1025 1090 Affisch Chagall, Galleri Maeght, motivet: 74x45
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:57)
1025 1088 Affisch Miro, Galleri Maeght, motivet: 80x54
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:55)
1025 5076 Etsning 2 st, Björn Brusewitz (f. 1948), ET, 1981, motivet: 26x22
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:21)
1025 6027 Etsning Anders Zorn (1860-1920), D Estournelles de Constant, 1906, motivet: 21x15, 7, Hjert & Hjert 134, Asplund 205
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:11)
1025 6026 Etsning Anders Zorn (1860-1920), E R Bacon, 1897, motivet: 24x15, 7
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:12)
1025 6038 Etsning Anders Zorn (1860-1920), Kråkbergs Anna (Young girl From Mora), 1903, motivet: 15, 8x11, 8 Hjert & Hjert 114. Asplund 170
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:57)
1025 6028 Etsning Anders Zorn (1860-1920), Nya Visan, 1903, motivet: 15x22, 5 Hjert & Hjert 199, Asplund 171
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:26)
1025 6083 Etsning Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Stämpelsign DKF, motivet: 21x17
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:44)
1025 1084 Etsning Carl Larsson (1853-1919), Gunlög, motivet: 30x22
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:16)
1025 6074 Etsning Eric Nordlöw (1908-1983), barn, signerad, motivet: 21x15
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:07)
1025 6112 Etsning Hasse Lindroth (f. 1938), 1979, 37/150, Högbergsgatan, motivet: 20x28
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:25)
1025 6146 Etsning Karta, Norden, motivet: 27x32
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:47)
1025 5120 Etsning Lennart Glemme (f. 1927), 255/435, 1961 mm: 15x21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:40)
1025 2310 Etsning Max Brüning (1887-1968), Kvinna med bananstock, motivet: 26 x 31
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:46)
1025 6103 Etsning Max Brünning, motivet: 40x28
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:28)
1025 6144 Etsningar 3 st, Hasse Lindroth (f. 1938), Stockholmsmotiv, motivet: 28x35 ca
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:55)
1025 6185 Etsningar Carl Larsson (efter), Mapp, 6 st, 1983, Hjert & Hjert, från originalplåtar, motivet: 30x23
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:17)
1025 6170 Färgetsning Alain Soucasse (f. 1951), signerad, 1/8, komposition, motivet: 39x39
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:38)
1025 6020 Färgetsning Graciela Rodo Boulanger (f. 1935), Cyklande barn, 100/100
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:32)
1025 6114 Färgetsning Helmtrud Nyström (f. 1939), 32/150, motivet: 39x39
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:27)
1025 6005 Färgetsning Max Papart (1911-1994), 3/75, motivet: 47x62
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:17)
1025 6199 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), 28/40, motivet: 50x64
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:54)
1025 6200 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), EA-upplaga, motivet: 50x64
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:52)
1025 6011 Färgetsning Roberto Matta (1911-2002), 77/100, motivet: 30x22
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:58)
1025 6025 Färgetsning Salvador Dalí (1904-1989), 184/250, motivet: 38x48
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:57)
1025 7292 Färgetsning signerad, Kungstornen, motivet: 20x15
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:05)
1025 6024 Färgetsningar 2 st. Salvador Dalí (1904-1989), 43/50, signerade, motivet: 34x24
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:59)
1025 6151 Färglitografi 2 st, Mona Huss Walin (f. 1944), 82/380, 178/370, bladets mått: 65x50 53x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:37)
1025 2119 Färglitografi 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), 47x29 respektive 35x48
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:52)
1025 6176 Färglitografi Albert Engström (1869-1940), Kräftor kräva dessa drycker, motivet: 49x37
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:55)
1025 6097 Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), komposition, 190/360, signerad, motivet: 36x50
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:54)
1025 6039 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), 14/200, 35x24
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:34)
1025 4309 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), dam med blommor, 261/310, signerad, motivet: 35x72
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:26)
1025 6042 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), Mor och barn, 35/260, motivet: 75 x 57
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:45)
1025 2073 Färglitografi Anthony Strüwer (f. 1942), 3/250, motivet: 62x50
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:51)
1025 6057 Färglitografi Bengt Andersson, Råsbyn, Göteborg, 275/300
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:38)
1025 6208 Färglitografi Bengt Böckman (1926-2014), 82/199, motivet: 42x69
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:01)
1025 6047 Färglitografi Bengt Elde (1939-2015), 220/385, motivet: 39x53
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:26)
1025 1292 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), 12´s Spårvagn, 67/250, motivet: 40 x 31
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:00)
1025 6137 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), 45/200, Frukost, löst blad, motivet: 24x27
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:43)
1025 6127 Färglitografi Bengt Ribbentoft (f. 1943), "Moonlight", 171/360, motivet: 78x56
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:21)
1025 2300 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Perrongen, 70/240, motivet: 33 x 37
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:23)
1025 6016 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), 237/360, signerad, motivet: 40x56
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:04)
1025 6177 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga, Gröna Lund, 2000, motivet: 37x45
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:08)
1025 6169 Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), man, 19/260, motivet: 65x48
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:31)
1025 6105 Färglitografi Bo Larsson (f. 1945), Utsikt mot Slussen, 73/200, bladets mått: 31x42
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:47)
1025 6195 Färglitografi Carl Anton (f. 1933), Stockholm, 157/300, motivet: 34x46
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:38)
1025 6129 Färglitografi Carl Kylberg (1878-1952), Stämpelsign (relief), CH Sorlier grav, man i båt, 51x65
1025 6287 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), 91/350, Visby, motivet: 43x57
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:36)
1025 6167 Färglitografi Corneille (1922-2010), 76/300, signerad. -78, motivet: 66x51
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:03)
1025 6138 Färglitografi Dag Petersen, Svanar, motivet: 44x70
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:51)
1025 2474 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), 180/340, signerad, motivet: 37x45
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:46)
1025 6100 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), 44/300, motivet: 35x40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:59)
1025 6014 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), 62/340, motivet: 38x45
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:56)
1025 6035 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Interiör, 131/335, signerad, motivet: 33x44
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:31)
1025 6098 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Stockholm, 327/360, signerad, motivet: 53x63
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:53)
1025 6029 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Stockholmmotiv, 60/360 signerad, motivet: 52x62, glas saknas
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:28)
1025 6004 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), 241/360, motivet: 42x50
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:15)
1025 6023 Färglitografi Eva Genberg, fåglar, 67/200, signerad, motivet: 40x47
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:14)
1025 6056 Färglitografi Eva Zettervall (f. 1941), "Maktspel", 165/260, signerad, motivet: 20x25
1025 6022 Färglitografi Fernand Léger (1881-1955), 275/ 300, motivet: 54x38
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:14)
1025 6113 Färglitografi Gerald Steffe (f. 1939), 3/225, bladets mått: 64x47
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:26)
1025 6139 Färglitografi Göran Brunius (1911-2005), ekor på strand, 265/325, motivet: 48x55
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:52)
1025 6106 Färglitografi Gunnar Larson (f. 1925), EA-upplaga, Skåne, signerad, motivet: 20x15
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:24)
1025 6183 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), 'Feskekörka', Handkolorerad, bladets mått: 45x58
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:42)
1025 5132 Färglitografi Harald Lindberg (1901-1976), 70/310, Strömfiskarna, motivet: 21x35
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:47)
1025 6116 Färglitografi Harro Koskinen (f. 1945), 17/300, motivet: 37x54
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:31)
1025 6171 Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), 119/360, signerad, -77, motivet: 56x36
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:22)
1025 6172 Färglitografi Igge Karlsson (f. 1932), 81/120, signerad, 78, motivet: 40x52
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:26)
1025 6070 Färglitografi Ilkka Pärni (f. 1959), 1997, 54/90, motivet: 22x20
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:22)
1025 6102 Färglitografi Inger Rydén (f. 1944), 168/360, Stadsgårdskajen, motivet: 36x51
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:03)
1025 6140 Färglitografi Jan Naliwajko (f. 1938), kvinna, 146/360, motivet: 70x60
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:11)
1025 6015 Färglitografi Johan Pettersson, 9/240, signerad, -96, motivet: 18x16
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:21)
1025 6282 Färglitografi John Heijke, Strömkajen, 117/360, motivet: 36x50
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:30)
1025 6213 Färglitografi John-Erik Franzén (f. 1942), 125/250, bladets mått: 36x46
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:40)
1025 6110 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), PT, motivet: 40x32
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:40)
1025 6148 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Blått partitur, 128/250, bladets mått: 62x78
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:33)
1025 6189 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), EA-upplaga, 22/30, Waxholmsbåt, bladets mått: 75x60
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:05)
1025 6187 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), HC-upplaga, 29/30, Dansöser, motivet: 59x85
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:02)
1025 6079 Färglitografi Kjell Sundberg, Nygifta, motivet: 32x50, 76/195
1025 4587 Färglitografi Knut Swane (f. 1951), signerad, 1983, 80/150, bladets mått: 60x89
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:29)
1025 4586 Färglitografi Knut Swane (f. 1951), signerad. 1984, EA-upplaga, 5/15, bladets mått: 60x89
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:28)
1025 6193 Färglitografi Laila Prytz (f. 1907), 1956, 63/65, Kvinna vid bord, motivet: 46x38
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:43)
1025 6099 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), 288/310, motivet: 37x78
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:43)
1025 1089 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), HC-upplaga, signerad, motivet: 49x63
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:55)
1025 6150 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), blå kanna, 143/175, bladets mått: 80x58
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:39)
1025 6149 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), blomkorg, 123/175, bladets mått: 58x80
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:35)
1025 6046 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), 95/310, Hörnhuset, motivet: 38 x 54
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:46)
1025 6084 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), Annie get your gun', 55/225, 75x57
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:33)
1025 6064 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), ej signerad, motivet: 52x38
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:47)
1025 6162 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), 18/50, bladets mått: 56x77
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:13)
1025 1491 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 'söndagspromenad', 170/200, motivet: 50x65
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:41)
1025 6095 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), -1974, 2/200, 55x60
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:52)
1025 6043 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 214/275, motivet: 90 x 72, "Lago Magiori"
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:28)
1025 6156 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 225/250, Stockholmsmotiv, Cyklist på Slussen, bladets mått: 56x66
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:57)
1025 6184 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 4574/5000, I Ateljén, 56x43
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:36)
1025 6158 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Frukost med jamare, 190/250, bladets mått: 60x62
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:56)
1025 6010 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), HC-upplaga, "Söndagspromenad", motivet: 49x65
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:54)
1025 6157 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Skridskoseglaren, 128/200, bladets mått: 60x50
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:51)
1025 7216 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Äpple, 311/360, motivet: 27x24
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:02)
1025 6058 Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), blommor i vas, 196/380, signerad, motivet: 35x29
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:42)
1025 6059 Färglitografi Mårten Andersson (f. 1934), 374/1400, signerad, motivet: 38x45
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:44)
1025 6007 Färglitografi Max Ernst (1891-1976), 68/70, 'Oiseau sur fond vert', motivet: 41x33
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:49)
1025 6118 Färglitografi Max Papart (1911-1994), 48/90, bladets mått: 76x53
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:33)
1025 6018 Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), 'Cirkus', Stockholm, 28/150, signerad, motivet: 50x34
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:08)
1025 6119 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), 267/460, bladets mått: 67x53
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:36)
1025 6173 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), 439/750, Interiör med sjöjungfru, motivet: 43x36
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:19)
1025 6153 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Fönster, 206/380, bladets mått: 60x70
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:43)
1025 6152 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Södermannagatan, 67/460, bladets mått: 75x53
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:41)
1025 6174 Färglitografi Nils Kölare (1930-2007), 171/295, Komposition, motivet: 27x35
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:36)
1025 4551 Färglitografi Nils Wedel (1897-1967), 94/260, motivet: 31x64
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:59)
1025 6031 Färglitografi Nils Wedel (1897-1967), signerad, motivet: 25x32
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:21)
1025 2344 Färglitografi Nisse Zetterberg (1910-1986), 1982, 81/200, motivet: 21x31
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:25)
1025 4530 Färglitografi Ola Billgren (1940-2001), 1981, 70/100, bladets mått: 50x64
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:23)
1025 6040 Färglitografi Ola Billgren (1940-2001), 232/260, signerad 1968, motivet: 46x38
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:42)
1025 6013 Färglitografi Ola Billgren (1940-2001), 99/100, signerad 1983, motivet: 40x38
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:14)
1025 6062 Färglitografi Ola Billgren / Louis Womak, Liggande man, 1970, 9/90, motivet: 39x57
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:47)
1025 4078 Färglitografi Olga Semenova (f. 1953), 2001, 276/290, motivet: 65x39
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:03)
1025 6077 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), -56, 129/310, motivet: 51x40
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:23)
1025 5308 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), 282/310, Komposition, motivet: 54x41
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:43)
1025 6165 Färglitografi Paul René Gauguin (1911-1976), 291/350, motivet: 60x92
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:07)
1025 6096 Färglitografi Per Julius (f. 1951), 61/320, motivet: 33x45
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 21:01)
1025 6196 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), "Farmors hus", 162/300, signerad, motivet: 50x59
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:39)
1025 6002 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Farmors hus, 274/375, motivet: 43x29
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:25)
1025 6274 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Farmors hus, 279/375, motivet: 43x29
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:20)
1025 6275 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Farmors hus, 279/375, motivet: 43x29
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:23)
1025 6001 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Farmors Hus, 279/375, motivet: 43x29
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:31)
1025 6089 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), PT, bladets mått: 60x80
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:45)
1025 6087 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), PT, bladets mått: 60x80
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:33)
1025 6088 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), PT, bladets mått: 80x60
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:27)
1025 6168 Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), 41/120, Komposition, motivet: 19x26
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:09)
1025 6108 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), 73/190, motivet: 36x45
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:19)
1025 2473 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), 9/225, signerad, motivet: 22x26
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:40)
1025 5119 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), 176/300, motivet: 29x40
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:40)
1025 6142 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), 295/310, Stockholm, motivet: 33x41
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:53)
1025 6143 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Mot Skeppsholmen, PT, motivet: 30x40
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:54)
1025 6037 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), PT, Trosa Hamn, motivet: 13x37
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:02)
1025 6012 Färglitografi Roberto Matta (1911-2002), 73/100, motivet: 49x70
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:59)
1025 8034 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 'Antegubbens stuga', PT, signerad, -81, motivet: 24x20, 1000
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:21)
1025 8035 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 287/360, Waxholmsbåt, signerad, motivet: 47x32
S�ldes f�r 9.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:32)
1025 6033 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Melkobba, 104/200, signerad, 42x29
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:27)
1025 6055 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Monrovia, 286/500, motivet: 26x40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:13)
1025 6034 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Tornösund, 187/260, signerad, motivet: 35x49
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:31)
1025 2475 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Tristan da Cunha, 119/450, signerad, motivet: 41x61
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:49)
1025 6161 Färglitografi Shepard Fairey, Obey, Imperial glory, signerad. 2015, 90x60
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:06)
1025 6049 Färglitografi Sigurd Winge, Ikaros flykt, 143/260, Sign 1963, motivet: 42 x 63
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:49)
1025 6122 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), 185/270, motivet: 40x49
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:15)
1025 6072 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), 1980, Stadsgården, PT, motivet: 39x55
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:24)
1025 6071 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Mosebacke, PT, 1970, motivet: 36x50
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:23)
1025 6053 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), 68/150, motivet: 19x32
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:50)
1025 6030 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), EA-upplaga, signerad, motivet: 30x17
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:20)
1025 2147 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), 'Rymdkostymer ur operan Aniara', 161/350, signerad, motivet: 27x27,
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:07)
1025 6166 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), signerad, motivet: 34x47,
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 mars 2016 11:50)
1025 6135 Färglitografi Triptyk, Jonas Glock (f. 1947), kattmotiv, 58/210, motivet: 18x13 st
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:52)
1025 6121 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), 299/360, motivet: 50x62
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:11)
1025 6145 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), 95/360, motivet: 72x87
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:50)
1025 6207 Färglitografi Ulf Wahlberg (f. 1938), 284/290, motivet: 48x65
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:00)
1025 6210 Färglitografi Ulf Wahlberg (f. 1938), numrerade och signerade, motivet: 30x40, löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:13)
1025 6197 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 176/320, signerad, motivet: 54x39
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:45)
1025 6107 Färglitografi Werner Pfeiffer (f. 1937), 42/50, motivet: 55x75
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:09)
1025 6109 Färglitografi Wladimir Galatsky, 7/75, motivet: 62x45
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:21)
1025 6136 Färglitografi Yrjö Edelmann (f. 1941), 116/150, motivet: 52x61
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:32)
1025 6131 Färglitografi Yrjö Edelmann (f. 1941), 81/375, motivet: 20x25
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:59)
1025 4583 Färglitografi Yrjö Edelmann (f. 1941), motivet: 49x73
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:06)
1025 8167 Färglitografier + teckning, 17 + 1, Roger Risberg (1956-2011), lösa blad
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:18)
1025 6181 Färglitografier 2 st, Erik Höglund (1932-1998), -91, motivet: 30x22, 5, ej numrerade
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:33)
1025 6186 Färglitografier 2 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), -91, 45/100, bredd: 50x38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:23)
1025 6009 Färglitografier 2 st, Peter Freudenthal (f. 1938), 1979-1985, motivet: 24x19 26x25
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:53)
1025 6178 Färglitografier 2 st, Torbjörn Svensson, Stockholmsmotiv, bland annat S: t Eriksbron, 23x33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:04)
1025 6021 Färglitografier 2 st. Gunnar Brusewitz (1924-2004), numrerade och signerade, 21x33
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:37)
1025 5645 Färglitografier 2 st. Ulf Wahlberg (f. 1938), numrerade och signerade, motivet: 30x39, oramade
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:07)
1025 6182 Färglitografier 3 st, Ingegerd Torhamn (1898-1994), Vågrörelse, Vision & färgspel, lösa blad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:37)
1025 1565 Färglitografier 6 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Landskap, ur mappen "Träd" motivet: 25 x 40 ca
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:12)
1025 6017 Färglitografier 7 st. lösa blad, numrerade och signerade, bladets mått: 62x48
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:06)
1025 6201 Grafiskt blad Berndt Wennström (f. 1945), 4/17, pigment int prink, motivet: 40x62
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:01)
1025 6202 Grafiskt blad Berndt Wennström (f. 1945), pigment int prink, 4/17, motivet: 45x67
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:57)
1025 4046 Grafiskt blad Max Walter Svanberg (1912-1994), 50x45
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:08)
1025 5108 Gravyr Efter Nicolas Delaunay, motivet: 30x20
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:35)
1025 6180 Litografi Björn Jonsson, Innergård, motivet: 15x16 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:32)
1025 5068 Litografi David Ehrenstråhle, New York, motivet: 66x37
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:20)
1025 6132 Litografi Isaac Grünewald (1889-1946), par, 17/50, motivet: 47x60
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:02)
1025 6008 Litografi Max Ernst (1891-1976), 65/79, Ur Pierre Hebey, "Festin X", 1974, bladets mått: 47x35
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:52)
1025 2328 Litografi Yngve Gamlin (1926-1995), -74, 89/100, Med dedikation, motivet: 57 x 40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:34)
1025 6006 Litografier 2 st, Torsten Ridell (f. 1946), 5/36, 1986, bladets mått: 59x22 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:42)
1025 9203 Litografier 4 st. von Wright, fåglar, motivet: 29x19
1025 6163 Litografiskt blad Georges Braque (1882-1963), Utställnings affisch, bladets mått: 74x50
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:00)
1025 6203 Serigrafi Berndt Wennström (f. 1945), "Götgatan", 145/160, signerad, bladets mått: 53x76
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:54)
1025 6205 Serigrafi Berndt Wennström (f. 1945), "Nerför", 148/150, signerad, bladets mått: 77x53
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:58)
1025 1092 Serigrafi Enno Hallek (f. 1931), Olika riktningar, ramens innermått: 98x68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:02)
1025 1087 Serigrafi Gert Aspelin (f. 1944), Styrda drömmar, ramens innermått: 93x48
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:51)
1025 6155 Träsnitt 2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen, diptyk, 360-upplaga, bladets mått: 65x50
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:46)
1025 6147 Träsnitt 3 st, Palle Nielsen (1920-2000), Eget tryck, motivet: 18x25
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:20)
1025 6154 Träsnitt 3 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen, Triptyk, 360-upplaga, bladets mått: 65x50
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:47)
1025 6175 Träsnitt Karin Mamma Andersson (f. 1962), 2008, 96/250, bladets mått: 45x63, (löst blad)
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:10)
1025 6052 Träsnitt Lars Lerin (f. 1954), "Främmande", 123/360, -82, bladets mått: 45 x 49, löst blad
1025 6048 Träsnitt Suttner, EA-upplaga, signerad, -85mm: 25x32
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:06)
1025 6032 Träsnitt Sven Ljungberg (1913-2010), 153/300, signerad, motivet: 30x48
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:24)
1025 6050 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), -60, Söder Mälarstrand vid slussen, motivet: 47x33
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:32)
1025 6036 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 181/360, signerad, motivet: 56x39
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:34)
1025 6019 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), landskap, 273/410, signerad -78, motivet: 61x60
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 19:29)
1025 6069 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Provtryck, 1994, Kornhamnstorg, 56x74
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:53)
1025 6068 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Provtryck, 1994, Slussen, bladets mått: 56x75
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 21:07)
1025 6045 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen / Gamla stan, 204/360, motivet: 58 x 45
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:26)
1025 6066 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen, 1994, Provtryck, löst blad, bladets mått: 56x75
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:24)
1025 6067 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen, 1994, Provtryck, Löst blad, bladets mått: 56x75
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 20:30)
1025 6065 Utställningsaffischer Litografiska 2 st, Sam Francis, 'Metaphysique du vide', bladets mått: 86x56
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2016 18:44)