897 4009 Akvarell Aly Ben Salem (1910-2001), kvinnoansikte, signerad, 27x22
S�ldes f�r 9.200 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 20:36)
897 4003 Bläckställ Silver Borgila, 1931, längd: 26, djup: 17, höjd: 11, 5, 1220g
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 18:37)
897 5001 Blandteknik Karl Georg Arsenius (1855-1908), 'Cirkusfamiljen', signerad, 1877, motivet: 17x27
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 20:41)
897 4040 Blomlåda Kalksten, Reliefmotiv, på fötter, längd: 69, djup: 28, höjd: 46
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 19:47)
897 4041 Blomlåda Kalksten, reliefmotiv, på fötter, längd: 70, djup: 30, höjd: 46
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 19:55)
897 4030 Blyerts Louis Belanger, tillskriven, Landskap med figur, 1809, bladets mått: 33x23
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 20:22)
897 4035 Fat Gustavsberg, Wilhelm Kåge (1889-1960), Argenta, längd: 34
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 20:30)
897 4010 Fåtölj Philip Arctander (1916-1994), Muslingestolen, Formgiven 1944, omklädd, (inköpt omkring 1950)
S�ldes f�r 25.000 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 18:01)
897 4012 Kaffeservis 3 delar. silver, 1921, 1250g
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 20:57)
897 4034 Karmstol Gustaviansk
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 19:25)
897 4028 Oljemålning Alexander Langlet (1870-1953), Landskap med lada, signerad 1893, 39x31
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 18:33)
897 2001 Oljemålning Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), 'kyrkointeriör', signerad, 1897, 33x24
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 21:01)
897 4016 Oljemålning Oidentifierad konstnär, 1600/1700-tal
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 18:55)
897 2302 Oljemålning Oidentifierad konstnär, 1600/1700-tal, tupp, 56x42
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 18:57)
897 9211 Oljemålning Oskar Bergman (1879-1963), Blommande äng 1923, signerad, 22x32
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 19:57)
897 4029 Oljemålning Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Torg, monogramsignerad, 33x38
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 19:24)
897 3651 Pastell Knut Lundström (1892-1945), musikalisk komposition, Paris ca. 1930, signerad, KL, 53x72
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 20:57)
897 9259 Ram 1700-tal, förstärkt & lagad, höjd: 124 ca
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 19:36)
897 4017 Spegel Empire, höjd: 141 (senare glas)
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 20:45)
897 4032 Stolar 1 par, Gustavianska, Sven Andersson (1748-1805) Knipered, Lindome
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 19:18)
897 3248 Tekanna Kina, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 17.500 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 19:56)
897 4006 Teservis TEKOPPAR + ASSIETTER, Stig Lindberg (1916-1982), "Tahiti", Gustavsberg 1971, 23 del, benporslin, screentryck i flera färger
S�ldes f�r 15.000 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 20:29)
897 4020 Utdragssoffa Sengustaviansk, längd: 200
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 18:14)
897 4037 Vägghylla Pilaster, John Kandell (1925-1991), Källemo, brännmärkt, höjd: 205 cm, bredd: 20 cm, djup: 23 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 18:21)
897 4018 Vas Daum Nancy, ca 1910, höjd: 62, 5
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 18:18)
897 2010 Vas Röstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), höjd: 36
S�ldes f�r 9.200 kr (Sista budtid är den 26 maj 2014 20:32)