1378 9272 Ägghöna Porslin. Längd: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:58)
1378 9018 Äggkopp + 2 dosor, silver, gravyr. Längd: 5-8cm, vikt: 130g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:11)
1378 7346 Akryl/epoxy Markus Jakobsson, Monogramsignerad, 30x24 cm, oramad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:35)
1378 9187 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad Kerstin, 1989. Motivet: 58x39, yttermått inklusive ram: 70x50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:20)
1378 9032 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, -68, komposition, 56x43, yttermått inklusive ram: 73x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:59)
1378 8121 Akvarell Oscar Wiklundh (1899-1979), Sverige. "Motorstopp". Signerad. Akvarell, 28x27 cm, yttermått inklusive ram: 55x48 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:52)
1378 9106 Akvarell Wilfred Gaton, Signerad, landskap. Motivet: 28x43, yttermått inklusive ram: 47x62 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:48)
1378 9125 Ampel alabaster. Diameter: 46cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:01)
1378 9252 Armband 2 st, + 1st hänge, silver. Längd: 19-21cm. Vikt: 57,2g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:53)
1378 9022 Armband 3 st, silver, 1950/60-tal, Vikt: ca 60 g. Längd: 21-23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:28)
1378 1043 Armbandsur Herrur Breitling For Bentley, Flying B, automatisk, refnr: A16362, serienr: 2285763, kronograf. Diameter: 35x37cm, datum, stål/läderband, viklås
S�ldes f�r 12.500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:21)
1378 9263 Bänk längd: 100 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:40)
1378 9368 Bankett Rokokostil. Längd: 113
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:47)
1378 9240 Barskåp mahogny. Bredd: 83 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 117 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:06)
1378 9039 Barstolar 4 st, Metall/plast, höj & sänkbar.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:45)
1378 9379 Bestick nysilver, Franska liljan, ca 55 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:20)
1378 9008 Bestick silver, 48 delar, GAB Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm, modell Rosenholm, 12 knivar kort blad. Längd: 19,5 12 skeda. Längd: 18 12 gafflar längd: 17,5 Kaffeskedar 12 st längd: 12 cm, Bruttovikt: 1150 g, varav knivar 770
S�ldes f�r 8.600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:06)
1378 9241 Blandteknik 1800-tal, månsken, monogramsignerad EB, "Från Dalarö". Motivet: 15,5x19cm, yttermått inklusive ram: 34x39cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:28)
1378 9028 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 1936. Mixed media, 49x39 cm, yttermått inklusive ram: 57x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 februari 2021 09:14)
1378 9255 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, 1965,59x66, yttermått inklusive ram: 62x67 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:12)
1378 9297 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, pannå, 65x45cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:09)
1378 9352 Blandteknik Sigge Lilliehöök, "Hommge a Josef Frank". Signerad, 59x47 cm, yttermått inklusive ram: 77x64 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:57)
1378 9314 Blyerts 2 st, Bengt Pettersson. Motivet: 12x7cm- 15x11cm, yttermått inklusive ram: 17x12-26x20cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:28)
1378 9145 Bord Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen, "Supercirkel", etikettmärkt Fritz Hansen. Bredd: 100 cm. Djup: 100 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:14)
1378 9307 Bordslampa höjd: 30cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 21:02)
1378 9224 Bordslampa mässing. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:07)
1378 9395 Bordslampa Metall. Höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:13)
1378 9155 Bordslampor Ett par, mässing, Josef Frank-tyg Tulpan. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:07)
1378 9036 Bordslampor Ett par, mässing. Höjd: 66cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:10)
1378 9328 Bordsspegel Murano. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:06)
1378 9345 Bricka Med handtag, omkring 1900, pläterad, England. Längd: 67 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:32)
1378 8018 Brosch 18k guld, med pärlor & lila sten. Vikt: 6,9g. Med etui. Bredd: ca 2 cm, höjd: 4 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:22)
1378 9098 Bryggeribackar 5 st. Längd: 35,5-41 cm, djup: 36-39 cm, höjd: 23-25 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:49)
1378 9225 Byrå 3-lådig, bemålad. Bredd: 73, djup: 40 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:20)
1378 9285 Byrå Björk. Bredd: 95, djup: 42 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:03)
1378 9037 Byrå Ek, Bredd: 100 cm. Djup: 49 cm. Höjd: 79 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:55)
1378 9383 Champagneglas 17 st, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Karlberg", Kosta. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:12)
1378 8245 Chokladkanna silver, 1848. Höjd: 17 cm, Vikt: ca 345 g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:15)
1378 9287 Clubfåtölj Läder/tyg
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:05)
1378 8143 Collier silver, örhängen. Längd: 40cm, vikt: 23,5g.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:14)
1378 9380 Dosor 2 st, bland annat Onyx. Längd: 10-11, höjd: 5-6 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:57)
1378 9177 Dukar/servetter diverse
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:56)
1378 8338 Elbas Ryssland, Vintage, "Ural". Längd: 117 + fodral
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:03)
1378 9359 Etsning Stig Åsberg (1909-1968), Sverige. Kvinna i pälsmössa. Signerad. Bladets mått: 48x38, yttermått inklusive ram: 54x44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:38)
1378 9360 Etsning Ulf Johansson (1912-1978), Sverige. Vinterhamn. Signerad, daterad -40. Motivet: 32x24, yttermått inklusive ram: 58x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:47)
1378 9001 Etsningar 2 st, Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Signerad, numrerad 78/100 respektive 29/100, daterad -74. Bladets mått: ca 75x56 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:31)
1378 9103 Etsningar 3 st, Gerhard Albe (1892-1965), Sverige. Yttermått inklusive ram: 34x39-48x40 cm. Signerad
1378 8250 Fällbord 1800-tal, Ådringsmålat. Diameter: 74, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:22)
1378 9118 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 75/75,1974, "The trick", bladets mått: 50x59cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:10)
1378 9117 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 83/165,1985, bladets mått: 50x40cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:38)
1378 9139 Färgetsning Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 46/65, daterad -83. Oramat löst blad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:05)
1378 9005 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 4/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:08)
1378 9002 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 63/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:40)
1378 9138 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 12/100, daterad 1977, Haskel 135. Oramat löst blad. Motivet: ca 130x88. Bladets mått: 140x96,5 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:26)
1378 8005 Färgetsningar 3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Triptyk. Signerade, numrerade 61/90, daterad -83. Oramade lösa blad. Motivet: 12x10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:50)
1378 9004 Färgetsningar 3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Triptyk. Signerade, numrerade 62/90, daterad -83. Oramade lösa blad. Motivet: 12x10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:29)
1378 9277 Färglitografi Aina Larsson (f. 1935), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), blomsterstilleben, 77x58cm, yttermått inklusive ram: 93x73cm. Signerad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:00)
1378 9009 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige, Signerad, numrerad 194/290, "Karusell". Bladets mått: 59x43, oramat löst blad
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:31)
1378 9011 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. "Kajplats". Signerad, numrerad 195/290. Bladets mått: 43x30, oramat löst blad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:24)
1378 9010 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. "Mina drömmars stad". Signerad, numrerad 194/290. Bladets mått: 43x29, oramat löst blad
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:12)
1378 9012 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. "Ögontröst". Signerad, numrerad 191/290. Bladets mått: 43x30, oramat löst blad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:51)
1378 9013 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. "Plejaderna". Signerad, numrerad 197/290. Bladets mått: 84x60, oramat löst blad
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:37)
1378 9150 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 420/1500, tryckt signatur. Ej . Motivet: 77x57, yttermått inklusive ram: 86x64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:33)
1378 9254 Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad, numrerad 204/225, daterad 1995. Motivet: 33x40, yttermått inklusive ram: 59x65 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:29)
1378 9069 Färglitografi Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrerad HC 39/50, stilleben. Motivet: 31x43, yttermått inklusive ram: 48x60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:45)
1378 9127 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 117/250, stilleben, bladets mått: 70x48cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:48)
1378 9128 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Tåg. Signerad, numrerad 109/250. Bladets mått: 45x59cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:29)
1378 9130 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 8/99, mötesplats, bladets mått: 60x67, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:44)
1378 9110 Färglitografi Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, numrerad 324/360. Motivet: 50x80 cm, yttermått inklusive ram: 66,5x94cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:38)
1378 9067 Färglitografi Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. Signerad, numrerad 264/310, daterad 1979, "på väg till biblioteket". Motivet: 54x44, yttermått inklusive ram: 71x51 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:05)
1378 9168 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelbåt. Signerad, numrerad 162/260,53x62, yttermått inklusive ram: 64x73 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:40)
1378 9273 Färglitografi Kaj på Höjda (Kaj Persson). Häst. Signerad Kaj på Höjda, numrerad 322/340. Motivet: 44x58cm, yttermått inklusive ram: 59x72cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:55)
1378 7032 Färglitografi Lars Eje Larsson (f. 1954), Sverige. Sverige. "Tunnan". Signerad, numrerad 151/250, oramat löst blad. Motivet: 45x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:00)
1378 9126 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 13/56. Bladets mått: 31x24cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:13)
1378 9124 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 168/200. Bladets mått: 41x26,5cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:20)
1378 9123 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 19/150, "på stranden", bladets mått: 42x31cm, oramat löst blad.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:36)
1378 9121 Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. "Sturebadet". Signerad, numrerad 178/180, bladets mått: 55x70cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:03)
1378 9122 Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Mariaberget. Signerad, numrerad 76/210. Bladets mått: 70x54cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:35)
1378 9120 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 176/350,1978, bladets mått: 60x68cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:37)
1378 9402 Färglitografi Peder Duke (1938-2003), Sverige. Signerad, numrerad 73/200, daterad 1993. Motivet: 53x45, yttermått inklusive ram: 72x61 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:12)
1378 9070 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 252/300, daterad mm: 40x55 cm, yttermått inklusive ram: 48x60 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:50)
1378 9068 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 324/375. Motivet: 41x57, yttermått inklusive ram: 43x60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:46)
1378 9065 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce). Signerad. Motivet: 51x62, yttermått inklusive ram: 70x81 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:24)
1378 9064 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerad, numrerad 69/270. Motivet: 40x25, yttermått inklusive ram: 57x43 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:51)
1378 9226 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Trosa. Signerad, numrerad 86/360. Motivet: 45x55, yttermått inklusive ram: 66x74 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:21)
1378 9109 Färglitografier 2 st, Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Skutor. Signerad, numrerad 117/280 och 122/260. Bladets mått: ca 80x60 cm respektive ca 60x65 cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:13)
1378 9129 Färglitografier 2 st, Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, numrerad 199/300. Bladets mått: 47x39-48x39cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:04)
1378 9338 Färgserigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Gröna grenar". Signerad, numrerad 66/75, daterad 1976, oramat löst blad. Motivet: ca 71x50 cm. Bladets mått: ca 106x79 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:23)
1378 9007 Färgserigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Höstens grenar". Signerad, numrerad 67/75, oramat löst blad. Bladets mått: ca 106x78 cm. Motivet: 82x58,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:28)
1378 9136 Färgserigrafi Robert Rahway Zakanitch (f. 1935), USA. "Old World Series". Signerad, numrerad 10/49, daterad 1979. Oramat löst blad. Bladets mått: 76x127 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:22)
1378 9324 Fat 2 st, Georg Jensen, Rostfritt, design: Rebecca Uth. Diameter: 24-39 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:33)
1378 9242 Fat 2 st, Kina, 1662-1722. Diameter: 23cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:19)
1378 8217 Fat 2 st, Lars Holmström, Arvika Konstsmide, mässing. Längd: 37-56cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:16)
1378 9019 Fat Med sockerskål & gräddkanna, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1963. Höjd: 8-10cm, vikt: 458,9g.
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:51)
1378 9197 Fat Rörstrand, keramik. Diameter: 36cm.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:35)
1378 9083 Fat Ryssland, omkring 1900. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:54)
1378 9275 Fat silver, K Anderson, 1916. Diameter: 23. Vikt: ca 240 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:08)
1378 9385 Fat/skålar 2 st, Nysilver. Höjd: 8-20cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:49)
1378 9289 Fåtölj design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:24)
1378 9144 Fåtölj med fotpall, Englesson, Howardmodell
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:46)
1378 9167 Fåtölj nyrokokostil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:21)
1378 9284 Fåtöljer ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas, OH Sjögren, Tranås, märkt med bricka. Fast stoppad rygg och sits med stomme i trä
S�ldes f�r 14.500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:52)
1378 8332 Fickur/armbandsur 14K/fickur, Longines, armband i doublé, med kronograf, manuell. Diameter: 35mm, bruttovikt: 49g.
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:18)
1378 9147 Figurin Rosenthal, Art Déco. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:00)
1378 9148 Figuriner 2 st, bland annat Royal Dux. Höjd: 18-23 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:40)
1378 9318 Figuriner 3 delar, Bing & Grøndahl. Höjd: 8-18cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:50)
1378 9319 Figuriner 3 delar, fåglar, bland annat Rosenthal. Höjd: 12-13cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:33)
1378 9320 Figuriner 8st Hundar, bland annat B&G. Höjd: 7-15cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:46)
1378 9331 Flakonger 2 st + burk med lock, Art Déco, glas. Höjd: 11-13 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:16)
1378 9337 Flaskschatull Läder, med 2 pluntor, Pukeberg. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:50)
1378 9042 Fruktassietter 17 st, Rosenthal. Diameter: 21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:07)
1378 9049 Gardiner 2 längder, 280x148 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:10)
1378 9180 Glas 12+ 9 st. Höjd: 9-10 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:15)
1378 9375 Glas 6+ 6 st. Höjd: 7-12cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:32)
1378 9077 Glas diverse, bland annat Reijmyre. 11 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:14)
1378 9163 Glasservisdelar Kosta Kent, Elis Berg, 26 delar. 1 pokal med lock, 14+ 5 st starkvinsglas, 6 st seltersglas. Höjd: ca 8,5-22 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:21)
1378 8045 Glöggryta koppar och mässing. Rechaud. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:53)
1378 9236 Golvlampa 1920-tal. Höjd: 183cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:23)
1378 9063 Gouache Olev Mikiver (1922-1994), Sverige. Havamotiv, 1953,30x27, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:30)
1378 7019 Grafiskt blad Gicléetryck, Anita Paulsson (f. 1942), Sverige. "Blå Band". Signerad, numrerad 1/100. Oramat löst blad. Motivet: 28x18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:22)
1378 7040 Grafiskt blad Gicléetryck, Anita Paulsson (f. 1942), Sverige. "Dansen". Signerad, numrerad 8/50. Oramat löst blad. Motivet: 38x28
1378 7022 Grafiskt blad Gicléetryck, Annette Claesson (f. 1966), Sverige. Komposition med orkidé. Signerad, numrerad 25/25. Motivet: 27x27 cm, med passepartout, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:30)
1378 9133 Grafiskt blad Gicléetryck, Göran Lindskog, "Tallar". Signerad, numrerad 30/50. Oramat löst blad. Motivet: 35x55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:58)
1378 7029 Grafiskt blad Gicléetryck, Juan Cano (f. 1954), Sverige. "Collage". Signerad, numrerad 45/100. Oramat löst blad. Bladets mått, ca 28x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:12)
1378 9057 Grafiskt blad Stockholmia. Ej signerad. Motivet: 36x102, yttermått inklusive ram: 53x120 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:20)
1378 9134 Grafiskt blad Tony Warren (f. 1961), Sverige/USA. Eldstad. Signerad, numrerad 46/100. Gicléetryck på duk. Motivet: ca 45x55 cm, lös duk, oramad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:19)
1378 9183 Hallampa Jugend. Höjd: 30 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:15)
1378 9020 Halsring Sterlingsilver, Alton, 1973. Vikt: ca 50g. Längd: 30 cm, diameter: 12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:19)
1378 9288 Hängskåp 1800-tal, Bemålat. Bredd: 74, djup: 35 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:14)
1378 9058 Hatt i ask, längd: 32 cm, djup: 28 cm, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:20)
1378 9235 Hörnskåp 1800-tal, Ek. Bredd: 85 cm. Djup: 57 cm, höjd: 172 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:49)
1378 9279 Hörnskåp Gustaviansk stil. Höjd: 178, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:32)
1378 9370 Hörnskåp Gustaviansk stil. Höjd: 186, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:27)
1378 9260 Kaffeservis 3 delar, Porslin, England, Crown Devon. Höjd: 6-13 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:54)
1378 9087 Kaffeservis England, Tuscan, 27 del
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:10)
1378 8376 Kaffeservisdelar 12 delar, Hackefors, Handmålad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:00)
1378 9185 Kaffeserviser 2 st, Rosenthal, 12+ 12 delar
1378 9387 Kaffeskedar silver (830), 6 st. Längd: 12cm, vikt: 96,2g. Med etui.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:43)
1378 9199 Kandelabrar Ett par, tenn. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:00)
1378 9179 Kanna + brännvinshund. Höjd: 15-21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:01)
1378 9305 Kanna + skålar, 3 delar. Höjd: 11-22cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:50)
1378 9364 Kanna + tvättfat, Porslin. Diameter: 41, höjd: 14-30 cm
1378 9365 Kanna + tvättfat. Diameter: 42, höjd: 11-33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:02)
1378 9306 Kanna Gefle. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:27)
1378 9186 Kannor 3 st, Porslin, 1800-tal. Höjd: 20-23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:34)
1378 9381 Kannor / vaser 2 st, 1800-tal, Gustafsberg, porslin, antika grekiska motiv. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:10)
1378 9014 Kapsylöppnare Längd: 12cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:01)
1378 9194 Karaff + 6 glas. Höjd: 7-32 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:13)
1378 9326 Karaff Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. "Clown", Orrefors. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:30)
1378 8022 Karaffer 2 st. Klarglas med etsad dekor. Pluntan märkt Ekenäs glasbruk. Höjd: 18-20cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:31)
1378 8244 Karaffer ett par, 1800-tal. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:18)
1378 9292 Karmstolar 1 par + 4 stolar, Chippendalestil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:24)
1378 9152 Karmstolar Ett par, Sent 1800-tal, Björk, Morris-tyg
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:59)
1378 9102 Kask för brandförsvaret. Sverige. Hjälmklocka av svart läder. Beslag av mässing. Längd: 25 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:58)
1378 9301 Kelim 176x234 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:57)
1378 9173 Konsolbord Karl Johan. Bredd: 95. Djup: 48 cm, höjd: 88 cm, björk/alrot
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:24)
1378 9327 Konsolbord Längd: 84 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:44)
1378 9146 Kristallskålar 3 st, kristall. Längd: 18-26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:18)
1378 9261 Krus 3 delar, Höganäs. Höjd: 18-28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:19)
1378 9182 Kudde + duk, längd: 55-80 cm, djup: 50-58 cm, höjd: 10-2 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:45)
1378 9408 Lampbord 1950-tal, Svarlackad teak. Bredd: 60, djup: 37 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:10)
1378 9153 Litografier 7 st, Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Signerad, 200 upplaga. Bladets mått: 63x44, oramade lösa blad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:47)
1378 9101 Ljuskrona mässing och kristall, 1950/60-tal, längd: 40 cm, djup: 40 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:45)
1378 9131 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 88cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:19)
1378 8206 Ljuskrona rokokostil, Prismor. Höjd: 60 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:34)
1378 1009 Ljusplåt Barock, mässing, dekor med Lejon och hertigkrona. Omarbetad sängvärmare. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:10)
1378 9304 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:38)
1378 9045 Ljusstakar ett par, Tenn, 1931. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:13)
1378 9204 Ljusstakar Ett par. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:02)
1378 9164 Lockurna Kina, porslin. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:01)
1378 8061 Lockurna Kina, porslin. Höjd: ca 16 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:06)
1378 9333 Luktflaskor 2 st, orientaliska. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:23)
1378 6519 Malmkrona mässing. Höjd: 41cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:14)
1378 9092 Mandolinett + tillbehör, längd: 40 cm, djup: 14,5 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:26)
1378 9311 Matbord Ek, Jugend. Bredd: 132, djup: 105 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:35)
1378 9348 Matbord Englesson. Underrede i krom, glasskiva. Bredd: 177 cm. Djup: 110 cm. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:40)
1378 9253 Matbord Superellips, design: Bruno Mathsson/Piet Hein, 1982, för Fritz Hansen. Bredd: 182. Djup: 122 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:30)
1378 9280 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 5 delar. Diameter: 110. Höjd: 73 + 2 iläggx54 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:25)
1378 9158 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 9 delar, Bord + 4 + 4 stolar. Längd: 140, djup: 100 cm, höjd: 73,2 iläggx55 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:40)
1378 9223 Matsalsgrupp Senjugend, 7 delar, Bord+ 1 par karmstolar + 4 stolar. Längd: 100+ 2x42, djup: 75 cm, höjd: 86 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:56)
1378 8127 Matsalsskåp Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Valnöt, Ambassadör, Åfors, Bredd: 112 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 179 cm, nyckel
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:02)
1378 8031 Matservis 45 del ca, Gustavsberg, Rosor
1378 9351 Matservisdelar 45 del ca, Skåne, Rörstrand
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:13)
1378 9017 Matservisdelar Blåklint, Boda Shop. Diameter: 19-25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:17)
1378 9073 Matservisdelar Carl Anton (f. 1933), Sverige. Frusen skärgård, 35 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:54)
1378 9176 Matservisdelar Villeroy & Boch, "Gudrun", ca 20 del
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:51)
1378 8352 Matta 136x200cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:53)
1378 9227 Matta Kina, 243x305cm.
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:21)
1378 9189 Matta orientalisk, 110x150 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:03)
1378 9188 Matta orientalisk, 111x145 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:16)
1378 9250 Matta orientalisk, 112x158 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:21)
1378 9215 Matta Orientalisk, 112x200cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:52)
1378 9299 Matta orientalisk, 132x215 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:07)
1378 9217 Matta Orientalisk, 143x207cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:04)
1378 9350 Matta Orientalisk, 147x237cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:07)
1378 9249 Matta orientalisk, 162x235 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:26)
1378 9243 Matta orientalisk, 168x262 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:55)
1378 9373 Matta orientalisk, 255x350
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:07)
1378 9392 Matta Orientalisk, 80x100cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:20)
1378 9246 Matta orientalisk, 80x193 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:57)
1378 9244 Matta orientalisk, 82x201 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:31)
1378 9303 Matta orientalisk, 90x135 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:19)
1378 9247 Matta orientalisk, 90x137 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:02)
1378 9214 Matta Orientalisk, 93x146cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:22)
1378 9245 Matta orientalisk, 98x146 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:21)
1378 9216 Matta Orientalisk, galleri, kayseri, 97x306cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:20)
1378 7115 Matta orientalisk, Georgien, 104x380cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:35)
1378 9300 Matta orientalisk, Pakistan, 137x210 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:38)
1378 9195 Minkpäls
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:16)
1378 9096 Modeplanscher diverse, Frankrike, oramade lösa blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:27)
1378 9391 Nålfat Ett par, silver, APL, 1862. Längd: 12cm, vikt: 65,4g.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:29)
1378 9201 Nattygsbord Ett par, Gustaviansk stil. Bredd: 45. Djup: 45 cm. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:16)
1378 9369 Ölglas 12 st, Nude. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:12)
1378 9023 Oljemålning 1800-tal, Kvinna på väg. Signerad. Olja på duk, Motivet: 29x19, yttermått inklusive ram: 52x43 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:33)
1378 9265 Oljemålning Alex Blanche Haagen. Signerad, stilleben. Olja på pannå, 11x15cm, yttermått inklusive ram: 18x23cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:09)
1378 9203 Oljemålning Anders Wolke (f. 1958), Sverige. "Livets scen". Ej signerad. Olja på duk, 41x41cm, oramad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:58)
1378 9190 Oljemålning B Tylén. Signerad, daterad 79, interiör. Olja på duk, 55x46, yttermått inklusive ram: 59x49 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:05)
1378 9358 Oljemålning Bror Ingemar Fröberg (1921-1999), Sverige. Kust med hus. Signerad, daterad -89. Olja på duk, 44x52, yttermått inklusive ram: 50x60 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:56)
1378 9361 Oljemålning Cantery, "Amalfi", Signerad. Olja på pannå, 39x29, yttermått inklusive ram: 50x41 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:39)
1378 9029 Oljemålning Dag Björn Hellsing (f. 1923), Sverige. Hamn. Signerad, daterad -72, a tergo. Olja på duk, 23x32, yttermått inklusive ram: 39x48 cm
1378 9295 Oljemålning Ej signerad. Olja på pannå, 44x57cm, yttermått inklusive ram: 46,5x60cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:36)
1378 9027 Oljemålning Göran Rydén (f. 1956), Sverige. Komposition, Signerad. Olja på duk,
40x52, yttermått inklusive ram: 43x55 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:31)
1378 9085 Oljemålning Gösta Lindqvist, monogramsignerad, komposition. Olja på duk, 46x55, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:49)
1378 9089 Oljemålning Håkan Nyberg (1938-2013), Sverige. Ej signerad. Olja på duk, 100x84, yttermått inklusive ram: 102x82 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:34)
1378 9090 Oljemålning Håkan Nyberg (1938-2013), Sverige. Monogramsignerad. Olja på duk, 130x100 cm, yttermått inklusive ram: ca 133x103 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:58)
1378 8128 Oljemålning Helene Gylling, Flicka med blomsterkorg. Signerad, daterad Wien 1955. Olja på duk, 91x71 cm, yttermått inklusive ram: 107x89 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:59)
1378 9034 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Figurer. Signerad. Olja på duk, 100x116 cm, oramad
S�ldes f�r 8.600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:04)
1378 9174 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Signerad, Lofoten. Olja på duk, 33x73, yttermått inklusive ram: 44x84 cm
1378 1069 Oljemålning Kopia efter Rudolf Epp. Interiör med mor och barn. Signerad. Olja på duk, 37x29 cm, yttermått inklusive ram: 56x48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:32)
1378 9053 Oljemålning Lars Erik Larsson (1912-1971), Sverige. Kungsträdgården. Signerad. Olja på pannå, 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 47x56 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:44)
1378 9357 Oljemålning M-B Andersson, Sittande flicka. Signerad, daterad -61. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 56x48,5
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:27)
1378 8299 Oljemålning Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Signerad. Olja på duk, 55x34cm, yttermått inklusive ram: 58x37cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:57)
1378 9104 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, 28x37, yttermått inklusive ram: 42x52 cm
1378 9291 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på pannå, 68x68cm, oramad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:59)
1378 7498 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Man med hästar. 1800-tal, Monogramsignerad. Olja på duk, 43x65 cm, yttermått inklusive ram: 73x94 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:16)
1378 9239 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Marin, ej signerad. Olja på duk, 105x63, yttermått inklusive ram: 142x102 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:27)
1378 9211 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad HT, 1800-tal. Olja på duk, 50x40cm, yttermått inklusive ram: 67x59cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:04)
1378 9198 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad FMK, -46, Paris. Olja på duk, 60x81 cm, yttermått inklusive ram: 80x104 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:41)
1378 9041 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, flicka. Olja på duk, 38x29, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:48)
1378 8123 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Italien Kust. Olja på duk, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 44x54 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:51)
1378 9151 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Stadsmotiv. Olja på duk, 40x50, yttermått inklusive ram: 50x60 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:11)
1378 9205 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 60x60, yttermått inklusive ram: 73x73cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:55)
1378 9175 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 84x59, yttermått inklusive ram: 90x66 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:20)
1378 9213 Oljemålning Olof Stålhammar (1869-1945), Sverige. Signerad. Olja på duk, 68x57cm, yttermått inklusive ram: 82x73cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:22)
1378 9207 Oljemålning Oscar Bermérus. Signerad, skepp. Olja på pannå, 27x21cm, yttermått inklusive ram: 36x31cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:31)
1378 9035 Oljemålning Per Åkered (f. 1924), Sverige. Sträckande fåglar. Signerad. Olja på duk, 30x100, yttermått inklusive ram: 47x117 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:29)
1378 9108 Oljemålning Ragnar Swahn (1882-1964), Sverige. Gatumotiv. Signerad. Olja på duk, 82x123, yttermått inklusive ram: 94x135 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:17)
1378 9191 Oljemålning Reutercrona, Signerad, "Äppelträdet". Olja på pannå, 29x30, yttermått inklusive ram: 31x33 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:01)
1378 9031 Oljemålning Rick Arndal, person i vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 45x65 cm, oramad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:35)
1378 9200 Oljemålning Robert Jackel. Signerad, daterad 1928, Stadsmotiv. Olja på duk, 49x64 cm, yttermått inklusive ram: 60x75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:57)
1378 9078 Oljemålning Sophie Öhlin. "Lycka". Signerad a tergo, 2009. Olja på duk, 100x100 cm, oramad
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:10)
1378 9208 Oljemålning Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Signerad, fiskare. Olja på duk, 47x65cm, yttermått inklusive ram: 67x87cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:39)
1378 9160 Oljemålning Sven Ahlström, Segelbåtar. Signerad. Olja på duk, 66x81, yttermått inklusive ram: 68x84 cm
1378 9030 Oljemålning Walter Karlsson, "Tower Bridge London". Signerad. Olja på duk, 68x100, yttermått inklusive ram: 86x116 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:52)
1378 8126 Oljemålning Winkler, Signerad, Alplandskap. Olja på duk, 53x70 cm, yttermått inklusive ram: 76x93 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:53)
1378 9166 Oljemålning Yo Johanson (1897-1963), Sverige. Fiskeläge, Käringön. Olja på duk. Signerad, 64x98 cm, yttermått inklusive ram: 83x118 cm
1378 9407 Oljemålningar 2 st, Bengt Bolin (1933-1996), Sverige. Signerad a tergo. Olja på pannå, 38x38 cm, oramad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:17)
1378 9033 Oljemålningar 2 st, Lennart Börje Vestberg (f. 1934), Sverige. Skärgård & fiskebåtar. Signerade, duk, 41x49, yttermått inklusive ram: 50x59 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:16)
1378 9219 Pall längd: 63 cm, djup: 48 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:54)
1378 9367 Pallar 3 st, udda, längd: 33-51 cm, djup: 29-33 cm, höjd: 34-45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:12)
1378 9366 Parti koppar 6 del
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:20)
1378 9268 Parti vykort ca 350st, Sverige
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:22)
1378 9372 Pelarbord diameter: 50 cm, höjd: 70 cm, nutida
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:15)
1378 8210 Pelarbord Fällbar skiva, Move möbler AB. Brännstämplad NM, Nationalmuseum, kopia efter 1700-talsmöbel. Diameter: 42 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:04)
1378 9228 Piedestal med stenskivor. Längd: 25. Djup: 25 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:30)
1378 9238 Piedestal Stenskivor. Längd: 26. Djup: 26 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:42)
1378 9237 Piedestaler Ett par, Stenskivor. Längd: 26. Djup: 26 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:23)
1378 9281 Pinnstolar 5 st, Tallåsen, Jan Hallberg
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:58)
1378 9264 Pins Motivet, ca 20 delar, längd: 1,5-2,5 cm, djup: 1-2,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:59)
1378 9334 Porslin 4 delar, bland annat Rörstrand/Fornasetti. Höjd: 6-11 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:30)
1378 9192 Porslinstavla Äpplen, 32x49 cm, oramad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:55)
1378 9220 Potsskåp omkring sekelskiftet 1900, Bemålat. Bredd: 73, djup: 48 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:34)
1378 9282 Pottskåp Betsad furu, 1800-tasl. Bredd: 48, djup: 45 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:53)
1378 9016 Punschkoppar 7st. Höjd: 4cm, vikt: 210g.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:09)
1378 9330 Rakspegel + burk med lock. Längd: 22, höjd: 15 cm
1378 9169 Ring 18k guld, med blå sten, 1955. Ringmått: 19. Bruttovikt: 3,1g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:47)
1378 9354 Ring 18k guld, med diamanter, 1xca0,05ct, 6xca0,001ct, storlek: 18½. Vikt: 2,7g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:13)
1378 9335 Ringar 2 st, silver, Sterling, Vikt: ca 10 g. Ringmått: 18
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:57)
1378 9221 Salongsbord Bemålat. Diameter: 80, höjd: 74 cm
1378 9262 Salongsbord omkring sekelskiftet 1900, Betsad furu. Bredd: 92, djup: 53 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:52)
1378 9298 Sängram metall. Bredd: 80 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:16)
1378 9344 Serigrafi Richard Ryan (f. 1974), Sverige. Marilyn Monroe. Signerad, numrerad 28/35. Motivet: 80x63cm, yttermått inklusive ram: 84x67cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:15)
1378 9346 Serigrafi Richard Ryan (f. 1974), Sverige. Marilyn Monroe. Signerad, numrerad 28/35. Motivet: 80x63cm, yttermått inklusive ram: 84x67cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:31)
1378 9347 Serigrafi Richard Ryan (f. 1974), Sverige. Marilyn Monroe. Signerad, numrerad 28/35. Motivet: 80x63cm, yttermått inklusive ram: 84x67cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:54)
1378 9349 Serveringsvagn Längd: 75cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:27)
1378 9075 Servisdelar 32 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Grå Ränder, Gustavsberg 1945-1970
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:16)
1378 9043 Servisdelar England, 11 del
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:36)
1378 9099 Servisdelar Gustavsberg, Fasan, ca 65 del
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:50)
1378 9072 Servisdelar Gustavsberg, Yokohama, ca 30 del
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:08)
1378 9312 Sideboard Ek, Jugend. Längd: 95, djup: 52 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:57)
1378 8215 Sideboard rokokostil, En låda, Längd: 110. Djup: 75 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:12)
1378 9389 Sillgafflar ett par, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Längd: 11cm. Vikt: 23,7g
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:01)
1378 9336 Silver 3 delar. Höjd: 0,5-5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:27)
1378 9378 Silvermynt 6 st, "The End of WWII, 1945-2005, längd: 3-6 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:24)
1378 9157 Sittpall Asien, Keramik. Höjd: 52cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:58)
1378 9270 Skål & vas Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 14-17cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:52)
1378 8093 Skål med lock AB Ornamentik, Eskilstuna, glasinsats, dekor med folkdans, mässing. Diameter: 13,5. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:54)
1378 9386 Skålar + en sked, nysilver. Längd: 17-32cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:50)
1378 9267 Skedar silver, 10 delar, diverse. Längd: 13-15 cm, Vikt: ca 175 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:06)
1378 9382 Sköljskålar + skålar, 6 + 2 delar, bland annat Fuga, diameter: 10,5-11,5. Höjd: 5,5-6 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:48)
1378 9059 Skrin på benställning, Ek. Längd: 51, djup: 32 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:28)
1378 9258 Skrivbordslampa Glasskärm. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:29)
1378 9156 Skrivbordslampa mässing och glas. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:34)
1378 8067 Skulptur Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Brons, form av nyckel med två hjorthuvuden och en stiliserad naken mansfigur. Signerad AE TORSHÄLLA. Höjd: 28,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:33)
1378 9094 Skulptur Gips, Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:14)
1378 9162 Skulptur Gips. Höjd: 33cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:17)
1378 9322 Skulptur Isbjörn, Meissen. Längd: 23cm. Höjd: 11cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:59)
1378 9321 Skulptur Katt. Längd: 32cm, höjd: 25cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:04)
1378 8057 Skulptur Kina, metall. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:13)
1378 9080 Skulptur Lergods, Lars Pagfeldt (1924-2001), Sverige. 7/100, Tjäder, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:52)
1378 9317 Skulptur porslin, sittande kvinna med blomma, Harald Salomon (1900-1990), Danmark. Rörstrand, 1900-tal. Höjd: 26cm
1378 9406 Skulptur i glas Christian von Sydow (f. 1950), Sverige. "Giza". Höjd: 7 exl sockel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:27)
1378 7268 Skulptur i glas Jan-Erik Ritzman (f. 1943), Sverige. Mask, glas. Signerad, Transjö 89, "Unik". Höjd: 24cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:50)
1378 9394 Skulptur/sparbössa Metall. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:42)
1378 9082 Skulpturer 2 st, JIE, hundar. Längd: 15-26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:19)
1378 9339 Skulpturer 2 st, Lladro & Nao, Barn. Höjd: 17-20 cm
1378 8156 Skykanna Firma Svenskt Tenn, 1948. Längd: 21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:52)
1378 9172 Slagbord Furu. Bredd: 20+ 2x59, djup: 80 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:36)
1378 9278 Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas. AB OH Sjögren, Tranås. Fast stoppad rygg och sits med stomme i trä. Märkt med bricka. Längd: 184 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:56)
1378 9143 Soffa Howardmodell, Englesson. Längd: 210cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:03)
1378 9325 Soffbord Butlers tray. Bredd: 87 cm. Djup: 54 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:09)
1378 9283 Soffbord Teak, JOC, Vetlanda. Bredd: 110, djup: 75 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:24)
1378 9142 Solspegel diameter: 53 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:47)
1378 9135 Spegel + byrå, 2 delar, 1960-tal. Ateljé Glas & Trä, Hovmantorp, Höjd: 54 + 60
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:37)
1378 9154 Spegel 102x59cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:39)
1378 9132 Spegel 167x64cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:02)
1378 8268 Spegel 1800-tal, Rotfanér, 153x63 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:59)
1378 9113 Spegel 79x49cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:05)
1378 9181 Spegel Empirestil, 56x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:40)
1378 9251 Spegel Oval, 72x43 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:31)
1378 9193 Spegel Tenn, 1920-/30-tal, 39x27 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:48)
1378 9178 Starkvinsglas 4 st, 1800-tal. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:12)
1378 9293 Stolar 2 par, Nyrokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:30)
1378 9038 Stolar 4 st
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:39)
1378 9274 Stolar 4 st, 1800-tal
1378 9170 Stolar 4 st, Bellmanmodell, 1800-tal
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:01)
1378 8282 Stolar 4 st, Senempire
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:16)
1378 9050 Stolar 4+ 4 st, England
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:05)
1378 9111 Stolar ett par, 1800-tal provinsarbete, sitthöjd: ca 45 cm
1378 9294 Stolar ett par, Karl Johanstil
1378 9060 Stolar ett par, Senempire
1378 9071 Sybord Teak. Bredd: 56, djup: 40 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:21)
1378 9086 Syltkrukor 3 st, bland annat Rörstrand. Höjd: 16-24 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:32)
1378 9403 Takarmatuer Luxus, 1960-tal. Höjd: 30 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:14)
1378 9256 Takarmatur mässing och glas. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:14)
1378 9165 Tårtfat 2 st, Pressglas. Höjd: 12-15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:30)
1378 9048 Teservis Karlskrona, Percy, 26 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:12)
1378 9259 Trädgårdsgrupp 3 delar, Bord + 1 par fåtöljer. Brafab, etikett, Diameter: 70. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:37)
1378 9286 Trådgårdstolar ett par, Grythyttan, bemålade, etikett
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:30)
1378 9097 Träsnitt 2 st, Japan, 1800-tal, bladets mått: 39x26, oramade lösa blad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:12)
1378 9116 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce), Slussen. Motivet: 23x40cm, yttermått inklusive ram: 41x57cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:40)
1378 8356 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 146/150, Stockholmsmotiv. Motivet: 31x45, yttermått inklusive ram: 52x67cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:11)
1378 8353 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 146/150,1961, Stockholmsmotiv. Motivet: 24x56cm, yttermått inklusive ram: 52x67cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:03)
1378 9329 Tryck Otto Knille. Venus, Motivet: 42x42cm, yttermått inklusive ram: 66x72cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:58)
1378 9105 Tusch Louis Masreliez (1748-1810), Sverige. Ca 12,5x24 cm, yttermått inklusive ram: 26x33 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:41)
1378 9107 Tusch Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Perspective Japanoise. Signerad, 59x88 cm, yttermått inklusive ram: 76x105 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:50)
1378 9353 Tuschteckningar 4 st, Gustaf Clason, "Mata Moris Alhambra", Spanien. Monogramsignerad. Bladets mått: 31,5x24cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:27)
1378 9091 Urna Keramik. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:34)
1378 9296 Utdragssoffa 1800-tal. Längd: 163, Höjd: 78 cm, Sitthöjd 47 cm.
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:37)
1378 9062 Utomhusarmaturer 2 st + 1 st kupa, längd: 17-23, djup: 10-17 cm, höjd: 15-30 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:58)
1378 9384 Våg + kaffekvarn + emaljkopp, 3 delar, bland annat Peugeout Fréres. Höjd: 17-26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:18)
1378 9234 Väggarmatur Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn. Modell nr 2565. Mässing, 2 armar. Längd: 37 cm. Djup: 26 cm, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:02)
1378 9233 Väggarmatur Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn. Modell nr 2571. Mässing, 3 armar. Bredd: 25 cm. Djup: 33 cm, höjd: ca 21 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:20)
1378 9159 Väggarmatur nutida, Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:53)
1378 9149 Vägglystrar ett par. Höjd: 35 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:16)
1378 9081 Väggplatta Heinz Erret (1920-2003), Sverige. Gustavsberg, Näckros ur Landskapsblommor: Södermanland. 21x33 cm
1378 9340 Väggplattor 2 st, Damer i hatt, Bemålade, omkring 1900. Höjd: 23 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:30)
1378 9315 Väggrelief Emil Näsvall (1908-1965). Signerad, 1952, lera, 57x37cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:56)
1378 9025 Väggskulptur trä, 1700-/1800-tal. Höjd: 56 cm
1378 9232 Väggur 57x37cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:19)
1378 9209 Väggur höjd: 60cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:22)
1378 9184 Värmeplatta Koppar. Längd: 43 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:22)
1378 9054 Vas + fat, Royal Copenhagen. Höjd: 21,5. Diameter: 10,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:16)
1378 9079 Vas + krus+ syltkruka. Gustavsberg, Bing & Grøndahl. Höjd: 12-24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:07)
1378 9269 Vas Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Rosenthal. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:57)
1378 9308 Vas höjd: 16cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:13)
1378 9276 Vas Keramik, 1920-tal. Höjd: 16cm
1378 9266 Vas Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 18cm.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:36)
1378 9309 Vas & skål 2 delar, Röd Rubin, Gefle. Höjd: 9-11cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:32)
1378 9093 Vinglas 6 st, Alessi. Höjd: 22,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:49)
1378 9231 Vinställ För fem flaskor. Höjd: 24cm, längd: 29cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 19:33)
1378 1040 Vitrinskåp Ryssland, omkring 1800, Jacobs art, Mahogny / mässingsdekor. Bredd: 80 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 193 cm, nyckel
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:42)
1378 9222 Vitvinsglas 8 st. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 20:27)
1378 8193 Vykort ca 400, Sverige/Danmark
1378 9076 Ytterfoder Rörstrand, 1800-tal. Höjd: 39 längd: 46 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 15 februari 2021 18:30)