Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 10 februari 2020 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1306 2228  Affisch Inramad, AIK, 64x54 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:18)

1306 2223  Affisch Inramad, Bajen, 67x37 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:16)

1306 2225  Affisch Inramad, DIF, 61x43 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:48)

1306 2062  Akryl Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Landskap. Signerad, pannå, 85x60 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:34)

1306 2099  Akryl Robert Benson (f. 1939), Storbritannien. "And there hangs the tail". Signerad, pannå, 39 + 20x40 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:34)

1306 2128  Akvarell Åke Holm (1900-1980), Sverige. 20x29 cm. Signerad

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:27)

1306 2024  Akvarell Carl Wahlbom (1810-1858), Sverige, tillskriven. Ej signerad, 25x35 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:03)

1306 2364  Akvarell Dénes Perger (1934-2015), Sverige. Signerad, daterad 1975,50x36 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:39)

1306 2362  Akvarell Dénes Perger (1934-2015), Sverige. Signerad, daterad 1988, "Tropiskt ljus". Motivet: 30x35 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:15)

1306 1179  Akvarell Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Kust, signerad, 50x38 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:14)

1306 2172  Akvarell Kid Kumlin (f. 1934), Sverige. Landskap. Signerad. Motivet: 26x29 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:33)

1306 2119  Akvarell Oidentifierad konstnär. Lofoten. Signerad, daterad -55, ca 29x43 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:39)

1306 2511  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad LG, Äppelkvist, 95x36 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:06)

1306 2178  Akvarell Torsten Bergmark (1920-1996), Sverige. Kor. Monogramsignerad. Motivet: 24x34 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:35)

1306 2173  Akvarell Torsten Bergmark (1920-1996), Sverige. Växter, monogramsignerad och daterad -81, ca 34x49 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:46)

1306 1096  Akvareller 10 st, M Borg, Motiv från Stockholm, signerad. 14x20 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:59)

1306 1005  Akvareller 3 st, Torun Munthe-Brate (1891-1993), Sverige, tillskrivna. Ej signerade, 16x35 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:58)

1306 2251  Akvareller 4 st. Japan. Signerade. Bladets mått: 17,5x12,5 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:38)

1306 2134  Album brevkort, ca 330 st. + 2 pärmar med vykort och bilder, 20x25-37x27,5 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:53)

1306 1572  Album Japan, med diverse sidenmålerier, 36x28 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:49)

1306 2384  Ampel Glas. Diameter: 40 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:37)

1306 2301  Ampel omkring sekelskiftet 1900, saknar kupa. Höjd: 90. Diameter: 50 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:33)

1306 2345  Appliquer Ett par, mässing. Höjd: 35cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:18)

1306 2491  Armband 18k guld. Vikt: 10,6g. Med 9st, berlocker, längd: 20cm.

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:57)

1306 2485  Armband 18k guld. Vikt: 21,8g. Bismarck, längd: 20cm

S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:59)

1306 2488  Armband 18k guld. Vikt: 28,1g. Bismarck, längd: 20cm

S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:29)

1306 2403  Armband 18k guld. Vikt: 4g. Med bricka. Längd: 20cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:44)

1306 2498  Armband 18k guld. Vikt: 5,2g. Pansar, längd: 19cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:55)

1306 2305  Armband 18k guld. Vikt: 92,5g. Model: Pansar. Längd: 21cm, bredd: 10mm

S�ldes f�r 25.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:33)

1306 2352  Armbandsur 14k guld, bruttovikt: 27,1g. Herrur, Certina, gravyr. Quartz, Diameter: 33mm, datum, läderband

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:47)

1306 2527  Armbandsur 3 st, Certina, Raymond Weil, batteribyte krävs, läderband, quartz.

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:28)

1306 2287  Armbandsur 8 st, bland annat Pierre Cardin

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:55)

1306 2311  Armbandsur Herrur Omega, Constellation chronometer, automatisk. Diameter: 34mm, datum, doublé, original doubléarmband, med originaletui

S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:12)

1306 2010  Armbandsur Herrur, Tissot, quartz, kronograf, datum, stål. Diameter: 42mm, batteribyte krävs

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:54)

1306 2509  Bägare + matskedar, 3 delar, silver. Höjd: 8, Längd: 21 cm, vikt: ca 140g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:29)

1306 2190  Bägare 2 st, silver, bland annat K Andersson, 1895,1899. Höjd: 17 cm ca. Vikt: 420 g

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:39)

1306 2337  Bägare 4 st, silver. Höjd: 7-9 cm. Vikt: 370g

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:38)

1306 2442  Bägare silver, Gustaf VI Adolfs monogram, 1967, Gillgren, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 15. Vikt: ca 350g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:07)

1306 2444  Bägare Sterlingsilver, Borgila, med vapensköldar, 1965. Vikt: 180g ca. Höjd: 9,5 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:16)

1306 2407  Båglampa 5 ljusarmar, krom, fot i marmor. Höjd: ca 205 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:22)

1306 2269  Bänk Betong. Längd: 135. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:26)

1306 2198  Barmöbel 5 delar, bord+ 4 stolar, Längd: 130cm. Djup: 65 cm, höjd: 101 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:30)

1306 2298  Beslag diverse 2 lådor

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:35)

1306 2297  Beslag diverse, 2 lådor

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:57)

1306 2472  Bestick 41 delar, silver, 12 + 17 + 12 delar, Modell Dansk. Längd: 14-19 cm, vikt: 1370g

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:11)

1306 2107  Bestick nysilver, 2 modeller, 41 + 56 delar

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:45)

1306 2475  Bestickschatull Längd: 60 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:10)

1306 2114  Bestickschatull trä. Längd: 62, djup: 44 cm, höjd: 23 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:39)

1306 2034  Blandteknik 2 st + etsning. Motivet: 12x8-15x13 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:11)

1306 2253  Blandteknik 2 st. Kina. Signerade, 25x15 + 17x12 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:05)

1306 2097  Blandteknik 3 st. Nils Peterson. Signerade, mixed media. Ca 30x25 - 45x34 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:32)

1306 1565  Blandteknik Barton Lidice Benes (1942-2012), USA. Signerad, daterad 1981, Mixed media / collage, ca 28x25 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:55)

1306 1544  Blandteknik Charles Bezie, "Sans Titre". Signerad, daterad 1988 a tergo, 61x37 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:11)

1306 2033  Blandteknik Edward Berggren (1876-1961), Sverige. Signerad, daterad 1912,58x45 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:59)

1306 2031  Blandteknik Edward Berggren (1876-1961), Sverige. Signerad, daterad 1940, Förstudie till Maria bebådelsekyrkan, 110x53 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:16)

1306 2322  Blandteknik Henry Unger (f. 1945), Sverige. Tillskriven. Ej signerad. Motivet: 35x29 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:46)

1306 2023  Blandteknik Ivar Kamke (1882-1936), Sverige. Monogramsignerad K-e 02, även sign a tergo. "Parhästar", 16x27 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:44)

1306 2164  Blandteknik Mac Hamilton (f. 1952), Sverige. "Stilleben". Signerad. Mixed media / collage, ca 30x21 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:37)

1306 2121  Blandteknik Nobu Ota Hilding (1932-1987), Sverige. Japansk kvinna. Mixed media. Signerad, daterad -72, ca 55x55 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:43)

1306 2129  Blandteknik Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Sittande man. Signerad OH, 42x28 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:45)

1306 2323  Blandteknik Stuart Lloyd (1845-1959), Storbritannien. "A Surrey Village". Signerad, 50x74 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:33)

1306 2321  Blandteknik Truls Olin, "Ett möte". Signerad, daterad -95. Motivet: 30x25

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:39)

1306 2139  Blandteknik / collage Tilda Lovell (f. 1972), Sverige. "Transformation", Utställd på Lars Bohman Gallery, bladets mått: 24x32 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:04)

1306 2165  Blyertsteckning Louis Sparre (1863-1964), Sverige. Läsande modell. Signerad, daterad 1911. Motivet: 23x17 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:03)

1306 2431  Bokhylla Tidigt 1900-tal, 75, djup: 28 cm, höjd: 130 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:33)

1306 2512  Bokhylla med lådor Teak. Bredd: 102 cm. Djup: 39 cm. Höjd: 159cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:26)

1306 2544  Bokhylleskåp Teak. Bredd: 160 cm. Djup: 41 cm, höjd: 180 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:03)

1306 2391  Boksnurra Bemålad. Höjd: 121cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:17)

1306 2450  Bokstöd Flodhäst. Längd: 30 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:08)

1306 2074  Bokverk 3 st, "Svenska fåglar", med Litografiska blad av von Wright

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:36)

1306 1138  Bord med lådor, Masurbjörk, Bredd: 170 cm. Djup: 90cm. Höjd: 75cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:52)

1306 2385  Bordsfotogenlampa + ett par, Ljusstakar, smide. Höjd: 32-62 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:49)

1306 2303  Bordsfotogenlampa höjd: 62cm, omgjord.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:51)

1306 2348  Bordslampa Anders Pehrson, "Tuben", Ateljé Lyktan, Åhus. 1970-tal, plast, längd 74 cm. Höjd: 39cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:28)

1306 2102  Bordslampa glas, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:41)

1306 2153  Bordslampa höjd: 42cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:28)

1306 2299  Bordslampa höjd: 52cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:24)

1306 2445  Bordslampa Mässing / teak, BJS Skellefteå. Höjd: 36 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:11)

1306 2363  Bordslampa Med träsockel. Höjd: 41cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:09)

1306 1240  Bordslampa Orrefors, Carl Fagerlund RO 1566. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:52)

1306 1436  Bordslampfot mässing. Höjd: 49 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:05)

1306 2233  Bordslampfötter ett par, Alabaster. Höjd: 44 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:03)

1306 2239  Bordslampfötter ett par, Keramik, Italien. Höjd: 44 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:25)

1306 2232  Bordslampor ett par, Bergboms. Höjd: 69 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:26)

1306 2353  Bordslampor Ett par, Förgylld med stenskiva. Höjd: 42cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:40)

1306 2356  Bordslampor Ett par, nutida, Kina. Höjd: 73 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:10)

1306 2408  Bordsljusstake sjuarmad. Längd: 50, höjd: 19 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:17)

1306 2351  Bordssurtout Electroplate. Längd: 28, höjd: 24 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:17)

1306 2101  Bordstelefon Ericofon/Cobra, mintgrön. Hugo Blomberg, Ralph Lysell och Gösta Thames för LM Ericson, Sverige. Höjd: ca 21cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:40)

1306 2063  Bordstelefoner 2 st. Modell äldre, bland annat LM Ericsson. Höjd: 22 - 37

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:17)

1306 2202  Brevpressar 2 st. Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 10 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:39)

1306 2282  Bricka mässing, med emblem. Längd: 57, höjd: 38 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:38)

1306 2499  Brosch 18k guld. Vikt: 2,2g. Längd: 6cm, med diamanter och en safir

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:28)

1306 2087  Broscher / hänge silver och camé. Vikt: 10g, 3x2,5 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:13)

1306 2483  Byrå 1800-tal, Bemålad. Bredd: 112, djup: 50 cm, höjd: 104 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:06)

1306 2212  Byrå bemålad, 5-lådig. Bredd: 65, djup: 33 cm, höjd: 90 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:58)

1306 1261  Byrå Gustaviansk stil, stenskiva. Bredd: 98, djup: 49 cm, höjd: 81 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:44)

1306 2217  Byrå med stenskiva. Bredd: 50, djup: 25 cm, höjd: 63 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:37)

1306 2400  Byrå Rokokostil. Bredd: 90, djup: 48 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:21)

1306 2040  Byrå Vitmålad, 1800-tal. Bredd: 96, djup: 46 cm, höjd: 100 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:33)

1306 2086  Caméer 9 st. 1800-/1900-tal. Bredd: 1-3,5 cm, höjd: 1,5-4 cm

1306 2155  Champagneglas Ett par, Efva Attling, Amor Vincit Omnia. Höjd: 23cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:43)

1306 2404  Chiffonjé England, Idegran. Bredd: 83, djup: 41 cm, höjd: 137 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:37)

1306 2482  Chiffonjé nyrenässans, valnöt / mahogny. Bredd: 89 cm. Djup: 54 cm, höjd: 149 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:29)

1306 2432  Docka Antik, Tyg. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:40)

1306 2090  Dräktbrosch silver, 1912. Bredd: 6 cm. Höjd: 4 cm. Vikt: ca 8g.

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:59)

1306 2447  Eldhund Smide. Längd: 43, höjd: 22 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:27)

1306 2179  Emaljmålningar 2 st, Bengt Berglund (f. 1936), Sverige. Gustavsberg, Signerade, 53x33 & 23x23 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:04)

1306 1211  Etagebord Ett par, bemålade. Bredd: 50 cm. Djup: 35 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:35)

1306 2214  Étagère Idegran. Höjd: 106

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:26)

1306 1461  Etsning Jukka Vänttinen (f. 1954), Signerad, numrerad 15/50, daterad 1982. Motivet: 50x36 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:01)

1306 1055  Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Man-Kvinna-Mus", 1974. Signerad, numrerad 2/50. Haskel 118. Oramat löst blad, 17x14 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:48)

1306 1045  Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. 1979, Haskel 167. Signerad, numrerad 8/15. Oramat löst blad. Motivet: ca 10,5x17 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:52)

1306 1044  Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad PGT, Proof. Oramat löst blad. Motivet: 37x85 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:50)

1306 1448  Etsning Ulf Trotzig (1925-2013), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad 1961. Motivet: 40x50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:23)

1306 2430  Fällstolar Ett par, Krom / Rotting

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:46)

1306 1186  Färgetsning Carlscrona. Ej signerad. Motivet: 24x43cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:55)

1306 1050  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Två potatis", 1977. Signerad, numrerad 32/40, oramat löst blad, 15,5x18 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:02)

1306 1049  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. 1975. Signerad, numrerad 4/100. Oramat löst blad, bladets mått: ca 21x27 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:59)

1306 6163  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Potatis/Sten. Signerad, numrerad 5/8. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 62x78 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:37)

1306 2168  Färgetsning Staffan Snidare, Decembersnö, kolorerad. Signerad, daterad -86. Motivet: 11x17 cm

1306 2007  Färgetsningar 2 st, Annika Svenbro (f. 1946), Sverige. Signerade, numrerad 120-upplaga, daterad 1991. Motivet: 50x40 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:16)

1306 2319  Färggravyrer 2 st. Rolla Pzaro. Motivet: 24x32 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:19)

1306 2313  Färglitografi 2 st, Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Signerad, 360 upplaga, 42x50 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:43)

1306 1024  Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Oramat löst blad, , Porjusfallet. Signerad, numrerad 125/310, bladets mått: 65x77 ca

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:18)

1306 2171  Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad, numrerad 198/210. Motivet: 30x45 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:42)

1306 1525  Färglitografi Ewa Rudling (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 1/6, Gloria Swanson 75 år. Bladets mått: 61x76, oramat löst blad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:27)

1306 2080  Färglitografi Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, numrerad 241/360. Motivet: 52x75 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:24)

1306 1178  Färglitografi Gösta Werner (1909-1989), Sverige. PT. Signerad. Motivet: 51x66 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:13)

1306 2533  Färglitografi Gunnar Stålbrand (f. 1925), Sverige. Bromma. Signerad, numrerad 283/600. Motivet: 32x41 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:09)

1306 2149  Färglitografi Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Ängel. Signerad, numrerad 322/360. Motivet: 70x60cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:39)

1306 2147  Färglitografi Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Signerad, numrerad 227/275. Motivet: 48x57cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:45)

1306 2367  Färglitografi Laila Prytz (f. 1907), Sverige. Signerad, numrerad 3/40. Motivet: 25x17 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:42)

1306 2059  Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Musse Pigg. Signerad, numrerad 315/1000. -83. Motivet: 45x36 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:07)

1306 2167  Färglitografi Lis Zwick (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 65/90, daterad 1987. Motivet: 12x17 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:30)

1306 2177  Färglitografi Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad, numrerad 157/330. Motivet: 26x27 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:19)

1306 1028  Färglitografi Patrick Nilsson, "Absolut Patrick Nilsson". Signerad, numrerad 16/150,47x39 cm.

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:21)

1306 1129  Färglitografi Patrik Andiné. Signerad, numrerad 77/230. Motivet: 40x50 cm

1306 2209  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 138/460. Motivet: 31x23 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:32)

1306 2532  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 53/300. Motivet: 27x26 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:05)

1306 2326  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 192/360. Motivet: 33x50cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:43)

1306 2148  Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 132/250. Motivet: 56x41cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:47)

1306 2191  Färglitografier 3 st, Friedrich Schröder Sonnenstern (1892-1982), Tyskland. Signerad, daterad 1965. Motivet: 70x49 - 49x71cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:07)

1306 1060  Färgoffset John Clem Clarke (f. 1937), USA. "Girl with Racquet". 9/90 at. Oramat löst blad. Bladets mått: 76x55,5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:07)

1306 2425  Fartygslampor Koppar, Masthead, Tung Woo, Hong Kong, No: M261, Och Erik olsson Hälsingborg, No: M1600, höjd: 25-61 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:08)

1306 2293  Fat 13 delar, "Fish", Johnson Bros, England. Tryckt handkolorerad dekor av fiskar och skaldjur. Diameter: 25 - 40cm

1306 2182  Fat 2 delar, Royal Copenhagen, "Fajance". Längd: 31cm + ljusstake Gustavsberg. Höjd: 17cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:46)

1306 2341  Fat 3 st, silver. Diameter: 12 cm. Vikt: 360g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:28)

1306 1236  Fat 7st, Nysilver. Diameter: 20-30cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:48)

1306 2197  Fat Sung, Kina. Stengods, celadonglasyr, på ställning. Diameter: 17. Höjd: 5 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:05)

1306 2160  Fat Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 16,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:55)

1306 2203  Fåtölj + Fotpall, design: Gustaf Axel Berg, "Patronen"

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:57)

1306 2535  Fåtölj 50/60-tal, skinn

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:11)

1306 2204  Fåtölj design: Gustaf Axel Berg, "Patronen"

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:44)

1306 2144  Fåtölj Teak, Inge Andersson, Bröderna Andersson Industrier i Ekenässjön AB

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:33)

1306 2180  Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, fårskinn. Brännmärkt Swedese

S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:31)

1306 2181  Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, fårskinn. Brännmärkt Swedese

S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:16)

1306 2065  Fåtöljer Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Brännmärkta CM. Höjd: 73 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:33)

1306 2070  Fåtöljer Ett par, Grange, rotting / trä, vitlackerade. Höjd: 82 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:07)

1306 2423  Fetisch Afrika, trä / nötter / läder. Höjd: 64 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:42)

1306 2508  Fickur 18k guld, bruttovikt: 87,2g. Gravyr. Diameter: 50mm.

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:25)

1306 2455  Fickursställ Gustaviansk stil. Längd: 22, höjd: 27 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:55)

1306 1189  Figuriner 2 st, bland annat USSR. Höjd: 15-25 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:48)

1306 2381  Figuriner 3 st, bland annat Lladro. Höjd: 17-22 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:21)

1306 2159  Figuriner 4 st, Bing & Grøndahl. Höjd: 11,5

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:59)

1306 2211  Fiskerulle Abu-Matic 160, med kartong. Höjd: 8 cm, bredd: 7 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:04)

1306 2161  Fisktallrikar mm 10 delar, "Fish", Johnson Bros, England. Tryckt handkolorerad dekor av fiskar och skaldjur. Längd: 17-26 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:27)

1306 1503  Flaskschatull Art Déco. Trä, intarsia. Längd: 11cm. Höjd: 13cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:21)

1306 2446  Flaskschatull För vinflaskor, mahogny, diameter: 35, höjd: 36 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:29)

1306 2478  Flodhästar 4 st, trä. Höjd: 10-23 längd: 14-40 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:50)

1306 2426  Foto 2 st, Laura Chifiriuc (f. 1984), Sverige. "E Scape no 5" respektive "E Scape no 3", 1/10. Inköpta på Liljevalchs. Signerade a tergo, 2013. Ca 33x59 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:11)

1306 2296  Gardiner Ett par, Josef Frank, Primavera, Firma Svenskt Tenn. 190x120cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 21:02)

1306 2523  Gitarr "Serenad", Dekal med Lasse Lönndahls signatur. Längd: 97 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:57)

1306 2221  Glasfat Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Diameter: 34 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:16)

1306 2451  Glasservis 60 del ca, på fot, Tidigt 1900-tal. Höjd: 8,5-14 cm

1306 2346  Glasskulpturer 5 st, Erika Höglund (f. 1971), Sverige. Mats Jonasson Målerås. Höjd: 10-24cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:45)

1306 2374  Golvlampa Aneta, nutida. Höjd: 130 cm

1306 2140  Golvlampa Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Höjd: 126cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:37)

1306 2141  Golvlampa Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Höjd: 140cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:32)

1306 2344  Golvlampa mässing, EWÅ, Sverige. Höjd: 126cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:54)

1306 2486  Golvlampfot HW Armatur, 50/60-tal, teak / mässing. Höjd: 137

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:38)

1306 2433  Golvlampfot Tidigt 1900-tal, betsad björk. Höjd: 160 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:59)

1306 2316  Golvur Mora 1833. Höjd: 201

1306 2254  Golvurna Glaserad keramik. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:48)

1306 2127  Golvvas keramik, 1900-talalets andra hälft, Västtyskland. Höjd: 39 cm

1306 2441  Göteborgsstolar Ett par, mahogny

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:51)

1306 2170  Gouache Nils Bäcklin (1913-1989), Sverige. Hamn. Signerad. Motivet: 33x47 cm

1306 2548  Grafiskt blad efter Lucien Gautier, Stockholms slott. Signerad i trycket 1950. Motivet: 38x76 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:51)

1306 2389  Hallbyråar Ett par. Bredd: 40 cm. Djup: 26 cm. Höjd: 72 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:54)

1306 2273  Halsband 2 st. + 1 armband, silver, saknar stämplar. Vikt: 140g. Längd: 22-39 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 21:01)

1306 2091  Halsband Bärnsten. Längd: 46 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:04)

1306 2274  Halsband pärlor / troligen Indiskt guld, stämplar saknas. Längd: 50 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:35)

1306 2088  Halsband pärlor och Swarovskikristaller. Längd: 50 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:46)

1306 2085  Halsband silver och malakiter, bruttovikt: ca 20g. Längd: 40 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:11)

1306 2089  Halsband silver. Vikt: ca 20g, längd: 41 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:20)

1306 2093  Halsband Vintage. Längd: 43 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:54)

1306 2402  Hänge 18k guld. Vikt: 0,9g. Coca Cola Flaska, höjd: 2cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:08)

1306 2224  Hänge silver / bergskristall. Höjd: 5 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:01)

1306 2406  Hattar 3 st, USA samt Haglöfs

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:24)

1306 2513  Ikon Antik, Ryssland, 36x30 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:29)

1306 2152  Ikon Ryssland, 26x21cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:10)

1306 2295  Inköpstavla Metall. Höjd: 30,5cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:03)

1306 2283  Jordglob modell äldre. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:11)

1306 2474  Kaffegods 20 delar, Gustafsberg

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:43)

1306 2183  Kaffekoppar med fat 8 st, Gustavsberg, Körsbär. Höjd: 6,5cm, + 3st fat

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:28)

1306 2464  Kaffeservis 12 delar, Rörstrand

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:40)

1306 2434  Kaffeservis 20 delar, 10st kaffekoppar med fat, 1st gräddkanna, 9st, assietter, Svaneholm.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:24)

1306 2462  Kaffeservis 24 delar, Elizabethan, England

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:52)

1306 2001  Kaffeservis 35 delar, Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928). Höjd: 6-12cm. Diameter: 14,5-25cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:35)

1306 1225  Kaffeservis Rosenthal, 25 del

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:24)

1306 2026  Kaffeservisdelar Royal Copenhagen, Musselmalet, 19 del

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:24)

1306 1355  Kaffeskedar 12st, silver, 1941. Längd: 10cm, med etui. Vikt: ca 100g

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:46)

1306 1354  Kaffeskedar 12st. Silver. Längd: 10,5cm, med etui. Vikt: ca 135g.

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:45)

1306 1306  Kaffeskedar 6+ 3 st, silver, i etui. Längd: 10,5. Vikt: ca 95g.

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:47)

1306 2027  Kandelabrar ett par, nysilver, omkring 1900. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:56)

1306 2467  Kanna 4 delar, God jul, bland annat Gustavsberg. Höjd: 10-17cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:06)

1306 2457  Karaff Clown, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors, Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:21)

1306 2275  Karaff invändig svan i glas. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:47)

1306 2453  Karaffer Ett par, Böhmen, grönt glas. Höjd: 36 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:10)

1306 2259  Karmstol

1306 2157  Karmstolar Ett par, Barockstil.

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:29)

1306 2524  Karmstolar ett par, JOC, design: Karl-Erik Ekselius

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:30)

1306 2029  Kastrull + Gryta + stekpanna, Le Creuset. Diameter: 30-33, höjd: 5-30 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:12)

1306 1375  Keramik 5 delar, Lagun, Gustavsberg. Längd: 5,5-24cm. Djup: 3,5-24cm. Höjd: 1,5-5,5cm.

1306 2505  Kista Originalmålning, "1834". Bredd: 79, djup: 58 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:41)

1306 2280  Kista Trä, Bemålad, Bredd: 83 cm. Djup: 47 cm, höjd: 44 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:46)

1306 1466  Klaffbord mahogny, engelsk stil. Bredd: 28 + 2x30 cm. Djup: 60 cm, höjd: 61 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:09)

1306 1424  Klaffbord mahogny, sengustaviansk stil. Bredd: 109 cm. Djup: 51 + 2x29 cm. Höjd: 74 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:39)

1306 2030  Köksutensilier Le Creuset, 13 delar

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:20)

1306 2174  Kolteckning Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Stilleben, Monogramsignerad. Motivet: 30x24 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:55)

1306 2110  Konstglas 3 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Boda. Höjd: 11 - 24

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:53)

1306 2476  Konstglas 5 delar. Höjd: 11-36, bland annat Ulrica Hydman-Vallien

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:19)

1306 2200  Kopparkärl 2 delar. Höjd: 30-31. Längd: 55 cm, diameter: 53 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:46)

1306 2347  Kopparkärl 5 delar. Höjd: 10- 36cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:30)

1306 2480  Korgstol höjd: 144 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:08)

1306 2146  Kulram på benställning. Höjd: 141cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:45)

1306 2542  Kuverttallrikar 6 st, Tenn. Diameter: 28 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:38)

1306 2215  Lampbord ett par, mahogny. Bredd: 54, djup: 37 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:33)

1306 2262  Lampbord Ett par, rokokostil, nutida. Bredd: 60, djup: 72 cm, höjd: 57 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:56)

1306 2440  Lampett Engelsk modell, mässing, Boréns. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:57)

1306 2514  Lavoar Med stenskiva. Bredd: 75 cm. Djup: 50 cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:32)

1306 2213  Leksaker 10st, bilar. Längd: 11-34cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:46)

1306 2237  Leksaksnalle höjd: , 46 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:57)

1306 1026  Litografi Ola Billgren (1940-2001), Sverige, daterad -73,. Signerad, numrerad 251/330, Tvättställ. Motivet: 28x35 ca

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:19)

1306 2397  Litografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad pt, daterad 76. Motivet: 26x41 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:14)

1306 2360  Litografier 2 st, Efter Zorn, 33x22cm. Signerad

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:19)

1306 1571  Litografier 2 st, Kolorerade, 27x21 ca. Signerad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:23)

1306 8297  Ljuskrona Gustaviansk stil, Blått glas. Diameter: ca 55 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:13)

1306 2545  Ljuskrona Prismor. Höjd: 65 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:21)

1306 1370  Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 75cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:31)

1306 1430  Ljuskrona Rokokostil. Höjd: ca 60 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:48)

1306 2470  Ljusplåtar mässing. Höjd: 24cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:58)

1306 2218  Ljusstakar 2 st, mässing, 17-/1800-tal. Längd: 8-14 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:37)

1306 2540  Ljusstakar 3 st, Englesson, Signerade. Höjd: 8-18,5 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:10)

1306 2398  Ljusstakar ett par, Gustavsberg, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Höjd: 9 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:41)

1306 2004  Ljusstakar ett par, Gusum. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:15)

1306 2396  Ljusstakar ett par, Tenn, CG Hallberg. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:50)

1306 2324  Ljusstakar Ett par. Längd: 37, höjd: 12 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:14)

1306 2229  Ljusstake Luma LS 63 B. Längd: 45, höjd: 32 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:35)

1306 2108  Ljusstake mässing, 7 ljushållare. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:19)

1306 2226  Ljusstake Osram, "Fantasi". Längd: 38, höjd: 42 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:18)

1306 1411  Lykta metall / glas, saknar arm. Höjd: 55 ca

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:23)

1306 2071  Malmkrona höjd: 70 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:47)

1306 2095  Manschettknappar 3 par + kråsnål + brosch, silver. Vikt: ca 55g.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:16)

1306 2528  Manschettknappar 5st par, + 1st slipshållare, med etui.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:38)

1306 2487  Matbord 50/60-tal, Teak, 2 st ilägg, diameter: 104, höjd: 74 cm, ilägg 2x40 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:37)

1306 2473  Matbord Dia 102. Höjd: 66cm + 1 iläggx75

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:35)

1306 2418  Matsalsgrupp Bord + 4 stolar. Diameter: 110, höjd: 74 + 2 iläggx50 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:14)

1306 2334  Matservis 43 delar, Hackefors

1306 2413  Matservis 56 delar, Limoges, Frankrike. Längd: 17-61cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:22)

1306 2240  Matservis Gustavsberg, ca 70 del

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:25)

1306 2383  Matta orientalisk, 207x285 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:10)

1306 2503  Matta Orientalisk, 240x250 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:06)

1306 2393  Matta orientalisk, 94x150 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:29)

1306 2386  Matta orientalisk, Bochara, 105x155 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:57)

1306 2064  Matta Orientalisk, Iran, 183x68 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:21)

1306 2525  Matta orientalisk, Tekke Bochara, 220x320 ca

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:30)

1306 2115  Mattor 2 st. Kina. Längd: 128x172 + 68x135 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:35)

1306 2116  Mattor 2 st. Orientaliska, 77x144 + 68x117 cm, silkeinslag

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:28)

1306 2454  Militaria Epåletter, Band & Medaljer, diverse

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:26)

1306 2304  Miniatyrvaser 5 st. Höjd: 2-6 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:11)

1306 2008  Mockakoppar med fat, 12 st

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:56)

1306 1002  Mortlar 3 st, med stötar. Höjd: 12-14 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:31)

1306 2220  Nattljusstakar ett par, mässing. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:36)

1306 1224  Nattygsbord ett par, mahogny. Bredd: 45, djup: 32 cm, höjd: 53 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:22)

1306 2339  Nötknäppare silver. Höjd: 16 cm. Vikt: 210g

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:46)

1306 2370  Oljemålning Åke Plantin (1898-1987), Sverige. Signerad, porträtt av Margareta Lennmalm. Olja på pannå, 45x37 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:30)

1306 1281  Oljemålning Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Kust. Signerad. Olja på duk, 43x67 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:59)

1306 1272  Oljemålning Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Hus vid vatten. Signerad. Olja på duk, 31x37 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:14)

1306 2078  Oljemålning Arvid Andersson (f. 1934), Sverige. Stadsmotiv. Signerad. Olja på duk, 29x34 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:34)

1306 2310  Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Sydländsk stad, signerad. Olja på pannå, 70x30 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:48)

1306 2079  Oljemålning Birger Mörk (1919-2010), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, -78. Olja på duk, 50x60 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:08)

1306 2130  Oljemålning Björn Hallström (1916-1982), Sverige. Träd. Signerad, 1966. Olja på duk, 42x51 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:50)

1306 1524  Oljemålning Bror Hillgren (1881-1955), Sverige. Porträtt. Signerad, daterad 1924. Olja på duk, 80x57 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:25)

1306 2531  Oljemålning Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. "Rönnsäter". Signerad. Olja på duk, 43x31 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:39)

1306 2136  Oljemålning Carl Abraham Rothstén (1826-1877). Stuga i månsken. Signerad CAR. Olja på pannå, 29x39 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:57)

1306 2187  Oljemålning Carl August Johansson (1863-1944), Sverige. Landskap. Signerad. 1917. Olja på pannå, 30x44 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:44)

1306 1278  Oljemålning David Wallin (1876-1957), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 29x41 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:48)

1306 2015  Oljemålning Edward Berggren (1876-1961), Sverige. Monogramsignatur. 1903 paris, Modell. Olja på duk, 41x32 cm

S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:15)

1306 2032  Oljemålning Edward Berggren (1876-1961), Sverige. Monogramsignerad, 1902. Visby. Olja på pannå, 56x45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:56)

1306 2012  Oljemålning Edward Berggren (1876-1961), Sverige. Porträtt, signerad. 1891. Olja på duk, 33x29 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:28)

1306 2028  Oljemålning Edward Berggren (1876-1961), Sverige. Signerad, daterad 1903. Olja på pannå, ca 43x32 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:40)

1306 2137  Oljemålning Elias Muukka (1853-1938), Finland, tillskriven. Badhus med brygga. Ej signerad. Olja på duk, 75x55 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:51)

1306 1508  Oljemålning Emile Zoir (1867-1936), Sverige. Marint motiv. Signerad. Olja på duk, 50x78cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:02)

1306 1387  Oljemålning Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på pannå, 33x43 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:02)

1306 2132  Oljemålning Ferdinand Fagerlin (1825-1907), Sverige. Interiör. Signerad. Olja på pannå, 32x21 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:46)

1306 2053  Oljemålning Frans Gard (1892-1978), Sverige. Solbelysta tallar. Signerad. Olja på duk, 52x66 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:55)

1306 2076  Oljemålning Gerda Höglund (1878-1973), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad. Olja på duk, 65x90 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:54)

1306 2421  Oljemålning Gunnar Nilsson, Marin. Signerad. Olja på duk, 63x92 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:59)

1306 2014  Oljemålning H Rossander, Kust med båtar, signerad. Olja på duk, 27x33 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:04)

1306 1559  Oljemålning Harry Booström (1917-1996), Sverige. "ur strand sten". Signerad, daterad 1961. Olja på pannå, 32x33 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 februari 2020 12:01)

1306 2054  Oljemålning Hervé Monfort. Signerad. Olja på duk, 65x58 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:03)

1306 1221  Oljemålning J. Schuurman, häst med vagn. Signerad. Olja på duk, 29x39cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:19)

1306 2234  Oljemålning Jean Sellem (f. 1941), Frankrike. Signerad. Olja på pannå, 40x36 cm

1306 2308  Oljemålning Jean-Baptiste Valadié (f. 1933), Frankrike. Signerad. Olja på duk, 60x38 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:15)

1306 2312  Oljemålning Jean-Pierre Alaux (f. 1925), Frankrike. Signerad. Olja på pannå, 26x46 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:31)

1306 2410  Oljemålning Johan Heijer (1876-1961), Sverige. Porträtt. Signerad. Olja på pannå, 32x25 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:47)

1306 2163  Oljemålning Kid Kumlin (f. 1934), Sverige. Koviks träsk, Signerad. Olja på pannå, 25x18 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:09)

1306 1171  Oljemålning L Lacroix, Frankrike. Signerad. Olja på duk, 18x23cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:54)

1306 2216  Oljemålning Lars Pranger. Signerad, havsmotiv. Olja på pannå, 70x49cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:56)

1306 2098  Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Biggaråer. Signerad, daterad -98. Olja på pannå, 28x58 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:48)

1306 2035  Oljemålning Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, daterad 1936, Gumma. Olja på pannå, 21x16 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:16)

1306 1006  Oljemålning Lottie Woik-Eriksson, marin. Signerad. Olja på pannå, 88x115 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:00)

1306 2277  Oljemålning Manne Hallengren (1875-1951), Sverige. Vintermotiv. Signerad. Olja på duk, 64x90 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:25)

1306 2016  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Porträtt, 46x37 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:03)

1306 2075  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap med gäss. Signerad V von Kaebber. München. Olja på duk, 71x103 cm

1306 2412  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad CN -53. Olja på pannå, 20x15 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:32)

1306 2260  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Ryssland, blomsterstilleben. Olja på duk, 60x50 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:24)

1306 2048  Oljemålning Olle Nyström. "World for two". Signerad, daterad -78, akryl på glas, låda. Ramens innermått: 94x108 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:09)

1306 2436  Oljemålning Rikard Lindström (1882-1943), Sverige. "Skuta med jolle". Signerad. Olja på pannå, 60x49cm

S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:17)

1306 2261  Oljemålning Roar Kjærnstad (f. 1975), Norge. "Adam & Eva". Signerad, daterad -98 & 1999. Olja på duk, 120x145 cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:36)

1306 5185  Oljemålning Robert Kitchen (1950-2009), USA. Komposition. Signerad a tergo 1981. Akryl på duk, 59x54 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:51)

1306 2131  Oljemålning Rune Persson, Köksbordet. Signerad. Olja på pannå, 48x53 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:59)

1306 2123  Oljemålning signerad MA, troligen Maj Arnell, figurer. Olja på pannå, 30x30 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:05)

1306 2222  Oljemålning Signerad Steel, Stockholms Stadshus. Olja på duk, 54x44 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:56)

1306 2258  Oljemålning Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Älgar i landskap. Signerad. Olja på duk, 65x95 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:24)

1306 2268  Oljemålning Sven Strömberg (1892-1971), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 16x16 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:40)

1306 2271  Oljemålning Sven Strömberg (1892-1971), Sverige. Stilleben. Signerad, daterad -42. Olja på pannå, 41x32 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:49)

1306 2133  Oljemålning Thure Wallner (1888-1965), Sverige. Stenar. Signerad, -32. Olja på pannå, 23x33 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:44)

1306 2349  Oljemålning Torsten Hult (1922-2012), Sverige. Motiv från Södermalm, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 41x101cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:53)

1306 1353  Oljemålning Ture Wernander (1887-1967), Sverige. Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 24x18 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:39)

1306 2368  Oljemålning Wilhelm Wik (1897-1987), Sverige. Komposition. Signerad A tergo. Olja på duk, 55x46 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:17)

1306 2369  Oljemålning Wilhelm Wik (1897-1987), Sverige. Signerad, komposition. Olja på duk, 35x27 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:44)

1306 2013  Oljemålningar 2 st, Edward Berggren (1876-1961), Sverige, tillskriven. Självporträtt. Ej signerad. Olja på duk, 45x36 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:58)

1306 2496  Örhängen 18k guld. Vikt: 6,2g. Två par, med vita stenar, längd: 4cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:12)

1306 2096  Örhängen Ett par, vintage

1306 2206  Öronlappsfåtölj rokokostil

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:48)

1306 2083  Pärlbroderier parti diverse

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:38)

1306 2196  Parti parti bijouteri, bland annat silver

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:53)

1306 2388  Parti koppar

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:08)

1306 2448  Parti skulpturer mm Gumsar

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:46)

1306 2449  Parti sparbössor Olika djur, bland annat Flodhästar

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:58)

1306 1584  Parti stengods 4 delar, Gustavsberg, bland annat burk med lock. Höjd: 2 - 15 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:45)

1306 1558  Pastell kopia, Porträtt, 40x30 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:39)

1306 2156  Piedestal Kolonn. Höjd: 92 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:27)

1306 2520  Piedestal mässing. Höjd: 56 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:22)

1306 2103  Piedestaler Ett par, marmor. Höjd: 104

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:45)

1306 2104  Piedestaler Ett par, marmor. Höjd: 104

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:33)

1306 2330  Ping pong set London, England. Längd: 40cm. Djup: 12,5cm. Höjd: 2cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:43)

1306 2427  Pinnstol Barnmodell. Höjd: 58 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:20)

1306 2003  Pinnstolar 4 st, Nesto, Rödlack

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:40)

1306 2138  Pinnstolar 6 st. Bemålade

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:06)

1306 2162  Plafond Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Papper med torkade växter. Diameter: 60 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:57)

1306 2039  Pottskåp längd: 43 cm, djup: 40 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:26)

1306 2338  Punschkoppar 6 st, silver. Höjd: 4 cm. Vikt: 270g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:35)

1306 1352  Ragusked silver, G Folcker, 1851. Längd: 27 cm. Vikt: ca 143 g.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:37)

1306 2409  Resväskor 2 st, Modell äldre. Längd: 75-80 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:28)

1306 2502  Ring 18k guld. Vikt: 2,8g. Med diamanter, 3xca0,02ct, stl: 15¼

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:20)

1306 2504  Ring 18k guld. Vikt: 2,9g. Vitguld, med diamanter, 3xca0,10ct, stl: 15½

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:51)

1306 1518  Ring 18k guld. Vikt: 3,4g. Med, diameter: 2xca0,01ct och syntetisk sten. Stl: 16½

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:44)

1306 2307  Ring 23K. Vikt: 10,6g. Med onyx sten, storlek: 20, med etui

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:41)

1306 2493  Ring 3 delar, 18k guld. Vikt: 7,8g. Ringmått: 20/60

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:56)

1306 2227  Ring vitt guld, 18k guld. Med briljant. Ringmått: 17,75.

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:25)

1306 2264  Rökbord rokokostil, 30-tal, diameter: 60, höjd: 61 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:56)

1306 2025  Röllakan Anna-Johanna Ångström, Sign Å, 167x233 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:57)

1306 2350  Sabel m/1831. Längd: 104

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:28)

1306 2333  Sablar 2 st. Indien. Längd: 93 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:13)

1306 2241  Salongsbord nyrenässans, mahogny. Bredd: 110. Djup: 70 cm. Höjd: 74 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:40)

1306 2541  Salt- & pepparströare Ett par, nysilver. Höjd: 16-20cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:41)

1306 1338  Saltkar Ett par, 1800-tal, silver, London. Höjd: . Längd: 7 cm. Vikt: ca 75g.

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:33)

1306 1188  Samekniv Med fodral. Längd: 16,5cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:07)

1306 2557  Samovar Ryssland. Höjd: 40cm

1306 2236  Satsbord 3 delar, kakelplattor. Bredd: 50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:36)

1306 2073  Satsbord 4 delar, Kina, inläggningar av pärlemo. Höjd: 61 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:06)

1306 2043  Serveringsbestick 4 delar, silver. Längd: 10-17 cm, vikt: 140g

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:25)

1306 2375  Serveringsvagn Furu. Längd: 70cm. Djup: 55cm. Höjd: 75cm.

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:44)

1306 1515  Serveringsvagn NK. Längd: 73 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:08)

1306 2045  Serveringsvagn / lampbord Metall, Italy, diameter: 50, höjd: 82 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:59)

1306 2009  Servisdelar 36 delar, Meissen, England

1306 2458  Sherryglas 8 st, 1800-tal. Höjd: 10 ca

1306 2047  Sideboard England. Längd: 138, djup: 51 cm, höjd: 57 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:37)

1306 1346  Silver 5del, bland annat Dosa. Längd: 11-14 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:31)

1306 2376  Skål  + skulptur, 2 delar, Konstglas. Höjd: 10-30 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:28)

1306 2192  Skål silver, 1948. Diameter: 11 cm. Vikt: 120g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:27)

1306 2477  Skål Wedgwood, diameter: 21 14

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:57)

1306 2106  Skålar + undertallrikar, 14 delar, Teak. Höjd: 3 - 14

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:46)

1306 1347  Skålar 2 st, Kina. Diameter: 15-20, höjd: 8-9 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:32)

1306 1380  Skålar 5 delar, bla. Orrefors. Höjd: 10-18 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:49)

1306 2463  Skålfat Ett par, Japan, Imaridekor, 1800-tal, diameter: 16 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:05)

1306 2343  Skålfat silver. Diameter: 22 cm, vikt: ca 300g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:11)

1306 2395  Skåp 2-delat, Bemålat. Bredd: 117, djup: 49 cm, höjd: 210 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:22)

1306 2414  Skåp mahogny, NK. Bredd: 120, djup: 50 cm, höjd: 1674 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:20)

1306 2468  Skåp rokokostil, 1800-tal, valnöt / mässingsdekor. Bredd: 30, djup: 19 cm, höjd: 33 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:50)

1306 1209  Skedar 16st, silver. Vikt: 160g, längd: 10-12cm, med två etuier.

1306 2017  Skisser 3 st, Edward Berggren (1876-1961), Sverige. Porträtt. Signerad. Ramens innermått: ca 40x25 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 21:02)

1306 2145  Skolplanscher 6 st, Regering & depertament, 70x100cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:17)

1306 2492  Skrivbord 20-tal, mahogny. Bredd: 151, djup: 79 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:38)

1306 2265  Skrivbord England. Bredd: 118. Djup: 56 cm, höjd: 77 cm

1306 2497  Skrivbord omkring 1900, bemålat. Bredd: 100 cm. Djup: 59 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:45)

1306 2243  Skrivbord Teak. Bredd: 115, djup: 50 cm, höjd: 73 cm, nyckel

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:25)

1306 2377  Skulptur Ägg, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:28)

1306 2002  Skulptur brons, efter Bruno Zack, dansös. Höjd: 54 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:41)

1306 2284  Skulptur Carl Tutter, Hutschenreuther, kvinna med björnar. Höjd: 31 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:28)

1306 2290  Skulptur Catarina Hultman, Åstorp. Fågel, keramik. Längd: 15,5 cm. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:58)

1306 1474  Skulptur efter Coustou, patinerad Zink. Höjd: 42 längd: 30 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:20)

1306 1376  Skulptur Fritz Kallmeyer, Riddare, brons. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:51)

1306 2510  Skulptur Glaserad Keramik, Flodhäst. Längd: 20, höjd: 12 cm

1306 2518  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Pelle ur Larsons ungar, Gustavsberg 1964-1980, höjd: 21 cm, delvis glaserad och målad brun stengodslera

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:43)

1306 2519  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ren, Gustavsberg. Längd: 13, höjd: 11,5 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:36)

1306 2543  Skulptur Lladro. Höjd: 36 cm

1306 2466  Skulptur Rotting, Pekines. Längd: 30, höjd: 26 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:56)

1306 2184  Skulptur Schaubach kunst, Tyskland. Höjd: 24cm

1306 2279  Skulptur silver, 1858. Höjd: 11 cm. Vikt: ca 37g.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:41)

1306 2465  Skulpturer 8 st, Keramik, Fiskar. Längd: 7-19 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:07)

1306 2380  Skulpturer / glas Ett par, Strömbergshyttan, Man & Kvinna, (Erik Höglund). Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:45)

1306 2489  Slagbord 1800-tal. Bredd: 37 + 2x66, djup: 100 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:52)

1306 2084  Smyckedelar parti diverse

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:59)

1306 2082  Smycken Vintage, parti diverse

1306 2046  Snurrfåtölj Galaxy, Dux, Yngvar Sandström

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:35)

1306 2186  Snurrstol Ett par, Börge Lindau (1932-1999), Sverige. Hövding, Blå station

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:34)

1306 2342  Sockerruska silver. Höjd: 16 cm. Vikt: 140g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:12)

1306 2340  Sockerskål + gräddkanna, silver. Höjd: 7-9 cm. Vikt: 300g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:19)

1306 2117  Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Visingsö. Längd: 200

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:15)

1306 2494  Soffbord Rotting / glasskivor. Bredd: 69, djup: 45 cm, höjd: 57 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:40)

1306 1191  Soppslev silver, England, Newcastle, 1808. Vikt: 190g ca. Längd: 35 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:58)

1306 2417  Soppterrin Masons England. Längd: 37cm, höjd: 27cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:14)

1306 2495  Spegel 1950-tal, 140x86 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:17)

1306 1149  Spegel 71x71 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:51)

1306 2358  Spegel Empire, Finland, 65x30cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:49)

1306 2142  Spegel Furu. Diameter: 101cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:17)

1306 2257  Spegel Gustaviansk stil, omkring 1900,155x65, slipat glas

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:05)

1306 2143  Spegel mässing. Diameter: 56cm

1306 2328  Spegel Med lampor, 77x55cm

1306 1484  Spegel nyrokoko, ca 80x35cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:37)

1306 1113  Spegel omkring sekelskiftet 1900,170x60 cm ca

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:24)

1306 2390  Spegel Rokokostil, 110x55 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:03)

1306 1163  Spegel rokokostil, 74x46cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:40)

1306 2242  Spegel trä / mässingsdekor, 104x94 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:17)

1306 2042  Spegelbyrå omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 92, djup: 57 cm, höjd: 175 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:26)

1306 1405  Spegellampett Nyrokoko, Saknar ljusarmar, 65x60 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:16)

1306 2331  Spelbord med marker Sent 1800-tal, mahogny. Längd: 89, djup: 44 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:12)

1306 2553  Stenskiva längd: 68 cm, djup: 46 cm, höjd: 2 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:40)

1306 2549  Stenskiva Till byrå, Gustaviansk stil. 122. Djup: 54 cm, höjd: 3 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:46)

1306 2552  Stenskiva Till byrå, Huggen. Längd: 88, djup: 48 cm, djup: 3 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:27)

1306 2550  Stenskiva Till byrå. Längd: 123, djup: 52 cm, höjd: 3 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:33)

1306 2554  Stenskiva Till byrå. Längd: 69, djup: 43 cm, höjd: 2,5 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:55)

1306 2551  Stenskiva Till lavoar. Längd: 93 cm. Djup: 49 cm, höjd: 2 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:40)

1306 2555  Stenskiva Till salongsbord. Längd: 75 d65, höjd: 2 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:32)

1306 2113  Stigbyglar Ett par, brons, modell äldre. Höjd: 19 cm

1306 2158  Stol Ny-Louis seize

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:17)

1306 2245  Stolar 4 st, 50/60-tal

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:38)

1306 2490  Stolar 4 st, Nyrokoko

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:53)

1306 2235  Stolar 6 st, Rokokostil

1306 2329  Stolar Ett par, Gustaviansk stil

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:41)

1306 8422  Stolar Ett par, Louis XVI-stil

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:29)

1306 2049  Stolar ett par, mahogny

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:48)

1306 2428  Stolar Ett par, Nyrokoko

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:51)

1306 2109  Stolar Ett par, Rokokostil

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:18)

1306 2244  Stolar Ett par, Sent 1800-tal, ek

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:19)

1306 2021  Stop 4 st, Tenn, 1800-tal. Höjd: 18-21 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:55)

1306 1569  Stövelknekt pärlbroderier. Höjd: 73 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:20)

1306 2105  Stringhylla med telefonlåda. Bredd: 40 cm. Höjd: 76 cm, djup: 30 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:47)

1306 2111  Svepaskar 2 st, bland annat: 1739. Diameter: 35, höjd: 15 cm, ca

1306 2479  Sybord 1850-tal, intarsia. Bredd: 56. Djup: 42 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:24)

1306 1170  Taburett Gustaviansk stil. Höjd: 52cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:51)

1306 1156  Tågbana Märklin, diverse

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:32)

1306 2072  Takarmatur 8-armad, mässing och glas. Diameter: 80 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:55)

1306 2052  Takarmatur glas och mässing. Höjd: ca 40 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:15)

1306 2387  Takarmatur Glas, diameter, 26 cm. Höjd: 45cm.

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:35)

1306 2205  Takarmatur höjd: 30cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:52)

1306 2530  Takarmatur mässingsplåt, Holm Sörensen, Danmark. Höjd: 32, diameter: 35 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:05)

1306 1101  Takarmatur med glaskupor. Höjd: 60 cm ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2020 08:23)

1306 2521  Takarmatur Prismor, diameter: 45 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:20)

1306 2529  Takarmatur prismor. Diameter: 50 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:44)

1306 2534  Takarmatur prismor. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:56)

1306 2484  Takarmaturer Ett par, Industrilampor. Höjd: 42, metall. Diameter: 45 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:37)

1306 2067  Tallrik Kina, 17-/1800-tal. Diameter: 24,5

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:56)

1306 2522  Tallrikar  + assietter, 23 delar, Upsala-Ekeby, Karlskrona, 1950-tal, diameter: 18-21 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:58)

1306 2263  Tallrikar + assietter, 29 + 19 + 11, flintporslin, Gustavsberg, 1950-tal. Diameter: 17-24cm.

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:26)

1306 2100  Tallrikar 11 st. Seaside House. Diameter: 31 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:49)

1306 2415  Tavla Tryck, Carl Larsson (1853-1919), Sverige. 65x97 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:53)

1306 2317  Tegods 9 delar

1306 2315  Teservis 13 delar, Maria, Rosenthal

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:43)

1306 2335  Teservis 27 delar, Percy Karlskrona

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:37)

1306 1063  Teservisdelar 10 delar, Lomonosov, Sovjetunionen USSR

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:43)

1306 2266  Tobaksburk Zink, omkring 1900. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:02)

1306 2270  Trädgårdslåda Betong. Längd: 98, höjd: 47 cm, reliefdekor

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:52)

1306 2429  Träsnitt 2 st. Japan, 30x19 cm

1306 2210  Tryck 4 st, blommor. Motivet: 17x12cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:27)

1306 2276  Tumlare 2 st, tenn med infällt mynt av Karl XIV Johan, 1700-/1800-tal. Diameter: 6 cm ca

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:12)

1306 1560  Tusch Leon Welamson (1884-1972), Sverige. "Anders Zorn 50 år", monogramsignerad, 28x20 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:42)

1306 2481  Typografställ med typer. Längd: 71, djup: 43 cm, höjd: 14 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:08)

1306 2516  Uppläggningsfat Fiskfat, "Fish", Johnson Bros, England. Tryckt handkolorerad dekor av fiskar och skaldjur. Längd: 40 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:26)

1306 2201  Uppläggningsfat Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt mönster på ljus botten, 28x22 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:48)

1306 2255  Urna med lock, Bemålat glas. Höjd: 42 cm

1306 2288  Väggarmaturer Ett par, Gamla Stans Lampverkstad. Längd: 30cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:57)

1306 2281  Väggarmaturer Ett par, Hemi, metall. Höjd: 20 cm

1306 2302  Väggfotogenlampor ett par, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: ca 45 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:30)

1306 2056  Väggpendyl förgylld. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:02)

1306 1371  Väggplattor 2 st, Silverdekor, Gustavsberg, 30x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:27)

1306 2230  Väggur 47x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:29)

1306 2558  Väggur höjd: 39cm, går ej.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:51)

1306 2011  Vapensköld Textil, Barberini. Längd: 26 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:15)

1306 2507  Värja med portepé. Balja i metall samt skinnfodral. Klingan med förgylld dekor "Konungen och Fosterlandet". Längd: 101

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:12)

1306 2125  Vas + fat, Rosenthal, bland annat Björn Winblad. Höjd: 16 + , diameter: 19 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:54)

1306 2435  Vas brons, Asien, reliefdekor med ödla. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:42)

1306 2286  Vas Carlos R Pebaque, Gullaskrufs glasbruk. Konstglas. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:04)

1306 2292  Vas Efter Daum Nancy, överfångsglas. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:29)

1306 2382  Vas Keramik, Ekeby. Höjd: 26 cm

1306 2051  Vas Kina. Höjd: 39 cm

S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:36)

1306 1349  Vas Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Höjd: 20, längd: 23 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:34)

1306 1386  Vas Tilgman Keramik. Höjd: 42 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:00)

1306 2199  Vas Upsala Ekeby. Höjd: 20cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:39)

1306 2189  Vas WA Bolin, silver, 1928. Höjd: 20 cm, vikt: 180g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:54)

1306 2020  Vaser 2 st, Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 26-32 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:13)

1306 2456  Vaser 2 st, Kristall, bland annat Ekenäs. Höjd: 16-17,5cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:57)

1306 2238  Vaser 2 st, Muurla, Finland, glas. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:39)

1306 2135  Vaser 2 st. Kina. Höjd: 21 - 28

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:44)

1306 2050  Vaser ett par, Porslin. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:36)

1306 2112  Vinglas 6 st. Dragon, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:59)

1306 2195  Whiskyglas + Highball, 6 + 6 st, Orrefors. Höjd: 9-13,5 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 19:58)

1306 2219  Ytterfoder 3 st. Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13 cm (storlek 1)

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 20:22)

1306 2556  Ytterfoder Höganäs, Jugend. Höjd: 19cm. Diameter: 23cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 februari 2020 18:16)