473 1019 Bordsfläkt Cinni, svart, höjd: 35 cm, diameter: 30 cm, (ingen funktionsgaranti)
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 11 juni 2007 16:07)
473 1027 Däckstolar 2 st, Stockamöllan / Brogrens, blåa dynor medfäljer
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 juni 2007 17:21)
473 1011 Fajans 3-del, Gustavsberg studio, 40-tal, längd: 21 (snipan med glasyrnagg)
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2007 16:23)
473 1022 Fåtölj gjutjärn och trä
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2007 17:17)
473 1005 Figurin keramik, Rörstrand, Sverige 1930-tal, trädgårdspojke, höjd 23 cm, glaserad i klara färger, signerad : "Rörstrand"
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2007 16:14)
473 1001 Friluftsservis 'Taffel" Bernadotte & Bjørn (Sigvard Bernadotte (1907-2002) och Acton Bjørn (1910-1992) för Husqvarna Borstfabrik 1959, behållare med bärrem och löst lock, höjd 31 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2007 16:11)
473 1029 Fruktservis 18 del. S.t Erik, Upsala
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2007 17:00)
473 1016 Kylväska 50/60-tal, gullackerad metall
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2007 16:25)
473 1017 Plansch småkryp, 70x100 cm, skada
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 juni 2007 16:59)
473 1014 Solurstavla Daidaros&Ikaros, Ystad brons 20/30-tal, diameter: 42 (saknar visare)
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2007 16:26)
473 1002 Termos 'Termic' Stig Lindberg (1916-1982) (1916-1982) för Gustavsberg, Sverige 1957-1975, hölje av röd styrenplast, vitt skruvlock (mugg), termosflaskan av silverfolierat glas, höjd 26 cm, litteratur: Eklund, Petter. (2002). 'Gentlemannatjuvens stil'. Residence. Nummer 4. Sid 88-92, foto och text, katalog 'Stig Lindberg (1916-1982) - formgivare', Nationalmusei utställningskatalog nr 456, Stockholm 1982, sid 38
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2007 16:11)
473 1024 Träbänk allmoge ca 250 cm lång
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2007 17:19)
473 1023 Trädgårdsgrupp tre delar: bord stol soffa, ljusgrön målade träribbor
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2007 17:18)
473 1026 Trädgårdsmöbel 3 delar, soffa och två fåtöljer, gjutjärn och bandjärn, Unecarre Paris ca 1870-tal, (enligt säljarens uppgift)
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 juni 2007 17:20)
473 1020 Trädgårdsmöbel 5 delar, Artur Lindqvist Grythyttan Sverige 1930-tal, karmstol x 4, bord, bandstål och obehandlat trä, modellen presenterades på Stockholmsutställningen 1930 och har sedan dess varit i produktion
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2007 16:00)
473 1028 Trädgårdsstolar 4 st. sekelskifte, (renoveringsobjekt)
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2007 16:55)
473 1025 Utombordsmotor Graver, Nya Graver Motor AB, Sverige 1950-tal
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 11 juni 2007 17:19)