Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 20 juni 2011 17:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

704 1107  Amerikaur höjd: 66

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 juli 2011 14:46)

704 1437  Barbord diameter: 60, höjd: 78

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 juli 2011 10:26)

704 1022  Fat Kina, längd: 27 cm

S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 25 juli 2011 11:51)

704 1252  Fåtölj + fotpall, Design Bruno Mathsson, Pernilla

S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2011 12:48)

704 7288  Figurin Goebel, (Walt Disney Elmer&Tilly), 1940-/50-tal, höjd: 10, 5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2011 09:57)

704 1090  Häst Läder, höjd: 42

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2011 11:09)

704 1102  Lampbord 1 par, diameter: 45, höjd: 60

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2011 12:27)

704 1580  Lampbord alm, 1940-tal, diameter: 48, höjd: 56

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2011 12:52)

704 1073  Oljemålning 1800-tal, Landskap, 45x58

S�ldes f�r 2.700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2011 12:26)

704 1377  Oljemålning Dynet, skogsväg, 25x33

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2011 12:50)

704 1051  Oljemålning Sign, Solbelysta tallar, 80x120

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2011 12:25)

704 1127  Oljemålning Signerad E O Lovell, Flodlandskap med människor, 1800-tal, 42x66

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2011 12:27)

704 1331  Sideboard Björk, längd: 147, djup: 49, höjd: 70

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2011 11:18)

704 1364  Spegel Sekelskifte 1900, höjd: 72

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2011 12:50)

704 1328  Spelbord 1890-tal, längd: 90, djup: 45, höjd: 77

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2011 12:49)

704 1119  Syltkrukor 4 st, höjd: 18-22

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2011 14:01)

704 1028  Tavelramar 5 st, 1800-tal, 53x44

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2011 12:25)

704 1023  Trädgårdsurnor 1 par, höjd: 30

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2011 12:24)

704 1175  Vas Kina, höjd: 40

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 juli 2011 14:15)

704 1439  Vävnader 2 st, efter Alfons Mucha, 112x45 + 108x46

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2011 12:52)