1228 6372 Akryl Signerad, 1956,125x62
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:12)
1228 5504 Akvarell Folcker, komposition. Motivet: 16,5x11
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:32)
1228 6511 Akvarell Kyrkport, 27x24
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:56)
1228 6037 Akvarell Lindorm Möllerswärd, Motiv från Uppsala, Signerad, 31x21
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:18)
1228 5514 Akvarell Lolo Holmqvist (1920-2004), Sverige. Landskap, signerad, -50,23x18
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:40)
1228 6287 Akvarell Michael Shevarjov (f. 1958), Ryssland. Stilleben, Signerad. Motivet: 75x53 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:50)
1228 6257 Akvarell Monogramsignerad CG, Stadsmotiv. Motivet: 25x20
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:16)
1228 6005 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad K Numabe, Temple of Nikko (Japan). Motivet: 65x48
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:15)
1228 6348 Akvarell Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Komposition, signerad. 1967, oramad, bladets mått: 18x14
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:43)
1228 6439 Akvarell Sara Adolfson, blomsterstilleben, signerad, 45x36
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:09)
1228 6443 Akvarell Sara Adolfson, landskap, signerad, 32x23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:15)
1228 6449 Akvarell Sara Adolfson, Träd, Signerad, 45x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:23)
1228 6235 Akvareller 2 st, signerad GM, 1918, alplandskap, bladets mått: 23x15
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:23)
1228 6021 Allmoge 2 delar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:56)
1228 6198 Allmoge 4 delar
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:04)
1228 6521 Ampel mässing. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:04)
1228 6318 Armbandsur 5 st
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:48)
1228 6420 Assietter + skål, 10 + 1, diameter: 16-20, Rött glas
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:35)
1228 6488 Assietter 12 st, Royal Copenhagen, HC Andersen. Diameter: 19 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:50)
1228 6485 Assietter 2 st, dekor i famille rose. Diameter: 16
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:46)
1228 5137 Bägare silver, 1893. Höjd: 11 cm, graverad. Vikt: ca 100 g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:27)
1228 6316 Balansvåg Stathmos, 10 kg. Längd: 54
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:28)
1228 6012 Bänk Visingsö, Carl Malmsten (ej signerad), bemålad. Längd: 90, djup: 34 cm, höjd: 44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:18)
1228 6522 Barometer + skeppsur, Schatz. Diameter: 16 m
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:02)
1228 5442 Barometer 2 st, Wempe, Tyskland. Diameter: 17 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:49)
1228 6149 Besman Modell äldre. Längd: 62
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:23)
1228 6107 Bestick 12 delar, silver, Norge. Längd: 19, bruttovikt: 600 g (varav knivar 300 g)
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:03)
1228 6327 Bestick silver, 34 delar, ca 440 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:10)
1228 6172 Bildrulle Kina. Längd: 176 cm ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:51)
1228 6200 Bläckställ Kayser. Längd: 31
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:10)
1228 2022 Blandteknik Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Lastning av båt. Signerad, daterad 1928,52x44
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:20)
1228 6220 Blandteknik Fritz Sjöström (1923-1996), "Anden", Strandfynd Fårö, monogramsignerad, 1974,97x145
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:23)
1228 5503 Blyerts Sixten Lundbohm (1895-1982), Sverige. Självporträtt. Motivet: 25x17
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:24)
1228 6043 Bojan Kina, 1800-tal. Höjd: 19, saknar lock
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:49)
1228 6310 Bokstöd ett par, Onyx. Höjd: 20
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:23)
1228 6232 Bonad AB MMF, 48x90
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:15)
1228 6399 Bonad Bayern, 57x59
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:12)
1228 6195 Bonader ett par, Allmoge, 220x65 ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:58)
1228 6238 Bordslampa Arabia. Höjd: 28
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:27)
1228 6146 Bordslampa Asien. Höjd: 43
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:19)
1228 6407 Bordslampa Ateljé Lyktan, Åhus. Höjd: ca 38-71 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:29)
1228 6361 Bordslampa Örn. Höjd: 56
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:02)
1228 6101 Bordslampfot + vas, keramik, 1970-tal, Nya Syco. Höjd: ca. 25
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:43)
1228 6201 Bordslampfot Orientalisk. Höjd: 40
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:08)
1228 6344 Bordslampfötter ett par, Alabaster. Höjd: 37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:26)
1228 6034 Bordslampor 3 st, Palm, Höganäs. Stengods. Höjd: ca 25-28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:17)
1228 5256 Bordslampor Ett par, Jugendstil. Höjd: 43 cm ca
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:39)
1228 6143 Bordslampor Ett par, metall. Höjd: 73 cm med skärm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:05)
1228 6247 Bordsspegel Nyrokoko, 82x66
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:00)
1228 6343 Bordsur omkring sekelskiftet 1900, Zink. Höjd: 26
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:27)
1228 6239 Bordsur porslin och mässing. Höjd: 37
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:33)
1228 6202 Bricka Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, 53x37
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:15)
1228 6229 Brosch Camé, 18 k, 6x4,5
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:06)
1228 6478 Burkar med lock nutida. Höjd: 34
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:55)
1228 6061 Burkar med trälock 2 st, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Rörstrand, "Smör & Kaffe". Höjd: 8-13
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:20)
1228 6480 Byrå 16 lådor, bemålad, nutida, Bredd: 65cm. Djup: 38cm, höjd: 135 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:03)
1228 6326 Byrå Bemålad, Bredd: 87 cm. Djup: 50 cm, höjd: 124 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:10)
1228 6367 Byrå intarsia, Bredd: 80 cm. Djup: 44 cm, höjd: 75cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:05)
1228 5355 Byrå Sent 1800-tal, Ådringsmålad. Längd: 90. Djup: 52 cm, höjd: 114 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:56)
1228 6296 Champagnekylare Metall. Diameter: 33, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:34)
1228 6376 Chiffonjé mahogny, Bredd: 105cm. Djup: 50cm, höjd: 146 cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:12)
1228 6121 Cigarettetui silver, Sterling, 8x10. Vikt: 130 g ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:16)
1228 6333 Coasters 3 st. Nysilver. Diameter: 11,5 - 16,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:22)
1228 6067 Collage Dalia Alvarez Kairelis, "Diversion", 2003, Signerad. Motivet: 22x22
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:46)
1228 6506 Collage Stephen Antonakos. Signerad, daterad 1977, ca 37x30 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:38)
1228 6519 Dockor 2 st, Japan. Höjd: 32
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:15)
1228 5448 Elgitarr BC Rich Warlock, J01080384. Längd: 110 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:20)
1228 6436 Etsning Alf Olsson, "Vagabonder", EA-upplaga, Signerad. Motivet: 25x32
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:03)
1228 6447 Etsning Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Selma Lagerlöf, signerad. Motivet: 19x11
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:19)
1228 5437 Etsning Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Signerad, numrerad 5/65. Motivet: 22x14 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:39)
1228 6455 Etsning Harry Moberg (1927-2018), Sverige. Signerad, numrerad 9/25. Motivet: 25x20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:33)
1228 6102 Etsning Jukka Vänttinen (f. 1954), Fågeln, 2/50. Motivet: 25,5x17,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:29)
1228 6440 Etsning Sixten Haage (f. 1926), Sverige. Interiör. Signerad, daterad 2002, numrerad 6/75. Motivet: 23x19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:11)
1228 6495 Etsning Uno Stallarholm (1894-1974), Sverige. "Svarvaren", Signerad. Motivet: 25x16, med dedikation
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:03)
1228 6496 Etsningar 2 st, Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Fiskartorpet & Hagdalska huset, 13x17 & 18x12
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:02)
1228 6097 Etsningar 2 st. Diptyk, handkolorerade, flora. Motivet: 21x15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:51)
1228 6104 Färgetsning Johnny Friedlaender (1912-1992), Signerad, numrerad 84/95. Motivet: 55x41 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:36)
1228 6160 Färgetsning Nissan Engel (f. 1931), Israel. "Celebration I". Signerad, numrerad 54/75. Motivet: 64x50 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:46)
1228 5443 Färgetsning Oidentifierad konstnär. Signerad. 59/95. Motivet: 49x58
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:54)
1228 6490 Färgetsningar 2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), 90/100 & 22/250, Signerade, 6x8 & 6x6
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:52)
1228 6082 Färglitografi Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Blomstersäng. Signerad, numrerad 198/290, Motivet: 56x75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:17)
1228 6081 Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. EA-upplaga, 9/15, Sommaräng. Motivet: 38x55, signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:13)
1228 6441 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Tupp. Signerad, numrerad 18/150. Motivet: 29x21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:13)
1228 6126 Färglitografi Denis Paul Noyer (f. 1940), Frankrike. "Admiral Sir Aylmar and Family". Signerad, numrerad 17/25. Motivet: 62x86 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:51)
1228 6030 Färglitografi Elisabeth Jansson (f. 1951), Sverige. Figurscen. Signerad, numrerad 244/350. Motivet: 41x30 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:16)
1228 6117 Färglitografi Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, numrerad 289/300, ca 34x41 cm
1228 6349 Färglitografi Lars-Gunnar Nordström (1924-2014), Finland. Signerad, numrerad 3/50, bladets mått: 13x8 cm, oramad
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:50)
1228 6214 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Isbjörn. Signerad, numrerad 1159/2000. Motivet: 38x53
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:41)
1228 6471 Färglitografi Leif Ericson, 11/60. Signerad, daterad 80. "Passage", Motivet: 40x50
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:54)
1228 6099 Färglitografi Mari Sidenblad, figurer. Signerad, numrerad 136/220, ramens innermått: 62x45 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:38)
1228 6452 Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, numrerad 131/250. Motivet: 61x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:25)
1228 6057 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Västkusthamn. Signerad, numrerad 85/260. Motivet: 40x57 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:02)
1228 6059 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. HC-upplaga, 35/50, Signerad, Landskap med gård, Motivet: 34x53
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:05)
1228 6004 Färglitografi Stefan MÅS Persson (f. 1957), Sverige. Babels torn. Signerad, numrerad 1/160. Motivet: 38x28 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:12)
1228 6159 Färglitografi Stephen Clark (f. 1953), Sverige. Signerad, numrerad 229/360. Motivet: 30x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:39)
1228 5439 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. EA-upplaga, Kvinna, bladets mått: 54x67
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:41)
1228 6491 Färglitografier 2 st, Brita Molin (f. 1919), Sverige. En oramad. Motivet: 31x20 & 39x49
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:53)
1228 5330 Färglitografier 2 st, Claes Folcker (f. 1940), Sverige. Huvudskär & Söder Mälarstrand, Signerade, Lösa Blad, bladets mått: 28x40 & 61x78
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:42)
1228 6492 Färglitografier 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Landskap, 34x24 & 28x39
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:57)
1228 5327 Färglitografier 5 st, Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård & Stockholmsmotiv, Signerade, Lösa blad, bladets mått: 38x45 6 45x55
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:41)
1228 6032 Färglitografier 5 st, Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Signerade, En inramad 4 st i mapp, Motiv från Ven, bladets mått. 32x36. Motivet: 40x30
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:12)
1228 5317 Färglitografier 6, Mona Starfelt (f. 1931), Sverige. Lösa blad, Signerade, bladets mått: 62x46 - 85z62
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:18)
1228 5320 Färglitografier Jonas Petter Lundqvist, Fåglar, Lösa blad, Signerade, bladets mått: 45x62 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:26)
1228 6084 Fat 3 st. Keramik, Ekeby. Diameter: 9 - 27
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:45)
1228 6044 Fat Ett par, Delfts, Holland, 1900-tal, diameter: 34
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:49)
1228 6246 Fat Gustafsberg, (ej signerad) möjligen Helmer Osslund, diameter: 33
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 januari 2019 07:49)
1228 6493 Fat med mynt, 4 st, silver, 1966. Diameter: 6 cm ca. Vikt: ca 85 g
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:58)
1228 6174 Fat & skysked 2 delar, silver, bland annat Georg Jensen. Längd: 17-22. Vikt: ca 150 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:54)
1228 5144 Fåtölj + fotpall, skinn, 1960-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:52)
1228 6078 Fåtölj 1950/-60-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:53)
1228 5208 Fåtölj med fotpall, Pernilla, design: Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:08)
1228 6377 Fåtölj Rotting. Höjd: 148
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:29)
1228 6357 Fåtöljer 4 st, Sorö Danmark
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:58)
1228 6303 Fåtöljer Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:12)
1228 6029 Figurin Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Hund. Längd: 10 cm, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:10)
1228 6509 Figurin Tyskland. Höjd: 22
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:45)
1228 6472 Figuriner 3 st, Edward Lindahl (1907-1986), Ugglor, Gustavsberg. Höjd: 4-6 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:49)
1228 6334 Figuriner 4 st. Royal Copenhagen, 2 st. Faun, Frog on Stone samt sjöjungfru. Höjd: 3,5 - 9
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:24)
1228 6330 Figuriner 5 st. Porslin, Rosenthal, IHR och Metzler & Ortloff. Höjd: 5 - 14
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:12)
1228 6335 Figuriner 8 st. Änder, keramik och trä. Längd: 4 -13 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:28)
1228 6222 Fiol med stråke, i väska. Längd: 61 cm (fiol), 83 cm (väska)
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:25)
1228 6489 Formar 2 st, Glaserat lergods, diameter: 19-26
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:51)
1228 6215 Fotografi Sören Colbing (f. 1955), Sverige. Skärgården. Signerad, daterad 1988, numrerad 1/25. Motivet: 38x57 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:34)
1228 6001 Garderobsskåp omkring 1900, Jugend, spegeldörr. Bredd: 115, djup: 46 cm, höjd: 202 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:40)
1228 6025 Gitarr Takeharu, Japan, fodral. Längd: 100 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:05)
1228 6403 Glas 13 + 1 delar, Silvia, Orrefors. Höjd: 7-23
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:19)
1228 6431 Glas 6 + 10 delar, Orrefors, kupor. Höjd: 13-15
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:45)
1228 6108 Glasservis 26 delar, Ultima Thule, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Iittala. Serien formgiven 1968. Höjd: 6 - 22 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:05)
1228 6157 Glasservis 36 delar. Höjd: 9,5-12 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:37)
1228 6291 Glasservisdelar 28 delar, Gustav III, 10 + 8 + 5 + 5 delar, h8-19
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:12)
1228 5305 Glasservisdelar Höjd: 10-15
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:00)
1228 6144 Golvlampa 1940-/50-tal, mässing. Höjd: 152
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:08)
1228 6381 Golvlampa 60/70-tal, Orange plast / krom. Höjd: 130
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:50)
1228 6128 Golvlampa Frankmodell, bemålad. Höjd: 123, (ej märkt)
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:01)
1228 6341 Golvlampa Glasskärm. Höjd: 130
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:57)
1228 6250 Golvlampa mässing. Höjd: 130 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:08)
1228 6145 Golvlampa mässing. Höjd: 136
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:08)
1228 6205 Golvljusstake Järn, nutida. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:26)
1228 6346 Golvvas Fd Piedestal. Höjd: 70
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:27)
1228 6321 Golvvas Glaserad, Motiv med blommor och fjärilar i relief. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:01)
1228 6153 Grafiska blad 4 + 2 st, Gårdar. Motivet: 16x27 ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:28)
1228 6095 Grafiska blad 4 st. Horto van Houtteano, handkolorerade, flora. Motivet: 23x15
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:36)
1228 6040 Grogglas 8 st, dekor med Ripa. Höjd: 14, Signerade B-W i botten
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:29)
1228 6500 Grogglas 8 st. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:50)
1228 6023 Gungstol Thonetmodell, ej märkt, rotting
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:01)
1228 6074 Hallbyrå Rokokostil, intarsia. Bredd: 63, djup: 35 cm, höjd: 66 cm, glasskiva, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:33)
1228 5073 Hallykta Koppar. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:30)
1228 6473 Handfat + kanna, 2 delar, Abbey, England, diameter: 39, höjd: 13-28
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:55)
1228 5397 Hängskåp Allmoge, 1700-/1800-tal, bemålat. Längd: 64, djup: 29 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:47)
1228 6249 Hatt + mössor & hjälmplåt, 4 delar, olika länder
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:02)
1228 6409 Herrbetjänt grönbetsad. Höjd: 106 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:27)
1228 6408 Herrbetjänt vit. Höjd: 97
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:39)
1228 6152 Hög hatt i läderask, + borste, NK Stockholm + chapeau-claque + plommonstop NK
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:27)
1228 6466 Jardiniere Porslin, nutida. Längd: 49, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:43)
1228 6083 Kaffekoppar 11 st. + 1 extrafat + kaffekanna. Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:36)
1228 6248 Kaffekoppar 9 st, "Triumf", Gustafsberg, Tidigt 1900-tal
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:02)
1228 6122 Kaffeservis 17 delar, Blå Blom, Gustavsberg
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:18)
1228 6137 Kaffeservis 3 delar, nysilver. Höjd: 10-22
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:17)
1228 6497 Kaffeservisdelar 25 delar, Arabia
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:06)
1228 6515 Kaffeskedar 12 st, 830 silver. Längd: 11. Vikt: ca 145 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:02)
1228 5458 Kaffeskedar 12 st, silver. Längd: 10,5, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1963. Vikt: ca 150 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:18)
1228 5385 Kaffeskedar 9 st, silver, Finland, 1898. Längd: 12,5. Vikt: ca 150 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:01)
1228 6207 Kagge trä och metall. Höjd: 36
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:31)
1228 6129 Kakfat på fot glas / silver, med hänkel, diameter: 27, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:05)
1228 6182 Kanapé Nyrokoko. Längd: 145
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:39)
1228 6243 Kandelabrar Ett par, Porslin, Tyskland. Höjd: 23
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:55)
1228 6315 Kanna + Karott, 2 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Höjd: 13-16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:27)
1228 6424 Kanna + vas, 2 delar, 1950-tal. Höjd: 28
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:39)
1228 6323 Kanna + vas, Metall, Kina/Japan. Höjd: 9-14 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:03)
1228 6244 Kannor 2 st, mässing, trähandtag. Höjd: 16-18
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:56)
1228 6251 Käpp med stickvapen. Längd: 60
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:09)
1228 6014 Karmstol Ek, Barockstil, 1899
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:24)
1228 6358 Karmstolar 4 st, Sorö, Danmark
1228 6388 Karmstolar Ett par, Rokokostil, bemålade, olika klädsel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:59)
1228 6370 Karta tryck, Stockholm, 57x75
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:09)
1228 6119 Kartotek Tidigt 1900-tal, ek. Längd: 35. Djup: 37 cm. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:20)
1228 6184 Kista ådringsmålad. Längd: 105, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:44)
1228 6324 Klocka höjd: 14 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:07)
1228 6301 Kökspall 1950-tal. Höjd: 61
1228 6131 Kolonnljusstakar Ett par, nysilver, CG Hallberg. Höjd: 18
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:06)
1228 6041 Konstglas 2 delar, Flygsfors respektive Gullaskruf. Höjd: 14-28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:49)
1228 6423 Konstglas 7 delar. Höjd: 5-24
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:39)
1228 6421 Konstglas 7 delar. Höjd: 9-14
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:36)
1228 5329 Konstglas rött + blått glas, bland annat Reijmyre. Höjd: 3 - 31
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:40)
1228 6397 Kontorsstol England, skinn
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:10)
1228 6486 Koppar + fat, 6 delar, Kina. Diameter: 6-14
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:48)
1228 6163 Kopparstick efter Daniel da Volterras, Jesu nedtagning från korset, 86x52
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:49)
1228 6170 Krus + vas, Kina. Höjd: 21-26 cm ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:55)
1228 5139 Kula Glas, etsad dekor, signerad. Höjd: 12 cm ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:18)
1228 6255 Kuriosa 3 delar, Asien
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:20)
1228 6166 Kuriosa 8 delar, Kina. Längd: 5-9 cm ca
S�ldes f�r 36.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:08)
1228 6132 Kuverttallrikar 6 st, Firma Svenskt Tenn, 1970. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:09)
1228 6364 Lampbord Bredd: 65 cm, djup: 55 cm, höjd: 53 cm, nutida
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:09)
1228 6076 Lampbord Ett par, NK. Diameter: 44. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:48)
1228 6411 Lampbord Gustaviansk stil, diameter: 50, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:28)
1228 6299 Lampbord metall, diameter: 37, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:37)
1228 6462 Leksak Steiff. Längd: 23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:39)
1228 6045 Leksaksbilar + orkester, 9 delar, bland annat Technofix, West Germany. Höjd: . Längd: 8 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:57)
1228 5084 Litografi Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Fjälluggla. Signerad, daterad 1984, numrerad 55/300. Bladets mått: 24x29 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:26)
1228 6091 Litografier 2 st. Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Numrerade och signerade, ramens innermått: 28x20 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:12)
1228 5277 Litografier 3 st, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerade, Skalbaggar, 700-900-upplaga, 1977 / -78 / -75. Motivet: 26x18-29x20
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:31)
1228 6022 Ljuskrona höjd: ca 100 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:58)
1228 6369 Ljuskrona med prismor. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:06)
1228 6373 Ljuskrona med prismor. Höjd: 60 cm ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:13)
1228 6308 Ljusstakar 2 st, "God jul". Höjd: 13-22
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:21)
1228 6345 Ljusstakar ett par, gjutjärn. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:26)
1228 6290 Ljusstakar Ett par, Grillby, Kolonn. Höjd: 20
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:15)
1228 6307 Ljusstakar ett par, Jugendstil, Porslin. Höjd: 21
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:25)
1228 6199 Ljusstakar ett par, Porslin. Höjd: 19
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:05)
1228 6120 Ljusstakar Ett par, silver, 1958. Höjd: 20 cm. Vikt: 250 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:17)
1228 5183 Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 11, bruttovikt: 100 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:53)
1228 6412 Matbord Bemålat, diameter: 115, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:28)
1228 6503 Matbord Björk. Diameter: 98. Höjd: 72 + 2 iläggx40
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:35)
1228 7424 Matbord med låda, bemålad, Längd: 208 cm. Djup: 107 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:16)
1228 6079 Matsalsgrupp 7 delar, Rokokostil, 6 stolar + bord. Diameter: 110, höjd: 74 + 2 ilägg à 45 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:03)
1228 6375 Matsalsskåp Gustaviansk stil, mahogny. Bredd: 110, djup: 48 cm, höjd: 161 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:11)
1228 6080 Matsalsskåp Rokokostil. Bredd: 112, djup: 47 cm, höjd: 180 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:05)
1228 6432 Matservisdelar 17 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Dart, Gustavsberg
1228 6060 Matservisdelar 24 delar, Ruija, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:18)
1228 6475 Matservisdelar 30 del ca, Upsala-Ekeby, Karlskrona
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:53)
1228 6019 Matservisdelar 30 delar, Hackefors, uppläggninsfa. Längd: 24-38 cm, tallrikar, diameter: 24 cm, assietter, diameter: 17-21 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:34)
1228 6223 Matta 271x180, Christian Duc
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:27)
1228 6456 Matta Kasthall, 180x300, design: Anna Schou, "Blue Grey"
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:39)
1228 6194 Matta orientalisk, 122x78
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:00)
1228 6039 Matta Orientalisk, 127x213
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:27)
1228 6038 Matta orientalisk, 145x247
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:30)
1228 6196 Matta orientalisk, 186x127
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:59)
1228 6225 Matta orientalisk, 186x131
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:34)
1228 6362 Matta orientalisk, 289x198
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:03)
1228 6266 Matta orientalisk, 390x292
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:57)
1228 6259 Matta Orientalisk, 96x160
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:25)
1228 6192 Matta orientalisk, Bochara, 189x278
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:58)
1228 6260 Matta Orientalisk, Galleri, 100x308
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:22)
1228 6191 Matta orientalisk, Galleri, 175x64
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:53)
1228 6193 Matta orientalisk, Galleri, 180x61
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:59)
1228 6190 Matta orientalisk, Galleri, 193x64
1228 6365 Matta orientalisk, galleri, 310x105
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:02)
1228 6267 Matta orientalisk, Isfahan, 315x213
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:00)
1228 6516 Medalj Förgylld, Kungligt bröllop 2010, Victoria & Daniel. Diameter: 9 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:02)
1228 5402 Medaljer 2 st, Frankrike. Diameter: ca 3,5-7,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:09)
1228 6092 Miniatyrer 14 st. Bla Höganäs. Höjd: 3 - 10
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:11)
1228 6007 Mockakoppar 6 delar, Arabia, risporslin
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:30)
1228 6089 Mortlar 10 st. Med stöt, Skultuna. Höjd: 5 - 15
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:57)
1228 6071 Munkmöbel 3 delar, ek
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:22)
1228 6231 Nattygsbord Ett par, mahogny. Bredd: 48, djup: 34 cm, höjd: 72 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:11)
1228 5438 Oljemålning Arthur Heickell (1873-1958), Finland. Kustmotiv, 35x48, Signerad. Olja på duk
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:44)
1228 5400 Oljemålning Carl Anton (f. 1933), Sverige. "Florence", Signerad. Olja på duk, 27x21
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:03)
1228 6173 Oljemålning Carl-Otto Elliot (1875-1956), Sverige. Kruka i fönster. Olja på duk, 60x48 cm
1228 6171 Oljemålning Carl-Otto Elliot (1875-1956), Sverige. Stilleben. Signerad, daterad -38, ca 44x36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:50)
1228 6140 Oljemålning Carleinar Tellwe (1924-2003), Sverige. "Molnet". Signerad, daterad 1973. Olja på pannå, 20x25 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:41)
1228 5506 Oljemålning Charlotte Ågård (1936-2014), Sverige. Blommor. Olja på pannå, signerad, 67x38 cm
1228 7008 Oljemålning Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Signerad, 1950, Landskap med tallar. Olja på duk, 67x83
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:38)
1228 4500 Oljemålning Elias Erdtman (1862-1945), Sverige. Båthus. Signerad. Olja på duk, 45x71 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:53)
1228 5198 Oljemålning Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Sydländskt motiv, signerad. Olja på duk, 55x74 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:29)
1228 6227 Oljemålning Fritz Högberg (1899-1956), Sverige. Signerad. "Ängsblommor. Olja på pannå, 46x36
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:00)
1228 6114 Oljemålning G Giese, gränd, signerad, 1979. Olja på duk, 98x69
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:20)
1228 6446 Oljemålning Georg Lodström (1915-1972), Sverige. Hav. Signerad, daterad 1970, signerad, motiv från Gotland. Olja på pannå, 36x48 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:18)
1228 6139 Oljemålning Georg Suttner (1922-2014), Sverige. "Land i sikte", signerad. Olja på pannå, 24x22
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:27)
1228 6058 Oljemålning Gertrud Wieselgren (f. 1929), Sverige. (Jacko). Tiger. Signerad, daterad -67. Olja på duk, ca 58x70 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:06)
1228 6494 Oljemålning Harald Klinckowström (1897-1973), Sverige. Signerad, "Majsnö". Olja på pannå, 32x40
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:59)
1228 6141 Oljemålning Holger Berntson, Motiv från Stigfjorden, 1975, Monogramsignerad. Olja på pannå, 34x41
1228 5301 Oljemålning Igge Karlsson (1932-2009), Sverige. "Trädgårdsmästarens händer". Signerad, daterad -96. Med dikt av Nils Ferlin "Leken går. ". Olja på duk, 97x81
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:30)
1228 6517 Oljemålning J Lindahl. Stadsmotiv. Signerad, daterad -72. Olja på duk, 46x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:06)
1228 6297 Oljemålning Jan-Bertil Andersson, Signerad -87, "Väntande figur". Olja på duk, 65x60
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:32)
1228 6090 Oljemålning John Thorgren (1918-2000), Sverige. Signerad, -60. Olja på duk, 18x57
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:03)
1228 6069 Oljemålning Malte Olsson, örnar, signerad, 1930. Olja på duk, 57x78
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:18)
1228 6366 Oljemålning Manfred Eriksson, Landskap, signerad. Olja på pannå, 48x60
1228 6230 Oljemålning Marin. Olja på duk, 59x78
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:08)
1228 6116 Oljemålning Martin Åberg (1888-1946), Sverige. Skärgårdsmotiv, signerad, 1914. Olja på duk, 37x40
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:58)
1228 6276 Oljemålning Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Skärgård, signerad. -49. Olja på pannå, 22x46
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:34)
1228 6115 Oljemålning Oidentifierad konstnär, kvinna, signerad, -72. Olja på duk, 98x72
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:54)
1228 6277 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kust. Olja på pannå, 25x31
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:36)
1228 6354 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kvinna vid bord. Olja på pannå, 55x44
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:55)
1228 6124 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, Döskalle. Olja på pannå, 55x50
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:44)
1228 6513 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sign Törner, Blåsippor. Olja på pannå, 25x20
1228 6505 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Poser, Göteborgs hamn. Olja på duk, 37x45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:37)
1228 6322 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad SAFA, "Umeå 1967". Olja på duk, 93x100
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:02)
1228 6282 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Sjöbod. Olja på duk, 46x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:42)
1228 6350 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Kust med båt, 40x58
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:53)
1228 6435 Oljemålning S O Norman, modell, 32x28, Signerad. Olja på duk
1228 6258 Oljemålning Signerad Mazelli, landskap. Olja på duk, 50x70
1228 6036 Oljemålning Sven Hagmarker (1917-2015), Sverige. "Celloblomster". Signerad, daterad -99. Olja på duk, 30x33 cm
1228 5167 Oljemålning Thure Wallner (1888-1965), Sverige. Skogslandskap, 23x33. Olja på pannå, Signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:07)
1228 5206 Oljemålning V Borgström, motiv från Holland, signerad. Olja på duk, 37x47
1228 6352 Oljemålning Willy Hanft (1888-1987), Tyskland. Allé, signerad. Olja på duk, 61x77 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:50)
1228 6009 Oljemålningar 2 st, Lilly Rydström-Wickelberg (1891-1957), Sverige. Signerade Rydström. Olja på pannå, 20x19 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:13)
1228 6256 Oljemålningar 2 st, Marina, Monogramsignerade, 8x7
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:15)
1228 6413 Pall Fällbar, 1950-tal. Längd: 42 cm. Djup: 42 cm, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:29)
1228 6016 Pall Furu. Längd: 46, djup: 41 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:29)
1228 6056 Parti bijouterier diverse, bland annat Silver
1228 6048 Parti koppar Diverse
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:12)
1228 6049 Parti koppar diverse
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:15)
1228 6262 Parti linnedukar 5 st
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:04)
1228 5511 Pastell Armand Rossander (1914-1976), Sverige. Signerad. Motivet: 44x36
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:37)
1228 6272 Pastell Carl Brandt, Eka vid hus, signerad. 18x52
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:31)
1228 6270 Pastell Carl Brandt, Eka, signerad. 33x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:28)
1228 6271 Pastell Carl Brandt, kust med båt, signerad. 70x26
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:38)
1228 6033 Pastell William Fleetwood (1915-1993), Sverige. Landskap med berg, Signerad. Motivet: 14x22
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:14)
1228 6169 Pennställ Metall, Kina. Längd: 34 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:50)
1228 6498 Pilgrimsflaska Kina. Höjd: 30
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:26)
1228 6181 Pinnstolar 4 st
1228 6188 Pinnstolar ett par, bemålade
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:49)
1228 6218 Plafond Råglas, 1930-tal. Diameter: 70
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:18)
1228 6426 Pokal silver. Höjd: 11, graverad. Vikt: ca 75 g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:42)
1228 6042 Porslin 4 delar, bland annat Dresden & Arzberg. Höjd: 10-17. Diameter: 23
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:50)
1228 6086 Porslin 7 delar, Röd Rubin, Upsala-Ekeby. Diameter: 10 - 26
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:50)
1228 6286 Pubtavlor trä, 60x90 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:49)
1228 5455 Ram ramens innermått: 58x70
1228 6221 Reklamskylt belysning, Frankrike. Höjd: 47 cm, djup: 50 cm ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:24)
1228 6499 Remmare 9 st. Gröna. Höjd: 20
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:45)
1228 6150 Ridkläder 2 delar, skinn & tyg, Smallchaps & damasker
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:22)
1228 6189 Röllakan Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 225x167
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:50)
1228 6382 Röllakan Judith Johansson (1916-1993), Monogram JJ, 200x137
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:52)
1228 6241 Rullbord med klaffar, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Bredd: 80, djup: 38xx+ 28, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:39)
1228 6240 Salongsbord + 1 par stolar, Nyrokoko. Bredd: 110, djup: 67 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:35)
1228 6380 Salongsbord 1880-tal, Valnöt, Bredd: 95 cm. Djup: 71 cm. Höjd: 63 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:51)
1228 6410 Salongsbord bemålat, diameter: 75, höjd: 66 cm
1228 6393 Salongsbord Gustaviansk stil, diameter: 75, höjd: 67 cm, bemålat
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:12)
1228 6135 Salt / pepparkar / ströare 7 delar, Silver / glas 7 emalj. Höjd: 4-10, bruttovikt: ca 300 g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:14)
1228 6281 Såssnipor + såsskålar, 4 delar, Mosebacke, nysilver. Diameter: 16-18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:40)
1228 6212 Satsbord 3 delar, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Släden. Brännmärkt, Bredd: 70 cm Djup: 41 cm. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:01)
1228 6167 Sättugnsplatta Järn, kung Salomon, 73x58
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:47)
1228 6387 Sekretär England, Idegran. Bredd:55, djup: 40 cm, höjd: 98 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:58)
1228 6075 Sekretär teak, Nils Jonsson, för HJN Möbler, Danmark, 1960-tal. Bredd:90, djup: 44. Höjd: 108 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:45)
1228 6325 Serigrafi Annalena Törnström, PT, "Velika", Signerad, 134x99
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:04)
1228 6395 Serveringsvagn Bemålad. Längd: 53
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:09)
1228 6106 Serveringsvagn mässing /glas. Längd: 65, djup: 45 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:54)
1228 6501 Servisdelar 35 delar, ca. Rörstrand
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:52)
1228 6093 Servisdelar 8 delar, Mullbär, Upsala-Ekeby. Höjd: 9 -19
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:09)
1228 6383 Sideboard 60/70-tal. Längd: 140, djup: 42 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:53)
1228 6406 Sideboard Bemålat. Längd: 128. Djup: 32 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:24)
1228 6265 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 149. Djup: 42 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:58)
1228 6072 Sidentavlor 2 st. Kina. Motivet: 38x33
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:26)
1228 6320 Silkscreen Gilles Aillaud (1928-2005), Frankrike. "Roland Garros 84". Signerad, bladets mått: 75x57 cm, IML Paris
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:58)
1228 6136 Skål + jardiniere, glas / Metall. Längd: 26 Dia: 22
1228 6392 Skål Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Överfångsglas, Kosta Boda, diameter: 12, höjd: 8 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:05)
1228 6512 Skål Edward Hald (1883-1980), Sverige. Orrefors, 1930. Längd: 16 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:58)
1228 5456 Skål Gustavsberg, diameter: 21, höjd: 8 cm
1228 6168 Skål Kina. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:49)
1228 6130 Skål Lalique, France, diameter: 33, höjd: 6,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:05)
1228 6177 Skål Mats Jonasson, Målerås. Diameter: 37 cm ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:56)
1228 6468 Skål Sterling, Rey Urban (1929-2015), Sverige. 2008. Vikt: 320 g ca, diameter: 12 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:49)
1228 6487 Skålar + fat, 4 + 3 delar, Kina, (2 skålar med nagg)
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:49)
1228 6422 Skålar + vas, 3 delar, bland annat Ulrica Hydman Vallien. Höjd: 13-29, höjd: 8-14 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:38)
1228 6063 Skålar Ett par, glas, Finland, diameter: 15, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:23)
1228 6208 Skålar Ett par, Royal Copenhagen, Musselmalet, helblond. Diameter: 28. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:38)
1228 6051 Skaldjurstallrikar 6 st, Firma Svenskt Tenn, glas. Längd: 30
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:28)
1228 6419 Skaldjurstallrikar 8 st, Firma Svenskt Tenn. Längd: 30
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:55)
1228 6133 Skålfat Tenn, 1723, Lars Nilsson Hedman, diameter: 31
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:11)
1228 6294 Skåp Barockstil, Ek, Bredd: 110cm. Djup: 40 cm, höjd: 135cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:25)
1228 6305 Skåp Orientaliskt. Bredd: 64, djup: 41 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:14)
1228 6179 Skedar 6 st, silver. Längd: 22 cm ca. Vikt: 350 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:22)
1228 6337 Skolkarta Afrika, 178x180
1228 6328 Skrivbord Jugend, Ek, Bredd: 119cm. Djup: 61 cm, höjd: 75 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:14)
1228 5357 Skrivbyrå 1800-tal, Furu. Längd: 108, djup: 52 cm, höjd: 110 cm, nyckel
1228 6284 Skuldebrev 2 st, 37x23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:44)
1228 6428 Skulptur Bing & Grøndahl, Man, "Nils Nilsson 1912". Höjd: 27
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:43)
1228 6148 Skulptur Dödsmask, Gips, Flickan från Saine. Höjd: 31
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:17)
1228 6313 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Emma ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:25)
1228 6425 Skulptur Stengods, Sven Lundvist, kvinna. Höjd: 15
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:41)
1228 6391 Skulpturer 2 st, Barn, "Sekelskifte", Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 16-19
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:04)
1228 6470 Skulpturer 2 st, Kina. Längd: 12 cm, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:48)
1228 6046 Skulpturer 2 st, Porslin, bland annat Sevres. Höjd: 22-26
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:10)
1228 6363 Snurrfåtölj arper, Italien, nutida
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:03)
1228 6360 Sockerlådor 3 st. Längd: 72
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:59)
1228 6264 Sockerskål Württembergische Metallwarenfabrik WMF, Jugend. Längd: 22, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:47)
1228 6015 Soff- / blombord 1960-tal. Bredd: 155. Djup: 40 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:26)
1228 6342 Soffa + 2 fåtöljer. "Sunday", design: Love Arbén, Lammhult. Längd: 135
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:59)
1228 6187 Soffa Gustaviansk stil. Längd: 120
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:48)
1228 6183 Soffa Nyrokoko. Längd: 200
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:43)
1228 6263 Soffbord bemålat. Diameter: 83. Höjd: 63 cm, glasskiva
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:17)
1228 6113 Soffbord Bruno Mathsson / Piet Hein, för Fritz Hansen, Danmark. Ek / krom, Diameter: 71. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:10)
1228 6390 Soffbord Glas / metall. Bredd: 150, djup: 90 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:03)
1228 6386 Soffbord Karl Andersson & Söner, glas / trä. Diameter: 81, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:59)
1228 6481 Soffbord Tingströms, Micado, Bredd: 100cm. Djup: 66 cm, höjd: 50cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:00)
1228 6465 Solspegel nutida, diameter: 54
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:50)
1228 5125 Soppslev silver, 1890. Längd: 44. Vikt: ca 150 g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:35)
1228 5352 Spegel + konsol, omkring 1900. Längd: 70. Djup: 27 cm, höjd: 39 + 163
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:54)
1228 5063 Spegel 58x58
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:50)
1228 6279 Spegel Empirestil, 95x50
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:37)
1228 5261 Spegel Glössner - Co, dekor med frukter, 111x50
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:46)
1228 6105 Spegel Gustaviansk stil, 105x47
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:52)
1228 6280 Spegel NK, 107x47
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:40)
1228 6087 Spegel NK, 67x67
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:54)
1228 6483 Spegel Oval, Gustaviansk stil, 67x69
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:12)
1228 6098 Spegel Rokokostil, 140x50
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:36)
1228 6011 Spegel rokokostil, 88x54
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:23)
1228 6482 Spegel Rokokostil, nutida, slipat glas, 190x90
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:00)
1228 6298 Spegellampett "JP Larsson", Stockholm, 1945, förgylld, 60x45
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:33)
1228 6100 Spegellampetter ett par, trä. Höjd: 46
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:41)
1228 6154 Spegelplatå + bricka & kanna, 3 delar. Längd: 36-40. Höjd: 19,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:33)
1228 6292 Spisatrapp nutida. Längd: 107, djup: 33 cm, höjd: 105 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:20)
1228 6026 Spiselhundar England, ett par. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:11)
1228 6216 Standarkrön 1930-tal, Högern. Höjd: 20
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:41)
1228 6017 Stegpall Furu. Höjd: 81 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:30)
1228 6024 Stol rotting
1228 6317 Stolar 4 st
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:29)
1228 6355 Stolar 4 st, Italien
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:01)
1228 6217 Stolar 4 st, nutida, klädsel Pomona (Marinne Westman)
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:42)
1228 6479 Stolar 4 st, Rokokostil, Åmells
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:57)
1228 6185 Stolar ett par, Nyrokoko
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:46)
1228 6186 Stolar ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:48)
1228 5388 Ströare Silver London, 1800-tal. Höjd: 11. Vikt: ca 50 g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:11)
1228 6161 Svärd Asien. Längd: 95 cm ca
1228 6147 Syskrin Etikettmärkt NK. Längd: 40, djup: 32 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:17)
1228 6302 Taburett Karl Johan, björk. Längd: 60 cm. Djup: 36 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:09)
1228 5532 Takarmatur "Diabolo", Achille Castiglioni för FLOS. Italy, Höjd: 100 ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:27)
1228 5174 Takarmatur 1960-tal. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:48)
1228 5016 Takarmatur glas och mässing, Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:53)
1228 6484 Takarmatur Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, No2560. Längd: ca 50 cm. Djup: ca 50 cm, höjd: ca 30 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:44)
1228 6306 Takarmatur med blå iläggsskål och prismor. Diameter: 45 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:28)
1228 6398 Takarmatur med prismor, korgmodell. Höjd: 50
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:11)
1228 6402 Takarmatursskärm Josef Frank, No: 2560, diameter: 50
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:19)
1228 6268 Takfotogenlampa höjd: ca 110 cm, elektrifierad
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:04)
1228 6236 Teckning Tusch, Birger Lundqvist (1910-1952), Sverige. Organist, osignerad, löst blad. Motivet: 21x20
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:23)
1228 5507 Teckningar Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Ramens innermått: 59x41
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:29)
1228 6474 Tegods 13 delar, Blå Blom, Gustavsberg
1228 6068 Tekök Skultuna. Höjd: 27
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:48)
1228 6123 Telefonbänk 50/60-tal, teak. Längd: 100. Djup: 30 cm. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:05)
1228 6176 Terrin Turi-Design, Norge. Diameter: 16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:55)
1228 6520 Teservisdelar Upsala-Ekeby, 13 delar, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:54)
1228 6510 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 1978, onumrerad, bladets mått: 50x65
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:46)
1228 6112 Tryck Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. Signerad i trycket, numrerad 71/2500. Offset. Motivet: 37x48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:08)
1228 6226 Tusch Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Remington", signerad. Motivet: 17x17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:44)
1228 6142 Tv-spel Videotronic, i originalförpackning, 1970-tal
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:05)
1228 6414 Urna Rosenthal. Längd: 26, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:34)
1228 6127 Vägglampa Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, Modell 2484. Höjd: 70 ca
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:58)
1228 6219 Vägglystrar Ett par med prismor, elektrifierade. Höjd: 40
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:27)
1228 5484 Väggpendyl Wallins, Linköping, Gustaviansk stil. Höjd: 106 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:28)
1228 5519 Väggplatta relief, Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Hästar, signerad, 35x55
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:57)
1228 6252 Värja "Fabrico Toledo". Längd: 95
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:14)
1228 6156 Vas + fat, 2 delar, bland annat Berlin. Längd: 28, höjd: 38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:36)
1228 5487 Vas Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Jugend, Rörstrand. Höjd: 34
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:27)
1228 6374 Vas Japan. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:11)
1228 6463 Vas Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 29 cm
1228 6309 Vas Kristall, 1950-tal. Höjd: 31
1228 5105 Vas Lauritz Hjorth. Stämplad L Hjorth Danmark. Höjd: 14 cm
1228 6389 Vas Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Figurer. Höjd: 25, Gustavsberg
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:02)
1228 4331 Vas Olle Brozén (f. 1963), Sverige. Kosta Boda, överfångsglas. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:25)
1228 6134 Vas Sigurd Persson, metall. Höjd: 16, med gravyr i botten
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:14)
1228 6028 Vas Strömbergshyttan. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:08)
1228 6155 Vas Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Orrefors. Höjd: 24
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:33)
1228 6427 Vaser + kanna, 3 delar, bland annat UE & Lisa Larson. Höjd: 15-26
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:43)
1228 6085 Vaser 2 st. Kristall, Orrefors. Höjd: 14 - 19
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:50)
1228 6008 Vaser Ett par, Holmegaard, Danmark. Höjd: 26
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:32)
1228 6476 Vikskärm nutida. Höjd: 182, längd: 50x4 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:54)
1228 6010 Vinglas + snapsglas, 8 + 6 st, Skultuna. Höjd: 12,5-16
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:14)
1228 6416 Vinglas 8 st, rött glas. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:31)
1228 6273 Vitrinskåp Jugend, Betsad ek. Bredd: 118, djup: 56 cm, höjd: 201 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:32)
1228 6293 Vitrinskåp mahogny, Bredd: 154cm. Djup: 44 cm, höjd: 204 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:24)
1228 6430 Vitvinsglas 12 st. Höjd: 16
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:45)
1228 6118 Vykort ca 500 st
1228 6477 Ytterfoder 2 st, Empire, Gustavsberg. Höjd: 14-16
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:55)
1228 5322 Ytterfoder 2 st. Majolika, omkring 1900. Höjd: 12 - 15
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:29)
1228 6312 Ytterfoder 3 st, Gustavsberg, Empire. Höjd: 14
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:25)
1228 6418 Ytterfoder 3 st, Gustavsberg, Liljekonvalj & Empire. Höjd: 11-16
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:32)
1228 6467 Ytterfoder Ett par, nutida, diameter: 19, höjd: 14 cm
1228 6339 Ytterfoder mässing, 1800-tal. Längd: 31 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:43)
1228 6415 Ytterfoder nutida. Längd: 35
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 19:30)
1228 5246 Ytterfoder Rörstrand, jugend. Design Alf Wallander. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 18:45)
1228 6311 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 26
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2019 20:24)