:49)
1327 2315 Matsalsgrupp 7 delar, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Calmare nyckel. Längd: 165. Djup: 90 cm. Höjd: 75,2 st utdragsskivor á 72 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:58)
1327 2162 Matservis 50 del ca, "Triumf", Gustafsberg
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:13)
1327 3178 Matservis Rörstrand, Ceres, ca 45 del
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:17)
1327 2215 Matservisdelar 20 del ca, "Blå Ros", Gustafsberg, diameter: 21-24 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:02)
1327 2078 Matservisdelar 25 del ca, Willow, Gustavsberg
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:34)
1327 2342 Matta Guld afghan, 105x143cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:28)
1327 2327 Matta Nöthår, 1950-tal, 161x234 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:47)
1327 2350 Matta orientalisk, 128x152 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:32)
1327 2332 Matta Orientalisk, 242x294 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:25)
1327 2306 Matta orientalisk, 310x390 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:51)
1327 2305 Matta orientalisk, Bochara, 197x287 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:22)
1327 2149 Matta Orientalisk, Bochara, galleri, 83x310 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:57)
1327 2559 Matta orientalisk, Nain, 196x310 ca
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:34)
1327 2163 Matta orientalisk, Semiantik, 245x320
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:37)
1327 3325 Matta Tibetansk stil, 285x405 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:28)
1327 2271 Minnestallrik Copeland & Sons, 1830-tal. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:11)
1327 2288 Mjölkkannor + mått, 6 delar, (3 + 3 st). Höjd: 7-30 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:21)
1327 2465 Mockakoppar 12st med fat
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:14)
1327 2560 Mockakoppar 8st, Med fat. Hammersley & Co, England
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:40)
1327 2547 Nattygsbord Ett par, 50/60-tal. Bredd: 45, djup: 35 cm, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:00)
1327 2545 Nattygsbord SMF, AB Svenska Möbelfabrikerna i Bodafors. Bredd: 45, djup: 30 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:30)
1327 2544 Nattygsbord lampbord med Låda, Tingströms, Casino, Engström / Myrstrand. Bredd: 50, djup: 46 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:33)
1327 3244 Oljemålning 1800-tal, Porträtt, ej signerad, duk på pannå, 40x34 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:42)
1327 2509 Oljemålning 3 st, Monica Westberg, signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 24x33cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:48)
1327 3380 Oljemålning Åke Lexmon (f. 1940), "Sen hemkomst". Signerad, daterad 1996, Olja på duk, 47x59cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:41)
1327 3378 Oljemålning Åke Lexmon (f. 1940), Signerad, "Kustblomster". Olja på duk, 33x25cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:37)
1327 2325 Oljemålning Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Gatuscen, Signerad. Olja på pannå, 45x37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:37)
1327 3217 Oljemålning Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. "Från Berns", Signerad, 1970, duk på pannå, 40x53 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:58)
1327 2043 Oljemålning Birger Birger-Ericson (1904-1994), Sverige. "Arabkvinnor". Signerad Birger. Olja på duk, 104x119 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:39)
1327 2539 Oljemålning Björn Löwgren (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1982. Olja på duk, 50x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:53)
1327 2442 Oljemålning Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 92x60cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:48)
1327 2275 Oljemålning Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1946. Olja på pannå, 36x30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:59)
1327 3362 Oljemålning Elias Muukka (1853-1938), Finland, tillskriven. Badhus med brygga. Ej signerad. Olja på duk, 75x55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:08)
1327 2357 Oljemålning Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla Stan. Olja på pannå, 35x25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:59)
1327 3246 Oljemålning Emil Nordberger (1889-1942), Signerad, daterad 1928, Rovfåglar. Olja på duk, 34x42 cm
1327 2068 Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Stockholm. Signerad. Olja på pannå, 45x50 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:30)
1327 3369 Oljemålning Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Sydländsk man. Signerad, daterad -57. Olja på duk, 78x57 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:54)
1327 2358 Oljemålning Håkan Engström (1908-1987), Sverige. Stadsmotiv, Signerad. Olja på pannå, 46x37 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:25)
1327 2124 Oljemålning Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Stadsmotiv. Signerad, daterad -56, Olja på duk, 46x65 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:33)
1327 2072 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Travlopp. Signerad. Olja på duk, 90x130 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:52)
1327 2066 Oljemålning Igge Karlsson (1932-2009), Sverige. Äppelblom. Signerad, daterad -62. Olja på pannå, 31x23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:39)
1327 2137 Oljemålning Ivan Bauer, Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 49x60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:26)
1327 3139 Oljemålning Jan Sigfrid Alfons Carlsson (1900-1985), Sverige. Signerad, daterad 47. Olja på pannå, Slussen, 50x60cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:36)
1327 2321 Oljemålning Kurt Ehrefelt (1921-2010), Sverige. Klippor. Signerad. Olja på duk, 33x24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:56)
1327 2292 Oljemålning Lars O Ericsson, Stilleben. Monogramsignerad -82. Olja på duk, 60x73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:25)
1327 2391 Oljemålning Oidentifierad konstnär. "Grusväg vid Stenkyrka", Gotland. Signerad T Ingelse, daterad 89. Olja på duk, 46x55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:10)
1327 3186 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Monogramsignerad, landskap med bergsgetter. Olja på duk, 52x86 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:33)
1327 2495 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på pannå, 25x20cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:55)
1327 3189 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Italienska. Signerad. Olja på duk, 90x60cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:53)
1327 2067 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad WE, Stilleben. Olja på pannå, 23x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:14)
1327 2338 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad E Schmidt, Stadsmotiv. Signerad, daterad -48. Olja på pannå, 40x32 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:58)
1327 2059 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, G Larsson, Stilleben. Olja på duk, 38x46 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:20)
1327 1033 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Amningen". Signerad. Olja på duk, 46x38 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:45)
1327 1024 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Apelsinskörd". Signerad. Olja på duk, 82x66 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:34)
1327 1087 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Dans med vinden". Signerad. Olja på duk, 111x94 cm
1327 1009 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Dansen". Signerad a tergo. Olja på duk, 55x46 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:16)
1327 1010 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Den svarta kappan". Signerad. Olja på duk, 46x33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:22)
1327 1069 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Det vita lakanet". Signerad. Olja på duk, 115x74 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:01)
1327 1099 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Flickan med apelsiner". Signerad. Olja på duk, 94x97 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:55)
1327 1059 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Glädjen". Signerad. Olja på duk, 78x78 cm
1327 1007 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Granatäpple". Signerad. Olja på duk, 60x66 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:05)
1327 1046 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "I det gröna". Signerad. Olja på duk, 38x50 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:42)
1327 1074 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Man". Signerad. Olja på duk, 109x44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:41)
1327 1044 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Meditation". Signerad. Olja på duk, 116x50,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:30)
1327 1064 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Mor och dotter". Signerad. Olja på duk, oramad, 77x99 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:13)
1327 1017 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Mosebacke", Stockholmsmotiv från Södermalm. Signerad. Olja på duk, oramad, 98x95 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:22)
1327 1011 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Nyckeln". Signerad. Olja på duk, 74x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:33)
1327 1085 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Promenad 2". Signerad. Olja på duk, 101x100 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:01)
1327 1040 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Promenad". Signerad. Olja på duk, oramad, 113x80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:15)
1327 1042 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Skog". Signerad. Olja på duk, oramad, 105x67 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:20)
1327 1047 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Tecknare". Signerad. Olja på duk, 36x39 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:45)
1327 1038 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Trädkramare". Signerad. Olja på duk, 59x49 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:05)
1327 1012 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Trapezisten". Signerad. Olja på duk, 113x75 cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:44)
1327 1079 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Två tallar". Signerad a tergo. Olja på duk, oramad, 111x66 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:24)
1327 1005 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Två väninnor". Signerad. Olja på duk, 50x40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:47)
1327 1084 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Utanför". Signerad. Olja på duk, 100x81 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:40)
1327 1068 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vinter". Signerad. Olja på duk, oramad, 113x75 cm
1327 1088 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. Slussen, Stockholm. Utsikt från Thor Modéens trappa. Signerad a tergo. Olja på duk, 94x97 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:46)
1327 1037 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. Teceremonin. Signerad. Olja på duk, 58x50 cm
1327 2069 Oljemålning Per Adde (f. 1926), Sverige. "Mot Danvikstullsbron". Signerad, daterad -66. Olja på duk, 54x42 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:33)
1327 2496 Oljemålning Signerad A Neuhuys, Interiör, Olja på duk, 19x24cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:26)
1327 3199 Oljemålning Signerad Joh Enfelt, gårdsmotiv. Olja på duk, 66x88cm
1327 2462 Oljemålning Signerad Runeborg. Olja på duk, 26x34cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:45)
1327 2310 Oljemålning Signerad, ansikte. Olja på duk, 100x76cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:37)
1327 2374 Oljemålningar 2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad Hedenström. Olja på pannå, ca 25x20cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:34)
1327 2048 Örhängen 18k guld, 3 par. Längd: 1-3cm, vikt: 4,7g.
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:45)
1327 2098 Örhängen 18k guld, Ett par. Längd: 3cm, vikt: 3g. Med etui.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:24)
1327 2485 Pall längd: 70cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:17)
1327 2507 Pallar 2 st. Höjd: 37-44cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:59)
1327 2304 Pallar 2 st. Längd: 32 cm. Djup: 32cm. Höjd: 44,5cm.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:01)
1327 2461 Pallar Ett par, 1800-tal, Höjd: 14cm. Diameter: ca 28cm.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:15)
1327 2155 Parti bestick 30 del ca, silver, udda. Längd: 11-18, Vikt: 600g ca
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:42)
1327 2314 Parti koppar 14 delar
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:31)
1327 2448 Parti kort 10 st. Diverse, bland annat nyårshälsningar från olika gallerier. Signerad grafik
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 14:21)
1327 2367 Parti silver 12 delar, Vikt: 360g ca.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:21)
1327 2101 Parti smycken 8 delar, silver. Vikt: 145g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:57)
1327 2303 Pianopall längd: 61 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:26)
1327 2212 Picknickväska Bord, Stolar, Tallrikar mm. Längd: 57cm. Djup: 13cm. Höjd: 39cm.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:02)
1327 2064 Piedestal höjd: 100 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:58)
1327 2140 Piedestal omkring 1900. Mahogny. Diameter: 30, höjd: 96 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:13)
1327 2503 Piedestaler 3 st, bemålade. Höjd: 70-85cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:19)
1327 2290 Pinnstol 1800-tal, Leksand
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:06)
1327 2354 Plafond Med prismor. Diameter: 57cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:54)
1327 2270 Potta + fat, Rörstrand, 1800-tal. Höjd: 15,5cm inkl fat. Dia fat: 21cm.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:19)
1327 3073 Remmare 10 st. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:41)
1327 2112 Remmare 7 st. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:09)
1327 2431 Resväska Längd: 70cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:53)
1327 2499 Resväskor 4 st, modell äldre. Längd: 60-80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:17)
1327 2094 Ring 14K, med blå sten, storlek: 18. Vikt: 1g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:49)
1327 2096 Ring 14K, med turkos sten, storlek: 16½. Vikt: 2g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:22)
1327 2041 Ring 18k guld, med blå safir och diamanter, 10xca0,001ct, storlek: 18. Vikt: 3,3g.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:17)
1327 2086 Ring 18k guld, med blå safir, storlek: 18. Vikt: 4g.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:54)
1327 2084 Ring 18k guld, med grön sten, storlek: 16½. Vikt: 4g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 21:02)
1327 2046 Ring 18k guld, med pärla och diamanter, 25x0,001ct. Vikt: 2,8g.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:47)
1327 2095 Ring 18k guld, med pärla, storlek: 17. Vikt: 3g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:05)
1327 2042 Ring 18k guld, med rubin och diamanter, 55xca0,001ct (saknar en sten), storlek: 18. Vikt: 2,8g.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:47)
1327 2040 Ring 18k guld, Med smaragd och diamanter, 10xca0,001ct, storlek: 18. Vikt: 2,5g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:34)
1327 2044 Ring 18k guld, med vita stenar, storlek: 19, bucklig. Vikt: 2,1g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:32)
1327 2402 Ring 23K, Camé, storlek: 18½. Vikt: 7g.
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:48)
1327 2399 Ringar 3 st, 23K, storlek: 17½-18, gravyrer. Vikt: 15g.
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:14)
1327 2409 Ringar 5 st, 18k guld, med syntetiska stenar, storlek: 17-22½, gravyr. Vikt: 14g.
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:32)
1327 2346 Rökbord Funkis, intarsia. Bredd: 60, djup: 60 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:26)
1327 2133 Satsbord 3 delar. Design Erling Torvits för Heltborg Möbler Danmark. Jakaranda (CITES-intyg medföljer). Höjd: 44-51cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:43)
1327 2538 Satsbord 4 delar, England, Med spelplaner, Intarsia. Bredd: 34-59. Höjd: 69-74 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:07)
1327 3068 Sekretär Längd: 88 cm. Djup: 40 cm, höjd: 89 cm, nyckel
1327 2225 Sekretär omkring 1800. Bredd: 97, djup: 47 cm, höjd: 102 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:26)
1327 2511 Serigrafi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Komposition med lilja. Signerad, numrerad 93/100, daterad -1972. Oramat löst blad. Bladets mått: 68x55,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:40)
1327 2146 Serveringsvagn diameter: 50 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:54)
1327 2082 Serveringsvagn Kakelplattor. Längd: 67, djup: 48 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:27)
1327 2085 Serveringsvagn med klaff och låda, Lars Larsson, 1974, valnöt. Längd: 75 cm + 40. Djup: 45 cm, höjd: 65 cm, brännstämplad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:15)
1327 2493 Sextant Längd: 22cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:37)
1327 2153 Silver 6 delar, bland annat Tänger & etui. Längd: 9-14cm. Djup: 2-8cm. Höjd: 0,2-1,5cm, Vikt: 220g ca.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:51)
1327 3089 Skål glas, med silverhänkel, Sovjet. Längd: 24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:34)
1327 2568 Skål Herman Kähler (1846-1917), Danmark. Danmark, diameter: 32, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:37)
1327 2363 Skål Kina, dekor i famille rose. Längd: 25. Djup: 26 cm, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:30)
1327 2263 Skål Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Längd: 21 cm
1327 2333 Skål silver. Diameter: 14cm. Vikt: 120g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:20)
1327 2154 Skål på fot silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1939. Diameter: 20. Höjd: 16 cm, vikt: 305g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:22)
1327 2273 Skålfat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden, fajans. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:38)
1327 2217 Sked + sockertång, 2 delar, silver. Längd: 10-22, Vikt: 80g ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:23)
1327 2417 Skedar 12 st, silver, snarlika. Längd: ca 13 cm, vikt: 210g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:10)
1327 2420 Skedar 12 st, silver, snarlika. Längd: ca 14 cm, vikt: 205g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:39)
1327 2416 Skedar 12+ 6 st, silver, 18-1900-tal. Längd: 18-20,5. Vikt: ca 725g.
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:14)
1327 2415 Skedar 3+ 6 st, silver, Snarlika. Längd: 14,5-22 cm, vikt: 330g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:45)
1327 2424 Skedar 4 st, silver, 1800-/1900-tal. Längd: 21,5-26,5cm. Vikt: ca 275g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:35)
1327 2413 Skedar silver, 10 st, Snarlika. Längd: ca 15 cm, Vikt: ca 195g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:44)
1327 2418 Skedar silver, 15 st, snarlika. Längd: ca 15 cm, Vikt: ca 225g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:39)
1327 2429 Skrin silver, graverad med Gustaf IV Adolfs monogram. Längd: 8 cm, vikt: 80g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:49)
1327 2500 Skrivbord 1890-tal. Bredd: 125 cm. Djup: 67 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:43)
1327 2296 Skrivbord Furu. Bredd: 103, djup: 51 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:34)
1327 2432 Skrivbord mahogny. Bredd: 140, djup: 82 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:20)
1327 2372 Skrivbord partnersdesk, 1800-tal, mahogny. Bredd: 136. Djup: 77 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:29)
1327 2454 Skrivbordsstol Ek
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:52)
1327 2562 Skrivbordsstol England, omkring sekelskiftet 1900
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:08)
1327 2148 Skrivbyrå 1800-tal, björk och masurbjörk. Bredd: 122. Djup: 53 cm, höjd: 103 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:57)
1327 3303 Skulptur Alf Jarnestad (1923-2008), glaserad keramik / metallfot, fågel. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:28)
1327 2077 Skulptur brons, Stig Blomberg (1901-1970), Sverige. Höjd: 18cm, gravyr
1327 3114 Skulptur Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Kosta. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:34)
1327 3279 Skulptur Herend, Flicka med gitarr, porslin. Höjd: 21,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:26)
1327 2535 Skulptur metall, Volvo Pv4, modell 1927. Längd: 13 cm
1327 1103 Skulptur Oscar Hernandez Soriano (1944-2007). Gående man. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:02)
1327 2131 Skulptur Royal Copenhagen, Flicka med skörd. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:59)
1327 2129 Skulptur Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fågel ur Fåglar, Gustavsberg, 1960-tal. Glaserad stengodslera. Stämplad i godset, etikettmärkt. Längd: 13. Höjd: 11 cm
1327 2528 Skulpturer 2 st, Kina, Glaserat lergods, Figurer. Höjd: 16-18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:50)
1327 2427 Skyslevar 2 st + uppläggningssked, silver. Längd: 17-18,5. Vikt: ca 135g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:20)
1327 2302 Slaglåsgevär 1800-tal. Längd: 143
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:13)
1327 3211 Smyckesset silver, 3 delar, tillverkare Halldin CE, 1972, Längd: 2-17cm. Vikt: 35,9g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:36)
1327 3406 Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Hemmakväll. Brännstämplad. Längd: 200
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:39)
1327 2345 Soffa Chesterfieldmodell, Skinn. Längd: 195
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:41)
1327 2139 Soffa Design: Leif Wikner, Persåsen, 80-tal, Furu / skinn. Längd: 137. Signerad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:22)
1327 2347 Soffa utdragbar, Bemålad. Längd: 190
1327 2348 Soffbord England. Bredd: 100, djup: 53 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:53)
1327 2331 Soffbord mässing med glasskiva. Bredd: 120. Djup: 68 cm, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 21:01)
1327 2074 Solsängar ett par, Konstrotting, Ställbara, 200x75 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:00)
1327 2558 Spade 1800-tal, Proveniens Landsjö Gård (Östergötland), metallskodd. Längd: 120
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:44)
1327 2055 Spegel 1800-tal, 114x56 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:48)
1327 2295 Spegel 1940-tal, 94x42 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:30)
1327 2571 Spegel Gustaviansks stil, 100x59cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:03)
1327 2054 Spegel Oval, omkring 1900,84x60 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:10)
1327 2450 Spegelskåp Indien, 47x23 cm
1327 2335 Spiselhundar 4 st. Höjd: 20 ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:53)
1327 2164 Starkvinsglas + karaff, 9 + 1 st, Helga. Höjd: 12 -30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:28)
1327 2142 Stol Kai Kristiansen (tillskriven), Märkt "Hong Stole", Teak / tygklädsel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:57)
1327 2470 Stolar 4 st
1327 2193 Stolar 4 st, 1850-tal
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:51)
1327 2222 Stolar 4 st, 1960-tal, JOC, Vetlanda, etiketterade. Teak, rotting. Sits med Josef Frank-tyg
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:28)
1327 2502 Stolar 4 st, 60/70-tal, Finland
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:26)
1327 3202 Stolar 6+ 2 st
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:13)
1327 3110 Stolar ett par, 1800-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:57)
1327 2542 Stolar Ett par, Gustavianska, Etiketterade, Stockholms stolmakareämbete sigill
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:19)
1327 2425 Strösockerskedar 2 st, silver, 1797-1865. Längd: 18,5-22 cm, vikt: 110g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:53)
1327 2561 Svepask + diverse näverarbeten, mm 8 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:36)
1327 2126 Sybord 1930-/40-tal, mahogny. Bredd: 69, djup: 40 cm, höjd: 67 cm
1327 2141 Sybord 1940-/50-tal, Mahogny / flätad korg. Bredd: 63, djup: 41 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:27)
1327 2223 Syltkrukor 9 st, Rörstrand / Gustafsberg, Blåvitt. Höjd: 8-16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:42)
1327 3173 Taburett Rokokostil. Längd: 87 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:12)
1327 2220 Tågset modell äldre, plåt. Längd: 25-26cm.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:55)
1327 2221 Tågset mm Märklin, Lok, vagnar, räls mm. Längd: 7-45cm.
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:23)
1327 2497 Tågspår 2 delar, Modell. Längd: 80-103cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:28)
1327 2283 Takarmatur 30-tal, Glaskupa. Höjd: 25, diameter: 32 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:35)
1327 2256 Takarmatur 60/70-tal, glas / metall. Höjd: 22 cm
1327 2400 Takarmatur Enigma, Louis Poulsen, design: Shoichi Uchiyama, 2007, aluminium / mattlackad akryl. Diameter: 42. Höjd: ca 75 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:06)
1327 3359 Takarmatur Funkis. Diameter: 45. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:00)
1327 2319 Takarmatur glas och mässing, diameter: 32 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:15)
1327 2053 Takarmatur glas och mässing. Höjd: 55 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:34)
1327 3065 Takarmatur Gustaviansks stil, med blå glaskupa. Diameter: 45cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:24)
1327 3064 Takarmatur Gustaviansks stil, med blå glaskupa. Diameter: 54cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:23)
1327 2370 Takarmatur Jugend, patinerad brons, dekor med kottar. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:50)
1327 2541 Takarmatur mässing / glaskupor, diameter: 70 cm
1327 2058 Tallrikar 6 st, Mitzo. Diameter: 31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:22)
1327 2572 Tavla Skoklosters slott, 1910,38x49cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:55)
1327 2111 Tekoppar 12 st, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:11)
1327 2065 Tekoppar med fat, Rosenthal, 18 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:04)
1327 2459 Telefoner 2 delar, Bland annat Kobra. Höjd: 21-25cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:45)
1327 3171 Tennfat 2 st, 1700-/1800-tal, diameter: 42-51 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:04)
1327 3292 Teservisdelar 5 delar, Frankrike.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:50)
1327 2563 Teservisdelar 8 delar, Nymphenburg, 7-19cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:43)
1327 2422 Teskedar 6+ 1 st, silver. Längd: 13-14 cm, vikt: 125g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:59)
1327 3322 Textil "Vågorna", Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. 1940-/50-tal, AB Nordiska Kompaniet, Stockholm, 80x240 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:05)
1327 2119 Textil / gardin Marimekko, "Pidot", 1960, Maija Isola, 126x260 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:57)
1327 2118 Textil /gardin Marimekko, "Fandango", 1963, Maija Isola, 130x260 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:29)
1327 2284 Textilier 2 st, Tidigt 1900. Längd: 168-173cm. Djup: 130-136cm. Höjd: 0,5cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:04)
1327 2120 Textilier / gardiner 3 st, Maija Isola, "Rakastaa ei Rakasta", Marimekko, 1973. Ca 130x260 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:35)
1327 2508 Trädgårdsgrupp 3 delar
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:56)
1327 2135 Träskulptur Ivan Fisk, Signerad, Häst. Längd: 18, höjd: 13 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:55)
1327 2260 Tusch Albert Engström (1869-1940), Sverige. Signerad, Alexis Kuylenstierna. Motivet: 23x16cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:38)
1327 9438 Tusch Pascual Di Bianco (1930-1978), Argentina/Sverige. Signerad, daterad 1977. Motivet: 42x51cm
1327 2174 Tuschteckningar 2 st, Lars Olof Loeld (f. 1930), Sverige. "Blauzac". Monogramsignerade LOE. Bladets mått: 24x32 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:48)
1327 2351 Underlägg Upsala Ekeby, 12,5x12,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:48)
1327 2268 Uppläggningsbestick 2 delar, silver, MEMA, 1960. Längd: 20-25 ca, bruttovikt: 120g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:02)
1327 2512 Utställningsaffischer 7 st. Amerikanska konstnärer, Rothko. Malcolm Morley med flera. Oramade lösa blad. Längd: 81-101cm. Djup: 30-75cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:29)
1327 2525 Vägg/bordsarmatur Metall. Höjd: ca 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:36)
1327 2257 Väggarmatur 1950-tal, metall. Längd: 45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:10)
1327 2258 Väggarmaturer Ett par, Mässing / tyg. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:40)
1327 2364 Väggbonad 92x130 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:16)
1327 2531 Väggdekorationer Ett par, Wattholma, metall. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:09)
1327 2349 Vägghylla Längd: 110cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:56)
1327 2440 Väggskulptur Matti Haupt (1912-1999), Finland. Gips, manshuvud med lagerkrans. Höjd: 30 cm
1327 2554 Väggur Tyskland. Höjd: 34, + 2 st lod
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:30)
1327 2323 Värjor 2 st. Längd: 100-104cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 21:07)
1327 2281 Vas Rörstrand, omkring 1900. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:29)
1327 3231 Vas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. "Caramba", Kosta Boda. Glas. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:35)
1327 2276 Vaser 2 st, B&G + Rosenthal. Höjd: 22-28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:47)
1327 3282 Vaser 2 st, Herend. Höjd: 15,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 18:28)
1327 2132 Väska JOBS-tryck, Lisbet Jobs (1909-1961), Sverige. "Aurora", textil / läder. Längd: 48cm. Djup: 17cm. Höjd: 40cm.
1327 2130 Ytterfoder Ett par, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 12, diameter: 14 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 19:36)
1327 2277 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 19, diameter: 20 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 maj 2020 20:27)