1348 6142 Åkdyna Allmoge, 1800-tal. 47x112 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:36)
1348 6151 Åkdyna Signerad L F 1894,36x120 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:01)
1348 4069 Akryl Ken Löfgren (f. 1940), Sverige. Signerad, daterad 2000. Motivet: ca 24x31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:43)
1348 6396 Akvarell Ellen Jolin (1854-1939), Sverige. Signerad, daterad 1901m fors, 48x24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:03)
1348 5080 Akvarell Horace Hammond (1842-1926), England. Kvinna vid byväg. Signerad. Akvarell, 45x30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:01)
1348 4070 Akvarell Lillemor Tellander (f. 1943), Sverige. Skär. Signerad LT -16. Akvarell, 19,5x22cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:43)
1348 6612 Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, EB, 1906, Stilleben. Motivet: 43x26, ej ramad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:57)
1348 6280 Akvarell Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Fåraherde, Monogramsignerad PA. Motivet: 26x34 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:29)
1348 6003 Akvarell Robert Kitchen (1950-2009), USA. Komposition. Signerad. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 106x75 cm. Motivet: 79,5x53,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:58)
1348 6079 Altarljusstakar Ett par, plåt. Höjd: 60 cm, 1900-talets andra hälft
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:11)
1348 6303 Appliquer ett par, mässing. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:18)
1348 6617 Armband Asien, Sten / metall, diameter: 18 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:33)
1348 6472 Armbandsur Certina 14K, quartz, läderband, datum, gravyr med etui, boettens: 38 mm. Längd: 23 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:30)
1348 5427 Armbandsur Omega Genève, automatisk, Cal. 1481, refnr: 1660118,1970-tal, stål, plexiglas, datum. Diameter: 42mm, läderband
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:10)
1348 6353 Årsur med glaskupa. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 21:00)
1348 6310 Ask med lock + tändsticksaskhållare, silver. Längd: 10,5-13 cm, Vikt: 440 g ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:53)
1348 6309 Bägare 6 st, silver, Etui. Höjd: 4,5, Vikt: 140 g ca.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:44)
1348 6486 Bägare silver, 1949. Höjd: 9 cm, Vikt: 70 g ca.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:14)
1348 6415 Bänk Textilklädd. Längd: 121, djup: 43 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:42)
1348 6101 Beslag till spjällband, 1800-tal, nysilver. Längd: 13 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:29)
1348 6559 Bestick England EP, 12+ 12 i etui
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:54)
1348 6493 Bestick silver, 10 delar, diverse. Vikt: ca 300 g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:43)
1348 6286 Bestick silver, 8 delar. Längd: 22-38cm, bruttovikt: ca 760 g
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:23)
1348 6321 Bestick silver, Tyskland, 6+ 6 st. Längd: 20,5-25 cm, bruttovikt: 820 g (varav knivar ca 500 g)
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:14)
1348 6094 Bestickuppsättning 70 del ca, Franska Liljan, nysilver
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:51)
1348 5312 Bestickuppsättning nysilver, GAB Guldsmedsaktiebolaget
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:13)
1348 6492 Bestickuppsättning nysilver, Mema, ca 40 delar. Längd: 15-20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:49)
1348 6596 Biblioteksbord 1920-tal. Bredd: 125. Djup: 75 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:28)
1348 4096 Blandteknik Bona, komposition. Signerad, daterad -87. Motivet: 24x19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:34)
1348 4059 Blandteknik Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Island Cruise". Monogramsignerad FJ. Mixed Media, ca 50x30 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:43)
1348 6054 Blandteknik Haruo Sézaki (1907-1977), Sverige. Signerad, daterad 1948, mixed media, 46x31cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:52)
1348 6282 Blandteknik Oidentifierad konstnär. "Lavendel", 38x48 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:34)
1348 6347 Blandteknik Oidentifierad konstnär. 2 st, Paris. Motivet: 8x6 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:03)
1348 6133 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Diptyk, "Om rörliga kroppars elektro dynamik", ramens innermått: 55x114 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:43)
1348 6610 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Sanddyner & tallar, oramat löst blad, bladets mått: 29x21 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:16)
1348 6516 Blandteknik R Carlberg. Signerad, daterad 1943, Caféinteriör, 35x31 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:17)
1348 6582 Blomsterbord Teak. Bredd: 200, djup: 50 cm, höjd: 44 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:41)
1348 6189 Bojan Kina, med lock. Höjd: 30 ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:55)
1348 6185 Bojan Kina. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:47)
1348 6184 Bojan med lock, Kina. Höjd: 31 cm, lock med dålig passform
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:48)
1348 6204 Bokhylla Ek. Bredd: 120, djup: 29 cm, höjd: 101 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:27)
1348 6626 Bokhylla Nils och Kajsa Strinning. Hyllsystem, "String", String Design AB, 1960-tal. 18 gavlar, 36 hyllplan. Etikettmärkt. Höjd: 76 cm respektive 100 cm (gavlar). Djup: 30 cm (hyllplan). Bredd: 75 cm (hyllplan)
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:24)
1348 6574 Bokverk 11+ 1 st, Selma Lagerlöf
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:16)
1348 6575 Bokverk Karin Boye, 7 st, Helfranska band
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:59)
1348 6409 Bord rotting och glas. Bredd: 44, djup: 34 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:18)
1348 6237 Bordsfotogenlampfot Sent 1800-tal. Höjd: 45 + glasrör
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:17)
1348 6534 Bordslampa Anders Pehrson, "Simris/Olympia", Ateljé Lyktan, Åhus. Rund fot klädd i läder. Ställbar arm. Rund skärm i lackerad plåt. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:20)
1348 6329 Bordslampa ASEA. Höjd: 60, plåt
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:39)
1348 6439 Bordslampa Asien, Porslin, fd urna. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:21)
1348 6077 Bordslampa brons. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:02)
1348 6324 Bordslampa Figural, Porslin. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:01)
1348 6438 Bordslampa glasfot. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:33)
1348 6555 Bordslampa höjd: 54 cm, nutida
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:29)
1348 6262 Bordslampa Mässing/konstläder. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:30)
1348 6429 Bordslampa Tjäder, Porslin. Höjd: 15 längd: 21 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:17)
1348 6255 Bordslampa Triva-serien för NK Nordiska Kompaniet. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:42)
1348 6273 Bordslampfot Glas Mässing, Malmö metallvarufabrik ab. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:47)
1348 6259 Bordslampfot keramik. Höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:23)
1348 6199 Bordslampfot Kina, borrad. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:32)
1348 6081 Bordslampfot porslin, skulptural, herde. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:43)
1348 6421 Bordslampfötter ett par. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:16)
1348 6539 Bordslampor ett par. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:40)
1348 6292 Bordstabletter 10 st, ”Världskartan”, design: Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, 30x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:37)
1348 6011 Bordstabletter 4+ 2, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, Längd: 40-41cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:03)
1348 6086 Brasskärm rokokostil, omkring 1900. Höjd: 102
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:42)
1348 6593 Bricka + Tehuva, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, Tulpan, Dia 31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:03)
1348 6264 Bricka Plåt, 60x45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:53)
1348 6102 Bricka Silver (800), Makedonien, reliefdekor. Diameter: 37 cm, vikt: 1000g ca
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:15)
1348 6132 Brickbord "Krüger", design: Hans Bölling, Rafn & Co, Danmark. Diameter: 50, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:21)
1348 6013 Brickor 2st + 1 lampskärm, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn. Längd: 31-55cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:21)
1348 6378 Brickor 5+ 6 st, Metall. Diameter: 35-46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:39)
1348 6538 Byrå England. Bredd: 56, djup: 41 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:15)
1348 5195 Byrå Rokokostil med stenskiva. Bredd: 76 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:10)
1348 6241 Byst Efter Antiken, konstmaterial. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:34)
1348 6426 Champagnecoasters Ett par, (WMF), nysilver, diameter: 14 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:34)
1348 6108 Champagnekupor 4 st, Böhmen, 1800-tal, krönta monogram, Prinsessan Augusta Amalia av Bayern. Höjd: 11,5
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:50)
1348 6413 Champagnekylare på fot. Metall, nutida, Höjd: 81 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:24)
1348 6457 Chiffonjé nyrenässans, valnöt. Bredd: 104. Djup: 50 cm, höjd: 148 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:43)
1348 6251 Chiffonjé omkring 1900, bemålad. Bredd: 119, djup: 48 cm, höjd: 122 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:08)
1348 6012 Coasters 10st, Josef Frank, Firma Svenskt. Diameter: 10,5cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:17)
1348 6024 Collier silver. Längd: 40cm, vikt: 46g.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:32)
1348 6357 Crèmekoppar 5 st + 1 fat, Blå Blomst respektive Musselmalet, Royal Copenhagen. Dekor i underglasyrblått. 4 koppar med lock, 1 kopp utan lock
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:52)
1348 6020 Crèmekoppar 8st, med lock, A. Silender. Höjd: 10cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:58)
1348 6400 Dockservis Gustavsberg, 9 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:10)
1348 6565 Dörr Modell Äldre, 185x60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:00)
1348 6047 Dosor & skålar 8 delar, Kina. Diameter: 6-11cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:24)
1348 6019 Dukar 10st, Josef Frank, Firma Svenskt, Tulpan, 31x42cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:17)
1348 6045 Emmafåtölj omklädd, Zebra
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:53)
1348 6247 Etagebord med låda, Sent 1800-tal, mahogny. Bredd: 42, djup: 32 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:57)
1348 6248 Etagebord omkring 1900. Bredd: 45, djup: 33 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:01)
1348 6464 Etsning Max Brüning (1887-1968), 27x31 cm. Signerad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:48)
1348 6062 Etsning Oidentifierad konstnär, "Bollspelare". Signerad, numrerad 7/50. Motivet: 28x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:39)
1348 6060 Etsning Stig Borglind (1892-1965), Sverige. "Lykabettos, Athen". Signerad. Motivet: 23x19 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:56)
1348 6178 Etsningar 2 st, Torkel Dahlstedt (f. 1942), Sverige. Signerade, bladets mått: 18x15 30x30 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:40)
1348 6304 Fällbord Björk. Höjd: 72, diameter: 60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:25)
1348 2092 Färgetsning Nissan Engel (f. 1931), Israel. Signerad, "L Orchester", EA-upplaga (Épreuve d’artiste), oramat löst blad. Bladets mått: 63x91 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:32)
1348 2095 Färgetsning Nissan Engel (f. 1931), Israel. Signerad, "Musica", EA-upplaga (Épreuve d’artiste), oramat löst blad. Bladets mått: 86x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:38)
1348 5284 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 27/50. Oramat löst blad. Bladets mått: 70x81,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:47)
1348 3337 Färgetsning Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 50/50, daterad -81. Handkolorerad etsning. Motivet: 11x8 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:13)
1348 6505 Färglitografi 2 st, Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. Signerad, 250-upplaga. Motivet: 30x20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:02)
1348 6504 Färglitografi 2 st, Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 22/250. Motivet: 30x20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:20)
1348 6214 Färglitografi 2 st, Curt Sjöberg (1911-1987), Sverige. Signerad, numrerad 360-upplaga. Motivet: 27x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:15)
1348 6345 Färglitografi Al Wagiella (f. 1939), Signerad, numrerad 8/150. Motivet: 61x81 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:33)
1348 6034 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), "Cornelius Vreeswijk". Motivet: 41x28 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:36)
1348 6007 Färglitografi Dénes Perger (1934-2015), Sverige. "Vinter i Kungsträdgården". Signerad, numrerad 2/20, daterad 1984, Handkolorerad. Motivet: 22x31 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:02)
1348 6522 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad EA 5/20, Stockholm. Motivet: 35x56 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:53)
1348 6134 Färglitografi Endre Nemes (1909-1985), Sverige. Signerad, numrerad 50/150, komposition. Bladets mått: 62x71 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:24)
1348 2238 Färglitografi Erik Dietman (1937-2002), Sverige. Signerad, numrerad EA 1/15, daterad -78. Oramat löst blad. Bladets mått: 86x61 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:02)
1348 5280 Färglitografi Gary Kuehn (f. 1939), USA. Signerad, numrerad 11/36. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 49x66 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:44)
1348 6068 Färglitografi Iron. Signerad, PT, "Rebellion" 89x59cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:23)
1348 6063 Färglitografi Karl-Erik Forsberg (1914-1995), Sverige. "Ordet". Signerad, numrerad 33/150, daterad -91. Motivet: 31x27 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:47)
1348 6215 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 67/360. Motivet: 62x100 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:43)
1348 6283 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad EA, bladets mått: 55x40 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:19)
1348 2230 Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör. Signerad, numrerad 2/99, daterad 1972, oramat löst blad, 53,5x70,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:57)
1348 6532 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Lofoten. Signerad, numrerad 223/350, daterad 78. Motivet: 47x59 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:21)
1348 6061 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 7/115, daterad -54, Port. Motivet: 53x19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:35)
1348 6530 Färglitografi Per Julius (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 42/360. Motivet: 27x40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:35)
1348 6507 Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938). Signerad, numrerad 88/125. Motivet: 27x26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:46)
1348 5283 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 68/300, daterad 1981. Bladets mått: 48x63 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:18)
1348 6502 Färglitografier 2 st, Hans Wigert (1932-2015), Sverige. 90 & 6-upplaga, oramade lösa blad. Signerade, bladets mått: 56x70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:27)
1348 6501 Färglitografier 2 st, Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Oramade lösa blad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), bladets mått: 60x75 cm. Signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:46)
1348 5101 Färglitografier 4 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 84/210. Motivet: 25x28-31x27cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:34)
1348 5031 Färglitografier 6 st, Lillan Michelin (f. 1947), Sverige. Oramade lösa blad. Signerade. Bladets mått: 28x20,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:13)
1348 6002 Färgserigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Höstens grenar". Signerad, numrerad 59/75, oramat löst blad. Bladets mått: 106,5x79 cm. Motivet: 71x56 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:20)
1348 5241 Fat "Kandinsky design", 1996. Porslin. Diameter: 32 cm, originallåda
1348 6043 Fat + 2 st, Rosenthal. Längd: 6-28cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:32)
1348 6270 Fat + skålar, Glaserad keramik, Kina, diameter: 11-24 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:49)
1348 6090 Fat + vas, Bla Ulrica Hydman Vallien, diameter: 29, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:44)
1348 6327 Fat 2 st. Diameter: 40-41 cm, bland annat Delft
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:01)
1348 6377 Fat Höganäs, Snäckformat. Diameter: 36 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:12)
1348 6022 Fat Iittala. Längd: 14cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:27)
1348 6422 Fat Konstglas, slott, Orrefors etikett, diameter: 42 cm
1348 6354 Fat på fot, nysilver, med glasinsats. Diameter: 25,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:58)
1348 6402 Fat tenn, ristad dekor med Samiskt mönster. Längd: 35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:40)
1348 6005 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Stora Furulid". Fast stoppad rygg och sits med stomme i trä.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:39)
1348 6459 Fåtölj design: Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Ingrid, läder
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:22)
1348 6540 Fåtölj Norell
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:08)
1348 6541 Fåtölj Norell
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:50)
1348 4414 Fåtöljer + fotpallar, Ett par, Sinclair Nelson
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:26)
1348 6450 Fåtöljer 3 st, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Artek, böjträ / sadelgjord / rotting
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:41)
1348 6460 Fåtöljer Ett par, Ingrid, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:15)
1348 6455 Fåtöljer Ett par, Ingrid, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige.
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:46)
1348 6296 Fickur 2 st
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:37)
1348 6618 Figuriner 4 st, Bing & Grøndahl, barn, porslin. Höjd: 9-10 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:51)
1348 6098 Fiol med stråke "Luthiers", i väska. Längd: 54 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:54)
1348 6569 Fiskfat Tyskland, porslin. Längd: 65 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:12)
1348 6044 Fisktallrikar 6 st, Johnson Bros. Längd: 26cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:06)
1348 6611 Fotografi Gangfeng Wang (1956), Shanghai. Signerad, daterad 2005, oramat löst blad, bladets mått: 46x30 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:24)
1348 6566 Fotografi Ove Wallin (f. 1931), Sverige. Ingmar Bergman. Signerad. Motivet: ca 38x48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:23)
1348 6605 Fotografi Signerad, Solfjädersdans Shanghai. Motivet: 17,5x26, oramat löst blad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:58)
1348 6120 Fotoramar 2 st, Jugend, Koppar, En märkt CGE 1919. Höjd: 23-24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:28)
1348 6233 Fotoramar Ett par, omkring 1900,12x7
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:18)
1348 6201 Fotpall Björk. Längd: 39 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:46)
1348 6316 Fruktservis 19 delar, Arthur Percy (1886-1976), Sverige. "Christina", Gefle, fruktfat + 18 assietter
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:36)
1348 6103 Gafflar 6 st, silver, Per Georg Fröberg, Norrtälje, 1870. Längd: 20. Vikt: ca 400g
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:17)
1348 6186 Gardiner 4 st, William Morris, Golden Lily, 113x260 (x4)
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:20)
1348 6443 Gipstavlor 2 st, Wallenberg, relief. Signerade, 24x30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:43)
1348 6585 Glas 4 + 4 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Grogg & Ölglas. Höjd: 15,5-22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:52)
1348 6556 Glas 6+ 7 st. Höjd: 6-8 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:43)
1348 6375 Glas 8 delar, Kent, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. Kosta. Kristall. Höjd: 9,5-12 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 21:04)
1348 6092 Glasservis 34 delar, Karolina, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Orrefors. Höjd: 8-14 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:12)
1348 6338 Glasservis 40 del ca, 1920-/30-tal. Höjd: 8-14 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:06)
1348 6041 Glasservis ca 50 delar. Höjd: 9-16cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:55)
1348 6368 Glasservisdelar 14 delar, Kosta, Karlberg. Höjd: 7,5-16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:34)
1348 6042 Glasservisdelar 19st. Höjd: 11-16cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:16)
1348 6239 Glasservisdelar 24 delar. Höjd: 8-11 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:08)
1348 6369 Glasservisdelar 32 delar. Höjd: 11,5-17,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:39)
1348 6006 Glasservisdelar ca. 30 delar, graverad dekor. Höjd: 9,5-15,5 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:58)
1348 6615 Golv/taklampa "Pole Lamp", 1950-tal, mässing. Längd: 252cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:36)
1348 6084 Golvlampa 1950-tal, MAE, Möller Armatur, Eskilstuna. Höjd: 146 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:56)
1348 6546 Golvlampa höjd: 135 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:00)
1348 6475 Golvlampa höjd: 143 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:19)
1348 6547 Golvlampa höjd: 152 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:57)
1348 6442 Golvlampa Josef Frank, Modell 2326, Firma Svenskt Tenn
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:29)
1348 6477 Golvlampa mässing, höj- och sänkbar
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:05)
1348 6258 Golvlampa mässing. Höjd: 125, höj / sänkbar
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:13)
1348 6581 Golvlampa mässing. Höjd: 130
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:47)
1348 6209 Golvlampa mässing. Höjd: 147
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:14)
1348 6206 Golvlampa mässing. Höjd: 172
1348 6072 Golvlampa nutida. Höjd: 180
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:39)
1348 6257 Golvlampfot ASEA. Höjd: 130
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:28)
1348 6480 Golvlampfötter ett par, mässing. Höjd: 152 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:15)
1348 6461 Golvlampor ett par, EWÅ G-9. Snarlika skärmar
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:19)
1348 6545 Golvlampor ett par, mässing. Höjd: ca 135 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:27)
1348 5407 Golvlykta höjd: ca 170
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:11)
1348 6609 Grafiska blad 2 st, efter Marc Chagall, tryckt signatur, oramade lösa blad, bladets mått: 55x50 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:58)
1348 6177 Grafiska blad 4 st, Jan Thulin, 27x27 cm. Signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:06)
1348 6291 Halsband silver, Sterling. Vikt: 75 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:32)
1348 6164 Halsband med hänge 18k guld. Vikt: ca 3g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:53)
1348 6276 Hängskåp 1800-tal. Bredd: 66. Djup: 46 cm, höjd: 98 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:26)
1348 6017 Hink Skultuna, mässing. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:56)
1348 6358 Hörnskåp Bemålat. Höjd: 178, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:10)
1348 6265 Hörnskåp mahogny. Bredd: 63. Djup: 45 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:01)
1348 6441 Ishink Novo Industries, Sydney, Australien. I form av ett äpple. Färgad metall. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:52)
1348 6488 Jardiniere Kristall. Längd: 31, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:39)
1348 6494 Jardiniere Metall, rokokostil, nutida, med insats. Längd: 43 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:35)
1348 6579 Jordglob med belysning. Höjd: ca 45 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:58)
1348 6621 Kaffegods 12 delar, Dresden, Gustavsberg
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:36)
1348 6035 Kaffegods 23 delar, Tuscan, England, 12 koppar (10 fat) + 11 assietter. Benporslin
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:44)
1348 6116 Kaffegods 8 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:02)
1348 6428 Kaffekoppar 10 st, Rörstrand
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:04)
1348 6557 Kaffekoppar 15 st, Rörstrand
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:11)
1348 6374 Kaffeservis Royal Copenhagen, Ca 30 del
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:38)
1348 6117 Kaffeservisdelar 38 delar, Rosenthal, Maria
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:57)
1348 6491 Kaffeskedar 12 st, silver i etui, 1917. Längd: 13 cm, Vikt: 100 g ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:22)
1348 6105 Kaffeskedar 12 st, silver, Carmen, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1962. Längd: 11,5, Vikt: 120 g ca
1348 5069 Kaffeskedar 12 st, silver. Längd: 11 cm, Vikt: 130 g ca.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:50)
1348 6179 Kaffeskedar silver, 9+ 8 st. Längd: 9,5-10 cm, Vikt: 130 g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:32)
1348 6221 Kandelaber mässing. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:19)
1348 5189 Kandelabrar Ett par, CR Carlström. Sent 1800-tal, nysilver. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:04)
1348 6434 Kanna Metall/porslin. Stilkopia, nutida, Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:29)
1348 6027 Kanna & fat diameter: 34cm. Höjd: 31cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:15)
1348 6490 Karaff + 6 glas, Orrefors. Höjd: 9-25 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:57)
1348 6331 Karaff + pluntor, 6 delar. Höjd: 15-25 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:43)
1348 6340 Karaff Silvia, Ingeborg Lundin (1921-1992), Sverige. Orrefors, formgiven 1957. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:54)
1348 6342 Karaffer + tillbringare, 7 delar, Kristall. Höjd: 16,5-33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:42)
1348 6360 Karmstol Doktor Åkerblom
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:07)
1348 6440 Karmstol Lilla Åland, Carl Malmsten (1888-1972), STOLAB, 2019, Sverige
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:35)
1348 6289 Karmstolar ett par, Bodafors, design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Herrgården
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:32)
1348 6278 Karmstolar ett par, Louis XV-stil
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:54)
1348 6548 Karmstolar ett par, Rokokostil
1348 6226 Karotter 2 st, Rörstrand. Höjd: 8-10 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:52)
1348 6125 Karta "Sueciae et Norvegiae", 1600-tal, bladets mått: 44x53 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:06)
1348 6249 Kista 1800-tal. Bredd: 80 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:07)
1348 6167 Klackring 18k guld, vikt: 4g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:24)
1348 6372 Klädhängare höjd: 100 cm, nutida
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:02)
1348 6229 Klaffbord Nils Göran Gustafsson, Stolab, björk. Bredd: 70+ 2x50. Djup: 80 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:34)
1348 6066 Kobratelefon höjd: 21cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:38)
1348 6222 Kökspall höjd: 59 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:05)
1348 6561 Kolhämtare + blåsbälg. Längd: 51, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:40)
1348 6370 Konsolbord Mässing med stenskiva. Bredd: 88, djup: 25 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:02)
1348 6294 Konstglas 3 delar. Höjd: 22-28 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:41)
1348 6293 Konstglas 4 delar, höjd, 5-23 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:42)
1348 6571 Korgar 5 st, Flätade
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:28)
1348 6570 Korgar 5 st, flätade, bemålade
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:07)
1348 6008 Korgstolar ett par, Höjd 97 cm, Sitthöjd 45 cm, Bredd 50 cm ca
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:56)
1348 6235 Kuriosa 4 delar, o, 1900, bland annat klockställ. Höjd: 4-12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:22)
1348 6376 Kuverttallrikar Tenn, 12 st. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:25)
1348 6322 Lackskrin 4 st, Ryssland. Längd: 5-16 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 21:01)
1348 6089 Lampbord Ett par, mahogny. Bredd: 60, djup: 38 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:16)
1348 6500 Leksak Mekanisk
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:23)
1348 5156 Linnedukar diverse, 126x126-140x220cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:56)
1348 6606 Litografer + etsning, 5 st, Oidentifierad konstnär. Signerade, oramade lösa blad, bladets mått: 22x22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:27)
1348 6607 Litografi Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Marin, oramat löst blad, bladets mått: 41x28 cm. Signerad
1348 6509 Litografi Lars Hillersberg (1937-2004), Sverige. Bröderna Victor. Signerad, numrerad 23/60,26x36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:52)
1348 6604 Litografi Oidentifierad konstnär. Signerad Mikael B, HC-upplaga (hors de commerce), oramat löst blad, bladets mått: 64x71 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:53)
1348 5030 Litografier 6 st, Lillan Michelin (f. 1947), Sverige. Oramade lösa blad. Signerade. Bladets mått: 40x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:11)
1348 6175 Litografier / collage 5 st, Bert-Johnny Nilsson (1934-2004), Sverige. Signerade, ramens innermått: 80x59 - 87x67
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:42)
1348 6073 Ljuskrona empirestil. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:43)
1348 6481 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: ca 70 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:34)
1348 4416 Ljuskrona med prismor, Tidigt 1900-tal. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:00)
1348 6046 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 80cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:53)
1348 6590 Ljusstakar 3 delar, mässing. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:45)
1348 6453 Ljusstakar 3 st, Smide. Höjd: 18-55 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:37)
1348 6238 Ljusstakar 3 st, Smide. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:41)
1348 6553 Ljusstakar ett par, 2-armade, bemålad metall. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:11)
1348 6427 Ljusstakar Ett par, Metall, Riddare i rustning. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:20)
1348 6437 Ljusstakar Ett par, pläter. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:09)
1348 6482 Ljusstakar ett par, silver, W A Bohlin, 1952. Höjd: 16 cm, bär gravyr, Vikt: 450 g brutto
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:24)
1348 6349 Ljusstakar Ett par, trä, bemålade, "Julottestake, Järvsö". Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:42)
1348 6240 Ljusstake Grillby, Med glaskupa. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:08)
1348 6544 Lyktor 3 st. Höjd: 37-54, nutida
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:14)
1348 6211 Matbord Ek. Bredd: 149, djup: 112 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:21)
1348 6543 Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 110, höjd: 75 + 2 iläggx48 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:13)
1348 6076 Matbord Gustaviansk stil. Mahogny, detaljer i mässing. Diameter: 125 cm, längd: ca 125-325 cm. 4 st iläggsskivor á 50 cm samt två extra stödben medföljer
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:17)
1348 6445 Matsalsgrupp 11 delar, Bord + 10 stolar, diameter: 110, höjd: 73,3 st ilägg a 48 cm
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:53)
1348 6250 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil, bord + 4 stolar, 2 st ilägg. Längd: 140, djup: 98 cm, höjd: 73 cm, + 2x48 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:14)
1348 6207 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 5 delar. Diameter: 110, höjd: 74 + 1 ilägg
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:37)
1348 6218 Matsalsskåp Gustaviansk stil. Bredd: 117. Djup: 50 cm, höjd: 165 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:24)
1348 5257 Matsalsskåp Gustaviansk stil. Bredd: 121. Djup: 46 cm, höjd: 155 cm, nyckel
1348 6627 Matservis 40 del ca, Adams, old Colonial
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:20)
1348 6277 Matservisdelar 16 delar, Grå Ränder, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:59)
1348 6029 Matservisdelar 27 delar, Flora, Gustavsberg
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:11)
1348 6173 Matservisdelar Gustavsberg, Fasan, 34 del
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:53)
1348 6386 Matservisdelar Rörstrand, 1800-tal, ca 35 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:28)
1348 6452 Matservisdelar Rörstrand, Grön Anna, 28 del
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:39)
1348 6106 Matskedar 5 st, silver, 1800-tal, 320g ca. Längd: 22-23 cm, Vikt: 300 g ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:36)
1348 6104 Matskedar 9 st, silver, Franska Liljan. 1800-tal, Längd: 19 cm. Vikt: 350 g ca
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:15)
1348 6147 Matta Handknuten, 116x210 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:12)
1348 6624 Matta Kina, 175x240 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:51)
1348 6587 Matta Kina, 250x285
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:59)
1348 6231 Matta orientalisk, 104x187 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:15)
1348 5414 Matta Orientalisk, 117x181cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:24)
1348 6219 Matta orientalisk, 213x333 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:54)
1348 4167 Matta orientalisk, 215x305cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:23)
1348 6025 Matta Orientalisk, 75x270cm
1348 6312 Matta orientalisk, Beluch, 115x180 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:14)
1348 6153 Matta orientalisk, Beluch, semiantik, 97x135 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:52)
1348 6414 Matta orientalisk, Galleri, 103x300 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:47)
1348 6418 Matta orientalisk, Galleri, 114x320 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:17)
1348 6411 Matta orientalisk, Galleri, 116x403 cm
1348 6026 Matta Orientalisk, galleri, 78x404cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:04)
1348 6144 Matta orientalisk, Hereke, Silke, metalltrådar, 66x110 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:54)
1348 6145 Matta orientalisk, Khaden, Antik, 82x150 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:58)
1348 6355 Matta orientalisk, Mashhad, 192x300 cm
1348 6146 Matta orientalisk, Persisk Mir, Antik, 106x152 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:50)
1348 6109 Matta Orientalisk, yahyali, 109x204 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:21)
1348 6023 Minkpäls Bågedahls, storlek: 42 ca
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:20)
1348 6140 Minkpäls storlek: 38 ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:53)
1348 6385 Mockagods 8 delar, Royal Tuscan, England
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:57)
1348 6393 Mortlar 5 st, mässing. Höjd: 7-10,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:46)
1348 6021 Muff mink, med fack. Längd: 30 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:13)
1348 6314 Mugg med sugrör, Karlsbad, Märkt 1929. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:55)
1348 6176 Nakterhus + 2 kompass
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:59)
1348 6552 Nattljusstake mässing. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:29)
1348 6362 Nattygsbord ett par, Alm. Bredd: 44, djup: 32 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:59)
1348 6311 Nattygsbord Ett par, England, med låda. Bredd: 45 cm. Djup: 60 cm. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:51)
1348 6542 Nattygsbord ett par. Bredd: 47, djup: 36 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:48)
1348 6039 Ölglas 10st. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:52)
1348 6057 Oljemålning Adrian van Hees ges. Skeppsmotiv. Signerad, daterad 1945. Olja på pannå, 39x29cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:37)
1348 6228 Oljemålning Åke Johansson, Signerad, fiskeläge. Olja på pannå,
1348 3019 Oljemålning Alfred Thörne (1850-1916), Sverige. Man vid fors, Signerad, 1882. Olja på pannå, 37x25 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:19)
1348 6138 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Sydländskt landskap, Signerad. Olja på duk, 32x40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:01)
1348 6137 Oljemålning Birger Andersson, blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 48x38 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:43)
1348 6232 Oljemålning Bo Lindholm (f. 1938), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 67x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:52)
1348 6174 Oljemålning Charles Roka (1912-1999), Ungern. Signerad. Olja på duk, 82x66 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:34)
1348 6192 Oljemålning Curt Agge (f. 1929), Sverige. "Strandparti, Ängelsbäck, Skåne". Signerad. Olja på duk, 33x41 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:44)
1348 6194 Oljemålning Curt Agge (f. 1929), Sverige. Signerad, "Älvlandskap, Liden". Olja på duk, 100x80 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:04)
1348 6190 Oljemålning Curt Agge (f. 1929), Sverige. Signerad, "Begynnande höst II". Olja på duk, 46x55 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:02)
1348 6188 Oljemålning Curt Agge (f. 1929), Sverige. Signerad, "Höstdag Njurunda". Olja på duk, 90x100 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:18)
1348 5207 Oljemålning Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Stadsmotiv. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:41)
1348 5085 Oljemålning Eric With (1916-2000), Sverige. Göteborgs hamn. Signerad. Olja på duk, 39x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:20)
1348 6465 Oljemålning Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 45x54 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:27)
1348 6136 Oljemålning Evald Hedenström (1909-1996), Sverige. Fjällandskap. Signerad. Olja på duk, 32x40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:24)
1348 6059 Oljemålning Gertrud Siemers (1895-1984), Tyskland. Signerad. Olja på pannå, 38x48cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:50)
1348 6049 Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 28x38cm
1348 6048 Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 21x26cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:27)
1348 6399 Oljemålning Gustav Magnusson. Signerad, daterad 76,36x90 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:26)
1348 6513 Oljemålning Hedlund. Signerad, numrerad -43, "Flicka i profil". Olja på pannå, 21x15 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:02)
1348 6246 Oljemålning Herman Hägg (1884-1966), Visby ringmur. Signerad. Olja på pannå, 17x22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:39)
1348 6567 Oljemålning Joc v Beilen, Signerad, stilleben. Olja på duk, 50x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:39)
1348 6531 Oljemålning Karl Dahlqvist (1900-1971), Sverige. Signerad, daterad 51, Stilleben. Olja på pannå, 65x60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:44)
1348 6328 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Marknad. Signerad. Olja på pannå, 33x41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:43)
1348 6470 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Motiv från Venedig. Signerad. Olja på duk, 33x41 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:48)
1348 6069 Oljemålning Kurt Heinonen (1915-1983), Finland. Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 34x66 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:03)
1348 6212 Oljemålning Kurt Heinonen (1915-1983), Finland. Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 45x100 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:16)
1348 6510 Oljemålning Kurt Lindon (1910-1986), Signerad, Norsholmen, Fårö, 1965. Olja på pannå, 41x74 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:26)
1348 6512 Oljemålning Kurt Lindon (1910-1986), Sverige. Stockholmsmotiv, "Klippvägg, Stadsgården". Signerad. Olja på duk, 37x59 cm
1348 6070 Oljemålning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Signerad, daterad -61. Olja på pannå, rådjur & jakthund, 53x71 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:46)
1348 6129 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signerad Forsberg. Olja på duk, 60x49 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:43)
1348 6130 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, 100x120 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:34)
1348 6330 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fruktstilleben. Signerad Widlund, daterad -56. Olja på pannå, 50x60 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:44)
1348 6052 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Hamnmotiv. Signerad Zimozé. Olja på pannå, 19x29cm
1348 6243 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad AW, Man i roddbåt. Olja på pannå, 39x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:33)
1348 6074 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad CCX. Olja på duk, 50x60 ca
1348 6603 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Omkring 1900, monogramsignerad, Slädfärd. Olja på duk, 63x45 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:49)
1348 6332 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ryssland, Stilleben, 65x70, ej ram. Olja på duk, Signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:06)
1348 6298 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad W. O -95, kustlandskap. Olja på duk, 35x49 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:02)
1348 6397 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, modell. Olja på pannå, 40x26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:18)
1348 6220 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sittande modell. Signerad Metz. Olja på duk, 61x50 cm, oramad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:57)
1348 6121 Oljemålning Oscar Keen (1867-1949), Sverige. Chateau de Chateldon. Signerad, daterad 1928. Olja på duk, 73x97 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:32)
1348 6356 Oljemålning Otto Lindberg (1880-1955), Sverige. Signerad, daterad 1932, Skymningslandskap. Olja på duk, 50x64 cm
1348 5082 Oljemålning Reinhold von Rosen (1894-1961), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 22x35 cm
1348 6122 Oljemålning Rune Persson (1914-1990), Sverige. Vinterlandskap, Signerad. Olja på duk, 60x73 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:07)
1348 6284 Oljemålning Theodor Jansen (f. 1914), Danmark. Blomsterstilleben. Signerad TH Jansen. Olja på duk, 78x58 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:48)
1348 6202 Oljemålning Tore Palm (f. 1933), Sverige. Signerad, daterad -77, Segelbåtar. Olja på duk, 65x96 cm
1348 6050 Oljemålning Woldemar Tank (1903-1997), Sverige. Stockholmsmotiv med Högalidskyrkan söder. Signerad, daterad 1959. Olja på duk, 49x63 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:02)
1348 6165 Örhängen Ett par, 18k guld, briljanter
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:34)
1348 6423 Överskåp 1800-tal, Bemålat. Bredd: 103, djup: 29 cm, höjd: 87 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:05)
1348 6010 Päls Mink, storlek: 42 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:30)
1348 6468 Pärlcollier med silverlås. Längd: 42 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:25)
1348 6524 Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, 1940, Stilleben, 69x57 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:32)
1348 6528 Pastell Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, daterad 83, Stockholm, 40x52 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:44)
1348 6305 Pelarbord omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:15)
1348 6197 Penselvas Kina. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:21)
1348 6187 Penselvas Kina. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:11)
1348 6614 Penselvaser ett par, Kina. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:37)
1348 6180 Perukstock Porslin, Kina. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:13)
1348 6154 Piedestal Kolonn, Tidigt 1900-tal. Höjd: 69 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:06)
1348 6496 Piedestal Porslin, Capodimonte, Italien. Höjd: 92 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:31)
1348 6224 Pistol Albanien, 1700-tal. Längd: 48 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:08)
1348 6348 Plåtbrickor 2 st, bemålade. Längd: 34-71
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:43)
1348 6100 Plunta + bägare, 7 delar, mässing, i träschatull. Längd: 36 cm
1348 6307 Propagandaaffischer 2 st, Kina/Sovjet, 1960/70-tal, 75x53 respektive 90x60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:34)
1348 6261 Remmare 3 + 6 st. Höjd: 14-18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:32)
1348 6038 Remmare 6 st. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:55)
1348 6514 Ring 14k, Ryssland, med sten
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:42)
1348 6161 Ring 18k guld, akvamarin. Vikt: ca 2g
1348 5231 Ring 18k guld, infattning i silver med rosensten ca 1,0ct, 9x0,10ct, 8x0,01ct, saknar en sten, en skadad sten. Vikt: 6g
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:01)
1348 6159 Ring 18k guld, med briljant, vikt: 8g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:51)
1348 6467 Ring 18k guld, med pärla, bruttovikt: 3 g
1348 6160 Ring 18k vitguld med 5 briljanter
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:04)
1348 6158 Ring 18k vitguld. Bruttovikt: ca 7g, briljanter 0,30ct
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:22)
1348 6162 Ring 23k guld, slät. Vikt: ca 8 g
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:01)
1348 6166 Ringar + örhängen, 6 delar, 18k guld. Vikt: ca 8g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:29)
1348 5183 Rödvinsglas + seltersglas, 11 + 12 delar, Monogram. Höjd: 7,5 - 13,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:54)
1348 6318 Röllakan 110x195 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:54)
1348 5214 Röllakan 165x230 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:03)
1348 5210 Röllakan Karin Jönsson, 142x208 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:47)
1348 6263 Ryamatta 172x235 cm, maskintillverkad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:13)
1348 6562 Salongsgrupp 4 delar, Rokokostil
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:11)
1348 6018 Salt & pepparkar Ett par, Limoges, Frankrike. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:00)
1348 6485 Saltkar ett par, silver/glas, England. Längd: 8. Höjd: 5 cm, Vikt: 290 g ca.
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:51)
1348 6252 Saltkar silver, Ryssland, 1876, invändigt förgylld. Längd: 7,5. Höjd: 4 cm, Vikt: 20 g ca.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:41)
1348 6256 Sängbord Teak, 50/60-tal, l47, djup: 35 cm, höjd: 55 cm
1348 6364 Satsbord 2 delar, mahogny. Höjd: 50-52 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:56)
1348 6551 Satsbord 3 delar
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:55)
1348 6498 Scarf Hermès, 90x90 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:01)
1348 6334 Seltersglas 10 st. Ultima Thule, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Iittala. Serien formgiven 1968, Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:59)
1348 6622 Seltersglas 6 st, Ingegerd Råman (f. 1943), Sverige. Orrefors. Höjd: 6,5
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:30)
1348 4062 Serigrafi Anette Englund (f. 1954), Sverige. Komposition med figurer i stadsmiljö. Signerad, numrerad 181/250. Motivet: 54x39,5 cm
1348 6529 Serigrafi Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. 63/67, ej signerad. Motivet: 46x38 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:30)
1348 4065 Serigrafi Vladimir Kamendy (1955-2014), Sverige. "Stilla Längtan". Abstrakt komposition. Signerad, numrerad 140/190. Motivet: ca 56,5x42 cm
1348 6383 Servisdelar 13 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. 'Atlanta', Gustavsberg, flintporslin
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:38)
1348 6620 Skål + glas, Lalique, diameter: 15, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:43)
1348 6099 Skål Kristall, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. "För nit och redlighet", diameter: 24, i träschatull
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:55)
1348 6155 Skål Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, diameter: 14,5. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:41)
1348 6407 Skål med lock. Längd: 20, djup: 15 cm, höjd: 24 cm, nutida
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:49)
1348 6320 Skål på fot, Boda Åfors. Höjd: 22, diameter: 22 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:34)
1348 6268 Skål på fot, Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Diameter: 24, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:31)
1348 6495 Skål på fot, Rörstrand. Diameter: 22 cm. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:31)
1348 6469 Skål Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. 22x22, höjd: 9 cm
1348 6484 Skål silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1931. Bär gravering. Diameter: 22,5. Höjd: 17 cm. Vikt: ca 700 g
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:00)
1348 6308 Skål Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Blås & Knåda, diameter: 23, höjd: 14 cm
1348 6195 Skålar + fat, 6 + 5 delar, Kina, diameter: 10-13 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:24)
1348 6196 Skålar 2 st, Kantonporslin. Längd: 18-19 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:55)
1348 6191 Skålar 2 st, Kantonporslin. Längd: 18-19 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:53)
1348 6198 Skålar 2 st, Kina, diameter: 29-30 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:41)
1348 6449 Skålar 2 st, Orrefors. Höjd: 12-13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:51)
1348 6463 Skålar 2 st, Silver/glas, Ryssland. Diameter: 10 cm, Vikt: 520 g ca (silverskålen ca 110 g)
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:00)
1348 6335 Skålar 3 st, Orrefors & Kosta Boda. Höjd: 7-14,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:15)
1348 6181 Skålar 5 st, Kina. Diameter: 17 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:36)
1348 6267 Skålar 6 st, Royal Copenhagen, Fajance. Diameter: 14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:55)
1348 6193 Skålar 8 st, Kina, diameter: 9 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:33)
1348 6183 Skålar 9 delar, Kina, diameter, 9-16 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:30)
1348 6525 Skålar med lock 3 delar, Thailand, glaserad keramik, diameter: 10-12. Höjd: 6-7,5
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:33)
1348 6141 Skålfat Kina, diameter: 25 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:19)
1348 6425 Skänk 1800-tal, bemålad. Bredd: 124 cm. Djup: 52 cm, höjd: 134-140 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:27)
1348 6432 Skänk omkring 1900, Bemålad. Bredd: 104 cm. Djup: 42 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:00)
1348 6424 Skänk omkring 1900, furu. Bredd: 107, djup: 45 cm, höjd: 110 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:28)
1348 6517 Skåp bemålat. Bredd: 60, djup: 25 cm, höjd: 98 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:39)
1348 6064 Skedar silver, 3+ 16st. Längd: 14-21cm, vikt: 604g.
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:49)
1348 6016 Skeppsljusstake mässing. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:33)
1348 6313 Skrin Metall. Längd: 26, djup: 16 cm, höjd: 8,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:41)
1348 6454 Skrivbordslampa Mässing med glaskupa. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:15)
1348 6260 Skrivbordslampa nutida
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:04)
1348 6200 Skrivbordsuppsats 3 delar, Tenn, "Artium", 1923. Längd: 29 cm. Höjd: 9-11 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:27)
1348 6456 Skrivbyrå 1800-tal, mahogny. Bredd: 103. Djup: 52 cm, höjd: 99 cm, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:01)
1348 6588 Skrivskåp med vitrin, Åmells. Bredd: 95, djup: 50 cm, höjd: 198 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:08)
1348 6078 Skulptur Beefeater, Italien, porslin. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:20)
1348 6225 Skulptur Björn, vitglaserad keramik. Höjd: 19 cm
1348 6253 Skulptur efter Auguste Rodins "Tänkaren". Signerad Runer, 1918. Bemålad gips. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:19)
1348 6391 Skulptur Elefant, Baccarat. Glas. Längd: 18. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:40)
1348 6462 Skulptur Elefant. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:27)
1348 6295 Skulptur Metall, Art Déco-stil. Nutida. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:30)
1348 6128 Skulptur Oidentifierad konstnär. Pilträd, metall. Signerad 1997. Höjd: 40 cm
1348 6302 Skulptur Oidentifierad konstnär. Signerad R J 75, "Rallare", 44x21x30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:34)
1348 6269 Skulptur PIE, Chapu, sittande flicka. Terakotta. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:43)
1348 6479 Skulptur terrakotta. Signerad Stridh, 7/50. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:49)
1348 5320 Skulpturer 2 st, Bing & Grøndahl respektive Nao, Spanien. Höjd: 18-22 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:31)
1348 5300 Skulpturer 4 st, Soapstone, Asien. Höjd: 7-17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:10)
1348 6573 Skulpturer ett par. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:01)
1348 4532 Slagbord 1700-/1800-tal. Bredd: 49 + 2x66. Djup: 113 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:04)
1348 6088 Snurrstolar Ett par, Industrimodell, metall / galon
1348 6447 Sockerskålar 2 st, nysilver. Höjd: 21-29 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:24)
1348 6381 Soffa längd: ca 130
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:32)
1348 6148 Soffbord Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Bredd: 120. Djup: 80 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:50)
1348 6382 Soffbord Glasskiva. Bredd: 120, djup: 70 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:07)
1348 6584 Soffbord längd: 67 cm, djup: 67 cm, höjd: 45 cm
1348 6075 Soffbord metall, glasskiva, nutida. Bredd: 120. Djup: 60. Höjd: 44 cm
1348 6583 Soffbord Mosaik. Bredd: 67, djup: 34 cm, höjd: 42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:18)
1348 6333 Soffbord med tidningshylla 50/60-tal, teak / metall. Bredd: 60, djup: 35 cm, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:36)
1348 5038 Soppslev silver, 250g ca, monogram, Bratt (f3). Längd: 38 cm, Vikt: 250 g ca.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:23)
1348 6483 Soppslev silver, med trähandtag, 1838. Längd: 40 cm, Vikt: 120 g ca.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:29)
1348 6301 Spegel 3 delad, 1960-tal, Teak, 64x87 cm
1348 6419 Spegel Metall, 116x60 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:11)
1348 6602 Spegel omkring 1900, rokokostil, 110x58 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:50)
1348 6030 Spegel Orientalisk, Pärlemointarsia, 56x34 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:09)
1348 6388 Spegel Rokokostil, 110x51 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:39)
1348 6300 Spegel Sengustaviansk, 102x51 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:55)
1348 6216 Spegelbyrå omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 105, djup: 50 cm, höjd: 200 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:25)
1348 6487 Spegellampett Gustaviansk stil, 47x23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:44)
1348 6274 Spelbord Nyrokoko. Bredd: 90, djup: 44 cm, höjd: 75 cm
1348 6580 Spilkum 3 st, Gustavsberg. Diameter: 13-23 cm
1348 6149 Spjut + pil, 2 delar, Afrika
1348 6625 Stegpall nutida. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:29)
1348 6619 Stekhuv nysilver, England. Längd: 33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:35)
1348 6111 Stolar 2st Gustaviansk stil
1348 4517 Stolar 4 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:37)
1348 6071 Stolar 4 st, Senbarockstil, 1920-tal
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:19)
1348 5246 Stolar 6 st, 1880-tal, Ek
1348 6288 Stolar 6 st, Bodafors, design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Herrgården
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:52)
1348 4528 Stolar 8 st, nyrenässans, ek
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:00)
1348 6549 Stolar ett par, bemålade
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:59)
1348 6446 Stolar Ett par, Karl Johan
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:39)
1348 6535 Stränginstrument i väska. Längd: 60 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:58)
1348 6009 Sybord Längd: 54 cm. Djup: 33 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:38)
1348 6489 Syltkrukor 4 delar, blåvita. Höjd: 10-24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:09)
1348 6550 Taburett Karl Johan. Längd: 52 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:17)
1348 6363 Takarmatur 1960-tal, Teak. Höjd: 52 cm
1348 6242 Takarmatur med prismor. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:53)
1348 6156 Takarmaturer 2 st, 1960-tal, glaskupa. Höjd: 35 ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:32)
1348 6234 Tallrik Blåvitt kompaniporslin, diameter: 23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:44)
1348 6497 Tallrikar 2 st, Kina, 1700-tal. Diameter: ca 23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:26)
1348 6110 Tallriksställ Kina, omkring 1900, trä. Längd: 29, höjd: 27,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:37)
1348 6306 Tamburmajor höjd: 180 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:25)
1348 6430 Tamburmajor höjd: 180 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:49)
1348 6032 Tavla efter Jan van Eyck, "Madonnan i kyrkan". Bemålat tryck. Motivet: 27,5x12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:26)
1348 6236 Te / kaffeservis 25 del ca, omkring 1900, Rörstrand
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:34)
1348 6508 Teckning Blyerts, Bror Hjorth (1894-1968), Sverige. Älgar, 20x22 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:07)
1348 6499 Teglashållare nysilver, St Göran & Draken. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:17)
1348 6091 Tekök Skultuna, mässing. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:57)
1348 6279 Tekoppar + fat, 4 + 3 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:28)
1348 6014 Tekoppar 4st med fat, Oscar & Clothilde.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:25)
1348 6554 Tekoppar 9 del Fenton, England + 3 ex fat
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:38)
1348 6564 Telefonbänk med pall, England, Idegran. Längd: 42, djup: 42 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:04)
1348 6520 Teleskop Zenith, Spottingskop, D=60. Längd: 42 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:26)
1348 6366 Teservis 11 del + terrin, Rosenthal, Maria
1348 6466 Textil Kina, Antik, 80x48 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:21)
1348 6097 Tobaksburk Järn, E Somelius, "Stoppa din pipa tänd och rök", 1824. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:31)
1348 6412 Trädgårdsskulpturer 2 st, Betong, Hästar. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:17)
1348 6410 Trädgårdssoffa längd: 146 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:38)
1348 6203 Trägravyr Karin Persson (1891-1971), Sverige. "Juniblom, Gotland". Handtryck. Signerad, daterad 1958. Motivet: 25x17,5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:14)
1348 6245 Trägravyrer 2 st, Karin Persson (1891-1971), Sverige. Signerade. Motivet: 24x15 & 20x25 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:44)
1348 6536 Traktörpannor 5 delar, Koppar
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:10)
1348 6576 Trämask höjd: ca 47 cm
1348 4009 Träsnitt 4 st, Armand Altman. Motivet: 21x15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:26)
1348 6056 Träsnitt Annie Bergman (1889-1987), Sverige. "Slån". Signerad, numrerad 242/260. Motivet: 20x15 cm
1348 6271 Träsnitt Asien, Stegrande häst. Motivet: 34x24 cm
1348 6518 Träsnitt Torbjörn Zetterholm (f. 1921), Sverige. "Tre fruktträd. Signerad, numrerad 9/25. Motivet: 45x75 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:28)
1348 6527 Träsnitt Torbjörn Zetterholm (f. 1921), Sverige. Signerad, numrerad 9/20, daterad 1963. Motivet: 58x38 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:29)
1348 6592 Trumpet i väska, Rudy Mück Mark III
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:30)
1348 6067 Tusch Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, "perspective japonaise". Motivet: 30x22cm
1348 6523 Tusch Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, daterad 82, Stockholm. Motivet: 40x52 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:59)
1348 6169 Uppläggningsfat Rörstrand. Längd: 45 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:36)
1348 6365 Väggarmatur mässing. Längd: ca 60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:56)
1348 6080 Väggarmaturer Ett par, teak & plast, 1960-tal. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:49)
1348 6325 Vägghylla 50/60-tal, teak. Bredd: 53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:24)
1348 6028 Vägghylla Tidigt 1900-tal, mahogny, Mässingsdekor. Bredd: 46,5 d, 19. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:16)
1348 6346 Vas + ljusstake, 2 delar, bland annat Pukeberg, kristall. Höjd: 12-20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:40)
1348 6172 Vas Gustavsberg, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. 1918. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:11)
1348 6394 Vas Gustavsberg, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. 1923. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:29)
1348 6351 Vas Orrefors, Gate. Höjd: 27 cm
1348 6395 Vas Rörstrand. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:47)
1348 6344 Vas Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Orrefors. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:08)
1348 6586 Vaser + ljusstake, 3 delar, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 9,5-30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:42)
1348 6143 Vävnad omkring sekelskiftet 1900,50x105 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:44)
1348 6384 Vevgrammofon
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:51)
1348 6563 Vitrinskåp längd: 133 cm, djup: 44 cm, höjd: 200 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:03)
1348 6599 Vitrinskåp med skrivskiva. Bredd: 90, djup: 47 cm, höjd: 128 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:46)
1348 5416 Vitrinskåp Rokokostil. Gustav Lundgren Malmö, Bredd: 75 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 144 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:39)
1348 6096 Ytterfoder + skål, 6 delar. 4 Waldemarsuddekrukan, 1 Empire, 1 Rörstrand Gunnar Nylund. Höjd: 10-15,5 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:32)
1348 6598 Ytterfoder 2 st + vas, Göteborg. Höjd: 12-16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 20:48)
1348 6297 Ytterfoder 4 st, Gustavsberg, Liljekonvalj. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 18:32)
1348 6323 Ytterfoder 4 st, Waldemarsudde. Diameter: 12,5-25 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 september 2020 19:39)
1348 6628 Ytterfoder Ett par, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 12,5 cm