Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 27 februari 2023 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1524 3326  Akvarell Arne Isacsson (1917-2010), Sverige. "Vinter i Bohuslän". Signerad, daterad 1987. Akvarell, bildmått: 29x31 cm, yttermått inklusive ram: 46x45 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:39)

1524 3269  Akvarell Fred Andersson (1921-1990), Sverige. Landskap. Signerad, daterad -65. Akvarell, bildmått: 23x31 cm, yttermått inklusive ram: 33x41 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:53)

1524 3003  Akvarell Pedro Ascencio (f. 1951), Mexiko. Komposition med kvinnofigur. Signerad, daterad -90. Akvarell, bildmått: ca 49x64 cm, yttermått inklusive ram: 53x67 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:35)

1524 3004  Akvarell Pedro Ascencio (f. 1951), Mexiko. Komposition med kvinnofigur. Signerad, daterad -90. Akvarell, bildmått: ca 49x64 cm, yttermått inklusive ram: 53x67 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:56)

1524 3005  Akvarell Pedro Ascencio (f. 1951), Mexiko. Komposition med kvinnofigur. Signerad, daterad -90. Akvarell, bildmått: ca 72x56 cm, yttermått inklusive ram: 75x60 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:07)

1524 3328  Akvarell Rolf Berndtsson, vårlandskap. Signerad. Akvarell, bildmått: 27x24 cm, yttermått inklusive ram: 43x39 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:20)

1524 3027  Aladåbform Höganäs. Höjd: 11 längd: 19 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:01)

1524 3172  Armband 18k guld, Längd: 16cm. Vikt: 21,8g.

S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:09)

1524 3179  Armband 18k guld, med berlock. Längd: 20cm, vikt: 6,6g

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:32)

1524 3178  Armband 18k guld, pansar, med berlock. Längd: 20cm, vikt: 4,7g

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:08)

1524 3155  Armband 18k guld. Längd: 18cm. Vikt: 51,7g

S�ldes f�r 20.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:40)

1524 3158  Armband 18k guld. Längd: 20cm, med mynt, ca 21,6K, bruttovikt: 134,5g

S�ldes f�r 52.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:31)

1524 9152  Armband 18k guld. Med berlock. Längd: 21 cm, vikt: 30,4

S�ldes f�r 11.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:22)

1524 9153  Armband 18k guld. Med berlocker. Längd: 19 cm, vikt: 25,5 g.

S�ldes f�r 9.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:25)

1524 9154  Armband 18k guld. Med berlocker. Längd: 19 cm. Vikt: 24,6 g

S�ldes f�r 9.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:30)

1524 3151  Armbandsur 3 st

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:30)

1524 9150  Armlänk 18k guld. Med hänge 14 k. Längd: 20 cm, Vikt: 128,9 g.

S�ldes f�r 47.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:12)

1524 9306  Assietter 12 st, Gefle, Mullbär. Diameter: 19 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:37)

1524 3142  Balansstol Wilkhahn Stitz, svart, krom, sits i kork. Höjd: 87 cm. Bredd: 32 cm. Djup: 32 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:53)

1524 3144  Balansstol Wilkhahn Stitz, svart, krom, sits i kork. Höjd: 87 cm. Bredd: 32 cm. Djup: 32 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:36)

1524 3146  Balansstol Wilkhahn Stitz, svart, krom, sits i kork. Höjd: 87 cm. Bredd: 32 cm. Djup: 32 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:55)

1524 3399  Bankett Gustaviansk stil, 62x38 cm. Höjd: 42-70 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:45)

1524 3287  Bestick 35 delar, silver, Modell Olga, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1969. Längd: 12,5-21, vikt: 1400g brutto

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:28)

1524 3322  Blandteknik Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Jesus och hans lärjungar". Signerad, daterad 1981. Blandteknik, bildmått: 19x15 cm, yttermått inklusive ram: 30x26 cm

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:34)

1524 3323  Blandteknik Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Katarinahissen. Signerad, blandteknik, 19x15 cm, yttermått inklusive ram: 30x26 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:37)

1524 3047  Blandteknik Maria Nepomuceno (f. 1976), Brasilien. Signerad. Olja/collage på duk, 76x102 cm, oramad

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:21)

1524 3153  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Ej signerad, blandteknik, Tivoli, 64x48 cm, yttermått inklusive ram: 84x66 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:35)

1524 3041  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, 43x32 cm, yttermått inklusive ram: 66x54 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:21)

1524 9135  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad. 25x30 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 42x46 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:45)

1524 9475  Blandteknik Olle Ängkvist (1922-2006), Sverige. Monogramsignera OÄ, Rom 1958,17x13 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 35x31 cm. Signerad

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:24)

1524 9237  Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, blandteknik, 19x23 cm, yttermått inklusive ram: 41x45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:10)

1524 3263  Blandteknik Sten Birger Rudnäs (f. 1932), Sverige. "Vårt dagliga bröd". Signerad. Blandteknik, bildmått: 60x91 cm, yttermått inklusive ram: 75x105 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:22)

1524 3013  Bokhylla England, mahogny. Bredd: 136 cm, djup: 32 cm, höjd: 120 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:58)

1524 3212  Bokstöd Ett par, järn, Motiv med hästar. Höjd: 14 cm, längd: 13 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:47)

1524 3320  Bokverk 15 st, Albert Engström (1869-1940), Sverige. Helfranska band

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:16)

1524 3138  Bord Oscar & Clothilde. Bredd: 73 cm, djup: 51 cm, höjd: 53 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:48)

1524 3083  Bordslampa Fd fotogen, majolika. Höjd: 58 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:21)

1524 3015  Bordslampa Ferruccio Laviani (f. 1960), Italien. "Bourgie", Kartell, Italien. Transparent plast. Tre ljuspunkter. Märkt Kartell. Höjd: 79cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:38)

1524 3217  Bordslampa Firma Svenskt Tenn, modell 2575. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:46)

1524 3300  Bordslampa mässing, ABO, Danmark. Höjd: 65 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:15)

1524 3380  Bordslampa mässing. Höjd: 53 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:22)

1524 3106  Bordslampfot Luxus, Design: Uno & Öster Kristiansson, Vittsjö, lackad trä. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:52)

1524 3302  Bordslampfot Tenn, 1936. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:38)

1524 3028  Bordsramar 6 st. Höjd: 18-25 ca

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:54)

1524 3285  Brevkniv silver, Importstämplar. Längd: 21 cm, vikt: 55g ca

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:43)

1524 3135  Brickbord längd: 73 cm, höjd: 66 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:29)

1524 3176  Brosch 18k guld. Längd: 6. 5 cm. Vikt: 13,9g

S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:48)

1524 3376  Brosch 18k med pärlor, G&G, 1939. Längd: 4,5 cm, vikt: 4,2g ca

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:14)

1524 3097  Byrå 1890-tal, Valnöt. Bredd: 89 cm, djup: 54 cm, höjd: 140 cm, nyckel

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:03)

1524 3057  Byrå 1890-tal. Bredd: 99 cm, djup: 52 cm, höjd: 97 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:19)

1524 3366  Byrå 1940-tal, mahogny. Bredd: 51 cm, djup: 33 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:42)

1524 3096  Byrå omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 49 cm, djup: 36 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:01)

1524 9426  Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 67/75, bladets mått: 67x52 cm, yttermått inklusive ram: 82x65 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:15)

1524 3056  Chiffonjé 1890-tal. Bredd: 100 cm, djup: 50 cm, höjd: 148 cm, nyckel

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:37)

1524 3165  Collier 18k guld. Längd: 82cm, vikt: 29,4g

S�ldes f�r 11.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:35)

1524 3168  Collier 18k guld. Längd: 90cm, vikt: 63,4g

S�ldes f�r 23.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:47)

1524 9067  Damarmbandsur Raymond Weil, "18k gold elektroplated", No 5700, boettens, diameter: 1,5-1,8 cm, tota. Längd: 19,5 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:02)

1524 3086  Etagbord med låda, två hyllplan och trissor. Bredd: 53 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:54)

1524 3244  Etsning Eva Holmér Edling (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 82/200. Bildmått: 25x20 cm, yttermått inklusive ram: 49x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:45)

1524 3245  Etsning Maria Carme. Signerad, numrerad 78/175, "Skorsten, La Pedrera", 28x29 cm, yttermått inklusive ram: 47x48 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:12)

1524 3266  Färglitografi Anders Appelqvist (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 143/250. Färglitografi, bildmått: 55x84 cm, yttermått inklusive ram: 75x103 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:17)

1524 3264  Färglitografi Anders Appelqvist (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 156/250. Färglitografi, bildmått: 55x84 cm, yttermått inklusive ram: 75x103 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:01)

1524 3265  Färglitografi Anders Appelqvist (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 96/250. Färglitografi, bildmått: 55x84 cm, yttermått inklusive ram: 75x103 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:46)

1524 3234  Färglitografi Anders Dahl, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 23x31,5, oramat löst blad

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:50)

1524 9442  Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 3/99,64x49 cm, yttermått inklusive ram: 97x77 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:42)

1524 9434  Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, numrerad 186/200. Färglitografi, bildmått: 72x53 cm, yttermått inklusive ram: 90x69 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:26)

1524 3122  Färglitografi Efter Marc Chagall, stämpel. Signerad, numrerad 390/500. Färglitografi, bildmått: 70x58 cm, yttermått inklusive ram: 104x86 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:01)

1524 3071  Färglitografi Helene Billgren (f. 1952), Sverige. "Systrar". Signerad, numrerad 135/360. Färglitografi, yttermått inklusive ram: 52x42 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:50)

1524 2001  Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad EA, Norr mälarstrand. Färglitografi, bildmått: 33x46 cm, yttermått inklusive ram: 49x64 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:12)

1524 3039  Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad HC 26/35, Stockholms slott. Färglitografi, bildmått: 47x61 cm, yttermått inklusive ram: 50x65 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:15)

1524 9452  Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Djurgårdsfärja. Signerad, numrerad 15/50. Färglitografi, 40x29 cm, yttermått inklusive ram: 49x38 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:48)

1524 3078  Färglitografi Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. "Spår av dagar". EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, daterad 1998. Färglitografi, 32x21 cm, yttermått inklusive ram: 53,5x42,5 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:25)

1524 3332  Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 47/100. Färglitografi, bildmått: 47x36 cm, yttermått inklusive ram: 66x51 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:49)

1524 3333  Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 59/100. Färglitografi, bildmått: 47x39 cm, yttermått inklusive ram: 66x51 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:45)

1524 3007  Färglitografi Marie Palmgren (f. 1962), Sverige. Sverige. Kvinna och två fåglar. Signerad, numrerad 135/340. Färglitografi, 19x19 cm, yttermått inklusive ram: 21x21 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:17)

1524 3008  Färglitografi Marie Palmgren (f. 1962), Sverige. Sverige. Kvinna. Signerad, numrerad 158/340. Färglitografi, bildmått: 19x19 cm, yttermått inklusive ram: 21x21 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:20)

1524 3371  Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 60/200. Färglitografi. Bladets mått: 73x53 cm, yttermått inklusive ram: 83x63 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:35)

1524 3259  Färglitografi Peter Borotinskij (f. 1948), Sverige. "Romantikern". Signerad, numrerad 65/350, daterad -91. Färglitografi. 27x21 cm, yttermått inklusive ram: 43x35 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:06)

1524 9338  Färglitografi Roj Friberg (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 174/350, daterad -77. Färglitografi, bildmått: 54x74 cm, yttermått inklusive ram: 70x88 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:37)

1524 3125  Färglitografi Signerad Nyström. Signerad, numrerad 81/260, daterad 1976. Färglitografi, bildmått: 40x40 cm, yttermått inklusive ram: 53x49 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:53)

1524 3021  Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 199/290. Färglitografi, bildmått: 36x54 cm, yttermått inklusive ram: 53x70 cm.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:03)

1524 3048  Fat 2 st, Kina. Längd: 34 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:31)

1524 3314  Fat Ingrid Atterberg (1920-2008), Mimosa, Sverige. Upsala-Ekeby, glaserat lergods, l 38 cm. Bredd: 35 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:30)

1524 3311  Fat på fot Royal Copenhagen, Blå Blomst, Dia 21. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:19)

1524 9073  Fåtölj + bord, 2 delar. Vitmålad rotting. Sitthöjd: ca 38 cm, höjd ca 96 cm (fåtöljen). Diameter: 57 cm. Höjd: ca 60 cm (bordet)

1524 3386  Fåtölj + fotpall, 1970-tal

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:34)

1524 3384  Fåtölj + fotpall, IMG Norway, ställbar, skinn

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:57)

1524 3085  Fåtölj omklädd

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:17)

1524 3385  Fåtölj Söderbergs, skinn

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:54)

1524 3377  Fåtöljer Ett par, 1940-/50-tal, mahogny

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:32)

1524 3060  Figuriner 3 st, Porslin. Höjd: 17-20 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:24)

1524 3061  Figuriner ett par, Beswick, England. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:44)

1524 3278  Fiskgryta + smörvärmare, koppar, Krögarhuset. Oanvänt. Längd: 18 + 48

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:34)

1524 3054  Fiskknivar 8 st, Nobel, Gense, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Längd: 21 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:35)

1524 3220  Fisktallrikar 10 st, Johnson Bros, England, "Seafare". Diameter: 24-26 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:52)

1524 3228  Fisktallrikar 6 st, Johnson Bros, England. Diameter: 25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:06)

1524 9421  Flaskor 2 st, Konstglas, Kosta Boda, Bertil Wallien. Höjd: 10-18 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:09)

1524 3065  Glasvaser 2 st, grönt glas, etsad reliefdekor. Höjd: 25-28 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:16)

1524 3308  Golvlampa Flos, "Tab", design: Barber & Osgerby, etikettmärkt, vitlackerad aluminium. Höjd: 110 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:23)

1524 3340  Golvlampfot skinn. Höjd: 130 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:13)

1524 3345  Golvvas föredetta patron. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:17)

1524 9411  Gouache Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, daterad 53, flicka i folkdräkt, 47x61 cm, yttermått inklusive ram: 70x83 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:56)

1524 9103  Grafiskt blad Gicléetryck, Vladimir Kamendy (1955-2014), Sverige. Signerad, numrerad HC 1/XIX, bildmått 74x53 cm, yttermått inklusive ram: 93x71 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:40)

1524 9104  Grafiskt blad Gicléetryck, Vladimir Kamendy (1955-2014), Sverige. Signerad, numrerad HC 1/XIX, bm 74x53 cm, yttermått inklusive ram: 93x71 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:41)

1524 3117  Grafiskt blad Oskar Andersson OA (1877-1906), Sverige. Signerad, 22x33 cm, yttermått inklusive ram: 37x48 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:53)

1524 3031  Häften 4 st, Utsikter från Sverige, gravyrer, 54x40 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:10)

1524 3073  Hallampa med pärlor. Diameter: 25 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:03)

1524 9066  Hänge + örhängen, 3 delar, 18k guld, med kristall, 8,5g brutto. Längd: ca 3,5 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:00)

1524 3185  Hänge 14K, med olika stenar. Längd: 3cm, vikt: 2,8g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:11)

1524 3186  Hänge 14K. Längd: 5cm, vikt: 4,8g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:35)

1524 3175  Hänge 18k guld. Längd: 6cm, vikt: 8,7g

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:51)

1524 3177  Hängen 5 st, 14K. Längd: 3-5cm, vikt: 14,6g, buckliga

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:34)

1524 3293  Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 105 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:38)

1524 9077  Hörnskåp Jugend, bemålat, överdel med glasad dörr. Bredd: 87 cm, djup: 62 cm, höjd: 195 cm, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:30)

1524 3219  Kaffeservis 23 delar, Royal Albert, Sweet Violets

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:31)

1524 3120  Kakelugnsskåp omarbetat sekelskiftesskåp. Bredd: 85 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 221 cm

S�ldes f�r 19.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:17)

1524 3069  Kandelabrar ett par, Scandia, tenn. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:10)

1524 3389  Karmstol Illum Wikkelsö, Karmstol för Eilersen, 1950/60-tal

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:51)

1524 9069  Karmstol med hög rygg, löstagbara dynor

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:11)

1524 3051  Karotter ett par, nysilver, A G Dufva. Längd: 35 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:39)

1524 3150  Karotter ett par, Royal Copenhagen, Musselmalet, 21,5x21,5 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:23)

1524 3166  Kedja med hänge 14K. Längd: 46cm, med röda stenar och turkosa, vikt: 10,8g.

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:56)

1524 3174  Kedja med hänge 18k guld. Längd: 74cm, vikt: 13,1g

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:34)

1524 3156  Klackring 18k guld, Med en blå sten, storlek: 16½. Vikt: 3,9g

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 21:02)

1524 3218  Kniv Samearbete, Signerad Torgny Odén, 1998. Längd: 24 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:33)

1524 3208  Kolonnljusstake Skultuna, mässing. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:23)

1524 3024  Konstglas 7 delar, bland annat Höglund. Höjd: 3-9 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:09)

1524 3103  Koppar med fat 6 delar, Gustavsberg, Blå Blom. Höjd: 2-5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:19)

1524 9227  Kopparstick T Kichin, "Carte de Suéde", 1790. Bildmått: 46x40 cm, yttermått inklusive ram: 63x55 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:59)

1524 3023  Krukor diverse 6 st, Upsala-Ekeby. Höjd: 9-16 cm

1524 3368  Lampbord mahogny. Bredd: 37 cm. Djup: 67 cm, höjd: 59-83 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:07)

1524 3126  Lampbord med tidningsställ, Plexi, "Boom". Bredd: 56 cm. Djup: 38 cm. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:23)

1524 3306  Lampbord med klaffar Kakel. Längd: 54 + 2x15, djup: 39 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:29)

1524 3052  Linneservetter 12 st, 6 st 48x48,6 st 57x61 cm ca

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:08)

1524 3337  Litografi Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. Vinterlandskap. Signerad. Bildmått: 54x49. Cm, yttermått inklusive ram: 71x64 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:47)

1524 9182  Litografier 2 st, England, 1800-tal, yttermått inklusive ram: 41x32 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:28)

1524 3035  Ljuskrona Empirestil. Höjd: ca 60 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:41)

1524 3338  Ljuskrona med prismor. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:02)

1524 3336  Ljuskrona Oscariansk. Höjd: 89 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:05)

1524 3281  Ljusstakar 3 st, silver, MGAB, 1956. Höjd: 15,5 cm, en graverad. Vikt: 640g brutto

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:08)

1524 9170  Ljusstakar Ett par, mässing, Propellrar. Höjd: 9 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:21)

1524 3211  Ljusstakar Ett par, Tenn, Stockholm, 1930-tal. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:12)

1524 3291  Lok + vagnar, 3 + 7 delar. Loken Märklin, Vagnarna Märklin och Fleischmann. Längd: 10-13 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:01)

1524 9356  Luktflakonger 4 st, Kina. Höjd: 6,5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:02)

1524 3148  Målarstege höjd: 120 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:02)

1524 3315  Mat / kaffeservis 46 delar, Grön Anna, Rörstrand

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:18)

1524 9508  Matbord björk, mittparti med frostad glasskiva. Bredd: 180 cm. Bredd: 90 cm. Höjd: 73 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:41)

1524 3295  Matsalsgrupp 5 delar, Bord + 4 stolar + 2 st iläggsskivor, Gustaviansk stil, diameter: 114, höjd: 75 cm, ilägg a 45cm

1524 3383  Matsalsgrupp 7 delar, Skaraborgs Möbelindustri Tibro", matbord + 4 stolar + 2 karmstolar + 2 st iläggsskivor, Dia 115. Höjd: 72 cm, + 2x50 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:27)

1524 3296  Matsalsskåp Gustaviansk stil. Bredd: 111 cm, djup: 47 cm, höjd: 165 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:59)

1524 9044  Matservis 50 del ca, "Bandblå", Gustavsberg

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:27)

1524 9178  Matservis Gustavsberg, Hagtorn, ca 30 del

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:18)

1524 3226  Matservisdelar Bavaria, ca 55 del

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:01)

1524 9368  Matta Kina, 242x337 cm

1524 3359  Matta Orientalisk, 135x265 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:10)

1524 3360  Matta Orientalisk, 140x235 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:49)

1524 3358  Matta orientalisk, Bochara, 98x120 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:37)

1524 3355  Matta Orientalisk, galleri, 78x190 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:13)

1524 3248  Matta orientalisk, Keshan, 250x348 cm

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:16)

1524 3055  Matta orientalisk, Kina, Silke, 85x125 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:17)

1524 9161  Matta Orientalisk, Silkeinslag, 122x183 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:50)

1524 3379  Mattallrikar + assietter, 20 delar, Ridgway Staffordshire, "Jacobean", diameter: 18-26 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:57)

1524 3310  Mattallrikar 11 st, Grön Anna, Rörstrand. Diameter: 24 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:33)

1524 3309  Mattallrikar 7 st, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods, diameter: 25,5

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:25)

1524 3184  Medaljong 18k guld, med lila sten. Längd: 4cm, bruttovikt: 7,8g

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:23)

1524 3193  Mynt 21,6K, Mexico, Estados Unidos Mexicanos, 1959. Diameter: 3cm, vikt: 16,7g

S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:18)

1524 3194  Mynt 21,6K, Mexico, Estados Unidos Mexicanos, 1959. Diameter: 3cm. Vikt: 16,7g

S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:31)

1524 3191  Mynt 21,6K, Mexico, Estados Unidos Mexico, 50 pesos, 1947. Diameter: 4cm. Vikt: 41,7g

S�ldes f�r 19.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:44)

1524 3294  Nattygsbord 1950/60-tal, Teak. Bredd: 45 cm, djup: 30 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:24)

1524 3344  Nattygsbord Ett par, rokokostil. Bredd: 42 cm, djup: 34 cm, höjd: 62 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:22)

1524 9070  Oljemålning 1800-tal, Interiör med mor & barn. Ej signerad. Olja på duk, 30x23 cm, yttermått inklusive ram: 41x34 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:14)

1524 3098  Oljemålning A Rudberg. Signerad, daterad 39, fiskare. Olja på duk, 32x45 cm, yttermått inklusive ram: 40x53 cm

1524 3063  Oljemålning Åke Winnberg (1913-1974), Sverige. Signerad. Olja på duk, 44x55 cm, yttermått inklusive ram: 51x63 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:10)

1524 3372  Oljemålning Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Solnedgång. Signerad. Olja på duk, 44x64 cm, yttermått inklusive ram: 60x80 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:48)

1524 3280  Oljemålning Armand Rossander (1914-1976), komposition. Signerad. Olja på duk, 66x79 cm, yttermått inklusive ram: 71x83 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:36)

1524 3277  Oljemålning Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Monogramsignerad, figurer. Olja på duk, 80x63 cm, yttermått inklusive ram: 96x80 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:33)

1524 3046  Oljemålning Arthur Heickell (1873-1958), Finland. Kustlandskap. Signerad. Olja på duk, 35x50 cm, yttermått inklusive ram: 43x58 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:23)

1524 3387  Oljemålning Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Funäsdalen. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x62 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:51)

1524 3289  Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Fiskförsäljare. Signerad. Olja på pannå, 120x60 cm, yttermått inklusive ram: 139x78 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:43)

1524 3250  Oljemålning Börge Ruud, Signerad. Olja på duk, 51x40 cm, yttermått inklusive ram: 68x56 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:38)

1524 9112  Oljemålning Carl Erik Bodén (1909-2003), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på pannå, 61x80 cm, oramad

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:05)

1524 2031  Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Norr Mälarstrand. Signerad. Olja på pannå, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 37x42 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:59)

1524 9476  Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Stadsmotiv med figurer. Signerad. Olja på pannå, 19x26 cm, yttermått inklusive ram: 29x36 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:26)

1524 3313  Oljemålning Chenia Ekström (1915-1985), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 90x54 cm, yttermått inklusive ram: 97x61 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:45)

1524 3070  Oljemålning Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Kustlandskap. Signerad, daterad 1952. Olja på duk, 45x53 cm, yttermått inklusive ram: 51x59 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:38)

1524 7125  Oljemålning Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, daterad 1942, stilleben. Olja på duk, 63x52 cm, yttermått inklusive ram: 84x73 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:06)

1524 9136  Oljemålning Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Signerad, Vårbäck. Olja på duk, 27x22 cm, yttermått inklusive ram: 40x35 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:43)

1524 3274  Oljemålning Emil Hedenström (1892-1957), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x49 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:41)

1524 9425  Oljemålning Engelbert Bertel-Nordström (1884-1967), Sverige. Signerad, daterad -66. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 63x72 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:14)

1524 3017  Oljemålning Frans Gard (1892-1978), Sverige. Solbelysta tallar. Signerad. Olja på pannå, 56x88 cm, yttermått inklusive ram: 71x103 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:40)

1524 9491  Oljemålning Georg Lodström (1915-1972), Sverige. Kustlandskap med ekor. Signerad. Olja på duk, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:59)

1524 3223  Oljemålning Helge Frender (1906-1976), Sverige. Signerad, daterad 43, kustlandskap. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 43x52 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:05)

1524 3010  Oljemålning Henning Hougaard (1922-1995), Skogshare. Signerad. Olja på duk, 46x64 cm, yttermått inklusive ram: 66x85 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:36)

1524 9444  Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, daterad 86, kustmotiv. Olja på duk, 54x73 cm, yttermått inklusive ram: 71x91 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:44)

1524 3324  Oljemålning Knut Gruva (1902-1981), Sverige. "Kartongväggen". Signerad, daterad -56. Olja på duk, 56x25 cm, yttermått inklusive ram: 61x30 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:56)

1524 3080  Oljemålning Margareta Wallin (1912-1992), Sverige. Flicka med blommor. Signerad. Olja på duk, 82x90 cm, yttermått inklusive ram: 86x96 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:13)

1524 3197  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, porträtt. Olja på duk, 45X31 cm, yttermått inklusive ram: 54X40 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:08)

1524 3042  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 41x49 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:09)

1524 3072  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Larsson, människor vid skyltfönster. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 37x44 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:58)

1524 9038  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Le Cass, Hav, pointilistisk. Olja på pannå, 33x73, yttermått inklusive ram: 52x92 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:01)

1524 9483  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Nyh-m, trappa. Olja på duk, 41x26 cm, yttermått inklusive ram: 51x36 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:47)

1524 3354  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, "Neapel". Olja på duk, 68x102 cm, yttermått inklusive ram: 85x120 ca

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:50)

1524 3350  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, omkring 1900, Kanalmotiv. Olja på duk, 30x42 cm, yttermått inklusive ram: 44x55 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:36)

1524 3321  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerat Nordin. Olja på duk, 33x89 cm, yttermått inklusive ram: 49x105 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:30)

1524 9364  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sjö i skog, 1800-tal. Ej signerad. Olja på pannå, 19x27 cm, yttermått inklusive ram: 33x41 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:18)

1524 3099  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Signerad F Larson. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 62x53 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:54)

1524 9493  Oljemålning Olof Arén (1918-2003), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 60x51 cm

1524 3373  Oljemålning Per Sundberg (1887-1968), Sverige. Landskap med sjö. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 50x64 cm, yttermått inklusive ram: 63x78 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:26)

1524 9141  Oljemålning Peter Veerkamp (1872-1947), Hamnbild, Signerad. Olja på duk, 45x100 cm, yttermått inklusive ram: 58x113 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:15)

1524 9477  Oljemålning Ronald de Wolfe (f. 1920), Storbritannien. Signerad, daterad 1949, Roslags ytterskär. Olja på duk, 21x32 cm, yttermått inklusive ram: 29x40 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:28)

1524 3267  Oljemålning Stig Hallblom, Landskap. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 79x104 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:26)

1524 9012  Oljemålning Sven Sahlsten (1908-1950), Sverige. Stilleben. Signerad, daterad -41. Olja på pannå, 68x45 cm, yttermått inklusive ram: 77x55 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:44)

1524 3394  Oljemålning Tycho Ödberg (1865-1943), Sverige. Kvinna vid strand. Signerad, daterad 1902. Olja på duk, 38x53 cm, yttermått inklusive ram: 52x67 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:11)

1524 9485  Oljemålningar 2 st, Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerade GB, kustmotiv. Olja på pannå, 16x20 ca. Yttermått inklusive ram: 25x30-30x36 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:56)

1524 3173  Örhängen 14K, Ett par, med vita och röda stenar. Längd: 4cm, vikt: 4,9g

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:40)

1524 3157  Örhängen 14K, Ett par. Längd: 4cm, vikt: 7,6g.

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:27)

1524 3170  Örhängen 14K, Ett par. Längd: 6cm, vikt: 6,4g

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:57)

1524 3180  Örhängen 18k guld, Ett par med pärlor. Längd: 6cm, vikt: 7,2g

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:25)

1524 3181  Örhängen 18k guld, ett par, med turkosa stenar. Längd: 3cm, vikt: 3,7g

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:26)

1524 3171  Örhängen 18k guld, ett par, med vita stenar. Längd: 8cm, vikt: 7,5g

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:06)

1524 3161  Örhängen 18k guld, Ett par. Längd: 3cm, vikt: 3,3g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:43)

1524 3088  Öronlappsfåtölj Chippendalestil

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:35)

1524 3367  Pallar Ett par, Furu, "Igelstaverken", Södertälje. Längd: 39 cm, djup: 40 cm, höjd: 44 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:30)

1524 3305  Pallar Ett par, galon, / ek. Längd: 50 cm, djup: 37 cm, höjd: 43 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:19)

1524 3297  Parti grafik diverse, oramade lösa blad, bland annat Karin Persson & Jens Mathisen, bladets mått: 28x30 - 45x55 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:56)

1524 3298  Parti grafik mm diverse, bland annat Stoopendaal & Göran Brunius, oramade lösa blad, bladets mått: 24x32 - 70x50

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:20)

1524 3053  Parti linnedukar 4 st, varav en "Svensk Flora", Märta Afzelius (1887-1961), Sverige, varierande längder; 170x230 cm, 130x250 cm, 150x225,135x200 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:14)

1524 3317  Parti mässing 5 delar. Diameter: 15-30 cm, höjd: 7- 14,5 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:03)

1524 3100  Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -94, porträtt, 38x29 cm, yttermått inklusive ram: 59x50 cm

1524 2025  Pastell Oidentifierad konstnär. Vy mot Kastellholmen. Signerad, daterad -58,47x61 cm, yttermått inklusive ram: 56z70 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:40)

1524 9223  Pianopall + fotpall, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 17-49 cm, diameter: 29-37 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:52)

1524 3346  Piedestal Onyx / mässing. Diameter: 38 cm. Höjd: 77 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:33)

1524 3382  Piedestaler Ett par, trä, bemålade. Höjd: 100 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:22)

1524 3019  Porslin 6 delar, Kina. Höjd: cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:59)

1524 3131  Porslin Kina, 5 delar. Höjd: 8-23 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:04)

1524 3282  Punschkoppar 18 st, silver, invändigt förgyllda, CESON, 1979. Höjd: 5,5 ca. Vikt: 560g ca

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:21)

1524 3393  Rakspegel senempire, mahogny, med ljusarmar. På trissor. Höjd: 170 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:57)

1524 3262  Relieftavlor 3 st. Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Brons på Ölandssten. Signerad, numrerad 240-upplaga, yttermått inklusive ram: 34x34 - 55x35 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:24)

1524 3162  Ring 14K, med ljusblå sten, storlek: 16½. Vikt: 14,8g

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:29)

1524 3189  Ring 14K, med opal, storlek: 18½. Vikt: 6,5g

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:52)

1524 3163  Ring 18k guld, med grön sten, ringstorlek: 14½. Vikt: 9,2g

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:52)

1524 3188  Ring 18k guld, storlek: 18. Vikt: 2g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:52)

1524 3187  Ring 18k guld, storlek: 18½. Vikt: 4g

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:37)

1524 3164  Ring 23K, med vitguld och diamanter, 3xca0,01ct, storlek: 16½. Vikt: 6,9g

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:27)

1524 3167  Ring 23K, storlek: 17½. Vikt: 7,5g

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:32)

1524 3182  Ring 23K, storlek: 19. Vikt: 5,8g

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:50)

1524 9093  Ring Björn Weckström (f. 1835), Finland. "Mask of Gonda", sterlingsilver, Lapponia, Finland. Vikt: 10 g, ringmått: 15,5

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:39)

1524 3169  Ringar 23K, storlek: 19-23½, buckliga. Vikt: 13g

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:39)

1524 3118  Robot Radiostyrd. Höjd: ca 55 cm, ej funktionstestad

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:02)

1524 3307  Rödvinsglas 11 st. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:32)

1524 3343  Salongsbord Louis XV-stil, Stenskiva. Bredd: 75 d, 51, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:22)

1524 9365  Salongsbord mahogny. Diameter: 64 cm, höjd: 65 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:05)

1524 3242  Saltkar Rörstrand, Tomte. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:41)

1524 3139  Satsbord 3 delar, med glasskivor. Bredd: 60 cm. Djup: 45 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:04)

1524 3204  Schackpjäs Bo Åke Adamsson (f. 1941). Signerad Bo Åke A/Adamsson samt med gjutarmärkning Skultuna 1607 Sweden, "Springare", Patinerad och förgylld brons/mässing. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:36)

1524 9222  Sekretär 1800-tal, Bemålad. Bredd: 112 cm, djup: 51 cm, höjd: 103 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 21:02)

1524 3260  Seltersglas 12 st, Kristall. Höjd: 9 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:41)

1524 3154  Serigrafi Richard Ryan (f. 1974), Sverige. Son. Bildmått: 60x43 cm, yttermått inklusive ram: 73x53 cm

1524 3232  Serigrafi Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 83/100. Bladets mått: 27,5x37,5, oramat löst blad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:41)

1524 3339  Serveringsvagn trä och mässing. Diameter: 50 cm. Höjd: 67 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:59)

1524 3037  Servisdelar 24 delar, Mulberry, England

1524 3082  Skål CG Hallberg, silver, 1922, Vikt: ca 190 g. Diameter: ca 15 cm, höjd: 8 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:28)

1524 3079  Skål Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Kosta Boda. Signerad. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:05)

1524 3222  Skål med glasfrukter, 11 delar. Diameter: 30 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:22)

1524 3025  Skål Meissen. Höjd: 7,5 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:59)

1524 3038  Skål omkring sekelskiftet 1900, Opalinglas/Nysilver. Diameter: 20 cm, höjd: cm, höjd: 19 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:06)

1524 3284  Skål silver, CG Hallberg, 1947, diameter: 23,5. Höjd: 11,5 cm, vikt: 450g ca

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:18)

1524 9202  Skål silver, med glasinsats. Längd: 20 cm, höjd: 9 cm, vikt: 500 ge ca

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:58)

1524 3251  Skål på fot silver ej stämplat, otydliga stämplar. Höjd: 7 cm. Diameter: 13 cm, vikt: 150 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:22)

1524 3229  Skålar 1+ 5 st, Iittala. Diameter: 10,5-19 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:54)

1524 3020  Skålar 3 st, Kristall. Höjd: 12-14 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:59)

1524 8247  Skålar & fat 3 + 3 delar, Kina, 1700-tal, diameter: 11-15,5

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:17)

1524 9286  Skåp 1700-tal med senare bemålning. Bredd: 116 cm. Djup, 48 cm, höjd: 206 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:27)

1524 3084  Skåp överdel med glasdörr. Nutida. Bredd: 42 cm, djup: 42 cm, höjd: 200 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:21)

1524 3286  Skedar 12 delar, silver, olika modeller. Längd: 11,5-14, vikt: 165g ca

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:45)

1524 3029  Skedar 2 st + askfat 6 st, silver, L 7-21 cm. Vikt: 180 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:15)

1524 3127  Skrivbord Designhouse. Bredd: 150 cm, djup: 75 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:24)

1524 3199  Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Båt. Signerad, Kosta Boda. Längd: 19 cm, saknar vagga till sockel

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:08)

1524 3247  Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Huvud i glas, Kosta Boda. Kudde medföljer. Signerad. Längd: 7 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:30)

1524 9273  Skulptur brons, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: inkl sockel 13 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:53)

1524 3081  Skulptur Oidentifierad konstnär. Signerad Bes -70. Metall. Höjd: 46 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:47)

1524 3224  Skulptur Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Sjölejon. Längd: 21 cm, höjd: 18 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:20)

1524 9020  Skulptur Royal Copenhagen, fåglar, stengods. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:09)

1524 9097  Skulptur i glas Asmo Uutela, Nuutajärvi/Notjö, Finland. Fågel i polykromt glas. Höjd: 15 cm. Längd: 21 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:58)

1524 3066  Skulptur i glas vas + tre st blommor i glas. Höjd: 52 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:33)

1524 9021  Skulpturer 2 st, Gustavsberg, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Längd: 18 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:11)

1524 3149  Skulpturer 6 delar, Hjorth, Danmark, Björnorkester. Höjd: 5-7 ca

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:00)

1524 3105  Skulpturer i glas 2 st, Asmo Uutela, Nuutajärvi/Notsjö, fåglar i polykromt glas. Höjd: 10 - 14 cm, Längd: 17-24 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:47)

1524 3110  Skulpturer i glas 2 st. Asmo Uutela, Nuutajärvi/Notsjö, Finland. Ugglor i polykromt glas. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:46)

1524 3091  Slagbord bemålat. Bredd: 39+ 2x59, djup: 95 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:16)

1524 9193  Slagbord Empire, rotfanér. Bredd: 15+ 2x49, djup: 91 cm, höjd: 69 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:41)

1524 9201  Smörknivsställ 4 st, silver. Längd: 4,5 cm. Vikt: 25 g

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:52)

1524 3254  Snusflaska jade, Kina 17-1800-tal. Höjd: 6 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:08)

1524 3253  Snusflaska Jade, Kina 17-1800-tal. Höjd: 7,5 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:20)

1524 3002  Sockerskål med lock, silver, otydliga stämplar. Höjd: 14 cm. Vikt: 480 gr ca

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:09)

1524 3396  Soffa Gustaviansk, omking 1800. Längd: 198 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:50)

1524 3381  Soffbord "Lövet", formgivet av Gillis Lundgren för IKEA, 1955. Bredd: 75 cm, djup: 39 cm, höjd: 53 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:39)

1524 9085  Soffbord England, grön läderskiva, klaffar. Bredd: 88 cm + 2 klaffar om 19 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 56 cm

1524 3030  Soffbord glas med metallunderrede. Bredd: 150 cm, djup: 95 cm, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:46)

1524 3012  Soffbord Teak, DS Möbler, "Facett". Bredd: 135 cm, djup: 55 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:43)

1524 3034  Spegel 1920-tal, 118x51 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:19)

1524 3152  Spegel Empire, 51x24 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:40)

1524 3092  Spegel Förgylld ram, 54x63 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:09)

1524 9326  Spegel Förgylld, 1800-tal, 57x58 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:04)

1524 3141  Spegel Förgylld, 72x45 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:54)

1524 3319  Spegel nutida, slipat glas, yttermått inklusive ram: 74x64 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:27)

1524 3101  Spegel omkring 1900. Höjd: 63x44 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:55)

1524 3304  Spegel oval, nutida, 80x60 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:33)

1524 3143  Spegel Rektangulär, 96x76 cm

1524 3124  Spegel Rokokostil, 116x54 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:33)

1524 3134  Speldosa Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:07)

1524 3299  Stegpall krom, röd sits samt steg. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:16)

1524 3303  Stol Arne Hovmand-Olsen, stol, "71", för Mogens Kold. Klädd

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:46)

1524 3094  Stolar 3 st, Empirestil

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:28)

1524 3292  Stolar 4 st, 1960-tal

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:16)

1524 3089  Stolar 4 st, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Vaggeryds möbelfabrik

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:39)

1524 3145  Stolar 8 st, (5 + 3 st) Gustaviansk stil

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:48)

1524 3365  Stolar Ett par, Bellmansmodell, nutida

1524 3361  Stolar Ett par, Gustaviansk stil

1524 3140  Stolar ett par, Gustaviansk stil

1524 3111  Stolar Ett par, omkring 1900

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 21:03)

1524 3132  Stringhylla 5 hyllplan. Bredd: 78 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:49)

1524 3090  Taburett Björk. Längd: 62 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:13)

1524 3341  Taburetter Ett par, rokokostil, 50x50. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:59)

1524 3225  Takarmatur Empirestil. Diameter: 35 ca

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:30)

1524 3011  Takarmatur Koppar, Watt & Veke. Diameter: 31 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:21)

1524 9393  Takarmatur prismor. Höjd: 60 cm ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:58)

1524 3210  Tavla Emalj, Japan, Bergstopp. Bildmått: 12x23 cm, yttermått inklusive ram: 34x45 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:17)

1524 3352  Tavla Kvinna på veranda, omkring 1900,25x17 cm, yttermått inklusive ram: 37x45 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:23)

1524 3279  Tekök + smörkula, sparrisvagga, 3 delar. Längd: 20-22 cm. Höjd: 11-35 cm

1524 3116  Tekoppar 4 st med fat, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Prunus, Gustavsberg 1962-1974, kromotryckt dekor med plommon i blått

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:18)

1524 3104  Terrin med lock + kanna, Göteborg, Motiv med tomtar. Diameter: 20 cm, höjd: 12-14 ca

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:32)

1524 3006  Träsnitt Chizuko Yoshida (1924-2017), Japan. "Fjärilsdans", Komposition med fjärilar. Signerad, numrerad 75/100, daterad 1981. Bildmått: 55x41 cm, yttermått inklusive ram: 81x61 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:02)

1524 9453  Tusch Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Signerad, daterad 1932, arbetshästar, 14x21 cm, yttermått inklusive ram: 33x40 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:48)

1524 9454  Tusch Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Signerad, daterad 46, Plöjning. Bildmått: 20x26 cm, yttermått inklusive ram: 40x46 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:50)

1524 3268  Tusch Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -35, man. Bildmått: 24x17 cm, yttermått inklusive ram: 45x35 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:19)

1524 3270  Tuschteckningar 3 st, Oidentifierad konstnär. Figurer. Bildmått: 22x14 - 28x19 cm, yttermått inklusive ram: 44x34 - 50x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:58)

1524 3026  Uppläggningsfat 3 delar, Gustavsberg. Längd: 30 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:09)

1524 3067  Urna med lock + VAS, Kina. Höjd: 25-35 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:01)

1524 9370  Väggbonad d`Apres Alonzo Perez, 146x197 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:16)

1524 3136  Väggbord Oscar & Clothilde. Bredd: 85 cm. Djup: 26 cm, höjd: 92 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:47)

1524 9027  Väggplattor 2 st, B Skohg, Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, 12,5x12,5-23x23 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:17)

1524 9252  Väggreliefer 2 st, Ansikten, bland annat Ekeby, glaserad keramik. 1900-talets första hälft, Höjd: 24-26 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:47)

1524 3288  Väggur Gustaviansk stil, R Oskarsson, Öreälv, 75x40 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:46)

1524 2018  Väggvävnad Strömmen i Stockholm, 30x83 cm, yttermått inklusive ram: 35x87 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:13)

1524 3016  Vas Bing & Grøndahl, Måsen. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:49)

1524 3348  Vas Kina, 1900-tal. Höjd: 31 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:06)

1524 3130  Vas Kina. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:31)

1524 3241  Vaser 2 st, Upsala-Ekeby respektive Höganäs, bland annat Ingrid Atterberg, "Spiral". Höjd: 20-25 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:32)

1524 3214  Vaser 3 st, Konstglas, bland annat Boda. Höjd: 21-27 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:15)

1524 3009  Vikskärm nutida, bemålad. Längd: 4x50 cm. Höjd: 182 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:27)

1524 3196  Vitrinskåp England, mahogny, bredd 173 cm, djup 32 cm, höjd 183 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:25)

1524 8099  Vitrinskåp Rokokostil. Bredd: 94 cm, djup: 27 cm, höjd: 143 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:35)

1524 3227  Vitvinsglas 9 st. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:19)

1524 3050  Vykort diverse, 4 lådor

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:51)