1027 5130 Akvarell Hilding Linnqvist (1891-1984), Älvlandskap, Sign HL, motivet: 31x46
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 18:30)
1027 4122 Bordslampa Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, kalebassformad glasfot i klarglas med luftbubblor, No 1819
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 20:09)
1027 8016 Casoletter Ett par, Skultuna 1611, no 60, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 19:13)
1027 8024 Etsning Anders Zorn (1860-1920), Vadstället, 1912, signerad, motivet: 19, 8x14, 8
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 19:47)
1027 8019 Färggravyrer 2 st. Tsar Nicolai II i husaruniform, 1896, motivet: 20x27
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 20:00)
1027 8011 Fåtölj Alvar Aalto (1898-1976), Artek, Finland
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 19:57)
1027 5190 Fåtölj design: Kaare Klint (1888-1954), Rud Rasmussen, Danmark
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 19:41)
1027 8001 Fåtölj Jetson, design: Bruno Mathsson (1907-1988), DUX
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 18:30)
1027 9290 Fåtölj med fotpall, Lamino, Yngve Ekström (1913-1988), Swedese
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2016 12:36)
1027 4532 Fåtöljer 1 par, 'Lamino', Yngve Ekström (1913-1988), bok / skinn
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 18:28)
1027 4534 Fåtöljer 1 par, 'Lamino', Yngve Ekström (1913-1988), bok / skinn
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 18:29)
1027 7053 Gallerskål Flora Danica, Royal Copenhagen, diameter: 21 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 19:34)
1027 8014 Golvlampa Firma Svenskt Tenn, Josef Frank, modell 2326, mattpolerad mässing, höjd: 125 - 170 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 18:11)
1027 7787 Ikon 1800-tal, Grekland, Uppfodrad, 48x38
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 18:15)
1027 8005 Ljuskrona Sengustaviansk, 1800-tal, höjd: 105 cm
S�ldes f�r 27.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 19:37)
1027 8004 Matta Semiantik, Veramin, Persien, 387x282
S�ldes f�r 20.500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 18:45)
1027 8002 Oljemålning Axel Fahlcrantz (1851-1925), Signerad 1916, Skymningslandskap, 98x158
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 20:53)
1027 8010 Oljemålning Bengt Elde (1939-2015), signerad. - 70, 45x122
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 19:48)
1027 8007 Oljemålning Gustavo Pisani, Torg motiv, duk, 1939, 69x49
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 20:43)
1027 8030 Oljemålning Jerzy Potrzebowski (1921-1974), Slädfärd i vinterlandskap, 52x66
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 19:44)
1027 8023 Oljemålning Oidentifierad konstnär, 1700-tal, Damporträtt, 84x65
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 19:37)
1027 7436 Saltkar 4 st, Porfyr, diameter: 6-7 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 18:33)
1027 8017 Serveringsvagn Gunilla Allard (f. 1957), Cargo Support, Lammhults, glas och krom, längd: 84 cm, djup: 36 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 19:58)
1027 4241 Servisdelar 19 delar, Birger Kaipiainen (1915-1988), Paratiisi, Arabia
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 18:45)
1027 4278 Skänkskåp allmoge, Dalarna, 1800-tal, längd: 111 cm, djup: 50 cm, höjd: 200 cm
S�ldes f�r 22.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 18:16)
1027 8031 Skåp omkring sekelskiftet 1900, Björk, höjd: 143 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 20:56)
1027 8021 Stol Sengustaviansk
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 18:54)
1027 8009 Stolar 4 st, design: Hans J Wegner, Y-stolen, Carl Hansen & son, Danmark, stämplade och etikettmärkta
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 20:01)
1027 5377 Sybord Karl Johan, Lyrformad fot, längd: 60 cm, djup: 38 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 19:07)
1027 8032 Teckning Peter Dahl (f. 1934), Blyerts, 13x19
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 20:52)
1027 8036 Vas Gustavsbergs Studio, Berndt Friberg (1899-1981), höjd: 27 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 18:33)
1027 1538 Vas Orrefors, Nils Landberg (1907-1991), osignerad, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 31 mars 2016 10:02)
1027 4199 Vas Orrefors, Nils Landberg (1907-1991), Osignerad, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2016 20:18)
1027 1539 Vas Orrefors, Nils Landberg (1907-1991), Osignerad, höjd: 44 cm