1365 8423 Akvarell Ernst Sundström, Sandhamn. Signerad, 31x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:01)
1365 8211 Akvarell Henrik Tikkanen (1924-1984), Finland. Olympiastadion Helsingfors, Signerad, akvarell, 29x41 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:11)
1365 8265 Akvarell Inger Beckman (f. 1942), Sverige. Träd vid vatten, Signerad, 94x64 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:24)
1365 8482 Akvarell Josep Coll Bardolet (1912-2007), Spanien. Signerad, Flamencodansare, 37x45cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:38)
1365 6274 Akvarell Maria Collisson (f. 1968), Sverige. Gris. Signerad. Motivet: 44x28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:13)
1365 8358 Ampel Glaskupa. Diameter: 33cm, höjd: 53cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:44)
1365 8051 Armband 18k guld. Längd: 20cm, ej öppningsbart. Med berlock, gravyr. Vikt: 20,7g
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:06)
1365 8052 Armband 18K vitguld. Längd: 19cm, vikt: 10,2g.
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:27)
1365 8385 Assietter 7 delar, Arabia. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:01)
1365 8307 Badkarssoffa Gustaviansk stil. Längd: 169cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:44)
1365 8659 Bägare 2 st, silver. Höjd: 13,5-16 cm. Vikt: 390 g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:31)
1365 8219 Balalajka Längd: 71cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:29)
1365 8036 Bänk Rokokostil. Längd: 102 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:56)
1365 8198 Barnbyrå Längd: 39 cm. Djup: 25 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:08)
1365 8430 Barnserviser mm 25 delar, bland annat Pyro. Längd: 6-23 cm, djup: 6-40 cm, höjd: 1,5-11 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:46)
1365 8532 Barometer & klocka mässing. Diameter: 13cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:17)
1365 8688 Basfiol höjd: 191cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:20)
1365 8440 Bestick Gense, 1950-tal
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:57)
1365 8575 Bestickuppsättning nysilver, 42 delar, modell Chippendale
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:07)
1365 8761 Blandteknik Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma (1904-1997), 1976,26x21cm. Signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:49)
1365 8127 Blandteknik Indien, 100x76 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:43)
1365 8128 Blandteknik Indien, ej signerad, 105x80 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:50)
1365 6168 Blandteknik John Heijke. Signerad, daterad -90. Motivet: ca 24x33 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:07)
1365 8784 Blandteknik Maja Danell, Tusch / Akvarell, blommor. Signerad. Motivet: 32x24 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:02)
1365 8161 Blandteknik Orientaliskt, Erotiskt motiv, 18x11 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:08)
1365 4613 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad. Motivet: 33x27cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:46)
1365 8160 Blandteknik Svea Genberg (1895-1987), Sverige. Signerad, daterad 1916. Blandteknik, 36x58 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:38)
1365 8044 Blyerts Oidentifierad konstnär. Signerad, 42x28cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:13)
1365 7063 Blyerts Per Nicolaus Skum (1928-1995), Sverige. Signerad, renar. Motivet: 19x29cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:19)
1365 8682 Bokhylla Englesson. Bredd: 37, djup: 30 cm, höjd: 113 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:09)
1365 8593 Bokhylla John Kandell (1925-1991), Sverige. Pilaster, Källemo. Brännstämplad. Höjd: 205 cm. Bredd: 20 cm, djup: 23 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:55)
1365 8684 Bokhylla Pilaster, John Kandell (1925-1991), Sverige. Brännstämplad. Höjd: 205
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:18)
1365 8335 Bokhylleskåp Teak. Bredd: 75 cm. Djup: 29 cm, höjd: 174 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:56)
1365 8396 Bokstöd 1 par + skulptur. Höjd: 15-18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:03)
1365 8345 Bord Med hylla. Bemålad, Bredd: 39 cm. Djup: 39,5 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:05)
1365 8350 Bord med låda, bemålad. Bredd: 71 cm. Djup: 45 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:44)
1365 8262 Bordslampa 1950-tal. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:39)
1365 8708 Bordslampa Belid. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:16)
1365 8422 Bordslampa Fd Fotogenlampa, glas. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:47)
1365 8420 Bordslampa Firma Svenskt Tenn, trä, grön. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:20)
1365 8497 Bordslampa Funkis, Olof Heijke, Stockholm. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:14)
1365 8069 Bordslampa Glas, på träsockel. Höjd: ca 75 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:22)
1365 8707 Bordslampa Glas. Längd: 16, djup: 10 cm, höjd: 8 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:38)
1365 8747 Bordslampa höjd: 46cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:58)
1365 8042 Bordslampa Kina. Höjd: 54cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:35)
1365 8711 Bordslampa Kolonn. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:38)
1365 8645 Bordslampa mässing, delvis bronserad. Höjd: 74cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:19)
1365 8419 Bordslampa mässing, skärm Josef Frank. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:27)
1365 8705 Bordslampa mässing. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:35)
1365 8709 Bordslampa mässing. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:12)
1365 8566 Bordslampa Trä med mässingsdetaljer. Höjd: 71cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:50)
1365 6318 Bordslampfot Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand, II-sortering. Höjd: 26 cm
1365 8135 Bordslampfot Höganäs, Åke Holm (1900-1980), Sverige. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:50)
1365 8356 Bordslampor Ett par, Keramik, katter. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:10)
1365 8710 Bordslampor ett par, mässing. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:20)
1365 8706 Bordslampor ett par, mässing. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:25)
1365 8065 Bordslyster Gustaviansk stil. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:46)
1365 8443 Bordslystrar Ett par, prismor. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:30)
1365 8167 Bordssurtout Skultuna. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:14)
1365 8093 Bordsur Boucheron, med etui, 6x4
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:45)
1365 8289 Brasskydd Rokokostil, 124x76cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:03)
1365 8435 Brevkortsalbum Tidigt 1900-tal, med vykort, längd: 37 cm, djup: 20 cm, höjd: 5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:41)
1365 8485 Bricka nysilver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, Funkis. Diameter: 36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:44)
1365 8418 Brickbord rokokostil, spegelbricka. Bredd: 57, djup: 45 cm, höjd: 61 cm, bemålat
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:29)
1365 8088 Brödkorg 1800-tal. Längd: 30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:41)
1365 8059 Broscher silver, 5 st. Diameter: 3-4cm, vikt: 61g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:32)
1365 8445 Burk Med servetthållare + 1del, mässing och koppar. Längd: 13-18cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:28)
1365 8713 Byrå + spegel, Nissen & Gehl. Spegel Aksel Kjaersgaad Odder, Bredd: 73. Djup: 39 cm. Höjd: 106+ 83
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:12)
1365 8681 Byrå 1940-50-tal. Bredd: 76 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:03)
1365 6126 Byrå 1940-tal, senare bemålning, skriva av betong. Bredd: 83 cm, 4. Djup: cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:05)
1365 8347 Byrå Gustaviansk stil. Bredd: 90, djup: 43 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:41)
1365 8537 Byrå Med stenskiva, rokokostil. Bredd: 90 cm. Djup: 48 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:32)
1365 8323 Byrå Rokokostil. Med stenskiva. Bredd: 62 cm. Djup: 33 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:20)
1365 6175 Byrå Tidigt 1900-tal, furu. Bredd: 110. Djup: 52 cm, höjd: 89 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:18)
1365 8175 Byst Gips, Signerad, S D Hedrén, Nathan Söderblom. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:54)
1365 8085 Cafébord diameter: 60 cm, höjd: 73 cm
1365 8547 Collier 18k guld, med pärlor & diamanter, 9xca0,001ct. Längd: 40cm, vikt: 9,7g.
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:12)
1365 8438 Crèmekoppar + koppar, 2 + 4 + 5 delar, modell äldre
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:17)
1365 8064 Damur 18K vitguld, Omega. Diameter: 14,5mm, manuell, med diamanter, längd: 18,5cm, viklås, med orginaletui. Bruttovikt: 29,5g.
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:06)
1365 8449 Dosa + etuier, 3 delar, Mässing / Ns, bland annat Skultuna. Längd: 7-10 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:39)
1365 8076 Dubbelkaraff Ture Berglund. Stockholms Glasbruk. Krakelerat grönt Skansenglas, längd: 12 cm, djup: 7 cm, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:33)
1365 8139 Etagebord NK. Diameter: 56, höjd: 110 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:58)
1365 8207 Etsning Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. Signerad, numrerad 1/30, daterad -18. Motivet: 15x13 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:42)
1365 8030 Etsning Gisèle Celan-Lestrange (1927-1991), Frankrike. Komposition. Signerad, numrerad 12/30. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 65,5x50cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:26)
1365 8029 Etsning Gisèle Celan-Lestrange (1927-1991), Frankrike. Komposition. Signerad, numrerad 8/30. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 65x50cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:58)
1365 8028 Etsning Gisèle Celan-Lestrange (1927-1991), Frankrike. Komposition. Signerad, numrerad 9/30. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 50x55cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:19)
1365 8483 Etsning Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 126/185,1996, "Ersta". Motivet: 29x35cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:00)
1365 8205 Etsning Max Brüning (1887-1968), Motivet: 29x15 cm. Signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:40)
1365 8244 Etsning Otto Gripenswärd (1847-1933), Sverige. Skogsväg i vinterskrud. Signerad. Motivet: 11x7 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:08)
1365 8163 Etsning Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, numrerad 64/310, daterad -56. Motivet: 23x29 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:29)
1365 8558 Etsningar 2 st, Hans von Hayek (1869-1940), landskap med hästar. Signerade. Motivet: 22,5x33 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:09)
1365 8321 Etsningar 5 st, Staffan Snidare (f. 1939), Sverige. 2,5x3 - 10x16 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:50)
1365 8674 Fällbord "Björnsholm", Nationalmuseum, bemålat, diameter: 87, höjd: 70 cm, IKEA 1700-tals serien
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:50)
1365 8675 Fällbord Nationalmuseum, bemålat, IKEA 1700-tals serien, diameter: 62, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:25)
1365 8045 Färgetsning Das Rothe Rebhuhn. Signerad. Motivet: 14x8cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:29)
1365 6248 Färgetsning Handkolorerad. Signerad. Motivet: 22x30cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:19)
1365 6002 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Komposition med äpple och tändstickor. Signerad, numrerad 91/150, Haskel 150. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 50x59 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:06)
1365 6001 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Komposition med äpple. Signerad, numrerad 91/150, Haskel 152, oramat löst blad. Bladets mått: ca 50x59 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:54)
1365 4041 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 91/150, Haskel 151. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 50x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:32)
1365 8320 Färgetsningar 2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), . Signerad, 100-upplaga. Motivet: 5x5,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:41)
1365 3164 Färgkrita Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Neglinge gård, Saltsjöbaden, Signerad. Motivet: 34x48
1365 8329 Färglitografi 2 st, Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerad. Bladets mått: 46x37 respektive 62x74 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:48)
1365 8324 Färglitografi 3 st, Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. Signerad, bladets mått: 45x58-44x60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:07)
1365 8141 Färglitografi 3 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. 360 upplaga. Signerad. Motivet: 30x22 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:27)
1365 8327 Färglitografi 4 st, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Signerad. Bladets mått: 45x56 cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:15)
1365 8278 Färglitografi Al Wagiella (f. 1939), komposition med ett ägg. Signerad. Bladets mått: ca 60x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:39)
1365 8246 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 110/290. Motivet: 42x60cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:19)
1365 8751 Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad, numrerad 41/225, "kring den gyllene Freden" 1975. Motivet: 40x56cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:48)
1365 8193 Färglitografi Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrerad 121/350. Motivet: 24x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:04)
1365 8257 Färglitografi Bernard Lorjou (1908-1986), Frankrike. Komposition. Signerad, bär dedikation. Motivet: 61x51 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:15)
1365 8181 Färglitografi Bo Erik Lundqvist (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 139/250. Motivet: 52x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:56)
1365 8434 Färglitografi Brita Streijffert (1917-2006), Sverige. Signerad, numrerad 99/100, äpplen, bladets mått: 52x63cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:06)
1365 8782 Färglitografi Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Sandhamn. Signerad, numrerad 203/360. Bladets mått: 62x83 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:45)
1365 8142 Färglitografi Curt Sjöberg (1911-1987), Sverige. "Trosa torg". Signerad, numrerad 228/360. Motivet: 38x47 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:36)
1365 6303 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrerad 31/390. Motivet: 37x46cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:41)
1365 8271 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. PT. Signerad, daterad -52, oramat löst blad, bladets mått: 60x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:12)
1365 8125 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad, numrerad 144/200, "Kronbruden". Motivet: 48x38 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:14)
1365 8126 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad, numrerad 316/360, "Jätten Murrburra". Motivet: 47x34 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:58)
1365 8322 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad, numrerad 86/200, "Sweet Georgia", bladets mått: 60x45 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:59)
1365 8123 Färglitografi Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad HC 29/29. Motivet: 38x60 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:11)
1365 8115 Färglitografi Jan Hultman (f. 1953), Sverige. "Fått besök". Signerad, numrerad 280/295. Motivet: 24x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:33)
1365 8248 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Djurgårdsbron. Signerad, numrerad 213/360, Motivet: 43x53cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:37)
1365 8202 Färglitografi Kolorerad, Stellan Mörner (1896-1979), Sverige. Signerad, daterad 51. Motivet: 30x20 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:53)
1365 8400 Färglitografi Lars Tunebo (f. 1962), Sverige. Signerad, numrerad 1/1. Motivet: 64x107 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:35)
1365 8760 Färglitografi Leida Rives (1915-1989), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 134/360, daterad 1969. Motivet: 46x34 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:57)
1365 8143 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Signerad. Motivet: 33x25 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:36)
1365 8330 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 73/180, bladets mått: 77x55, oramat löst blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:28)
1365 8238 Färglitografi Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. "Friluftsmålaren". Signerad, ej numrerad, motivet: 42x44 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:43)
1365 6165 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 75/75, daterad 1991. Motivet: 33x23 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:01)
1365 8162 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 19/350, daterad 1975. Motivet: 29x40 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:27)
1365 6345 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 58/75,1970. Motivet: 28x36cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:41)
1365 8252 Färglitografi Lennart Roupe (f. 1918), Sverige. Signerad. Motivet: 36x50cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:46)
1365 8325 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 3/225, blå Cykeln, bladets mått: 70x55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:04)
1365 8326 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 67/250, Antibes, bladets mått: 64x49 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:19)
1365 8424 Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. PT. Signerad, bladets mått: 74,5x59cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:06)
1365 6289 Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 32/380, blomsterstilleben. Motivet: 37x30cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:33)
1365 6291 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 379/750, skärgårdsmotiv. Motivet: 44x33cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:35)
1365 8269 Färglitografi Paul Aizpiri (1919-2016), Frankrike. Komposition med ridande man. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Motivet: 27x21,5 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:35)
1365 8260 Färglitografi Paul Aizpiri (1919-2016), Frankrike. Kortspelande kvinna. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 55x47 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:24)
1365 8768 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige, tillskriven. Komposition med figurer. Ej signerad. Motivet: 23,5x44,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:14)
1365 8043 Färglitografi Pietro Dalla Santa (1931-2002), Sverige. Signerad, numrerad 213/360. Motivet: 62x43cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:49)
1365 8273 Färglitografi Roland Oudot (1897-1981), Frankrike. "La Dance". Signerad, numrerad H1/175, oramat löst blad. Bladets mått: 49x64,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:29)
1365 6675 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, PT, skärgård. Motivet: 30x47cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:10)
1365 8116 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Gatuscen Frankrike. Signerad. Motivet: 33x25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:49)
1365 8781 Färglitografi Sven Olof Norman (1935-2020), Sverige. Korg med trasmattegarn. Signerad, numrerad 110/260, daterad 1983. Motivet: 58x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:22)
1365 6170 Färglitografi Tony Peppas. Signerad EA-upplaga, numrerad 24/40. Motivet: 70x56 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:09)
1365 8642 Färglitografier 2 st, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerade. Motivet: 32x55 & 36x65 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:48)
1365 8328 Färglitografier 2 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. EA respektive numrerad 79/175. Bladets mått: 45x63 respektive 60x44, oramade lösa blad. Signerad
1365 8274 Färglitografier 3 st, Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Skutor. Signerad, numrerad 113/260,112/280 respektive 2/280, oramat löst blad. Bladets mått: 80x59 respektive 63x87 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:05)
1365 8077 Fat 2 st, Kina. Längd: 37, diameter: 37 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:56)
1365 8542 Fat 2 st. Diameter: 22cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:21)
1365 8672 Fat 6 st, silver. Diameter: 10-23,700 g
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:10)
1365 6336 Fat Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Rörstrand, stengods, 37x24 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:24)
1365 8649 Fat porslin, Vinranka, Gefle. Diameter: 36 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:35)
1365 8079 Fat Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Diameter: 33 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:42)
1365 8661 Fat silver, 7 st. Diameter: 11-20, vikt 620 g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:15)
1365 8662 Fat silver, Borgila, 1933. Diameter: 15, Vikt: 130 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:46)
1365 8172 Fat silver, Finland. Längd: 27 cm. Vikt: 320g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:36)
1365 8194 Fat silver, gravyr. Längd: 2´4,5cm, vikt: 182g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:06)
1365 8695 Fåtöjer + fotpallar, Ett par, Jobs textil, "Folklore". Fåtöl. Längd: 52 cm, djup: 62 cm, höjd: 90 cm. Fotpallar l: 46 cm, bredd: 65 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:21)
1365 8367 Fåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), omkläd, Sverige
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:22)
1365 8334 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:41)
1365 8405 Fåtölj Nyrokoko
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:09)
1365 6518 Fåtölj Rokokostil
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:06)
1365 8598 Fåtölj Vår Fru, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. AB OH Sjögren, Tranås. Fast stoppad rygg och sits med stomme i trä
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:46)
1365 5049 Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamello, Swedese. Skiktlimmad stomme i bok, sits klädd med läder, brännstämplad. Sitthöjd: ca 41 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:08)
1365 7044 Fåtöljer Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Björk. Utförda av IG Axelsson, Snickeri & Möbelverkstad. Stämplade
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:33)
1365 8605 Fåtöljer ett par, Gripsholmsmodell
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:27)
1365 8690 Fåtöljer Ett par, Gripsholmsmodell
1365 8556 Fåtöljer Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:47)
1365 8286 Fåtöljer Ett par, Gustaviansk stil.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:58)
1365 8685 Fåtöljer Ett par, med karm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:46)
1365 8754 Fåtöljer Ett par, med rotting, Chippendalestil.
1365 8585 Fåtöljer ett par, Swedese, Sigvard Håkansson
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:57)
1365 6534 Fickur Revue, manuell. Diameter: 50mm.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:27)
1365 8092 Figurin Bing & Grøndahl, gosse med frukter. Höjd: ca 19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:41)
1365 6006 Figurin Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "Laban", hund, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods. Signerad Lisa L undertill. Längd: ca 19 cm. Höjd: ca 12 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:45)
1365 6004 Figurin Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gris, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods. Höjd: 10,5 cm. Längd: 17 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:45)
1365 8010 Figuriner 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Hundar, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods. Höjd: 7-10 cm. Längd: 8-17 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:00)
1365 8008 Figuriner 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Småtomtar på snöbollar. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Höjd: ca 11 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:41)
1365 8016 Figuriner 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Hundar, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods. Höjd: 7-11 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:36)
1365 8752 Figuriner 4 st, Royal Copenhagen, Bing & Grøndahl, Danmark. Abborre (II-sort), Fågel, Flicka i blått, barn med sagobok. Höjd: 9-17 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:17)
1365 8108 Figuriner 8 delar, Nysilver/silver. Höjd: 3-4cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:55)
1365 8636 Figuriner diverse hästar, porslin. Höjd: ca 8 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:20)
1365 8406 Fiol med stråke, i väska, längd: 60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:49)
1365 8380 Fohundar ett par. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:02)
1365 8349 Fotpall Furu. Längd: 70cm, djup: 55cm, höjd: 35cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:31)
1365 8571 Fuskspis Elektrisk. Längd: 146. Djup: 20 cm, höjd: 120 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:59)
1365 8407 Gitarr Akustisk, i fodral, längd: 92 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:17)
1365 8389 Gitarr Akustisk, i fodral, längd: ca 105 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:09)
1365 8048 Glas 3 st, Johansfors Glasbruk, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:12)
1365 8399 Glas 8+ 8+ 8 st, Kosta Boda, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Line. Höjd: 17-22 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:35)
1365 8602 Glas ett par, antika, graverade med monogram. Höjd: 13,5
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:49)
1365 8608 Glas på fot. 2 st. Höjd: 16- 23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:39)
1365 8174 Glasservisdelar Orrefors, Silvia, 14 delar. Höjd: 7-16 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:55)
1365 8336 Glasservisdelar Vinglas 6+ 6 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:22)
1365 6505 Glasskulpturer 4 st, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Diameter: 7-9cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:42)
1365 8357 Glöggkolvar 3 st, Ulf Hanses, Boda Nova. Höjd: 28-34 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:22)
1365 8615 Golvlampa höj- och sänkbar, nutida, tota. Höjd: 145 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:35)
1365 6351 Golvlampa höjd: 135cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:45)
1365 8393 Golvlampa teak / mässing. Höjd: 154 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:50)
1365 8466 Golvlampfot MAE. Höjd: 125 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:50)
1365 8414 Golvlampor Ett par, EWÅ, mässing, Lampskärmar stensöta. Höjd: 145
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:32)
1365 8689 Golvlampor Ett par, GEMI. Höjd: 142
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:37)
1365 8600 Golvlampor ett par, Örsjö, "Puck". Design: Åke Hultgren, Höjd: 125
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:13)
1365 8263 Golvur 1800-tal. Höjd: 210cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:09)
1365 4505 Golvur 1800-tal. Längd: 57 cm. Djup: 27 cm. Höjd: 210 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:54)
1365 8669 Gräddkanna + sockerskål, silver. Höjd: 4-7. Vikt: 150g
1365 8255 Gungstol 1950-tal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:34)
1365 6590 Hallampa Jugend, glaskupa. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:57)
1365 8548 Hänge/brosch 18k guld, med rubiner & diamanter, 17xca0,001ct. Längd: 3cm, vikt: 5,6g.
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:54)
1365 8570 Herrbetjänt höjd: 98 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:53)
1365 7059 Hörnskåp ca 1800. Bredd: 140. Djup: ca 100 cm, höjd: 230 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:01)
1365 8179 Jardiniere Majolika. Höjd: 23cm, längd: 35cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:11)
1365 8231 Julgransdekorationer diverse
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:43)
1365 8049 Jultallrikar 7 st, Royal Copenhagen. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:33)
1365 8563 Kaffegods 8 delar, Musselmalet, Hel & Halvblond. Diameter: ca 6-11,5 cm, höjd: ca 5-7,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:47)
1365 8237 Kaffegods Arabia, Risporslin, 6+ 5 delar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:26)
1365 8251 Kaffegods Rosenthal, Studioline, 15 del + 2 ex fat
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:06)
1365 8089 Kaffegods Royal Copenhagen, Musselmalet, 6 del+ 1 extra fat
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:47)
1365 8500 Kaffekoppar 9 delar, (Ranka, Gustavsberg, + extra fat
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:10)
1365 8786 Kaffeservis Bing & Grøndahl, 21 delar, motiv efter Harald Wiberg
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:42)
1365 8446 Kaffeservisdelar 25 del ca, Hackefors, Linnea & Liljekonvalj
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:25)
1365 8363 Kaffeservisdelar Ca 30 delar, hackefors.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:57)
1365 8507 Kaffeskedar 6 st, silver, Finland. Längd: 9,5cm. Vikt: 44g
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:09)
1365 8457 Kanapé längd: 170 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:09)
1365 8388 Kanapé längd: 190 cm, djup: ca 66 cm, höjd: 95 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:13)
1365 8441 Kanna + fat, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Modell: Prunus & Silur. Höjd: 3-14cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:05)
1365 6362 Kanna + gurkfat, 3 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Längd: 31 cm. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:05)
1365 8104 Kanna + karaff, Glas. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:19)
1365 6350 Kanna Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg, Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:45)
1365 8235 Kannor 2 st + skål, tomtemotiv. Höjd: 7-16 cm
1365 8117 Käpp med nysilverkrycka längd: 80 cm, i. 1900
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:03)
1365 8397 Karaff + 6 glas. Höjd: 19-40 cm
1365 6069 Karaff Orrefors. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:31)
1365 8103 Karaffer 2 st. Höjd: 19-25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:04)
1365 8606 Karaffer 3 st. Glas, 1 st 1700-tal. Höjd: 23-26 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:41)
1365 8298 Karmstol + stol.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:57)
1365 8134 Karmstol England
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:50)
1365 8288 Karmstol Gustaviansk stil
1365 8304 Karmstol Gustaviansk stil.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:52)
1365 8698 Karmstolar Ett par, Josef Frank tyg, Tulpan
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:20)
1365 8525 Karmstolar Ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:49)
1365 8146 Karotter 2 st, nysilver, längd: 16-19 cm, djup: 16-19 cm, höjd: 4-6 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:56)
1365 6042 Karta Blekinge/Halland. Motivet: 51x60 cm
1365 6043 Kartor 4 st, Mellaneuropa. Motivet: 50x60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:43)
1365 8579 Kaviarskål nysilver, glasinsats. Längd: 19 cm. Djup: 16 cm. Höjd: ca 12 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:58)
1365 8206 Kedja 18k guld, S-Länk. Längd: 58cm. Vikt: 6,2g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:21)
1365 7017 Kelim Antik Shirvan, 156x315 cm
1365 6117 Keramik 3 delar, "Rörstrandia", Rörstrand, fat + 2 skålar med lock. Flintgods. Diameter: 30 cm. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:10)
1365 8676 Kista trä, barock, med nyckel. Bredd: 95 cm. Djup: 62 cm. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:23)
1365 8508 Klaffbord Furu, 1940-tal. Diameter: 115. Höjd: 69 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:09)
1365 8091 Klocka + Termometer + Hygrometer, Englesson, höjd: 3,4 cm, diameter, 5,3 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:34)
1365 8090 Knivlägg 6 st, tenn. Längd: ca 8 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:30)
1365 8039 Kökspall höjd: 58 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:50)
1365 8200 Kolonnljusstakar Ett par, mässing, Skultuna. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:38)
1365 8517 Konstglas 4 delar, Kosta, Steninge & Orrefors, diameter: 11-14. Höjd: 6-27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:01)
1365 8377 Kornisch Rokokostil, Längd: 150cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:46)
1365 8630 Kristall diverse
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:08)
1365 8464 Kristall Orrefors, 5 delar. Höjd: 7-8 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:07)
1365 8643 Kruka Keramik. Diameter: 45, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:19)
1365 8447 Kuverttallrikar 6 st, Stelton, Danmark, diameter: 29 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:23)
1365 8581 Lampbord Åfors, design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 47. Djup: 38 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:07)
1365 8596 Lampbord ett par, Metall/glas. Bredd: 60, djup: 45 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:59)
1365 8133 Lampbord Glas/krom. Bredd: 50, djup: 50 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:58)
1365 8648 Lampetter Ett par. Höjd: 31cm
1365 8773 Litografi 3 st, Ariel Ben-David (f. 1942), Israel. Signerad, numrerad 80 upplaga. Motivet: 54x42 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:01)
1365 8228 Litografi 3 st, E Nerman, 26x21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:17)
1365 8229 Litografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad. Motivet: 27x20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:41)
1365 8204 Litografi Stellan Mörner (1896-1979), Sverige. Signerad, numrerad 5/125, daterad -51. Motivet: 20x28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:39)
1365 8620 Ljusask Allmoge, trä. Längd: 35,5cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:06)
1365 8279 Ljuskrona höjd: ca 100
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:45)
1365 8232 Ljusstakar 10 st, Tomtar. Höjd: 5-8 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:12)
1365 8011 Ljusstakar 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomtar, Rörstrand. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:37)
1365 8005 Ljusstakar 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomtemor och Tomtefar, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods. Höjd: ca 20 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:25)
1365 8369 Ljusstakar 2st par, nysilver. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:09)
1365 8003 Ljusstakar 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomtar, Rörstrand. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:07)
1365 8017 Ljusstakar 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomtar, Rörstrand. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:43)
1365 8013 Ljusstakar 4 delar, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Luciatåg ur Advent, Rörstrand. Lucia, Tärna, Stjärngosse och Tomte. Stengods. Höjd: 10-17 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:16)
1365 8155 Ljusstakar 4 st, Kosta Boda, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Line. Höjd: 8-13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:02)
1365 8509 Ljusstakar 5 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 12-24cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:48)
1365 8651 Ljusstakar ett par, jugend, mässing, för tre ljus. Höjd: ca 44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:22)
1365 8370 Ljusstakar Ett par, Louis XV-stil, 1800-tal, förgylld mässing. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:09)
1365 8762 Ljusstakar Ett par, nyrokoko, nysilver. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:20)
1365 8515 Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 17cm, bruttovikt: 457g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:26)
1365 8510 Ljusstakar Ett par, Tenn, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. 1949. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:17)
1365 8433 Ljusstake Birgitta Hedlund, Flicka. Signerad. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 21:02)
1365 8004 Ljusstake Lisa Larson (f. 1931), Sverige. 4 änglar i stengods, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Limmade på träsockel. Höjd: 14 cm (inkl sockel). Längd: ca 32 cm (inkl sockel)
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:13)
1365 8014 Ljusstake Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomte med lykta, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), stengods. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:28)
1365 8140 Ljusstake mässing, Skultuna. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:02)
1365 8171 Ljusstake silver, Löfman, MGAB, 1985. Höjd: 16,5 cm. Vikt: 240g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:28)
1365 8169 Ljusstake Skultuna. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:37)
1365 8612 Ljusstake Stumpastaken, Jonas Torstensson på ställning. Längd: 30, djup: 30 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:25)
1365 8726 Lok Mamod. Längd: 25cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:40)
1365 8074 Lykta keramik, i form av en kakelugn. Höjd: 19 cm
1365 8439 Malmkrona mässing. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:49)
1365 8544 Manschettknappar 18k guld, med pärlemor & safirer. Längd: 2,5cm, bruttovikt: 5g.
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:49)
1365 8650 Matbord Gustaviansk stil, Frankrike, valnöt och mahogny. Bredd: 133. Djup: 115 cm, höjd: 73 cm, en iläggsskiva a 47cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:32)
1365 8714 Matsalsgrupp 5 delar, Englesson, 4 stolar + klaffbord. Längd: 65 + 2x60. Djup: 90 cm. Höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:31)
1365 8318 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil.
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:10)
1365 8521 Matservisdelar 16 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet. 12 st mattallrikar (dia: 25,5 cm)
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:57)
1365 8735 Matservisdelar 16 delar, Upsala Ekeby.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:15)
1365 6339 Matservisdelar 20 delar, Vardag, Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Gustavsberg 1957-1973, grön glasyr med vita kanter
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:27)
1365 8487 Matservisdelar 28 delar, Villeroy & Boch, Amapola
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:03)
1365 8442 Matservisdelar 35 del ca, "Chinese Star", omkring 1900
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:33)
1365 8094 Matservisdelar 36 delar, Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med blå rand på vit botten. 7 djupa tallrikar (dia: 20 cm), 7 mattallrikar (dia: 25 cm), 7 förrättstallrikar (dia: 21 cm), 5 assietter (dia; 17 cm), 3 koppar med fat + 4 koppar, karott, sockerskål, gräddkanna
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:31)
1365 8538 Matservisdelar 4 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:12)
1365 8569 Matservisdelar 47 delar, Svenska Slott, Rörstrand
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:39)
1365 8732 Matservisdelar ca 40 delar, Ruska, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Stengods
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:46)
1365 8623 Matta Kasthall, 83x203 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:16)
1365 8601 Matta Kasthall, 85x202 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:30)
1365 8590 Matta Kasthall, 85x301 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:21)
1365 8724 Matta Kasthall, 88x152 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:02)
1365 8722 Matta Kasthall, 89x200 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:06)
1365 6696 Matta Kina, 185x298cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:02)
1365 8725 Matta orientalisk, 102x153 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:55)
1365 8591 Matta orientalisk, 105x205 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:45)
1365 8731 Matta orientalisk, 106x146 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:38)
1365 8730 Matta orientalisk, 106x149 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:42)
1365 8625 Matta orientalisk, 106x205 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:31)
1365 8622 Matta orientalisk, 110x170 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:26)
1365 6383 Matta orientalisk, 125x207 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:35)
1365 8727 Matta orientalisk, 129x200 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:05)
1365 6695 Matta Orientalisk, 130x172cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:58)
1365 8520 Matta orientalisk, 130x195 cm
1365 8628 Matta orientalisk, 130x202 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:16)
1365 8775 Matta Orientalisk, 130x214 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:39)
1365 8378 Matta Orientalisk, 138x191cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:45)
1365 8283 Matta Orientalisk, 140x217cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:54)
1365 8284 Matta Orientalisk, 145x240cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:42)
1365 8408 Matta Orientalisk, 148x232cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:47)
1365 8472 Matta orientalisk, 150x174 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:47)
1365 8633 Matta orientalisk, 150x225 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:07)
1365 8467 Matta orientalisk, 165x247 cm
1365 6132 Matta orientalisk, 170x240
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:46)
1365 8638 Matta orientalisk, 208x302 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:31)
1365 8718 Matta orientalisk, 210x302 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:31)
1365 8668 Matta Orientalisk, 213x305cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:57)
1365 8635 Matta orientalisk, 220x310 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:45)
1365 8729 Matta orientalisk, 70x108 cm
1365 8728 Matta orientalisk, 70x115 cm
1365 8723 Matta orientalisk, 70x115 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:46)
1365 8719 Matta orientalisk, 70x115 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:30)
1365 8721 Matta orientalisk, 75x118 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:15)
1365 8720 Matta orientalisk, 76x108 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:14)
1365 8716 Matta orientalisk, 78x125 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:47)
1365 8471 Matta orientalisk, 80x128 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:27)
1365 8528 Matta Orientalisk, 85x167cm
1365 6503 Matta orientalisk, 90x145cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:40)
1365 8629 Matta orientalisk, Gabbeh, 107x160 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:32)
1365 8468 Matta orientalisk, Galleri, 81x282 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:57)
1365 8469 Matta orientalisk, Galleri, 86x290 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:03)
1365 8631 Matta orientalisk, Galleri, 89x278 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:11)
1365 8519 Matta orientalisk, Nordafrika, 131x221 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:38)
1365 8498 Matta Silke, 60x80cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:04)
1365 8771 Mattallrikar 10st, Rörstrand, Jonas Bohlin (f. 1953), Sverige. Qvint. Diameter: 29cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:17)
1365 8770 Mattallrikar 24st, Rörstrand, Jonas Bohlin (f. 1953), Sverige. Corona. Diameter: 21-25cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:15)
1365 8421 Mattallrikar 33 delar, Vinranka, bredd: 15-19 cm, längd: 20-23 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:50)
1365 8576 Miniatyrfiol i väska. Längd: 16,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:43)
1365 8250 Miniatyrmålning 6x8 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:31)
1365 8151 Minkpäls Saga Mink, storlek: ca 40
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:06)
1365 8152 Minkpäls Saga Mink, storlek: ca 40
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:16)
1365 8136 Mockakoppar 11 st, Rosenthal + 1 ex kopp
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:02)
1365 8456 Mockakoppar 12 + 5 fat, Rosenthal
1365 8583 Mockaservis Limoges, 15 del
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:02)
1365 8173 Mockaskedar 12 st, silver, etui. Längd: 9 cm. Vikt: 84g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:57)
1365 8453 Modellflygplan 2 st, bland annat, Lufthansa, plast. Längd: 20-30cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:46)
1365 8119 Modellflygplan Metall, "Flygande Tunnan" SAAB, 1950-tal. Längd: 21, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:45)
1365 8144 Monterskåp 75x56 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:25)
1365 8529 Mynt 2 st, Guld, Österrike/Ungern, 1915,21 k, 7 g. Diameter: 1,7 cm, höjd: 1 mm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:43)
1365 8436 Nalle + elefant, 2 delar, Steiff. Höjd: 21-33 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:59)
1365 8693 Nattygsbord Ett par, Gustaviansk stil, nutida. Bredd: 45, djup: 45 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:39)
1365 8715 Nattygsbord Gustaviansk stil. Bredd: 45, djup: 45 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:20)
1365 8745 Offsetlito BECK & JUNG, Sverige. "Theta 38-45". Signerad, numrerad 145/250, daterad 1987. Motivet: 14x25 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:30)
1365 8371 Ölglas & champagneglas Orrefors modell: Carina, 10+ 6 st. Höjd: 18-20cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:17)
1365 8222 Oljemålning + collage 2 st, Tunis, 21x30 respektive 18x28 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:28)
1365 8033 Oljemålning 1800-tal, Kvinnoporträtt, 53x41 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:38)
1365 6585 Oljemålning 1800-tal, Signerad Clay, Marin. Olja på duk, 30x40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:53)
1365 6605 Oljemålning Acke Sjöstrand (1875-1927), Sverige. Katedral. Olja på pannå. Signerad, 97x67 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:14)
1365 6623 Oljemålning Acke Sjöstrand (1875-1927), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 51x36 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:29)
1365 8203 Oljemålning Alice Bergström. Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 23x19cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:10)
1365 4260 Oljemålning Ann-Mari Åfeldt (1924-2019), Sverige. "Två", Signerad. Olja på duk, 43x46 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:19)
1365 8158 Oljemålning Arne Aspelin (1911-1990), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 18x23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:48)
1365 8201 Oljemålning Beppe Wolgers (1928-1986), Sverige. Porträtt. Signerad, daterad -49. Olja på duk, 72x58 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:22)
1365 6086 Oljemålning Berit Stenlund (f. 1943), Sverige. "Lön för mödan". Signerad, daterad 2016. Olja på duk, 35x15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:13)
1365 8477 Oljemålning Carl Herman Wetterwik (1910-1949), Sverige. Signerad, landskap. Olja på duk, 49x59 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:58)
1365 8480 Oljemålning Carl-William Hammar (f. 1918), Signerad, daterad -74, stadsmotiv. Olja på pannå, 45x54 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:33)
1365 8032 Oljemålning Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, daterad 1948. Landskap. Signerad. Olja på duk, 38x45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:51)
1365 6774 Oljemålning Elena Sivertzen Falk, Skymning. Signerad, daterad 1935. Olja på pannå, 46x38
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:24)
1365 6706 Oljemålning Emil Abrahamsen, Hässjor. Signerad, daterad 1897. Olja på duk uppfodrad på pannå, 22x32 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:35)
1365 8066 Oljemålning Fritz Rosenthal (1870-1939), Tyskland. "Storlien med Stenfjeldet". Signerad, november 1930. Olja på duk, 90x130 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:08)
1365 6109 Oljemålning Georg Lagerstedt (1892-1982), Sverige. Stonehenge. Signerad Lagerstedt -55. Olja på duk, 45x60 cm
1365 8183 Oljemålning Guido Odierna (1913-1991), Italien. Signerad, Capri. Olja på duk, 50x70 cm
1365 8740 Oljemålning Gunnar Klys. Signerad. Olja på duk, 55x66cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:12)
1365 8243 Oljemålning Gustaf Magnusson (1890-1957), Sverige. Barn vid brygga. Signerad, daterad 1943. Olja på pannå, 72x59 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:46)
1365 6716 Oljemålning H Lepik, Signerad, stilleben. Olja på pannå, 30x25 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:02)
1365 6847 Oljemålning Halvar Halvorsen, Signerad. Olja på duk, 49x68 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:29)
1365 8087 Oljemålning Hans Dahlin (1922-2000), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -89. Olja på duk, 41x53 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:30)
1365 8197 Oljemålning Hans Osswald Larsson Sverige. Monogramsignerad. Olja på pannå, 40x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:27)
1365 8409 Oljemålning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Väderkvarn. Signerad, daterad 1945. Olja på pannå, 20x27cm
1365 6761 Oljemålning Henrik Hillbom (1863-1948), Sverige. Båt på flod. Signerad, daterad -06. Olja på pannå, 22x33 cm
1365 8412 Oljemålning K Åberg, "ängsblommor II". Signerad, daterad 1942. Olja på pannå, 72x59cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:11)
1365 6676 Oljemålning Kerstin Lundberg Stenman. Signerad, 1983. Olja på pannå, 54x44cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:12)
1365 8778 Oljemålning Laila Prytz (f. 1907), Sverige. Benidorm. Signerad, daterad 1960. Olja på pannå, 38x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:19)
1365 8411 Oljemålning M Hägg. Signerad, grindstolpar. Signerad, daterad 1949. Olja på duk, 75x50cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:32)
1365 6507 Oljemålning Nils Fredriksson, Signerad, stilleben. Olja på pannå, 55x45 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:58)
1365 8254 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, trädgård. Olja på duk, 52x61cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:07)
1365 8240 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Hundar. Ej signerad. Olja på duk, 16x22 cm, ej ramad
1365 7075 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad EN, Portätt av Harriet Olrog. Olja på duk, 46x38 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:06)
1365 8476 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 1944, landskap, 29x37 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:05)
1365 6234 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 35x25cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:26)
1365 8239 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Norge. Porträtt. Ej signerad, bär påskrift a tergo. Olja på pappannå, ca 9,5x8 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:40)
1365 6128 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sandström, Kondorklippan Sarek. Signerad, daterad 1962. Olja på duk, 63x45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:22)
1365 8757 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad I Werner, "Italien". Olja på duk, 40x32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:38)
1365 8780 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, "Södertak". Olja på pannå, 59x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:13)
1365 8573 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 25x20 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:42)
1365 8354 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinna på café. Olja på duk, 46x37 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:06)
1365 8679 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinna. Olja på duk, 80x63cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:09)
1365 8214 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, ros. Olja på duk, 20x20cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:27)
1365 8743 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stadsmotiv. Monogramsignerad CH 1928. Olja på pannå, 23x29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:23)
1365 8199 Oljemålning Per Adalbert von Rosen (f. 1953), Sverige. Signerad. Olja på duk, 67x75 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:26)
1365 6162 Oljemålning Philip Hutchins Rogers (1786-1853), England, tillskriven. Kustmotiv med fiskare. Ej signerad. Olja på pannå, 27x33 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:43)
1365 8733 Oljemålning Philippe de Rougemont (1891-1965), Frankrike. Ballerinor. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:06)
1365 8352 Oljemålning Reuben Hedin (1905-1985), Sverige. "utsikt La Plama". Signerad. Olja på duk, 46x54 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:45)
1365 8159 Oljemålning Signerad Wenczka. Olja på duk, 61x30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:40)
1365 8540 Oljemålning Slava Kliuchnikov (f. 1956), Signerad. Olja på duk, 47x62cm
1365 6730 Oljemålning Sophus Clod-Svensson (1867-1941), Hamnmotiv, monogramsignerad. Olja på duk, 30x38 cm
1365 8410 Oljemålning Stig EH Rousk (f. 1934), Sverige. Signerad, 1983, stadsmotiv. Olja på pannå, 32x39cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:49)
1365 8503 Oljemålning Sture Humbla (1897-1962), Sverige. Solnedgång med sjöfåglar. Signerad, daterad -61. Olja på pannå, 27x41 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:04)
1365 6159 Oljemålning Sven Ahlgren (1922-1997), Sverige. Signerad, daterad -58. Olja på duk, 52,5x65,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:53)
1365 6160 Oljemålning Sven Ahlgren (1922-1997), Sverige. Signerad, daterad -58. Olja på duk, 52,5x65,5 cm
1365 8783 Oljemålning Sven Olof Norman (1935-2020), Sverige. Kvinnogestalt. Signerad. Olja på duk, 68x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:47)
1365 8148 Oljemålning Tore Kurlberg (1916-1998), Sverige. Stilleben. Monogramsignerad, -54. Olja på pannå, 44x54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:45)
1365 6581 Oljemålning Ture Bosin (1894-1983), Sverige. "Hamnparti Lidingö". Signerad, daterad 1923. Olja på duk, 33x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:45)
1365 7056 Oljemålning Waldemar Lindholm (1872-1900), Sverige. Stockholmsmotiv, Signerad. Olja på duk, 27x40 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:42)
1365 8777 Oljemålningar 4 st, Laila Prytz (f. 1907), Sverige. Porträtt. Signerad, daterad 1933-1950, pannå, 27x22 - 28x23 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:51)
1365 8637 Örhängen 18k guld, Ett par, 1951. Längd: 2cm, vikt: 3,8g.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:32)
1365 8549 Örhängen 18k guld, ett par, med gröna & vita stenar. Längd: 4,5cm, vikt: 3,1g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:07)
1365 8562 Örhängen 18k guld, ett par. Längd: 3,5cm. Vikt: 1g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:27)
1365 8561 Örhängen 18k guld, med rubiner och diamanter, ca 20xca0,001ct. Vikt: 1,8g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:28)
1365 8054 Örhängen 18k guld, Två par. Längd: 1-3cm, vikt: 3,4g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:15)
1365 8061 Örhängen 18K vitguld, Ett par, med diamanter 2xca0,13ct. Vikt: 1,2g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:08)
1365 8555 Örhängen & hänge 18k guld, med smaragder och diamanter, 3xca0,04ct, 4xca0,01ct. Vikt:
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:58)
1365 8644 Pall "Sgabello", Design: Marit Stigsdotter, STOLAB 1998. Längd: 38, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:05)
1365 8691 Pallar Ett par. Med Jobs-textil, "Folklore", Längd: 66 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:15)
1365 8121 Paraplyställ höjd: 65 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:34)
1365 8060 Pärlcollier Silverlås. Längd: 90cm, bruttovikt: 74g.
1365 8098 Parti nysilver 6 delar, bland annat en silver. Vikt: ca 375 g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:58)
1365 6415 Pelarbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Diameter: 71, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:27)
1365 8177 Pelarbord Nyrokoko. Bredd: 60, djup: 45 cm, höjd: 73 cm
1365 8444 Pianolampetter Ett par, Jugend, mässing. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:48)
1365 8209 Piedestal Chippendalestil. Höjd: 90cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:20)
1365 8678 Piedestal Ett par, Asien. Höjd: 31cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:40)
1365 8210 Piedestal omkring 1900. Höjd: 91cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:58)
1365 8343 Piedestal trä. Höjd: 100cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:31)
1365 8234 Pluntor 3 st, Glas. Höjd: 19-24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:49)
1365 8170 Pokal silver, CG Hallberg, 1912. Höjd: 20 cm. Vikt: 202g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:26)
1365 8670 Prisbägare silver, 11 st, 4-9,540 g. Diameter: 3,2-7,2 cm. Höjd: 4-9,3 cm, vikt: ca 545 g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:19)
1365 8656 Prispokal silver, Horn, CG Hallberg, omkring sekelskiftet 1900, bruttovikt: 850 g, längd: 17,5 cm, djup: 17,5 cm, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:36)
1365 8663 Prispokaler 3 st, silver, 13,5-18 cm, bruttovikt: 599g, längd: 6-10,5 cm, djup: 6-10,5 cm, höjd: 13,5-18 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:18)
1365 8664 Prispokaler 3 st, silver. Höjd: 15,5-19,700 g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:28)
1365 8671 Prispokaler 8 st, silver. Höjd: 7,5-14. Vikt: 620 gr
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:53)
1365 8319 Promenadkäppar 2 st. Längd: 83-93 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:15)
1365 8391 Promenadkäppar 3 st, Silverkryckor. Längd: ca 90 cm
1365 8667 Punschkoppar Priser, 6 st, silver. Höjd: 4,5 cm. Vikt: 181g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:40)
1365 8086 Restaurangsilver 2 delar, nysilver, dubbelkarott + kastrull, England. Längd: 14-20 cm, djup: 14-25 cm, höjd: 7-8 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:55)
1365 8062 Ring 18k guld, defekt, bucklig. Vikt: 3,5g, ringmått: 10
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:51)
1365 8070 Ring 18k guld, med en syntetisk spirell, storlek: 17½, (e). Vikt: 3g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:11)
1365 8208 Ring 18k guld, saknar sten, storlek: 17½. Vikt: 3,4g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:54)
1365 8056 Ring 18K vitguld, MAG, 1971, storlek: 19. Vikt: 3,9g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:42)
1365 8552 Ringar 2 st, 8K, med blå & gul sten, storlek: 18-18½. Vikt: 2,6g.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:22)
1365 8551 Ringar 2 st, med röd & vit sten, storlek: 16½-17. Vikt: 3,4g.
1365 8342 Rökbord kopparbricka. Höjd: 56cm, diameter: 61cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:36)
1365 4262 Rotogravyrer 2 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Signerad, numrerad 44/100 respektive 94/100, daterad 1954. Motivet: 28x22 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:20)
1365 8249 Sablar + kris, 3 delar. Längd: ca 40-90cm.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:06)
1365 8451 Sablar Ett par, Stanislaus Augustus Rex 1762. Längd: 84cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:29)
1365 8624 Salladsbestick Förgyllt silver. Längd: 20cm, vikt: 112g. Med etui.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:28)
1365 8535 Salongsbord Gustaviansk stil, Med stenskiva. Bredd: 110 cm. Djup: 80 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:34)
1365 8632 Sameknivar 4 st, Med hornskaft. Längd: 13-23cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:51)
1365 4608 Samlartallrikar 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), "Flykten till Egypten", diameter: 23cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:23)
1365 6326 Såssnipa Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, fajans. Längd: 15 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:18)
1365 8543 Satsbord 3 delar, England. Höjd: 56-60 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:35)
1365 8753 Satsbord 3 delar, Svenska Möbelfabrikerna AB. Teak. Bredd: 42-56 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:19)
1365 4387 Sekretär mahogny. Bredd: 102, djup: 53 cm, höjd: 104 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:23)
1365 8095 Serveringsfat 7 st, nysilver, Sheffield, England. Längd: 36-61 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:52)
1365 8120 Serveringsvagn längd: 50 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:10)
1365 8687 Servisdelar 6+ 3, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:29)
1365 8223 Servisdelar Kaffe- och teservisdelar, 15 del
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:58)
1365 8168 Servisdelar Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Märkt ARABIA FINLAND UP, 10 delar
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:26)
1365 8463 Shaker Nysilver, 1950-tal, "Rocket". Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:40)
1365 8387 Sideboard England. Längd: 148, djup: 44 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:40)
1365 8595 Sideboard Englesson, Gustaviansk stil. Längd: 133. Djup: 36 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:37)
1365 8618 Sideboard Rokokostil. Längd: 110, djup: 45 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:51)
1365 8619 Sideboard Rokokostil. Längd: 110, djup: 45 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:48)
1365 8617 Sideboard Rokokostil. Längd: 130, djup: 45 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:58)
1365 8609 Sideboard Rokokostil. Längd: 135, djup: 45 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:57)
1365 8392 Sideboard Teak, Skjutdörrar. Längd: 118. Djup: 45 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:45)
1365 5052 Sideboard teakfanér. Längd: 172 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 94 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:08)
1365 8138 Silver 3 delar, diverse
1365 8627 Silverbestickdelar 6 st, silver. Längd: 10-20cm, vikt: 195g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:53)
1365 8106 Skål + skålfat, Iittala. Diameter: 16-26 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:55)
1365 8366 Skål diameter: 43cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:23)
1365 6352 Skål Gabi Citron-Tengborg (f. 1930), Sverige. Gustavsberg. Löva. Längd: 20 cm. Djup: 8 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:48)
1365 8452 Skål Kosta, glas, Lisa Bauer (1920-2003), Sverige. Gravyr, för nit och redlighet, med schatull. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:58)
1365 8097 Skål mässing, orientalisk. Höjd: 16 cm, diameter: 28 cm
1365 8578 Skål Med kanna, Gefle. Diameter: 20cm. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:08)
1365 6648 Skål med lock, silver och kristall. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:33)
1365 8379 Skål på fot, nysilver. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:11)
1365 8300 Skål trä med silvermontering, silver (925). Diameter: 15cm. Bruttovikt: 326g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:34)
1365 8491 Skål Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Boda Åfors. Höjd: 12cm. Diameter: 20cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:57)
1365 6200 Skålar 2 st, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 11-14cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:25)
1365 6337 Skålar 2 st, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, diameter: 17-21 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:25)
1365 8314 Skålar 2 st, Gustavsberg, Primula, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:06)
1365 6049 Skålar 2 st, Kosta Boda, U H Vallien/Bertil Vallien. Höjd: 9-10 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:01)
1365 8450 Skålar 2 st, Kosta. Höjd: 10-12, bland annat Ulrica Hydman Vallien
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:39)
1365 8310 Skålar 2 st, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 9-15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:48)
1365 8604 Skålar 2 st. Rosenthal. Diameter: 20-26 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:35)
1365 8454 Skålar 2st Med lock nysilver, glas. Höjd: 13-21cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:55)
1365 8764 Skålar 3 st, Orrefors, glas. Höjd: 7-8cm, diameter: 10-12cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:17)
1365 8765 Skålar 4 st, Orrefors, grönt glas, modell: mingle. Längd: 19-27cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:08)
1365 6217 Skålar 4 st, Orrefors. Höjd: 9-18cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:41)
1365 8233 Skålar 5 st, Tomtar. Höjd: 11-17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:14)
1365 6296 Skålfat Gustavsberg, Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Längd: 10,5
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:37)
1365 6253 Skålfat Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Man på häst, Gustavsberg, 20x20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:27)
1365 8351 Skänk Furu. Bredd: 95 cm. Djup: 35 cm, höjd: 110 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:45)
1365 8584 Skåp Englesson. Bredd: 55, djup: 33 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:44)
1365 6612 Skåp Längd: 90 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 181 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:19)
1365 6411 Skåp med sekretärdel, Jugend, björk. Bredd: 102. Djup: 42 cm, höjd: 165 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:20)
1365 8505 Skedar 12st, silver, Finland. Längd: 10,5cm. Vikt: 101g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:48)
1365 8737 Skedar 16st, silver, gravyrer. Längd: 13cm, vikt: 270g. Med etuier
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:34)
1365 8696 Skrivbord + stol, Gustaviansk stil, nutida. Bredd: 100, djup: 50 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:10)
1365 8697 Skrivbord + stol, Gustaviansk stil, nutida. Bredd: 100. Djup: 50 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:34)
1365 8694 Skrivbord med stol, Gustaviansk stil, nutida. Bredd: 100, djup: 50 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:09)
1365 8216 Skulptur Allan Runefelt (1922-2005), Sverige. Pojke, lergods, Höjd: 21cm
1365 8188 Skulptur Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavsberg, elefant. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:41)
1365 8381 Skulptur Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tupp. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:47)
1365 8744 Skulptur Henrik Allert (f. 1937), Grönpatinerad, brons, Ripa, Gjutarstämpel FFA Fondeur. Höjd: 19 inkl sockel
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:35)
1365 8514 Skulptur Kina, Häst, glaserat lergods, nutida. Höjd: 26,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:55)
1365 8217 Skulptur Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Signerad, fisk, glas, Höjd: 15cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:45)
1365 8539 Skulptur La Vieja España, hund, trä. Längd: 62cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:38)
1365 8185 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Kalle ur Larsons ungar, Gustavsberg 1964-1980. Brun stengodslera, delvis glaserad och målad. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:15)
1365 8186 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lodjur ur limiterad upplaga för Världsnaturfonden WWF och NK, Gustavsberg 1975. Målad och glaserad vit stengodslera. Längd: 23 cm. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:01)
1365 8218 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Pudel. Höjd: 10cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:47)
1365 8130 Skulptur Lladro. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:22)
1365 6254 Skulptur Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Flicka, Ekeby. Höjd: 18,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:28)
1365 8187 Skulptur Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:34)
1365 8299 Skulptur metall, Orientalisk. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:26)
1365 8294 Skulptur metall. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:49)
1365 8131 Skulptur Minton. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:13)
1365 6110 Skulptur Oidentifierad konstnär. Ansikten. Signerad. Metall. På träsockel. Väggmontering. 27x57x12 cm (inkl sockel)
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:43)
1365 8224 Skulptur Olof Ahlberg (1876-1956), Sverige. Mor och barn. Signerad, gips. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:30)
1365 6804 Skulptur Porslin, Örn, Tyskland. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:16)
1365 6589 Skulptur Trä. Signerad 58, Bergsklättrare. Höjd: 42cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:00)
1365 8291 Skulpturer 2 st, Bemålat trä, Myanmar. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:39)
1365 8516 Skulpturer 2 st, konstglas, Polar, fåglar. Längd: 14-17 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:32)
1365 8316 Skulpturer 2 st, Lergods, Orientaliska. Höjd: 20-27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:17)
1365 8295 Skulpturer 2 st, Metall. Höjd: 13-17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:26)
1365 6150 Skulpturer 3 st, africana, trä. Höjd: 19-33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:01)
1365 8313 Skulpturer 3 st, Buddha. Höjd: 7-11 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:17)
1365 8236 Skulpturer 3 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd: 3-6 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:09)
1365 8297 Skulpturer 3 st, Stengods. Höjd: 12-18 cm
1365 8150 Skulpturer 6 st, Tomtar. Höjd: 25-33 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:08)
1365 8475 Skyltar 2 st, Frithiof Telenius, 92x52 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:16)
1365 8640 Smyckesgarnityr 8 delar, silver, förgyllt, med granater. Längd: 2-6cm. Vikt: 53,5g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:21)
1365 8513 Snusdosa silver, 1876. Längd: 9cm. Vikt: 85g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:32)
1365 8100 Sockerskål Sevrés, 1800-tal. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:23)
1365 8403 Soffa Björk. Längd: 161cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:17)
1365 8315 Soffa Bröderna Andersson, Längd: 196cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:09)
1365 8587 Soffa Swedese, Sigvard Håkansson. Längd: 127
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:03)
1365 8588 Soffa Swedese, Sigvard Håkansson. Längd: 127
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:01)
1365 8470 Soffbord Alm, höj/sänkbart, Diameter: 87cm. Höjd: 57cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:32)
1365 8404 Soffbord Barockstil, Bredd: 103 cm. Djup: 54 cm. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:45)
1365 6868 Soffbord Butlers tray. Bredd: 120, djup: 90 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:56)
1365 8746 Soffbord hunters table. Bredd: 152, djup: 89 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:47)
1365 8341 Soffbord Längd: 118 cm. Djup: 79 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:40)
1365 8355 Soffbord med stenskiva. Bredd: 105 cm. Djup: 60 cm. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:03)
1365 8156 Soffbord NK, Kerstin Hörlin-Holmquist (1925-1997), Sverige. Bredd: 125, djup: 56 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:44)
1365 8292 Soffgrupp 3 delar, Gustaviansk stil, längd: 53 cm, djup: 58 cm, höjd: 99 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:11)
1365 8285 Soffgrupp 5 delar, Gustaviansk stil, längd: 42 cm, djup: 47 cm, höjd: 92 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:30)
1365 8118 Solspegel diameter: 15-45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:16)
1365 8755 Spegel 1800-tal, oval, förgylld, 93x62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:01)
1365 8527 Spegel 180x71cm Med konsolbord. Längd: 76 cm. Djup: 32 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:27)
1365 8413 Spegel 1960-tal, 124x55cm
1365 8474 Spegel 1960-tal, vit / guld, 120x66 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:07)
1365 8398 Spegel 60x40 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:38)
1365 8344 Spegel 83x34cm
1365 8756 Spegel Gustaviansk stil, 66x44 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:43)
1365 8276 Spegel Gustaviansk stil, 86x63cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:34)
1365 6513 Spegel Nyrokoko, 76x63 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:59)
1365 8275 Spegel Rokokostil, 120x50cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:41)
1365 8741 Spegel Sent 1800-tal, 25x30 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:10)
1365 8259 Spegel Teak, 120x30cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:28)
1365 8460 Spegel Teak, Hovmantorp, 112x50 cm
1365 8261 Spegel trä, 104x48cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:41)
1365 6417 Spegelbyrå Sent 1800-tal, björk. Bredd: 85 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 183 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:38)
1365 6512 Spegellampett Nyrokoko, 66x64 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:59)
1365 8431 Spegelplatå mässing. Längd: 40 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:41)
1365 8462 Spelbord 1800-tal, mahogny. Bredd: 87, djup: 2x44 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:03)
1365 8530 Spelbord mahogny, 1800-tal. Bredd: 86, djup: 2x41 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:33)
1365 8495 Spelbord mahogny. Bredd: 86 cm. Djup: 42x2 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:28)
1365 8395 Staffli höjd: 82 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:31)
1365 8533 Stolar 10 st, Göteborgsmodell
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:15)
1365 8312 Stolar 4 st
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:44)
1365 4443 Stolar 4 st, 1940-tal, Sullarygg. Längd: 47 cm. Djup: 43 cm, höjd: 80 cm, sitthöjd: ca 43 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:19)
1365 8301 Stolar 4 st, Gustaviansk stil.
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:59)
1365 8287 Stolar 4 st, Myran, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. För Fritz Hansen
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:07)
1365 8417 Stolar 4 st, Nyrokoko
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:56)
1365 8317 Stolar 6 st
1365 8492 Stolar 6 st, barockstil
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:59)
1365 8493 Stolar 6 st, Barockstil med gyllenläder
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:06)
1365 8611 Stolar 6 st, Englesson
1365 8402 Stolar 6st Rokokostil.
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:14)
1365 8220 Stolar Ett par
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:15)
1365 8610 Stolar ett par, Bellmansmodell, Roos Helsingborg
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:45)
1365 8461 Stolar ett par, Charlotte, Kerstin Hörlin-Holmquist (1925-1997), Sverige
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:14)
1365 8145 Stolar ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:38)
1365 8374 Stolar Ett par, rokokostil.
1365 8554 Stolar Ett par, tidigt 1800-tal
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:14)
1365 8665 Ströare silver, 5 st. Höjd: 11-18, vikt: 630 g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:37)
1365 8494 Sybord 1800-tal, två lådor. Bredd: 49 cm. Djup: 34 cm, höjd: 66 cm
1365 8132 Sybord Intarsia. Bredd: 50, djup: 35 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:46)
1365 8496 Sybord Intarsia. Bredd: 56 cm. Djup: 41 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:58)
1365 8373 Sybord Längd: 60 cm. Djup: 48 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:39)
1365 8531 Sybord Lyra. 1800-tal. Bredd: 55, djup: 40 cm, höjd: 72 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:10)
1365 6523 Sybord mahogny, omkring 1900. Bredd: 62, djup: 47 cm, höjd: 71 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:12)
1365 8560 Sybord Tidigt 1900-tal, mahogny. Bredd: 51, djup: 39 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:32)
1365 8072 Syltkruka Vallåkra, 2L, saltglaserat stengods. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:35)
1365 8616 Sypall Längd: 40 cm. Djup: 40 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:57)
1365 8290 Taburett Gustaviansk stil. Höjd: 43cm, längd: 41 cm, bredd: 50 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:57)
1365 8416 Takarmatur 20-tal, smode. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:44)
1365 8111 Takarmatur AB Bruno Herbst. Längd: 96 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:08)
1365 8339 Takarmatur Bumlingen. Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:51)
1365 8071 Takarmatur design: Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Diameter: 46 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:03)
1365 2145 Takarmatur Jason Miller för Roll&Hill USA, Endless Straight Längd: 148
S�ldes f�r 25.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:32)
1365 8331 Takarmatur Luxus, teak. Längd: 58cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:31)
1365 8646 Takarmatur Lykta, 20-tal. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:14)
1365 8055 Takarmatur mässing och glas. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:45)
1365 8473 Takarmatur med prismor, Gustaviansk stil. Höjd: 50 ca
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:37)
1365 8147 Takarmatur Skärm, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:03)
1365 8157 Takfotogenlampa + väggfotogenlampa. Höjd: 40-60 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:30)
1365 8212 Tallrikar + assietter, 6 + 6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten. Diameter: 17,5-21 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:39)
1365 8655 Tallrikar 4 st. Flintgods. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:12)
1365 8568 Tallrikar 6 st, ostindiskt kompaniporslin. Diameter: ca 23 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:03)
1365 8541 Tallrikar 8st, Asien. Diameter: 22cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:59)
1365 8383 Tallrikar Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Birka, Gustavsberg 1973-1995, stengods med målad svart dekor, 11 st. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:50)
1365 8614 Tamburmajor Gemla. Höjd: 195
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:47)
1365 8607 Tamburmajor Gemla. Höjd: 195
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:44)
1365 8384 Tapetmönster 2 delar. Längd: 18-21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:39)
1365 8577 Tårtspade silver. Längd: 26 cm. Vikt: ca 80 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:48)
1365 8703 Tavla Trä, Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 31x41cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:34)
1365 8567 Te / kaffeservis 22 delar, Blå Blom, Gustavsberg
1365 8195 Teckning Ludvig Lubbe Nordström (1882-1942), Sverige. Blyerts, 39x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:40)
1365 8759 Tekanna Royal Copenhagen, musselmalet. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:42)
1365 8484 Tennfat 4 st + 2 stop. Diameter: 19-37, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:01)
1365 6343 Terrin + karotte4r, 4 delar, Domino, Rörstrand. Längd: 16,5-23 cm, höjd: 4-14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:34)
1365 6360 Terriner + fat, Motivet, 11 delar, Eldorado, Gustavsberg, Längd: 20-31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:58)
1365 8758 Teservis 15 + 1 delar, Gefle, Arthur Percy (1886-1976), Sverige. (fatet i svart glas)
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:32)
1365 6083 Teservis 18 delar, Niki, Fredrikshavn, Danmark, stengods
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:05)
1365 8734 Teservis 23 delar, Arthur Percy (1886-1976), Sverige. ”Grand", Gefle. Flintgods, glasyr med guldkant
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:40)
1365 8376 Tidningsställ England, trä. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:52)
1365 8653 Trädgårdsurna Gjutjärn. Diameter: 48cm. Höjd: 31cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:55)
1365 8258 Trädgårdsurnor Ett par, gjutjärn. Höjd: 31cm. Diameter: 31cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:14)
1365 8390 Trumpet mässing. Längd: 50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:52)
1365 8767 Tryck Oidentifierad konstnär. Stockholmsmotiv, Helgeansholmen. Bemålat tryck, ej signerad. Motivet: 24x35cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:52)
1365 8666 Tumlare 4+ 1 st, silver. Diameter: 7,5-9. Vikt: 353 g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:44)
1365 8225 Tusch Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Mykonos. Signerad, daterad 1938. Tusch, 23x27 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:55)
1365 8046 Tuschlavering 1721. Motivet: 11x18cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:25)
1365 8766 Ugnsformar 3 st, Järn, Fiskformar. Längd: 30-31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:11)
1365 8512 Uppläggningsbestick 2 st, silver, Finland. Längd: 16-18cm. Vikt: 65g.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:40)
1365 8523 Uppläggningsfat 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Birka, Gustavsberg 1973-1995. II-sortering. Stengods med målad svart dekor. Längd: 38 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:08)
1365 8657 Uppläggningsfat ett par, porslin, blåvitt, Kina. Nutida. Längd: 31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:26)
1365 8266 Våg mässing. Höjd: 39cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:38)
1365 8332 Väggarmatur Lexus, teak. Längd: 43cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:52)
1365 6005 Väggljusstake Margareta Hennix (f. 1941), Sverige. Gustavsberg, 1970-/80-tal. Tomte hållande ljuspipa. Stengods, handmålad, stämpelmärkt. Höjd: ca 42 cm. Bredd: ca 26 cm
1365 8375 Väggur höjd: 64cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:04)
1365 5004 Vas + fat, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. Yondel/Gondel, 50/60-tal, glaserad stengodslera. Höjd: 24 cm, 13x13 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:42)
1365 8191 Vas + skål, Aluminia/Gustavsberg. Höjd: 3-12 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:55)
1365 8597 Vas Alvar Aalto (1898-1976), Finland. "Savoy", Iittala. Klart glas. Höjd 16 cm. Längd: ca 20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:16)
1365 8382 Vas Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:07)
1365 8489 Vas Arabia, risporslin. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:56)
1365 6659 Vas Glas. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:38)
1365 6328 Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:19)
1365 8102 Vas Gustavsbergs Studio, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Höjd: 4,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:07)
1365 6319 Vas Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. Ekeby, stengods. Höjd: 47 cm
1365 8178 Vas Jugend, nysilver, Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:55)
1365 8368 Vas Kosta Boda, glas. Höjd: 36,5cm
1365 8084 Vas Paul Kedelv (1917-1990), Sverige. Flygsfors. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:00)
1365 8488 Vas Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:08)
1365 8574 Vas Rörstrand, Jugend, druvor. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:43)
1365 8075 Vas slipad kristall. Höjd: ca 45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:26)
1365 8189 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer. Höjd: 1 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:51)
1365 8101 Vas Tobo, Erich och Ingrid Triller, Sverige. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:37)
1365 6321 Vaser 2 st, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand. Höjd: 10-11, bland annat II-sort
1365 6313 Vaser 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Reptil, Gustavsberg 1953-1963, droppform med reliefmönster. Höjd: 18-24 cm
1365 8306 Vaser 3 st, Den Kongelige Porcelainsfabrik / Bing & Grøndahl. Höjd: 11-16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:17)
1365 8137 Vaser 3 st, Orientaliska. Höjd: 21-42 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:46)
1365 8490 Vaser 4 st, glas. Höjd: 18-33cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:58)
1365 8748 Vaser 8 delar, Asien. Höjd: 3-10cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:36)
1365 8040 Vaser ett par, cloissonné. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:52)
1365 8305 Vaser ett par, Rörstrand. Höjd: 17 cm
1365 8041 Vaser Ett par. Höjd: 36 cm
1365 8582 Väska Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Textil, mönster Under Ekvatorn. Lin. Längd: 42 cm. Djup: 12 cm. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:27)
1365 8772 Vinglas 12 st, Kosta Boda. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:44)
1365 8504 Vitrinskåp Ek, Virserum nya möbelfabrik Stockholm Bredd: 112 cm. Djup: 31 cm, höjd: 140 cm, nyckel
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:32)
1365 8536 Vitrinskåp höjd: 142cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:46)
1365 8309 Vitrinskåp Längd: 82 cm. Djup: 34 cm. Höjd: 194cmcm, nyckel
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:30)
1365 8526 Vitrinskåp På benställning. Bredd: 71 cm. Djup: 35 cm, höjd: 143 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 20:13)
1365 6446 Vitvinsglas 10 st. Höjd: 17,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:44)
1365 8068 Ytterfoder + fat, Japan. Höjd: 9,5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 18:42)
1365 8465 Ytterfoder Porslin. Diameter: 24, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 december 2020 19:52)