1371 3619 Akryl Anette Englund (f. 1954), Sverige. "Ballerina med rosor". Signerad, akryl, 46x32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:41)
1371 3616 Akryl Anette Englund (f. 1954), Sverige. "Första dagen". Signerad. Akryl, 46x32 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:35)
1371 3618 Akryl Anette Englund (f. 1954), Sverige. Kvinna med blomster. Signerad, akryl, ca 46x32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:39)
1371 3610 Akryl Dominyka Usvaiskaya. Komposition i grönt och guld. Signerad a tergo. Mixed media akryl och epoxyresin på duk, 18,5x24,5 cm, oramad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:20)
1371 3605 Akryl Dominyka Usvaiskaya. Kvinna. Monomgramsignerad. Mixed media akryl på pannå, 45x54 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:15)
1371 4033 Akvarell Anna Billing (1849-1927), Sverige. Björkar vid sjö, Signerad. Motivet: 19x12 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:13)
1371 3469 Akvarell Edward Smith (f. 1923), USA. Solnedgång, Signerad. Dat. 57. Bladets mått: 31x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:35)
1371 3466 Akvarell Edward Smith (f. 1923), USA. Stegar, Signerad, daterad -57. Bladets mått: 43x36, oramat löst blad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:36)
1371 3415 Akvarell Erwin de Vries (1929-2018), Surinam. Komposition. Signerad, daterad -62. Motivet: 39x54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:45)
1371 3406 Akvarell Erwin de Vries (1929-2018), Surinam. Komposition. Signerad, daterad -62. Motivet: 39x54, oramat löst blad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:39)
1371 4356 Akvarell Gösta Geerd (1907-1982), Sverige. Apor. Signerad. Motivet: 30x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:52)
1371 4075 Akvarell Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. "Utkant - Paris" (Eiffeltornet i bakgrunden). Signerad, daterad 1968. Akvarell, ca 21,5x26 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 21:06)
1371 4034 Akvarell Jan Rhodin (f. 1938), Signerad, lyftande sjöfåglar. Motivet: 15x20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:24)
1371 4545 Akvarell Kina, 1900-tal. Signerad. Motivet: 44x64 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:32)
1371 2041 Akvarell Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. "Paris", Signerad. Bladets mått: 75x57 ca
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:03)
1371 4414 Akvarell Ulla D Karlsson, sjölandskap, Signerad, bladets mått: 56x75 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:46)
1371 4054 Akvareller 4 st, Roberto Torregiani (f. 1946), Sverige. Oramade lösa blad. Signerad, bladets mått: 27x35 - 47x37 cm
1371 4066 Altarljusstakar ett par, barockstil, mässing, nutida. Höjd: 61 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:30)
1371 4065 Altarljustakar ett par, barockstil, mässing, nutida. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:00)
1371 4248 Bägare 12 st, Skultuna, 1978-1989, mässing. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:09)
1371 4086 Balustradfåtölj
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:51)
1371 4433 Barstolar 4 st, skinn, höj / sänkbara, nutida
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:04)
1371 4131 Barstolar ett par, sitthöjd. 77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:06)
1371 3295 Bestick 57 delar, silver, modell: Patricia. Längd: 15-21 cm, bruttovikt: 1890g (varav knivar 748g)
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:38)
1371 4230 Bestickupupsättning nysilver, Chippendale, 72 del
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:10)
1371 4340 Blandteknik 2 st, Kina, 27x38 & 24x41 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:26)
1371 4055 Blandteknik 3 st, Attila Balla (f. 1959), Ungern. Signerad, oramade lösa blad, bladets mått: 78x54 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:15)
1371 4056 Blandteknik 5 st, Oidentifierad konstnär. Monogram JN -93, oramade lösa blad, bladets mått: 23x31 - 30x60 cm. Signerad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:52)
1371 4298 Blandteknik Allmoge, 71x64 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:46)
1371 4053 Blandteknik Attila Balla (f. 1959), Ungern. Signerad, oramat löst blad, bladets mått: 109x75 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:33)
1371 3284 Blandteknik Indien, 100x76 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:19)
1371 3286 Blandteknik Indien, ej signerad, 105x80 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:20)
1371 4508 Blandteknik Kaj Forsman. Signerad, daterad 1985. Mixed media på duk, 136x136 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:10)
1371 9337 Blandteknik Kerstin Hedeby (f. 1926), Sverige. Signerad, Salome. Motivet: 43x52cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:54)
1371 3422 Blandteknik Maurice Blanchard (1903-1969), Frankrike. Paris, Signerad, 23x32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:50)
1371 4398 Blandteknik Rit-Ola, "Härlig Nordisk Vinter", Svenskt köldrekord -46,5 Karesuando 1924. Signerad. Motivet: 44x22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:26)
1371 3699 Blandteknik Stina Bäckman, figurer. Signerad, mixed media. Motivet: ca 20,5x15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:50)
1371 3700 Blandteknik Stina Bäckman, Kvinna. Signerad. Mixed media. Motivet: ca24x18 cm
1371 4451 Blandteknik / collage Robert van Balderick, Signerad a tergo på bladet, 1989, "Si Correcto". Bladets mått: 56x76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:36)
1371 4081 Blyerts Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Hersbyholms gård. Signerad, daterad 1970. Blyerts, ca 37x38 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:23)
1371 4051 Bokhylla John Kandell (1925-1991), Sverige. Pilaster, Källemo. Brännstämplad. Höjd: 205 cm. Bredd: 20 cm. Djup: 23 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:16)
1371 4424 Bokhylla med skåpdel, Flätad rotting / glasskivor. Bredd: 78, djup: 36 cm, höjd: 199 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:30)
1371 4146 Bokhyllelampa Bergboms Booklight. Bredd: 36, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:48)
1371 4189 Bonad Art Protis, Slavickovi, 1972,102x145 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:04)
1371 4191 Bonad Art Protis, Slavickovi, 1972,110x145 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:17)
1371 4209 Bonad Röllakan, Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 56x86 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:38)
1371 4531 Bordsfotogenlampa 1800-tal. Höjd: 80cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:33)
1371 4553 Bordslampa Fotogenmodell, el, nutida. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:31)
1371 4363 Bordslampa IKEA, bordslampa, "Grimsö", stål samt läder, vridbar ljusarm, två ljuspunkter. Höjd: ca 45cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:21)
1371 4501 Bordslampa Keramik. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:47)
1371 3326 Bordslampa Luxo "Heron". Grå metallic, reglerbar arm. Höjd: ca 65cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:56)
1371 4457 Bordslampa Porslin. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:07)
1371 4296 Bordslampa RAF, mässing. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:07)
1371 4215 Bordslampfot Orrefors, glas och mässing. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:58)
1371 4183 Bordslampor ett par. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:48)
1371 4193 Bordspendyl 1800-tal, P H Mourey. Längd: 38, djup: 18 cm, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:19)
1371 4247 Bordsur + ljusstakar, 3 delar, Wedgwood, porslin. Höjd: ca 14-16,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:24)
1371 3264 Bordsur Sent 1800-tal, bronserad zink, glaskupa, 35x37 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:39)
1371 4421 Braständare Gjutjärn. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:24)
1371 4386 Bricka Vägghängd, Orientalisk, Koppar, diameter: 65 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:58)
1371 4208 Brickbord höjd: 72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:48)
1371 3805 Broscher 18k guld, 2 st, med vita stenar & lila sten. Längd: 2-4cm. Vikt: 7g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:21)
1371 4434 Butlers tray "TEGO", Idegran / mahogny. Längd: 168, djup: 122 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:29)
1371 4430 Byrå 1800-tal, Björk. Bredd: 1014, djup: 51 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:46)
1371 4362 Byrå 1920-tal, mörkbetsad björk. Bredd: 110 cm. Djup: 47 cm, höjd: 88 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:53)
1371 4061 Byrå Gustaviansk stil, stenskiva, intarsia. Bredd: 95 cm. Djup: 51 cm. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:19)
1371 3338 Byrå Intarsia. Bredd: 70 cm. Djup: 40 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:11)
1371 4188 Byrå nyrenässans, Valnöt/Mahogny. Bredd: 113. Djup: 57 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:08)
1371 4104 Champagneglas 18 delar, 10 + 8 st, Orrefors, Helena, Strutar & Kupor. Höjd: 15,5-23 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:11)
1371 4460 Champagneglas 2 st, "Millenium", Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Konformad kupa, rund fot, skaft med figur. Höjd: ca 26 cm, tillhörande box medföljer
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:51)
1371 4155 Champagnekylare Louis Roederer. Längd: 45 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:05)
1371 4156 Champagnekylare Louis Roederer. Längd: 45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:54)
1371 4124 Cigarettautomat väggmodell på ställning, Wilhelm Harting. Längd: 73 cm. Djup: 28 cm, höjd: 131 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:22)
1371 4428 Clubfåtölj 20-tal, tyg
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:07)
1371 4393 Coasters 4 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1963. Diameter: 7,5, vikt: 70 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:12)
1371 4366 Collage Oidentifierad konstnär. "Chalk Door". Signerad, 2010, Textil / olja, 110x90 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:24)
1371 4365 Damarbetsbord Jugend, med uppsats, bemålad. Bredd: 86. Djup: 60 cm, höjd: 77-114, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:11)
1371 4268 Dekorelement Ett par, förgyllt trä, Empire. Längd: 23 cm
1371 4346 Delar till folkdräkt Same, bland annat hättor & mössor
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:50)
1371 3479 Div konst oramade lösa blad, akvareller mm, längd: 37-47 cm, djup: 15-38,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:51)
1371 4257 Dockor 3 st. Höjd: ca 42-64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:10)
1371 4180 Dosa silver, Österrike. Längd: 8,5, Vikt: 90 g ca.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:41)
1371 4551 Elastolinfigurer ca 35 st
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:14)
1371 4158 Emaljgrafik Bengt Berglund (f. 1936), Sverige. Gustavsberg, -64,15/150,30x90 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:01)
1371 4507 Emmafåtölj Omklädd
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:15)
1371 4116 Emmafåtöljer Ett par
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:09)
1371 4322 Etsning Cecilia Frisendahl (1922-2014), Sverige. Signerad, numrerad 44/310, daterad -55,32x34 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:17)
1371 4071 Etsning Colin Self (f. 1941), Storbritannien. Etsning och färgakvatint. Signerad, numrerad 13/75, daterad 1968. Motivet: 70x55 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:03)
1371 4113 Etsning David Ahlqvist, Signerad. Motivet: 25x16 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:28)
1371 3080 Etsning Signerad, Drottningholm. Motivet: 34x52cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:06)
1371 4250 Etsningar 3 st, Erik Ekroth (1883-1954), Sverige. Stockholmsmotiv, Jungfrgatan, Stora Blecktornet & Jeppes trappor. Signerad. Motivet: 16,5x11 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:52)
1371 3611 Färgetsning Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 60/130. Djuptrycksetsning, 24,5x19 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:22)
1371 3613 Färgetsning Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 32/195. Motivet: ca 14x10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:30)
1371 3732 Färgkrita Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Signerad, daterad 1938,30x43 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:43)
1371 4540 Färglitografi 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad. Motivet: 22x32 respektive 42x31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:09)
1371 4323 Färglitografi Åke Westin (f. 1939), Sverige. Vinterskärgård. Signerad, 21x55 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:23)
1371 9454 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 58/100, daterad -78, Paris, oramat löst blad, bladets mått: 56x76 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:24)
1371 4037 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 269/360. Motivet: 56x74cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:41)
1371 4375 Färglitografi Cecilia B Gröning, "Siesta de Coniglio". Signerad, numrerad 74/150, Motivet: 50x38 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:57)
1371 4542 Färglitografi Corneille (1922-2010), Belgien. Signerad, numrerad 92/125, daterad -63. Motivet: 43x53 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:45)
1371 4329 Färglitografi Danka Jaworska (f. 1951), Sverige. Modell "L’homo". Signerad, numrerad 148/225, daterad -88. Motivet: 78x53 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:41)
1371 4255 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelskuta. Signerad, numrerad 12/25. Motivet: 39x53 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:07)
1371 4370 Färglitografi Hag Hans Engstedt: "Tranfamiljen". Signerad, numrerad 95/240. Motivet: 31x42 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:44)
1371 4249 Färglitografi Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Bogserbåt Stockholm, PT. Signerad, daterad -76. Motivet: 18x33 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:39)
1371 4038 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Storkyrkobrinken. Signerad, numrerad 250/290, bladets mått: 54x61 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:03)
1371 4382 Färglitografi Joaquin Ibanez-Arellano (f. 1929), Sverige. Signerad, numrerad 52/275, daterad -98. Motivet: 37x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:54)
1371 4197 Färglitografi Kätie Nilsson. Signerad, numrerad 3/10. Motivet: 58x42 cm
1371 3209 Färglitografi Lars Karlsson Frost (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 131/200, daterad 1989. Motivet: 46x31cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:37)
1371 4214 Färglitografi Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, numrerad 1110/1999. Motivet: 58x72 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:26)
1371 4112 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Filmen", EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, daterad -64. Motivet: 31x49 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:41)
1371 4380 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Skrattande Kock", monogramsignerad, daterad -88. Motivet: 15x22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:16)
1371 4327 Färglitografi Lisa Rinnevuo (f. 1972), Sverige. Signerad, numrerad 37/270. Motivet: 23x19 cm
1371 4026 Färglitografi Nina Thorgeirsdottir (f. 1967), Sverige. Caféinteriör. Signerad, numrerad 44/190, ca 50x70 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:26)
1371 4378 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Komposition. Signerad, numrerad 228/500, daterad -93. Motivet: 55x38 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:57)
1371 4120 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Rymden. Signerad, numrerad 138/150. Motivet: 25x77 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:25)
1371 4541 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, provtryck. Motivet: 54x38 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:26)
1371 3132 Färglitografi Paul Aizpiri (1919-2016), Frankrike. Komposition med ridande man. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Motivet: 27x21,5 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:09)
1371 4254 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Par, ej signerad, bladets mått: 31x23 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:08)
1371 4303 Färglitografi Reutersvärd. Signerad, numrerad 82/100. Motivet: 95x70 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:11)
1371 4035 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 99/300. Motivet: 30x44cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:16)
1371 4399 Färglitografi Staffan Ullström (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 135/350. Motivet: 26x33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:44)
1371 4052 Färglitografi Sven Inge Höglund (1935-2008), Sverige. Signerad, numrerad 29/99. Bladets mått: 63x46 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:21)
1371 4320 Färglitografi Torsten Renqvist (1924-2007), Sverige. "Vildsvin mot blommig tapet. Signerad, numrerad 63/150, daterad -51, oramat löst blad, bladets mått: 62x47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:39)
1371 4335 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Trappan. Signerad, numrerad 6/150, bladets mått: 58x20 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:26)
1371 4084 Färglitografier 5 st, Lucien Neuquelman (1909-1988), Frankrike. Signerad, numrerad 250-upplaga. Bladets mått: 54x76, oramade lösa blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:42)
1371 3129 Färgserigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Höstens grenar". Signerad, numrerad 60/75, oramat löst blad. Bladets mått: ca 106x78 cm. Motivet: 82x58,5 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:53)
1371 4264 Fat 7 st, Royal Copenhagen. Längd: 8,5 - 19,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:42)
1371 4473 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Pynta, Gustavsberg 1962-1965, flintgods med polykrom kromotryckt dekor, 4 delar. Längd: 17 cm, höjd: 2 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:19)
1371 4259 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Silur, Gustavsberg, 1960-tal, chamotterat stengods i brunt och svart, 32x32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:13)
1371 4431 Fåtölj
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:27)
1371 4435 Fåtölj + pall, Arne Norell, "Frank", Skinn
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:47)
1371 4275 Fåtölj med fotstöd, Höjd: 96 cm, Ryggstöd: 64 cm, Bredd: 76 cm, Sitthöjd: 44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:03)
1371 4043 Fåtöljer ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:30)
1371 4159 Fåtöljer Ett par, Gripsholmsmodell
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:45)
1371 4271 Fåtöljer ett par, mahogny
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:30)
1371 3007 Figurin Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "Laban", hund, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods. Signerad Lisa L undertill. Längd: ca 19 cm. Höjd: ca 12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:47)
1371 4094 Figuriner 3 st, B&G/Kgl Dansk. Höjd: 10-16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:39)
1371 4260 Figuriner 3 st, Dahl-Jensen, Royal Copenhagen, Bing & Grøndahl, barn. Höjd: 15-18 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:44)
1371 3485 Fiskbestick 24 delar, NOBEL, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Längd: 18-21 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:56)
1371 4140 Fisktallrikar 10 st, "Fish", Johnson Bros, England. Tryckt handkolorerad dekor av fiskar och skaldjur. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:52)
1371 4549 Fönsterbelysning Stjärna. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:25)
1371 4344 Förstoringsglas Pierre Cardin, i etui. Längd: 14 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:19)
1371 3431 Fotografi Ewa Rudling (f. 1936), Sverige. Vinter. Signerad. Motivet: 25x37 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:00)
1371 4111 Glasmålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Orientalisk kvinna, 40x30 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:43)
1371 4229 Glasservisdelar 10+ 9 delar. Höjd: 9-12 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:12)
1371 4228 Glasservisdelar Karlberg, ca 40 del
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:44)
1371 4048 Golvlampa Båglampa, krom, Rydéns. Höjd: 150-205
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:31)
1371 4069 Golvlampa EWÅ, Värnamo. Mässing. Höjd: ca 130 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:10)
1371 4070 Golvlampa EWÅ, Värnamo. Vitlackerad. Höjd: ca 130 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:42)
1371 3077 Golvlampa Le Dauphine. Höjd: 183cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:12)
1371 4049 Golvlampa metall, ATA. Höjd: 145
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:05)
1371 4295 Golvlampa RAF, mässing. Höjd: 144
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:24)
1371 4219 Golvlampor Snarlika, mässing, Luxus. Höjd: 142
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:23)
1371 4469 Golvur "Jos Glynn", Norpeth, 1700-/1800-tal. Höjd: 211 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:20)
1371 4105 Golvvas glaserad keramik. Signerad EH KP -50. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:36)
1371 4509 Golvvas Kina. Höjd: 59cm
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:23)
1371 4244 Goouache Oidentifierad konstnär. Män i hatt, ej signerad, 52x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:32)
1371 4415 Gouache 2 st, Ulla Roos-Frantz. Motivet: 47x33 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:54)
1371 4041 Gouache Börje Lindberg, "fönster-utsikt". Signerad, daterad 1969, ca 35x26,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:55)
1371 4465 Gouache Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Monogramsignerad, "Peon från Albacete III". Motivet: 21x14,5cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:28)
1371 4097 Gräddkanna silver, 1831. Höjd: 11 cm, Vikt: 100 g ca.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:13)
1371 4343 Grafiska blad 4 st, Asien Kina / Japan, Karpar, oramade lösa blad, bladets mått: 16,5x16,5 & 25x10 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:39)
1371 4027 Grafiskt blad Anders Emgård (f. 1938), Sverige. "Falsterbo". Signerad, numrerad 1/50. Giclee på duk. Motivet: ca 45x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:19)
1371 4018 Grafiskt blad Gicléetryck, Anette Claesson, "Rebirth". Signerad, numrerad 16/50. Motivet: ca 38x28 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:57)
1371 4012 Grafiskt blad Gicléetryck, Anna Essipova, Uggla. Signerad, numrerad 15/50. Motivet: ca 28x38 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:24)
1371 3686 Grafiskt blad Gicléetryck, Bengt Bengtsson, "Tomb". Signerad, numrerad 37/100. Ciclée på foamboard, 30x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:49)
1371 4016 Grafiskt blad Gicléetryck, Catrin Johansson, "Cows". Signerad, numrerad 27/100. Motivet: ca 28x38 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:06)
1371 4017 Grafiskt blad Gicléetryck, Christer J-son, "Dreamworld". Signerad, numrerad 6/50. Motivet: ca 38x28 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:59)
1371 4021 Grafiskt blad Gicléetryck, Emanuel Javelid (f. 1956), Sverige. "Körsbär". Signerad, numrerad 16/50. Motivet: 40x45 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:42)
1371 4023 Grafiskt blad Gicléetryck, Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Levels". Signerad, numrerad 11/50. Motivet: ca 44x60, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:35)
1371 4006 Grafiskt blad Gicléetryck, Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Moss". Signerad, numrerad 73/100. Motivet: 18x25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:31)
1371 4009 Grafiskt blad Gicléetryck, Jonas Lundh (f. 1965), Sverige. Landskap. Signerad, numrerad 82/100, ca 28x38 cm, oramat löst blad
1371 4010 Grafiskt blad Gicléetryck, Ken Löfgren (f. 1940), Sverige. La Cuenta. Signerad, numrerad 35/100. Motivet: ca 28x38 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:44)
1371 4011 Grafiskt blad Gicléetryck, Kjell Nilsson (f. 1953), Sverige. "Österlen". Signerad, numrerad 37/100. Motivet: ca 28x38 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:30)
1371 3676 Grafiskt blad Gicléetryck, Veronica Sofie, "Ansikte". Monogramsignerad, numrerad 51/100. Motivet: ca 27,5x37,5 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:49)
1371 4028 Grafiskt blad Göran Hausenkamp (f. 1962), Sverige. "Avatar". Signerad, numrerad 20/100. Giclee på duk, ca 45x55 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:15)
1371 4182 Handspegel Pietra Dura. Höjd: 24
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:56)
1371 3059 Hänge 18k guld, Med blåa, gröna, röda stenar, Längd: 4cm. Vikt: 5,8g.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:01)
1371 4293 Hatthylla Panel, sengustaviansk stil. Bredd: 102. Djup: 32 cm. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:04)
1371 4294 Hatthylla Panel, sengustaviansk stil. Bredd: 102. Djup: 32 cm. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:22)
1371 4304 Herrbetjänt höjd: 107 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:02)
1371 4377 Herrbetjänt Plexiglas. Höjd: 110
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:18)
1371 4236 Hörnskåp 1700-/1800-tal. Höjd: 117
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:25)
1371 4432 Hörnskåp 1960-tal, teak / flätad rotting. Bredd: 102. Djup: 74 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:03)
1371 4276 Hörnskåp Gustaviansk stil. Höjd: 177, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:11)
1371 4123 Hylla med låda. Bredd: 62, djup: 31 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:03)
1371 4354 Ikon Reproduktion, "The virgin of Tolg", 22x16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:27)
1371 4475 Jordglob med belysning. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:54)
1371 4404 Jugendram med tryck, Reliefdekor med blommor, ramens innermått: 53x79 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:59)
1371 4468 Kaffekoppar 12 delar, Gustavsberg, Blå Blom
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:42)
1371 4425 Kaffekoppar 7 koppar, Gustavsberg, Viola
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:07)
1371 4557 Kaffeservis 12 delar
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:50)
1371 9124 Kaffeservis 29 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:18)
1371 4454 Kaffeservisdelar 23 delar, Gefle Vinranka.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:15)
1371 4100 Kakfat Pressglas. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:19)
1371 4360 Kanapé 1880-tal. Längd: 170
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:13)
1371 4216 Kanapé längd: 155 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:49)
1371 4179 Kapsylöppnare "Ducky", Paris. Längd: 12 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:05)
1371 3492 Karaff med propp Konstglas, troligen Empoli Italien. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:01)
1371 4040 Karaffiner 8st, Bland annat Bertil Vallien. Höjd: 15-29cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:59)
1371 3198 Karmstol 1800-tal, fällbar
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:27)
1371 3041 Karmstol Gustaviansk stil
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:37)
1371 3160 Karmstol Gustaviansk stil, 1800-tal
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:02)
1371 3567 Karmstol Gustaviansk stil, bemålad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:20)
1371 4044 Karmstol Gustaviansk stil, björk
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:32)
1371 4547 Karmstol Rokokostil. Nutida
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:23)
1371 4136 Karmstol snörsits
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:02)
1371 4497 Karmstolar 3 st, Rokokostil
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:50)
1371 4308 Karmstolar 4 st, Sjuan, 1983, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen, Danmark. Skiktlimmat trä, stålunderrede med kromade ben, tygklädsel
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:45)
1371 4272 Karmstolar ett par, 1920-tal
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:13)
1371 4129 Karmstolar ett par, design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:45)
1371 4445 Karmstolar Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:19)
1371 4135 Karmstolar ett par. Gustaviansk stil, City
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:58)
1371 4410 Kartor 2 st, Norden & Götaland, eftertryck, 41x53 cm
1371 4537 Kista 1800-tal. Bredd: 95, djup: 60 cm, höjd: 46 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:20)
1371 4121 Klädhängare längd: 150 cm, höjd: 180 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:25)
1371 4535 Koppar 6 delar. Längd: 24 - 45, diameter: 29-32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:49)
1371 4423 Koppar 9 st + 6 assietter, Arabia, Doria. Längd: 9-17,5 cm. Djup: 7,5-17,5 cm, höjd: 5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:12)
1371 4450 Kopparstick Philippe de Champaigne. Motivet: 39x32 cm
1371 4402 Kopparstick Prinsessan Louise av Nederländerna, oramat löst blad, bladets mått: 64x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:58)
1371 4409 Kopparstick Rosersberg, ur Suecia antiqua et Hodierna. Motivet: 21x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:49)
1371 4210 Korkskruvar + Pepperkvarn, 3 delar, bland annat Alessi. Höjd: 18-28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:47)
1371 4351 Kryddhylla trä / glas. Bredd: 76, djup: 19 cm, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:36)
1371 4102 Lådor 2 st, plåt. Längd: 31-53 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:19)
1371 4186 Lampbord ett par, England, med lådor, mahogny. Bredd: 40, djup: 48 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:16)
1371 4388 Lampbord Funkis stil, Stenskiva. Diameter: 32, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:01)
1371 4128 Lampbord Gustaviansk stil. Bredd: 40, djup: 35 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:51)
1371 4168 Lampetter ett par, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. "Pendel", Skultuna. Mässing. Pendlande ljushållare. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:31)
1371 4166 Lås må, med nyckel, metall. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:37)
1371 4163 Litografi Edvin Öhrström (1906-1994), Sverige. Signerad, numrerad 18/50, daterad 1966. Motivet: 44x57 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:46)
1371 4369 Litografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Bajen Boxing Fan Club". Signerad, numrerad 85/120. Motivet: 20x27 cm
1371 3461 Litografier 11 st, Modeplanscher, modell äldre, 18x12 & 26x19 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:30)
1371 4401 Litografier 2 st, Man till häst & sällskap i båt, omkring 1900. Motivet: 27x36 cm
1371 3432 Litografier 3 st, 1800-tal, Kj-ramar, ramens innermått: 30xca. Ej signerad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:01)
1371 3138 Ljuskrona empirestil. Höjd: 50 ca
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:31)
1371 4407 Ljuskrona empirestil. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:15)
1371 4067 Ljuskrona höjd: 50 cm. Diameter: 79 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:19)
1371 4474 Ljuskrona höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:53)
1371 4306 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:17)
1371 4096 Ljusplåtar ett par, mässing. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:25)
1371 4392 Ljusstakar + coaster, 4 delar, nysilver. Höjd: 4-18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:15)
1371 4152 Ljusstakar 4 st, Tenn, Munka. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:25)
1371 4148 Ljusstakar 4 st, Tenn, Munka. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:23)
1371 4291 Ljusstakar ett par, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:12)
1371 3458 Ljusstakar Ett par, för 3-ljus, o, 1900. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:27)
1371 4207 Ljusstakar ett par, mässing, Barockstil. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:04)
1371 4141 Ljusstakar ett par, silver, 1936. Höjd: 14 cm, Vikt: 510 g ca.
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 21:00)
1371 4099 Ljusstakar ett par, silver, 1961. Höjd: 10 cm, bruttovikt: 320 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:21)
1371 4220 Ljusstakar ett par, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1966. Höjd: 15, bruttovikt: 380 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:49)
1371 3517 Ljusstakar ett par, silver, MGAB, 1967. Höjd: 13,5 cm, bruttovikt: 641g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:27)
1371 4098 Ljusstakar ett par, silver, Norge. Höjd: 12 cm, bruttovikt: 515 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:31)
1371 4263 Ljusstakar Ett par, silver, Pentti Sarpaneva (1925-1978), Finland. Genombruten dekor, Höjd: 15,5, bruttovikt: 440 g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 21:01)
1371 1085 Ljusstakar ett par, silver, Sterling, MEMA, 2002. Höjd: 17 cm, bruttovikt: 523,5g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:29)
1371 3595 Ljusstakar ett par, silver. Höjd: 11 cm. Vikt: 574g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:50)
1371 3821 Ljusstakar ett par, silver. Höjd: 6 cm, bruttovikt: 246g
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:29)
1371 4079 Ljusstake 3-armad, smide, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 69 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:44)
1371 4205 Ljusstake Elflugan. Längd: 34. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:55)
1371 4153 Ljusstake mässing, fd selbåge. Längd: 54 cm. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:32)
1371 3746 Mapp med grafik omkring 1900, oramade lösa blad, diverse, bland annat kolorerat
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:19)
1371 3095 Matbord Barockstil. Bredd: 160 cm. Djup: 85 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:17)
1371 3144 Matbord Bob Van Den Berghe, "Cirkante". Klaffar, skiva av sten. Bredd: 125 cm. Djup: 125 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:22)
1371 4482 Matbord längd: 150 cm, djup: 110 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2021 15:47)
1371 3219 Matsalsgrupp 7 delar, Gustaviansk stil, Bord + 4 stolar + 2 karmstolar. Längd: 160 d120, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:48)
1371 4361 Matsalsgrupp 7 delar, Gustaviansk stil, bord + 6 stolar + en ilägg. Längd: 140, djup: 100 cm, höjd: 73 cm, ilägg längd: 48 cm
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:54)
1371 4184 Matsalsgrupp 7 delar, mahogny. Diameter: 120, höjd: 73 + 3 iläggx56 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:43)
1371 4496 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 7 delar, + 4 ilägg. Diameter: 110 cm, ilägg 50x110 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:29)
1371 4288 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, Bord + 6 stolar. Diameter: 110, höjd: 74 + 2 iläggx48 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 21:02)
1371 4274 Matsalsgrupp Rokokostil, 7 delar, Bord+ 6 stolar. Längd: 142, djup: 100 cm, höjd: 75 + 1 iläggx50 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:33)
1371 4429 Matsalsskåp 1940-tal, mahogny. Bredd: 105, djup: 47 cm, höjd: 135 cm, "AB Stilmöbler Linköping
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:39)
1371 4359 Matsalsskåp 1950/60-tal, SMF, AB Svenska Möbelfabrikerna i Bodafors, teak. Bredd: 133, djup: 43 cm, höjd: 141 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:09)
1371 4520 Matsalsskåp Björk. Bredd: 137, djup: 62 cm, höjd: 206 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:20)
1371 4499 Matsalsskåp Gustaviansk stil. Bredd: 122. Djup: 46 cm, höjd: 167 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:50)
1371 4443 Matservis 40 delar, Gefle, Maj
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:26)
1371 4440 Matta Gabbeh, 200x290 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:55)
1371 4441 Matta Gabbeh, Galleri, 82x305 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:33)
1371 4527 Matta Galleri, bochara, 68x243cm
1371 4523 Matta Kashmir, 155x252cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:34)
1371 4524 Matta Kina, 180x280cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:36)
1371 4282 Matta orientalisk, 100x195 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:49)
1371 4280 Matta orientalisk, 107x130 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:38)
1371 4232 Matta orientalisk, 128x95 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:28)
1371 4522 Matta Orientalisk, 140x220cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:39)
1371 4231 Matta orientalisk, 151x207 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:27)
1371 4083 Matta orientalisk, 161x220 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:54)
1371 4196 Matta orientalisk, 190x260 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:23)
1371 4233 Matta orientalisk, 220x300 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:19)
1371 4234 Matta orientalisk, 290x397
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:54)
1371 4337 Matta orientalisk, 67x133 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:28)
1371 4222 Matta orientalisk, 80x247 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:24)
1371 4241 Matta Orientalisk, 82x125 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:30)
1371 4502 Matta orientalisk, Bochara, 214x283 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:34)
1371 3222 Matta Orientalisk, Galleri, 110x327 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:51)
1371 4283 Matta orientalisk, Galleri, 73x279 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:14)
1371 9481 Matta Orientalisk, Hamedan, 106x186cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:27)
1371 4277 Matta orientalisk, kasgai, 142x220 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:59)
1371 4278 Matta orientalisk, Kasgai, 218x300 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:20)
1371 4279 Matta orientalisk, Pakistan, 130x197 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:16)
1371 4467 Mattallrikar 29st, Gustavsberg, Dresden. Diameter: 21-25 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:38)
1371 4225 Mattallrikar och assietter, 6+ 6 st. Royal Copenhagen, musselmalet helblond, II-sortering. Diameter: 17-25cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:04)
1371 4345 Medalj Oscar II, silver, Kungliga Svenska Patriotiska Sällskapet, Dekor med krona. Diameter: 3,5. Höjd: 5 cm, Vikt: 18 g ca.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:19)
1371 4495 Minkpäls med huva, storlek ca 42
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:26)
1371 4438 Möbeltyger 3 rullar. Bredd: ca 138-150 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:11)
1371 4045 Mockabryggare Alessi, "La Conica", Design: Aldo Rossi. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:55)
1371 4321 Modeplanscher 6 st, litografier, 24x19 & 19x24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:13)
1371 4115 Munkformar 2 st + aladåbform, Koppar. Längd: 24 cm, djup: 18 cm, höjd: 7-15 cm, diameter: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:26)
1371 4301 Nattygsbord ett par, mahogny. Bredd: 49, djup: 40 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:43)
1371 4107 Nöthårsmatta 170x230 cm
1371 3115 Ölglas 7st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:25)
1371 4448 Oljemålning Åke Corshammar (1904-1974), Sverige. Signerad, havsmotiv. Olja på pannå, 45x54cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:27)
1371 4379 Oljemålning Arvid Nilsson, blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 37x45 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:14)
1371 4221 Oljemålning Bengt Andersson. Signerad, daterad -70, "blommande berg". Olja på duk, 55x67 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:36)
1371 3218 Oljemålning Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, 1977, " i funderingar". Olja på duk, 45x37cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:47)
1371 4418 Oljemålning Bodil Hedlund (f. 1946), Sverige. Komposition med kopp. Signerad. Olja på duk, 30x30 cm
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:55)
1371 4449 Oljemålning C H Chivet, Marin. Signerad. Olja på pannå, 18,5x24 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:49)
1371 4338 Oljemålning Dalla Santa, Fjällmotiv. Signerad. Olja på duk, 32x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:48)
1371 4218 Oljemålning Eder. Signerad, daterad -46, Kustklippa. Olja på pannå, 38x32 cm
1371 3081 Oljemålning Edvard Wallenqvist (1894-1986), Sverige. Signerad, daterad 1928, stilleben. Olja på duk, 45x54cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:08)
1371 4109 Oljemålning Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1949. Olja på duk, 53x44 cm
1371 3206 Oljemålning Eric With (1916-2000), Sverige. Signerad. Olja på duk, 60x49cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:35)
1371 4177 Oljemålning F Makes, Röda äpplen. Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 61x69 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:16)
1371 4510 Oljemålning Furse. Signerad, år 1976, pråmar. Olja på duk, 31x41cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:48)
1371 4076 Oljemålning Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. Kvinna med barnvagn. Signerad, daterad 1984. Olja på duk, 23x17 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:42)
1371 4243 Oljemålning Gudrun Kellerman (f. 1943), Sverige. Mor & Barn. Signerad, daterad 2001. Olja på duk, 100x81 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:17)
1371 4353 Oljemålning Gusten Widerbäck (1879-1970), Sverige. Uppsalaslätten. Signerad. Olja på pannå, 30x37 cm
1371 4543 Oljemålning Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signerad, daterad -68, Torghandel. Olja på duk, 41x65 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:48)
1371 4376 Oljemålning Inge Pettersson (f. 1944), Sverige. Blomkruka. Signerad. Olja på duk, 69x69 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:47)
1371 4372 Oljemålning Inge Pettersson (f. 1944), Sverige. Hink med blommor, Signerad. Olja på duk, 40x32 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:59)
1371 4036 Oljemålning Inge Pettersson (f. 1944), Sverige. Signerad. Olja på duk, 100x40cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:32)
1371 4413 Oljemålning Inge Pettersson (f. 1944), Sverige. Sydländskt landskap. Signerad. Olja på duk, 64x45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:05)
1371 4074 Oljemålning Johan Ringsten (1848-1911), Sverige. Karoliner till häst. Signerad. Olja på pannå, ca 21x16 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:28)
1371 6346 Oljemålning Johannes Paavola (1894-1961), Finland. Signerad, daterad 1948, Ludvika. Olja på duk, 49x43 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:53)
1371 4349 Oljemålning Kalle Andersson, "Grisslehamn". Signerad, daterad 1930. Olja på pannå, 33x100 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:12)
1371 4256 Oljemålning Kina. Signerad. Olja på duk, 97x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:44)
1371 4368 Oljemålning Kust, Mia Cameron, Signerad. Olja på pannå, 29x29 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:51)
1371 4042 Oljemålning Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Bretagne. Signerad, daterad 1976. Olja på duk, 50x61 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:54)
1371 4419 Oljemålning Lucie Rääf, "Solo", Halmstad. Signerad, daterad 2008, Akryl på duk, 40x60 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:05)
1371 4080 Oljemålning M Bergman, Skogsmotiv. Signerad, daterad - 35. Olja på duk, 63x49 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:23)
1371 4374 Oljemålning Margaretha Roos-Frantz, "Drömslottet". Signerad. Olja på duk, 73x60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:07)
1371 4315 Oljemålning Martin Berggren, Kroginteriör. Signerad. Olja på duk, 70x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:34)
1371 4317 Oljemålning Martin Berggren, Pojke i stall. Signerad. Olja på duk, 41x59 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:45)
1371 4316 Oljemålning Martin Berggren, Vattenkvarn. Signerad. Olja på duk, 66x55 cm
1371 4318 Oljemålning Martin Berggren. Signerad, tärningsspel. Olja på duk, 35x27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:03)
1371 4352 Oljemålning Monica Sahlin (1948-2014), Sverige. Hatt på stol. Signerad. Olja på duk, 54x45 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:18)
1371 4484 Oljemålning Monogramsignerad, R A, 1968. Olja på pannå, 65x50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:35)
1371 4371 Oljemålning Oidentifierad konstnär. "Buckets of Passion". Signerad, daterad 2010. Motivet: 9x8
1371 4046 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Ivar, Norge, fåglar, relief. Olja på duk, 61x91 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:31)
1371 4383 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, "M/S Oslofjord". Olja på pannå, 27x34 ca
1371 4172 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Stilleben. Olja på duk, 33x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:11)
1371 4550 Oljemålning Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, "Kvällsplöjning". Olja på pannå, 74x57 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:03)
1371 4072 Oljemålning Oskar Lycke. Signerad, vinterlandskap i norrland. Olja på duk, 52x75cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:16)
1371 3154 Oljemålning P Sundberg, Signerad, landsväg. Olja på duk, 45x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:47)
1371 4442 Oljemålning Ralph Judell (f. 1935), Sverige. Stilleben, Signerad. Daterad 1976, Olja på duk, 32x40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:41)
1371 4373 Oljemålning Signerad S White, "Speglingar". Olja på duk, 116x89 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 21:00)
1371 3186 Oljemålning Signerad, 1958, Paris. Olja på duk, 60x48cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:15)
1371 4198 Oljemålning Sigurd Möller (1895-1984), Sverige. Signerad. Olja på duk, 54x64 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:49)
1371 8035 Oljemålning Veerkamp, Hamnmotiv. Signerad. Olja på duk, 46x102 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:42)
1371 3290 Oljemålningar 14 st, Aino Vastamäki (1932-2003), monogramsignerade, pannå, 14x14 ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:34)
1371 4417 Oljemålningar 2 st, Ingrid Schau. Signerade. Olja på duk, 30x30 cm
1371 4319 Oljemålningar 4 st, Edward Berggren (1876-1961), Sverige. Landskap. Signerade, pannå, 12x17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:40)
1371 4176 Oljemålningar ett par. Signerad F Holm. Olja på duk, Stadsmotiv, 67x54 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:46)
1371 4436 Oljemålningar Triptyk, Signerad Ströyer, akryl. Olja på duk, 80x65 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:55)
1371 3488 Oramade lösa blad Edward Smith m. Fl. Längd: 32-51 cm, djup: 36,5-76 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:54)
1371 4546 Ostbricka Georg Jensen Living, trä, med kniv och saltkar, 26x20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:49)
1371 4358 Pall Olivträ. Längd: 69. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:21)
1371 4479 Pallar 2 st. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:06)
1371 4132 Pallar 5 st, Rotting. Längd: 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:49)
1371 4125 Pallar ett par, med låda. Trä / skinnsits, Längd: 40. Djup: 40 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:06)
1371 4512 Päls Saga, mink
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:53)
1371 4299 Papperskorg Firma Svenskt Tenn. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:42)
1371 3162 Paraplyställ nutida. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:10)
1371 4458 Parti koppar 4 st, former. Längd: 25-42cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:41)
1371 4110 Parti tändare bland annat Ronson
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:03)
1371 4480 Pelarbord Bemålat. Bredd: 74, djup: 52 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:36)
1371 4305 Pelarbord Nyrokoko. Bredd: 60. Djup: 45 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:03)
1371 4246 Pennor 4 st, Parker, Cross & Senator. Längd: 13,5
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:04)
1371 4511 Penselvaser Ett par, Kina. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:47)
1371 4122 Piedestal Bemålad. Höjd: 115
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:42)
1371 4500 Piedestal med stenskivor. Höjd: 64
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:50)
1371 4339 Porslinstavla KPM, kvinna, 28,5x22,5
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:35)
1371 4533 Promenadkäppar 5 st, varav en med silverkrycka. Höjd: 90-93cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:15)
1371 4170 Provdocka höjd: 180 ca. Kan ej stå själv
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:01)
1371 4444 Ram med hertigkrona Nyrokoko, Fotografi av Elefant, ramens innermått: 72x49 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:10)
1371 4403 Ramar 2 st, 1800-tal, ramens innermått: 16,5x24,5 & 39x27,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:40)
1371 3215 Säckkärra trä. Längd: 200 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:44)
1371 4187 Salongsbord 1920-tal. Diameter: 75, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:24)
1371 4273 Salongsbord Gustaviansk stil. Bredd: 90, djup: 62 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:20)
1371 3239 Salongsbord mahogny. Diameter: 80. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:09)
1371 4312 Salongsbord Tidigt 1900-tal, bemålat, diameter: 71, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:22)
1371 4364 Salongsbord / skrivbord 1800-tal, med lucka, bemålat. Bredd: 90. Djup: 57 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:49)
1371 4503 Salongsgrupp 1880-tal, 4 delar, bord, Diameter: 77cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:56)
1371 4157 Samovar Koppar. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:03)
1371 4194 Samovar metall, Ryssland. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:07)
1371 3043 Såsnipa & skål Rörstrand. Höjd: 22cm, diameter: 23cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:40)
1371 4235 Sekretär 1800-tal. Bredd: 76, djup: 34 cm, höjd: 98 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:23)
1371 4238 Sekretär omkring 1800. Bredd: 97, djup: 55 cm, höjd: 108 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:55)
1371 3376 Sekretär sengustaviansk stil. Bredd: 97 cm. Djup: 42 cm, höjd: 108 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:12)
1371 4204 Sekretär Teak, 1950/60-tal. Bredd: 89, djup: 45 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:18)
1371 3615 Serigrafi Anette Englund (f. 1954), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad HC X/XXIII, ca 38x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:32)
1371 3604 Serigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 31/50. Motivet: ca 12x9,5 cm. Bladets mått: 24x19 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:49)
1371 3603 Serigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 43/50. Motivet: ca 12x9,5 cm. Bladets mått: 24x19 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:49)
1371 9131 Serigrafier 10 st, Sven Inge Höglund (1935-2008), Sverige. Signerad, daterad -91, oramat löst blad, 46 & 60-upplaga, 76x57 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:51)
1371 4114 Servisdelar Gustavsberg, Blå Blom, 10 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:56)
1371 4226 Servisdelar Rörstrand, ca 60 del
1371 3050 Sherryglas 8+ 8st, Orrefors Blanche. Höjd: 15-18cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:15)
1371 4519 Sideboard Björk. Längd: 105, djup: 58 cm, höjd: 87 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:08)
1371 4138 Sideboard Englesson. Längd: 151, djup: 50 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:20)
1371 4127 Sideboard längd: 146 cm, djup: 44 cm, höjd: 84 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:29)
1371 4400 Sidenbroderi Kina, Tidigt 1900-tal, Mandarinärm, silke. Motivet: 16x68 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:37)
1371 4385 Sidenmålning Kina. Motivet: 133x41 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:37)
1371 3165 Sittpuff + kuddar, 3 delar, "BQ of Sweden", längd: 48 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:17)
1371 4106 Sittpuffar 2 st, skinn. Höjd: ca 15 cm, diameter: 47 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:30)
1371 4530 Skål Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans. Längd: 16, höjd: 8 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:51)
1371 4101 Skål Kosta Boda. Höjd: 12, diameter: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:47)
1371 4538 Skål på fot, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:00)
1371 4057 Skål Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 18 cm. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:32)
1371 4513 Skål med lock Kina. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:57)
1371 4144 Skålar 1 par + vaser 1 par, Rörstrand, Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Längd: 26. Höjd: 5-12 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:26)
1371 4145 Skålar 2 st, Georg Jensen, Rostfritt. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:30)
1371 4391 Skålar 2 st, Rosenthal, diameter: 16-22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:30)
1371 4142 Skålar 3 st, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Diameter: 10-18 cm
1371 4103 Skålar 4 st, Orrefors, Kristall. Diameter: 12-16,5. Höjd: 8-11 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:24)
1371 4528 Skålar & fat Kina, 3 delar. Höjd: 6cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:30)
1371 4470 Skålfat Kina. Diameter: 40cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:04)
1371 9386 Skänk 1800-tal, Bemålad. Bredd: 117, djup: 47 cm, höjd: 124 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:00)
1371 4239 Skåp 1800-tal. Bredd: 85, djup: 40 cm, höjd: 197 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:31)
1371 4284 Skåp Bemålat. Bredd: 98, djup: 39 cm, höjd: 147 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:51)
1371 4206 Skåp Sent 1800-tal, front utförd som tallboy, mahogny. Bredd: 65. Djup: 45 cm. Höjd: 164 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:28)
1371 4348 Skedar 5 st, silver, bland annat Åberg Jönköping tidigt 1800-tal & Juhl Kautokeino. Längd: 10-21, Vikt: 165g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:25)
1371 4485 Skinkfat dekor av grishuvuden, Rörstrand. Längd: 33cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:51)
1371 4199 Skrivbord 1890-tal, Bemålat. Bredd: 118, djup: 62 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:48)
1371 4439 Skrivbord Art Déco, Valnöt. Bredd: 108. Djup: 53 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:46)
1371 4478 Skrivbord längd: 111 cm, djup: 46 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:09)
1371 4536 Skrivbord Nyrokoko. Bredd: 118, djup: 61 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:46)
1371 4167 Skulptur Arabia, Lillemor Mannerheim (1927-1994), Längd: 16 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:53)
1371 4090 Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Glas, Kosta Boda, Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:37)
1371 4461 Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, glas, i form av båt. Signerad Kosta Boda. Längd: ca 25 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:28)
1371 4224 Skulptur Glas, Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Fågel. Längd: 16 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:43)
1371 3281 Skulptur Gustavsberg, Parian, "kan du inte tala", 1925. Längd: 27, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:17)
1371 3795 Skulptur Karl Hackstock, Wien. Signerad, brons, med stensockel. Höjd: 35cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:37)
1371 4149 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Pojke med ryggsäck. Höjd: 19,5
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:17)
1371 4150 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Pojke med ryggsäck. Höjd: 19,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:19)
1371 4151 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Pojke med ryggsäck. Höjd: 19,5
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:14)
1371 4481 Skulptur metall. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:58)
1371 4087 Skulptur Same, Lars Enarsson. Längd: 16, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:53)
1371 3474 Skulptur i glas Katt, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. På sockel, 23x20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:41)
1371 4486 Skulptur/ljusstake Tomte. Höjd: 27cm
1371 4211 Skulpturer 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Längd: 8-15 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:31)
1371 4093 Skulpturer 2 st, Trä, Hästar, 1936-38. Höjd: 20-25 cm
S�ldes f�r 9.800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:58)
1371 4178 Skulpturer ett par, bronserad zink, Jeu Innocent. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:28)
1371 4506 Slagbord Furu, 1800-tal, Bredd: 103 cm. Djup: 45cm, 2x70 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:58)
1371 3484 Smörgåsbestick 24 delar, NOBEL, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Längd: 16,5 - 18,5
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:51)
1371 4548 Snurrfåtölj 1800-tal, mahogny
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:35)
1371 4134 Snurrfåtöljer 3 st + 1 pall+ bord, Rotting
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:20)
1371 4133 Snurrfåtöljer 4 st, Rotting
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:59)
1371 4047 Snurrstol Sjuan, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen, Danmark. Skiktlimmat trä, stålunderrede med kromade ben, 1997, etikettmärkt. Höj / sänkbar, tygklädsel
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:20)
1371 4050 Snurrstol Sjuan, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen, Danmark. Skiktlimmat trä, stålunderrede med kromade ben, 2006, etikettmärkt. Höj / sänkbar, tygklädsel, "Republic of Fritz Hansen"
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:34)
1371 2036 Soffa Gunilla Allard (f. 1957), Sverige. Cinema, Lammhults. Längd: 160
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:31)
1371 4498 Soffa Rokokostil. Längd: 115
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:53)
1371 4139 Soffbord "Cooper", Gunilla Allard (f. 1957), Sverige. Laminat / krom. Bredd: 55. Djup: 45 cm. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:45)
1371 4514 Soffbord Betsad björk. Diameter: 83, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:41)
1371 4240 Soffbord Butlers tray. Bredd: 135, djup: 80 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:55)
1371 2034 Soffbord Ett par, "Cooper", Gunilla Allard (f. 1957), Sverige. Laminat / krom. Bredd: 55. Djup: 45 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:19)
1371 3412 Soffbord Rokokostil med stenskiva. Bredd: 125 cm. Djup: 66 cm, höjd: 57 cm
1371 4130 Soffbord Svensk fur. Bredd: 80, djup: 50 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:41)
1371 3318 Spegel 158x55cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:33)
1371 3072 Spegel 82x67cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:01)
1371 7008 Spegel Empire, 156x83 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:33)
1371 4397 Spegel Gustaviansk stil, bemålad, 58x42 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:27)
1371 4396 Spegel Mässingsram, reliefmotiv med båt, 61x27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:14)
1371 3073 Spegel Rokokostil, 119x45cm
1371 3248 Spegel Teak, med belysning, 123x43 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:19)
1371 4267 Spegellampett Claes Hultberg, Stockholm, 1900-talets andra hälft, bemålad, 55x39 cm
1371 4307 Spelbord 1890-tal. Bredd: 89 cm. Djup: 2x44 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:05)
1371 4270 Spelbord Björk, 1920-tdal. Bredd: 100, djup: 2x49 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:09)
1371 4185 Spelbord nyrenässans, Valnöt. Bredd: 90. Djup: 2x44 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:29)
1371 3047 Spetsglas 4 st, Gustav III. Höjd: 17-18cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:03)
1371 4169 Stol mahogny, läder, Rolf Rastad & Adolf Relling, Norge
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:01)
1371 4108 Stol Sibast, Danmark, Arne Vodder (1926-2009), Danmark.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:36)
1371 4309 Stolar 4 st, Sjuan, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen, Danmark. Skiktlimmat trä, stålunderrede med kromade ben, 1983
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:37)
1371 4311 Stolar 4 st, Sjuan, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen, Danmark. Skiktlimmat trä, stålunderrede med kromade ben, Tygklädsel, 1983
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:43)
1371 9255 Stolar 5 st, Biedermeier
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:14)
1371 4427 Stolar 6 st
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:40)
1371 4119 Stolar 6 st, barockstil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:56)
1371 4237 Stolar 6 st, Nyrokoko
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:03)
1371 3091 Stolar Ett par
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:08)
1371 4290 Stolar ett par, Louis XV-stil, tidigt 1900-tal
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:32)
1371 3137 Stolar Ett par, NK-märkt
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:56)
1371 4077 Stolar ett par. Brunbetsat böjträ, präglad sits med floral dekor. Märkta Mundus, Wien. Höjd: 89 cm, sitthöjd ca 46 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:31)
1371 4395 Stop Tenn. Höjd: 22,5
1371 4447 Stringhylla 6 hyllplan, 78x30cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:43)
1371 4200 Stringhylla 6 hyllplan. Bredd: 80 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:02)
1371 4265 Sybord 1800-tal, lyrformad fot, alm. Bredd: 59. Djup: 43 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:57)
1371 4073 Taburett Gustaviansk. Längd: 46 cm, djup: 41 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:18)
1371 4472 Tågset Märklin, lok, räls, transformator. Längd: 46 cm, djup: 27 cm, höjd: 3,5-7 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:07)
1371 4078 Takarmatur 1960-tal, glaskupor. Höjd: 50 cm
1371 4333 Takarmatur 20-tal, mässing, glaskupa. Diameter: 34 cm
1371 4313 Takarmatur Ateljé Lyktan. Höjd: 70cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:44)
1371 4556 Takarmatur höjd: 70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:14)
1371 4302 Takarmatur LOUIS CAMPELL, "Collage Pendel 600" för Louis Poulsen, design: Louise Campbell, formgiven 2004. Höjd: 36,5 cm. Diameter: 60 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:48)
1371 4544 Takarmatur mässing och glas, Dia 31, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:59)
1371 4437 Takarmatur med prismor. Diameter: 45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:42)
1371 4408 Takarmatur med prismor. Diameter: 53 cm, höjd: 29 cm
1371 4516 Takarmatur Med prismor. Höjd: 81cm
S�ldes f�r 13.500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:11)
1371 3062 Takarmatur Med tre kupor av glas. Diameter: ca 40 cm. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:27)
1371 4289 Takarmatur Saturnus-modell, omkring 1900-talet mitt. Diameter: 50cm. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:49)
1371 3199 Takdekoration Snäckskal. Höjd: 90 ca
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:36)
1371 4245 Tändare 6 st, bland annat Ronson. Höjd: 4-7 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:31)
1371 4253 Tavelram 1700-/1800-tal, ramens innermått: 25x38 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:49)
1371 4405 Tavelram Med fotografi, Nyrokoko, ramens innermått: 44x67 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:46)
1371 4422 Teckningar 2 st. 39x53 resp. 53x38 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:47)
1371 4462 Tempelklocka Asien, brons. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:12)
1371 4515 Terrin med lock, nysilver. Längd: 35 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:54)
1371 4390 Teservis 3 delar, nysilver, England. Höjd: 16-23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:50)
1371 4195 Teservis Villeroy & Boch, Botanica, 15 del + bricka plast+ 1 extra kopp
1371 4412 Textiltavlor 2 st, Majvor Johnson, broderade, monogramsignerade, landskap. Motivet: 40x30 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:26)
1371 3394 Tidningsställ med låda, mahogny. Längd: 53 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:28)
1371 4269 Toilettebord mahogny, 1920-tal. Bredd: 100, djup: 52 cm, höjd: 121 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:55)
1371 4300 Trädgårdsgrupp 6 delar, 5 stolar + bord, aluminium
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:42)
1371 4147 Trädgårdsurnor ett par, Järn. Diameter: 16, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:46)
1371 4162 Traktörpannor 5 st, Koppar. Diameter: 21-28 cm
1371 4286 Träsnitt Oidentifierad konstnär. Geisha. Signerad, numrerad 11/150,1915. Motivet: 40x30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:34)
1371 4483 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 1961, Norrbro, ej numrerad. Motivet: 31x45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:19)
1371 4477 Trumpet i väska. Längd: ca 55 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:33)
1371 4389 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Drabant - 1. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:34)
1371 4192 Väggur 1880-tal. Höjd: 95 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:11)
1371 4446 Väggur rokokostil. Höjd: 85 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:32)
1371 4341 Vas + skål + skulpturer, 4 delar, Kina, soapstone. Höjd: 5,5-17 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:11)
1371 3117 Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:28)
1371 4164 Vas Japan, Satsuma, 1900-tal. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:57)
1371 4539 Vas Kina. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:36)
1371 4416 Vas Kina. Höjd: 35,5
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:01)
1371 4242 Vas Metall, Norge, Olaf Jos. Höjd: 20,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:52)
1371 4223 Vas Murano, Cenedese. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:27)
1371 4213 Vas silver, Norge. Höjd: 24, ca 180 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:19)
1371 4314 Vas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. "Open Mind", träsockel. Höjd: 27-32 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:04)
1371 4091 Vas Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 21:06)
1371 4058 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 23,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:18)
1371 4060 Vas Ystad Brons, metall. Höjd: 20,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:31)
1371 4092 Vaser 2 st + skål, Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Höjd: 8-25 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:38)
1371 4258 Vaser 2 st, Kina, en med montering. Höjd: 16-17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:42)
1371 4261 Vaser 2 st, Kina, nutida, porslin & Cloisonne. Höjd: 21-31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:13)
1371 3240 Vaser 2 st, silver, GEWE & GAB, varav en är Vera Ferngren. Höjd: 5,5-11cm, vikt: 231,5g.
1371 3280 Vaser 4 st, Rörstrand. Höjd: 15-21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:16)
1371 3196 Vaser med sockel Ett par, sten, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 20:26)
1371 4534 Vinglas 14st, Riedel. Höjd: 19-22cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:20)
1371 4466 Vinglas & snapsglas 6+ 6 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. "Husar". Höjd: 14-15cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:37)
1371 4420 Violin Tyskland, med 2 stråkar & väska. Längd: 58,5
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:56)
1371 4285 Vitrinskåp England, mahogny. Bredd: 150, djup: 40 cm, höjd: 200 cm, nyckel
1371 4517 Vitrinskåp Teak. Bredd: 80, djup: 40 cm, höjd: 168 cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:53)
1371 4297 Vitvinsglas 8 + 7 st, snarlika, bland annat Helga, Boda. Höjd: 19,5 - 20
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:09)
1371 4143 Ytterfoder 3 st, Waldemarsudde/Empire. Höjd: 13-20 cm
1371 4202 Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 13-26 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:32)
1371 4529 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 25 cm (storlek 3)
1371 4493 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 25 cm (storlek 3)
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 19:39)
1371 4476 Yxa längd: 101 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 januari 2021 18:34)