Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 23 september 2019 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1276 9315  Äggsax nysilver. Längd: 14,5 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:20)

1276 7297  Akvarell FP Dawson, kust med båtar, signerad. Motivet: 12x20 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:12)

1276 7183  Akvarell Johan Pettersson. Signerad, daterad 1995, bladets mått: 29x70 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:53)

1276 9310  Akvarell Lars Hofsjö (f. 1931), Sverige. Hus. Signerad. Motivet: 22x32 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:44)

1276 9393  Akvarell Lars Hofsjö (f. 1931), Sverige. Signerad, hus, 24x35 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:14)

1276 9181  Akvarell Magnus Berg, "På klippan". Signerad, daterad 1989, ca 18x25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:59)

1276 9183  Akvarell Magnus Berg, "spång", 1987. Signerad, 18x12 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:34)

1276 9355  Akvarell Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. "Källan". Signerad, numrerad 1988-2004. Motivet: 59x27 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:55)

1276 9599  Akvarell Oidentifierad konstnär. 1800-tal, blommor, ej signerad, 18,5x18,5 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:09)

1276 9111  Akvarell Oidentifierad konstnär. Fågelunge. Signerad, daterad 1954, ca 25x31 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:48)

1276 9259  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad 1947, ca 29x20 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:12)

1276 7559  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad Goodman. Kvinna med barn, 31x23 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:10)

1276 9346  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, Sommarblomster. Motivet: 67x49 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:53)

1276 9416  Akvarell Oidentifierad konstnär. Strandskata. Signerad. Bladets mått: 39x49 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:45)

1276 9371  Akvarell Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. "Arholma". Signerad, daterad -97, ca 32x41 cm

S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:58)

1276 9305  Akvarell Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Sten på klippa. Signerad, daterad -99. Motivet: 33,5x47,5 cm

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:47)

1276 9236  Akvarell Sven Hempel (1896-1944), Sverige. Elefant. Signerad, daterad 1941, ca 21x26 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:37)

1276 9260  Akvarell Sven Hempel (1896-1944), Sverige. Signerad, daterad 1941,20x25 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:19)

1276 7052  Akvarell William Frank. Sjölandskap England. Signerad. Ca 32x46 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:52)

1276 9603  Akvareller 2 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad. Motivet: 17x21 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:02)

1276 9011  Akvareller 2 st, Kina, 1900-tal. Ej signerad. Motivet: 26x58 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:08)

1276 9155  Altviolin Nils Wennerström, med stråke, axelstöd, Ulrika 70-87. Höjd: 66cm, med fodral

S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:09)

1276 9229  Ånglok plåt. Längd: 19 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:07)

1276 9303  Armbandsur 5 st, bland annat Omega

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:59)

1276 6543  Armbandsur Damur, Zenith, 18k guld, bruttovikt: 18,5g. Serienr: 1020450. Diameter: 15mm, manuell, armband Pansar med säkerhetskedja, extra läderband, orginaletui

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:07)

1276 9124  Armbandsur Herrur, Armani, quartz. Diameter: 28mm, modellnummer: AR-0203 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:12)

1276 9608  Armbandsur Herrur, Longines, La Grande Classique. Diameter: 32mm, quartz, ref nummer: L4. 636. 2, serienummer: 27495316, doublé, läderband

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:49)

1276 9122  Armbandsur Herrur, Morris, quartz. Diameter: 40mm, modellnummer: M090, kronograf, läderband.

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:09)

1276 9144  Ask Paris, Porslin. Längd: 11 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:45)

1276 9140  Assietter 8 st, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods. Diameter: 19 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:52)

1276 9114  Assietter 8st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. "Liljeblå" ("Arbetarservisen"), Gustavsberg. Diameter: 17,5cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:22)

1276 9247  Bägare 5 st, sterlingsilver. Höjd: 6 cm. Vikt: ca 485g.

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:13)

1276 7422  Båglampa krom, marmorfot. Höjd: 210 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:49)

1276 9519  Barnsäng Gustaviansk stil, 1800-tal, 157x70 ca

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:41)

1276 9051  Bestick 48 delar, silver, "Symfoni", MEMA, 1960. Längd: 14,5-21,5 cm, Vikt: ca 1760 g

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:44)

1276 9017  Bestick Nysilver, Uk, I Schatull

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:07)

1276 9606  Bestickuppsättning 101 delar, Haga, nysilver

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:25)

1276 9593  Bestickuppsättning 104 del, Franska Liljan, nysilver

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:20)

1276 9598  Bestickuppsättning 64 delar, nysilver, Drotten

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:32)

1276 9596  Bestickuppsättning 87 delar, nysilver

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:21)

1276 9600  Bestickuppsättning 94 delar, + skål, Empire, nysilver

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:21)

1276 7565  Bläckhorn + brev- och läskpress. 3 delar, Gusum. Längd: 12-15 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:29)

1276 9407  Blandteknik 2 st, Huang Li, Kvinnor. Signerade, 1992. Motivet: 48x56 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:22)

1276 7175  Blandteknik Ilkka Pärni (f. 1959), Sverige. Monogramsignerad, 30x26 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:48)

1276 9184  Blandteknik Magnus Berg, "Hjulspår", 1987. Signerad, 15x21 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:30)

1276 9182  Blandteknik Magnus Berg, "Vinter vid ån" 1989. Signerad, 21x15 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:27)

1276 9312  Blåshorn längd: 80 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:39)

1276 9490  Bokhylla mahogny, 1800-tal. Bredd: 123, djup: 40 cm, höjd: 101 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:32)

1276 9206  Bokhylla med skåpdel, furu, Bredd: 84cm. Djup: 50 cm. Höjd: 175cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:05)

1276 7352  Bonad 87x197cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:25)

1276 9548  Bord Art Déco. Bredd: 73 cm. Djup: 52 cm. Höjd: 63 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:57)

1276 7485  Bord Gärsnäs. Diameter: 120. Höjd: 73 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:56)

1276 9435  Bordslampa 2 st, Asiatiska, med lampskärm. Höjd: ca 71cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:32)

1276 7533  Bordslampa Bouillottemodell. Mässing, skärm i grönpatinerad plåt, tre ljuspunkter. Höjd: 58 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:23)

1276 9044  Bordslampa Funkis, Metall, "FOA". Höjd: 32 ca

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:32)

1276 7300  Bordslampa Royal Copenhagen. Höjd: 46 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:19)

1276 9210  Bordslampa Watt & Veke. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:45)

1276 7279  Bordslampfot mässing, Falkenberg. Höjd: 62 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:38)

1276 9040  Bordslampfot metall / porslin, omarbetad, omkring 1900. Höjd: 47 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:43)

1276 9148  Bordslampfötter Ett par, Alabaster. Höjd: 36 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:45)

1276 9045  Bordslampfötter Ett par, Bergboms, glas / teak, höjd, 46 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:37)

1276 9157  Bordslampor ett par, Falkenberg. Höjd: 44 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:54)

1276 9437  Bordstelefon 2 st, Ericofon/Cobra, Hugo Blomberg, Ralph Lysell och Gösta Thames för LM Ericson, Sverige. Höjd: ca 21cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:32)

1276 9047  Bordstelefoner 2 st, Ericofon/Cobra, Hugo Blomberg, Ralph Lysell och Gösta Thames för LM Ericson, Sverige. Höjd: ca 21cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:48)

1276 9069  Bordsuppsats Meissen, omkring 1900, porslin. Längd: 26 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:42)

1276 6039  Bordsur Ryssland, "USSR", Majck. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:04)

1276 9049  Brevpärm  + skrin, 2 delar, Trä, Intarsia. Längd: 23,5-30 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:45)

1276 9207  Bricka Johan Engström, Rörstrand. Längd: 50 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:47)

1276 9479  Bricka sten och nysilver. Längd: 47 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:59)

1276 9034  Brosch 1st, påfågel, 1st, svart sten.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:24)

1276 9295  Brosch Silver och emalj, Tostrup, Norge. Längd: 10 cm, Vikt: ca 20 g

1276 7009  Buljongkoppar 7 st, Royal Copenhagen, II-sortering. Kop. Längd: 17,5cm. Djup: 13cm. Höjd: 5,5cm. Tallrik längd: 17cm. Djup: 17cm. Höjd: 2,5cm.

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:20)

1276 9494  Burkar 3 st, Rörstrand, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Höjd: 9-15 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:15)

1276 9196  Byrå ådringsmålad, 1890-tal, Bredd: 95 cm. Djup: 50 cm, höjd: 118 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:41)

1276 7509  Byrå Bemålad, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 96, djup: 50 cm, höjd: 87 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:47)

1276 9504  Byrå Bemålad. Bredd: 86, djup: 47 cm, höjd: 89 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:17)

1276 9179  Byrå Björk. Bredd: 65. Djup: 37 cm, höjd: 58 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:21)

1276 9271  Byrå Funkis. Bredd: 65, djup: 39 cm, höjd: 71 cm, nyckel

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:40)

1276 9484  Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 91, djup: 48 cm, höjd: 78 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:23)

1276 6052  Byrå Louis XVI- stil, stenskiva / intarsia. Bredd: 95, djup: 51 cm, höjd: 80 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:46)

1276 9541  Byrå mahogny, Bredd: 97cm. Djup: 53 cm, höjd: 97 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:22)

1276 7554  Byrå Rokokostil, Bredd: 64cm. Djup: 30cm, höjd: 69 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:58)

1276 9169  Byrå sengustaviansk stil, mahogny. Bredd: 81, djup: 36 cm, höjd: 66 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:58)

1276 9202  Byrå Teak, 50/60-tal. Bredd: 81 cm. Djup: 40 cm, höjd: 118 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:57)

1276 9540  Byrå Teak, Bredd: 77 cm. Djup: 38cm, höjd: 71cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:04)

1276 9267  Byrå Teak. Bredd: 75, djup: 38 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:47)

1276 9441  Byst Parian, Oscar II. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:44)

1276 9074  Coasters 6 st, nysilver, trä. Diameter: 12-14,5 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:44)

1276 9538  Collier 18k guld, med safir och diamant, 1xca0,01ct. Längd: 45cm, bredd 1-6,9mm, med etui, vikt: 2,8g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:18)

1276 9066  Damarmbandsur 18k guld, armband doublé, MOVADO, graverad

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:51)

1276 7557  Damskrivbord rokokostil. Bredd: 95 cm. Djup: 55 cm. Höjd: 75cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:09)

1276 9578  Dekorelement Kina, 34x18 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:40)

1276 9296  Dessertskedar 11st, silver. Längd: 13cm. Vikt: 155,8g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:55)

1276 9293  Dessertskedar 6 st, silver. Längd: 14cm. Vikt: 125,3g

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:59)

1276 7172  Dockskåpsmöbler 3st Lådor, 2st brickor

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:35)

1276 9495  Dolk längd: 50 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:57)

1276 9542  Dosor  + figurin, 5 delar. Höjd: 3-23 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:30)

1276 9544  Dosor  + skål, 4 delar, Asien. Höjd: 4-8, diameter: 7-12 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:29)

1276 9163  Eldset med vedkorg, 5 delar. Höjd: 80 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:46)

1276 9543  Etagehylla Längd: 54cm. Djup: 32 cm, höjd: 77cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:29)

1276 9142  Etsning Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Stämpel sign. Flicka. Ej signerad. Motivet: 16x10 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:17)

1276 9309  Etsning Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Medborgarplatsen, numrerad 103/200. Signerad, daterad -91. Motivet: 29x36 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:47)

1276 9405  Etsning Rune Jansson (1918-2014), Sverige. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce). Motivet: 34x26 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:40)

1276 9398  Etsningar 2 st, Mikael Wahlberg, numrerad 1/315. Signerad, daterad 96. Motivet: 29x25 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:14)

1276 9143  Färgetsning Johnny Friedlaender (1912-1992), Signerad, numrerad 30/85. Motivet: 32x48 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:03)

1276 9329  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Trip-Trap". Signerad, daterad -77. Motivet: 35x50 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:16)

1276 9314  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 83/125,1979. Motivet: 26x29 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:44)

1276 9141  Färgetsning Jukka Vänttinen (f. 1954), Signerad, daterad 2001, numrerad 88/200. Motivet: 22x44 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:51)

1276 9323  Färgetsning Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. "Lysved". Signerad, numrerad 103/125, daterad 1982. Motivet: 36x25 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:41)

1276 9419  Färgetsning Oidentifierad konstnär. "Clown - Doris". Signerad, daterad 1987, numrerad 41/165. Motivet: 40x38 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:15)

1276 9595  Färglitografi 2 st, Christina Knall (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 290 upplaga, bladets mått: 57x45 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:42)

1276 9366  Färglitografi 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Son. Signerad. Motivet: 45x30 respektive 28x40 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:58)

1276 9377  Färglitografi 3 st, Margareta Wilk (1921-2000), Sverige. Signerade. Motivet: 67x41 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:03)

1276 9189  Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. 1976,54/260. Signerad, daterad 76. Motivet: 37x50 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:40)

1276 7365  Färglitografi André Brasilier (f. 1929). Signerad, numrerad 73/75, stilleben. Motivet: 65x45 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:42)

1276 9327  Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 87/100. Bladets mått: 50x40 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:20)

1276 9588  Färglitografi Bengt Lindroth, Åda. Signerad, numrerad 204/310. Motivet: 38x52 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:41)

1276 9360  Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte. Signerad, numrerad 10/100. Motivet: 50x70 ca

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:06)

1276 9339  Färglitografi Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Stugor. Signerad, daterad 91. Motivet: 34x44 cm

1276 9337  Färglitografi Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Stockholm. Signerad, daterad 1987, numrerad 197/360. Motivet: 34x45 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:20)

1276 9331  Färglitografi Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Storskär. Signerad, daterad 81, numrerad 93/225. Motivet: 34x48 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:56)

1276 9153  Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Furusund. Signerad, numrerad 133/290. Motivet: 40x48cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:38)

1276 9387  Färglitografi Bisieaux, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), "röd fiol". Signerad. Motivet: 55x41 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:59)

1276 7080  Färglitografi Björn Wessman (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 20/35. Motivet: 41x19 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:22)

1276 9389  Färglitografi C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Signerad CGK. Signerad, numrerad 150/310, bladets mått: 38x28 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:50)

1276 9373  Färglitografi Catrina Liljegren (f. 1962), Sverige. Signerad, daterad 93, numrerad 144/200. Bladets mått: 76x55 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:11)

1276 9150  Färglitografi Catrina Liljegren (f. 1962). Signerad, daterad 93, numrerad 137/190. Bladets mått: 76x56 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:50)

1276 7015  Färglitografi Cecilia Sikström (f. 1962), Sverige. PT, signerad, oramad, bladets mått: 57x44 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:00)

1276 9230  Färglitografi Claude Weisbuch (f. 1927), Don Quijote. Signerad, numrerad 145/250. Motivet: 54x75cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:02)

1276 9330  Färglitografi Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Monogramsignerad, numrerad 8/9. Bladets mått: 56x79 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:09)

1276 9342  Färglitografi Elisabeth Jansson (f. 1951), Sverige. Träd, numrerad 1/350. Signerad, daterad -90. Motivet: 49x38 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:14)

1276 9455  Färglitografi Gunilla Mann (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 70/290. Motivet: 30x43cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:26)

1276 9341  Färglitografi Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Signerad, numrerad 145/310, Skärgård. Motivet: 36x49 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:55)

1276 9338  Färglitografi Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Skärgård. Signerad, numrerad 191/310. Motivet: 50x35 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:33)

1276 9384  Färglitografi Hoi Lebadang (1921-2015), Vietnam. Månsken. Signerad. Motivet: 42x55 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:46)

1276 9403  Färglitografi Jan Svenungsson. Signerad, numrerad 10/74. Bladets mått: 65x50 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:26)

1276 9417  Färglitografi Jo Niemeyer (f. 1946), Komposition. Signerad, numrerad 33/75. Motivet: 30x30 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:12)

1276 9351  Färglitografi Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 59/92. Saknar glas. Bladets mått: 77x106 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:25)

1276 9046  Färglitografi Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Signerad, numrerad 11/26, bär dedikation a tergo. Bladets mått: 50x70 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:02)

1276 9336  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Seglats. Signerad, numrerad 14/15. Motivet: 42x65 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:47)

1276 9589  Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Pingvin. Signerad, numrerad 87/290, ca 52x37 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:01)

1276 9509  Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 123/175, bladets mått: 80x56 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:37)

1276 7335  Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 6/225, bladets mått: 59x81 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:42)

1276 9127  Färglitografi Monica Sahlin (1948-2014), Sverige. Signerad. Motivet: 30x40cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:25)

1276 9537  Färglitografi Oidentifierad konstnär. "Sorti", Café. Signerad Curman, numrerad 175/225. Motivet: 33x48 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:57)

1276 9576  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad. Motivet: 19x22cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:43)

1276 9404  Färglitografi Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad, numrerad 40-upplaga. Motivet: 37x26 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:28)

1276 9359  Färglitografi Peder Duke (1938-2003), Sverige. numrerad 42/150. Signerad, daterad 1987. Motivet: 41x50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:07)

1276 9367  Färglitografi Peder Duke (1938-2003), Sverige. Signerad, daterad 1991, numrerad 101/300. Motivet: 33x31 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:01)

1276 9147  Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad. Ej numrerad, bladets mått: 43x28 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:07)

1276 9332  Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Skål & vas, numrerad 1/125. Signerad, daterad -87. Motivet: 64x49 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:49)

1276 9344  Färglitografi Pierre Jacquot (1929-2009), Frankrike. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), "Carsuelle". Signerad. Motivet: 60x42 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:58)

1276 9396  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 313/350, Vinter. Motivet: 35x52 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:51)

1276 9375  Färglitografi Roland Bierge (1922-1991), Frankrike. Signerad, numrerad 10/125. Motivet: 43x57 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:41)

1276 7162  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. PT, Skärgård. Signerad. Motivet: 33x27 cm

1276 7125  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 314/350. Motivet: 29x44cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:37)

1276 7328  Färglitografi Stephen Clark (f. 1953), Sverige. Venedig. Signerad, numrerad 146/360. Motivet: 70x50 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:20)

1276 9507  Färglitografi Stephen Clark (f. 1953), Sverige. Venedig. Signerad, numrerad 205/360. Motivet: 70x50 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:36)

1276 9021  Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Trosa hamn. Signerad, numrerad 34/360. Motivet: 46x55 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:24)

1276 9340  Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. PT. Signerad. Motivet: 40x55 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:43)

1276 9552  Färglitografier 2 st, Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Figurer. Signerad, numrerad 1/150. Motivet: 25x18 cm

1276 9348  Färglitografier 2 st, Olle Hamngren (f. 1960), Sverige. Motorcykelmotor. Signerad, numrerad 8/75, daterad 1988. Motivet: 60x80 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:22)

1276 9550  Färglitografier 2 st, Sven Gerdin. "Klara Mälarstrand" respektive "Norr Mälarstrand". Signerad, numrerad 375-upplaga. Motivet: 23x33 ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:44)

1276 9556  Färglitografier 3 st, Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. 330-upplaga. Signerad. Motivet: 29x25 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 november 2019 06:40)

1276 9120  Färglitografier Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, ej numrerad, 43x29cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:27)

1276 9288  Fat + bägare, silver. Diameter: 22,5. Höjd: 6 cm, Vikt: ca 300 g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:40)

1276 9013  Fat + skulptur. 2 delar, Kina, emalj och sten. Längd: 7-10 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:49)

1276 9585  Fat 2 st, bland annat Meissen. Längd: 23 cm. Diameter: 25 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:40)

1276 9080  Fat 2 st, silver, Egypten. Diameter: 25 cm, Vikt: ca 825 g

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:38)

1276 7517  Fat 2 st. Birgit Krogh, Danmark. Signerad. Diameter: 27cm + fat, Finland. Diameter: 21cm

1276 9452  Fat 3 st, Fornasetti & Bucciarelli, Italien. Längd: 14-19,5 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:50)

1276 9014  Fat Kina, 1700-tal, Tobacco leaf. Diameter: 22,5 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:36)

1276 9081  Fat silver, Egypten. Diameter: 27 cm, Vikt: ca 440 g

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:09)

1276 9075  Fat silver, K Anderson, Stockholm. Diameter: 30, Vikt: 600g ca

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:37)

1276 7388  Fat Steven Jones (f. 1952), Sverige. Diameter: 39, Keramik

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:53)

1276 9113  Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Silur, Gustavsberg, 1960-tal, chamotterat stengods i brunt och svart, 21x20cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:27)

1276 9265  Fåtölj 1960-tal, Galon

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:35)

1276 9311  Fåtölj Danmark, teak

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:33)

1276 9486  Fåtöljer ett par, Kretong

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:58)

1276 9052  Fåtöljer Ett par, rokokostil

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:59)

1276 9551  Fickur 14K, Tavannes, går ej, defekt, innerboett i metall, med etui, bruttovikt: 87,7g

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:08)

1276 9239  Figurin Tyskland, Kvinna. Art Déco. Längd: 25 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:54)

1276 9313  Fiol med 3 stråkar, i fodral

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:04)

1276 9208  Fiol med stråke. Längd: 60 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:07)

1276 9462  Fiol Trä. Längd: 59cm, med stråke och fodral

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:52)

1276 9249  Fiskservis Hackefors, 9 delar. Längd: 38 cm, diameter: 24 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:14)

1276 9285  Fönsterbelysning mässing, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:38)

1276 9281  Fotoalbum 2 st + fotografier

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:04)

1276 9282  Fotogenlyktor 2 st. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:56)

1276 9587  Gallerskål + fotoram. Längd: 29, höjd: 19 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:54)

1276 9582  Gardinhållare 2 par. Diameter: 6-9 cm

1276 9274  Gitarr Vester. Längd: 103 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:18)

1276 7200  Glasservis 35 del ca, "City", Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta. Höjd: 7-16 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:31)

1276 9023  Glasservisdelar 17 delar, "City", Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta. Bla karaff. Höjd: 5,5-26 cm

1276 9043  Glasservisdelar 36 delar, Kristall, Böhmen

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:13)

1276 9090  Golvlampa "Kosta Lampan". Höjd: 128 ca

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:40)

1276 9158  Golvlampa 1960-tal. Höjd: 138 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:44)

1276 9356  Golvlampa tre ljuspunkter. Höjd: 174 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:38)

1276 7596  Golvlampfot Le Klint modell 369. Höjd: 142 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:14)

1276 7488  Golvlampfötter Ett par, Göteborg. Höjd: 132 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:00)

1276 7506  Golvlampor Ett par, Bergboms. Höjd: 120cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:25)

1276 9514  Golvur 1800-tal, Mora, Aas. Höjd: 198 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:23)

1276 9513  Golvur 1800-tal, Mora. Höjd: 214 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:34)

1276 9518  Golvur 1800-tal. Appelkvist. Höjd: 194 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:34)

1276 9517  Golvur 1800-tal. Höjd: 220 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:33)

1276 9516  Golvur 1800-tal. Höjd: 221 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:47)

1276 9515  Golvur 1800-tal. Höjd: 223 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:38)

1276 9363  Gouacher 2 st, Ebbe Berg (1896-1966), Sverige. Hustak, Signerade, daterad -46-46. Motivet: 44x36 & 23x30cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:18)

1276 9297  Halsband silver. Längd: ca 80 cm, Vikt: ca 130 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:11)

1276 9535  Hänge 14K, med grön sten. Längd: 2cm, bredd: 6,2mm, vikt: 0,9g

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:26)

1276 9529  Hänge 18k guld, med lila sten. Längd: 2,5cm. Bredd: 8mm. Vikt: 1,2g

1276 9546  Hänge & örhängen 18k guld, med turkosa stenar, längd 2cm. Bredd: 8,6mm, med etui, vikt: 4,1g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:42)

1276 9035  Hängen 1st med blå sten, 1st krokodil, 1st man

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:52)

1276 9097  Hatthylla / rockhängare Metall, krom. Längd: 67 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:07)

1276 9266  Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 107 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:10)

1276 9212  Ikon 27x22 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:01)

1276 9254  Ingefärskrus Kina, omkring 1800. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:40)

1276 9201  Isskåp Temperator, 1900-tal, Bredd: 61 cm. Djup: 48 cm, höjd: 146 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:14)

1276 7372  Jordglob H Kiepert, Arvid Kempe. 1903. Golvmodell. Höjd: ca 100 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:51)

1276 9427  Kaffekoppar 6 st, med fat

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:42)

1276 9019  Kaffeservis 27 delar, Rosenthal, Maria, Björnbär

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:50)

1276 7105  Kaffeskedar 12 st, silver, Etui. Längd: 10 cm, Vikt: ca 109 g

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:19)

1276 9261  Kanapé längd: 133 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:32)

1276 9215  Kandelabrar ett par, 1880-tal. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:14)

1276 7603  Kanna + bägare, Santesson, "Hwitmetall". Längd: 8,5-18cm. Djup: 8,5-16cm. Höjd: 14-38cm.

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:05)

1276 7553  Kanna + lockurna, James B Beam distilling & Co. Höjd: 19-27 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:55)

1276 9253  Kannor 2 st, mässing. Höjd: 13-21 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:32)

1276 9558  Karaff höjd: 25 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:02)

1276 9224  Karaffer 4 st, + coaster. Höjd: 24-37 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:26)

1276 9246  Karmstol J&J Kohn, Wien Austria

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:26)

1276 9042  Karmstolar 3 st, Windsormodell, "Glenister, England"

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:26)

1276 9089  Karta 1700-tal, "Charta öfver Mälaren", Jacob Nordencreutz, 51x96 ca

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:38)

1276 9545  Kedja 14K, modell: Cordell. Längd: 47cm, bredd: 1mm, vikt: 1,4g

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:33)

1276 9524  Kedja 18k guld, modell: Cordell, hänge med vita stenar. Längd: 44cm, bredd 1,4mm, vikt: 2,2g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:51)

1276 9539  Kedja & örhängen 18k guld, med odlade sötvattenspärlor. Längd: 45cm, bredd: 1mm, med etui, vikt: 4,6g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:06)

1276 9094  Keramik 3 delar. Kina, Höjd: 6-17. Diameter: 12 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:56)

1276 9368  Kikare på stativ modell äldre, mässing och trä. Höjd: 55 längd: 50 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:01)

1276 7044  Klockställ med fickur. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:54)

1276 9317  Knappask tenn. Widerholm & Dahlberg, Eskilstuna. Dekor av man som tittar ner i hål, diameter: 8,5 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:18)

1276 9240  Knivar 2 st, Same, en sign. Längd: 15-24 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:58)

1276 9521  Konsol 1800-tal. Bredd: 136. Djup: 26 cm, höjd: 34 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:08)

1276 9559  Konstglas 3 delar, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 6-24 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:17)

1276 9250  Krucifix mässing, Ryssland. Höjd: 17,5 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:04)

1276 9257  Kuriosa 4 delar

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:38)

1276 9162  Kuriosa metall, 4 delar

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:43)

1276 9176  Kuverttallrikar 8 st, mässing, Mitab Karlshamn. Diameter: 28 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:20)

1276 9198  Lavoar Med marmorskiva, Bredd: 80cm. Djup: 56 cm, höjd: 104 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:03)

1276 9130  Litografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 263/300. Motivet: 35x24cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:59)

1276 9523  Ljuskrona höjd: 50 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:24)

1276 9564  Ljuskrona Korgmodell. Höjd: 54 cm ca

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:44)

1276 9491  Ljuskrona med prismor. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:08)

1276 9492  Ljuskrona prismor. Höjd: ca 55 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:16)

1276 9565  Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:01)

1276 9242  Ljusstakar 3 par + 1. Höjd: mässing, höjd: 4-22 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:48)

1276 9279  Ljusstakar 3 par, mässing. Höjd: 10-18 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:37)

1276 9292  Ljusstakar 3 st, silver. Höjd: 8-9 cm, Vikt: ca 310 g

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:15)

1276 9278  Ljusstakar 7 st, mässing. Höjd: 8-23 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:57)

1276 9469  Ljusstakar Ett par metall. Höjd: 9cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:32)

1276 9225  Ljusstakar Ett par, Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Ystad-Metall. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:57)

1276 9286  Ljusstakar ett par, mässing. Höjd: 8 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:22)

1276 9470  Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 8cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:24)

1276 9468  Ljusstakar Ett par, metall. Höjd: 21,5cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:27)

1276 9050  Ljusstakar Ett par, nysilver, Graverade. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:15)

1276 9222  Ljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:53)

1276 9251  Ljusstakar ett par, silver, 830/1000, nyrokoko. Höjd: 18 cm, Bruttovikt: ca 920g

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:39)

1276 9118  Ljusstakar med mera, 9 delar. Höjd: 6-24cm, diameter: 25cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:41)

1276 9283  Ljusstake Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Ystad-Metall. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 21:03)

1276 9390  Ljusstake mässing, femarmad. Höjd: 28cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:47)

1276 9284  Ljusstake mässing, Lars August Holmström Sverige. Höjd: 10 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:04)

1276 9038  Lockpokaler 3 st, kristall, omkring 1900. Höjd: 32-35 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:04)

1276 9145  Lockurna + rökelsekar, Kina, porslin. Höjd: 6-11 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:08)

1276 9067  Lockurnor Ett par, porslin, "Bleu Hortensia". Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:14)

1276 9457  Målarstege trä. Höjd: 165 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:50)

1276 7229  Matbord Ek, barockstil. Bredd: 159 cm. Djup: 94 cm. Höjd: 72 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:38)

1276 9275  Matbord Skiva klädd med laminat. Bredd: 80 cm + 2x30 cm. Djup: 70 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:06)

1276 7226  Matsalsskåp Ek, barockstil, Bredd: 127. Djup: 54 cm, höjd: 200cm, nyckel

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:33)

1276 7236  Matsalsstolar 8 st. Barockstil, en stol trasig

1276 9018  Matservis 44 delar, Rosenthal, Maria, Björnbär, bland annat Terrin

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:36)

1276 9110  Matservis ca 27 delar, Engelsk, Royal Oak

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:31)

1276 9170  Matservis Rörstrand Pompadour, 53 delar

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:15)

1276 9235  Matskedar 2 st. Längd: 22cm, silver. Vikt: 128,4g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:56)

1276 9024  Matta 2 st, orientaliska, 100x65cm, 154x94cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:38)

1276 7567  Matta Beluch, Iran, 103x203cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:49)

1276 9572  Matta Gabbeh, 204x290 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:39)

1276 7367  Matta Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 85x119cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:44)

1276 9570  Matta Kasthall Dress nr 720/15-37,165x230 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:18)

1276 9449  Matta Kinesisk, 175x285 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:45)

1276 9134  Matta orientalisk, 101x162 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:55)

1276 9133  Matta orientalisk, 118x180 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:48)

1276 9061  Matta Orientalisk, 125x196 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:38)

1276 9175  Matta Orientalisk, 148x88cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:37)

1276 7091  Matta orientalisk, 160x300 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:53)

1276 9178  Matta Orientalisk, 183x129cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:24)

1276 9177  Matta Orientalisk, 184x109cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:39)

1276 9119  Matta Orientalisk, 321x207cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:21)

1276 9574  Matta orientalisk, Afghan, 300x385 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:56)

1276 9059  Matta Orientalisk, Gabbeh, 63x89 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:13)

1276 9135  Matta orientalisk, Galleri, 96x312 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:30)

1276 9092  Matta orientalisk, Semiantik, 110x148 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:35)

1276 9091  Matta Orientalisk, Semiantik, 98x145 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:52)

1276 9557  Matta orientalisk, Turkiet, 174x235 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:43)

1276 6567  Matta Röllakan, 237x320

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:32)

1276 9093  Matta Tibet, 200x300 ca

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:17)

1276 9078  Mattor 2 st, Orientaliska, l77x148 82x152 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:41)

1276 9167  Medaljonger 3 st, Bing & Grøndahl. Diameter: 14 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:32)

1276 9252  Miniatyrskepp silver. Längd: 14 cm, Vikt: ca 100 g

1276 9151  Minkpäls Saga Mink selected, storlek 42

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:38)

1276 9068  Mockakoppar 2 st, Meissen. Höjd: 6 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:43)

1276 9096  Modelltåg Fleischmann, Lok, vagnar räls mm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:36)

1276 7486  Mortel 2 st, mässing, 1800-tal. Höjd: 7-11cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:57)

1276 9370  Nakterhus mässing, England. Höjd: 21

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:49)

1276 9561  Nattljusstakar 3 delar, mässing. Höjd: 11 cm

1276 9041  Nivelleringsinstrument i trälåda, Fr J Berg, Stockholm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:47)

1276 9077  Nysilver 4 delar, bland annat Sockerskål

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:28)

1276 7337  Obi/textil 2 st, Brokad, Japan. Längd nr 1: 31cm. Höjd: ca 416cm. Längd nr 2: 30cm Höjd: 356cm.

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:49)

1276 9031  Oljemålning 2 st, Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Skogsmotiv. Signerade. Olja på duk, 23x32 respektive 40x32cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:32)

1276 9029  Oljemålning 2 st, Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Signerad. Olja på duk, 44x34cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:03)

1276 7455  Oljemålning 4 st, Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. Signerad. Olja på pannå och duk, ca 24x19,16x22,10x11,9x9

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:42)

1276 7143  Oljemålning Åke Nothberg (1891-1973), Sverige. Blockhusudden. Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 26x34 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:35)

1276 9502  Oljemålning Alvin Stöhr (1874-1941). Blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 64x53 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:25)

1276 9156  Oljemålning Anne-Marie Nenzell. Skogsglänta. Signerad, daterad 83. Olja på duk, 44x63 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:30)

1276 9264  Oljemålning Arthur Heickell (1873-1958), Finland. Röd stuga, signerad. Olja på duk, 55x91 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:01)

1276 9508  Oljemålning Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige, tillskriven. Moder jord. Ej signerad. Olja på duk, 80x80 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:55)

1276 7591  Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Stockholm. Signerad. Olja på duk, 38x45 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:54)

1276 7235  Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Stockholm. Signerad. Olja på pannå, 74x81 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:52)

1276 9105  Oljemålning Carl Sundeck (1817-1869), Hamnarbete. Signerad, daterad 1858. Olja på duk, 62x87

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:15)

1276 9480  Oljemålning Cecilia Sikström (f. 1962), Sverige. Signerad a tergo, "Marilyn sjunger för Koreasoldaterna". Olja på duk, 41x41 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:07)

1276 9058  Oljemålning Curt Agge (f. 1929), Sverige. Ville sur Mer, Narmandie, 1958. Olja på duk, signerad, 53x81 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:20)

1276 9345  Oljemålning Donald William-Olsson (1889-1961), Sverige. Monogramsignerad DWO, åker. Olja på duk, 56x64 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:12)

1276 9590  Oljemålning E Denby. Signerad, daterad 35, gård. Olja på duk, 44x63 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:08)

1276 9054  Oljemålning Edgar Wallin (1892-1963), Sverige. Utsikt mot Skeppsholmsbron. Signerad, daterad 1951. Olja på pannå, 53x63 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:53)

1276 9349  Oljemålning Einar Rosén (1910-1998), Sverige. "Vinterkväll Bromma". Signerad, daterad -73. Olja på duk, 73x102 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:47)

1276 9009  Oljemålning Emile Breysse (1880-1965), Frankrike. Kustklippor. Signerad. Olja på pannå, 48x64 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:16)

1276 7150  Oljemålning Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad. Olja på pannå. Motivet: 53x44cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:48)

1276 9055  Oljemålning Gillis Cassel (1910-2001), Sverige. Söder Mälarstrand. Signerad, daterad 1990. Olja på duk, 45 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:26)

1276 9334  Oljemålning Göran Ivarsson, "Vissna tulpaner", ej signerad. Olja på duk, 90x56 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:49)

1276 9320  Oljemålning Gudrun Key-Åberg (f. 1925), Sverige. Färg-Orgel. Signerad a tergo. Olja på duk, 201x126 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:50)

1276 9325  Oljemålning Gunnar Greiber (1919-2011), Sverige. "Himmel och jord må brinna" nr 36. Signerad, daterad 1977. Olja på duk, 104x104 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:34)

1276 9364  Oljemålning Gunnar Jansson. "Åter till stan", Blidösund. Signerad. Olja på duk, 64x54 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:53)

1276 9428  Oljemålning Gunnar Valentin (f. 1944), Sverige. Marin. Signerad G Valentin. Olja på duk, 59x88 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:50)

1276 9030  Oljemålning Gustav Grafström (1886-1974), Sverige. Hav. Signerad. Olja på pannå, 38x59cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:59)

1276 9273  Oljemålning H A Holmberg. Signerad. Olja på pannå, 38x30 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:34)

1276 7066  Oljemålning Hans Walter Sundberg (f. 1922), Signerad H V Sundberg, daterad -49. Olja på pannå, 107x77 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:09)

1276 9394  Oljemålning Holger Eidebo, stadsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 45x54 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:56)

1276 9498  Oljemålning Ivar Ekelund (1908-2002), Sverige. Självporträtt. Signerad. Olja på duk, 79x40 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:41)

1276 9361  Oljemålning Jan Ed (f. 1941), Sverige. Komposition, Signerad. Olja på duk, 100x70 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:28)

1276 9357  Oljemålning Jan Ed, Komposition. Signerad. Olja på duk, 1985,100x100 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:47)

1276 9381  Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. "Sågverksägaren". Signerad. Olja på duk, 72x100cm

S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:42)

1276 9378  Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. "Uthus i Nordingrå". Signerad. Olja på duk, 85x100cm, oramad

S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:47)

1276 9383  Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. "vid veranda". Signerad. Olja på duk, oramad, 116x110cm

S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:30)

1276 9380  Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Gubbar vid lada. Signerad. Olja på duk, oramad, 100x119cm

S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:40)

1276 9382  Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Gubbe på arbetsställning. Signerad. Olja på duk, 79x89 cm

S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:27)

1276 9379  Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 92x103cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:26)

1276 9374  Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Signerad. Olja på duk, 86x99cm

S�ldes f�r 24.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:56)

1276 9402  Oljemålning Kerstin Forsberg, "Brago", Olja på trä. Signerad a tergo, 28x40 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:19)

1276 9399  Oljemålning Kjell Rosén (1909-1982), Sverige. Signerad, daterad 71, "Sommarbild, Öland". Olja på duk, 32x47 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:50)

1276 9401  Oljemålning Lennart Gram (1910-1996), Sverige. "Flugan". Signerad, daterad 1987. Olja på duk, 67x73 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:50)

1276 6398  Oljemålning Lisa Netz (f. 1936), Sverige. Komposition, signerad. Olja på duk, 80x80 ca

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:51)

1276 9431  Oljemålning Margareta Carlstedt (f. 1934), Sverige. "Syrén och Äppelträd", Signerad, duk på pannå, 45x54 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:49)

1276 7273  Oljemålning Nils Nixon (1912-1998), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 116x89 cm

S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:35)

1276 9116  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signerad PH Batallie. Olja på duk, 21x16 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:48)

1276 9193  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap med hus. Ej signerad. Olja på pannå, 50x60 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:55)

1276 7558  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landsväg med hus. Signerad R Segal. Olja på duk, 51x80 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:12)

1276 9316  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignatur. I. N 1987, komposition. Olja på duk, 194x193 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:50)

1276 9106  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Omkring 1900, Sjöjungfru på Kentaur. Ej signerad. Olja på duk, 66x85 cm

1276 9056  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Percy, Beduiner. Olja på duk, 33x82 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:38)

1276 9102  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Paris, 1958. Olja på duk, 61x50 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:41)

1276 9511  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Ryttare. Olja på duk, 60x50 cm

1276 7417  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Kustklippor. Olja på duk, 40x70 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:44)

1276 9194  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Ej signerad. Olja på duk, 26x40 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:16)

1276 9186  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Ej signerad. Olja på duk, 33x40 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:50)

1276 9237  Oljemålning Oscar Wiklundh (1899-1979), Sverige. "Delirium tremens". Signerad, numrerad 1947, Olja på pannå, 39x33 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:16)

1276 9083  Oljemålning Ragnar Lindström, "Vårafton". Signerad, daterad -38. Olja på duk, 44x52 cm

1276 9086  Oljemålning Ragnar Lindström, "Violinist". Signerad, daterad -31. Olja på duk, 33x45 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:52)

1276 7073  Oljemålning religiöst motiv, 1600-/1700-tal, Olja på duk, 74x59 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:15)

1276 9362  Oljemålning Roland Ljungberg, monogramsignerad RL, 1983. Olja på duk, 65x87 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:25)

1276 9352  Oljemålning Rolf Swedberg (1927-2008), Sverige. "Marsvinter, Solvaer", Signerad. Olja på duk, 92x100 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:17)

1276 9353  Oljemålning Rolf Swedberg (1927-2008), Sverige. "Utblick mot Österlen", Signerad. Olja på duk, 88x104 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:47)

1276 9354  Oljemålning Ronald de Wolfe (f. 1920), Storbritannien. "Målnbord". Signerad. Olja på duk, 88x100 cm

1276 9088  Oljemålning Signerad Maruin. Olja på duk, 110x110 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:39)

1276 7147  Oljemålning Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. "Öland". Signerad. Olja på pannå, 32x39 cm

1276 9591  Oljemålning Sture Lundgren, "Vinter, motiv från Neglinge". Signerad, daterad 48. Olja på pannå, 21x26 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:57)

1276 9128  Oljemålning Sune Skote (1919-2014), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 34x55cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:34)

1276 9318  Oljemålning Svante Rydberg (f. 1948), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -85. Olja på duk, 190x150 cm

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:27)

1276 9602  Oljemålning Sven Hellström (f. 1906), Sverige. Hus. Signerad, daterad 48. Olja på pannå, 34x25 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:48)

1276 7492  Oljemålning Ulf Lindberg (f. 1936), Sverige. Äppelblom, signerad. Olja på duk, 54x38 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:05)

1276 9087  Oljemålning Våge Albråten (1913-1995), Sverige. Kustlandskap, Signerad. Olja på duk, 45x64 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:52)

1276 9057  Oljemålning Verner Holmquist (1888-1959), Sverige. Häst. Signerad, daterad -50. Olja på pannå, 60x90 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:04)

1276 9426  Oljemålningar 2 st, Holger Eidebo. Blommande träd samt Blomsteräng. Signerade. Olja på pannå, 34x26 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:47)

1276 9117  Oljemålningar 2 st, landskap, osignerad. Olja på pannå, 15x22 cm respektive 20x27 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:57)

1276 9461  Oljemålningar 4 st, Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. Signerad. Olja på pannå, Motivet: 16x12 ca + bok

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:42)

1276 9532  Örhängen 14k guld, ett par, med gröna stenar. Längd: 1,5cm. Vikt: 1,1g

1276 9527  Örhängen 18k guld, med lila stenar. Längd: 2,1cm, vikt: 2,1g

1276 9526  Örhängen 18k guld, med vita stenar, längd 1cm. Vikt: 1,3g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:22)

1276 9536  Örhängen 18k guld, med vita stenar. Längd: 2,5cm, med etui, vikt: 1,9g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:03)

1276 9027  Ostkupa Glas, med fat, Längd: 21. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:51)

1276 9520  Överstycke 1800-tal, 50x101 cm

S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:22)

1276 9205  Pallar 2 st

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:18)

1276 9287  Parti bijouterier bland annat silver

1276 9300  Parti kuriosa 7 del

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:50)

1276 9146  Parti porslin 7 delar, blåvit, Kina. Höjd: 4-10 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:45)

1276 9499  Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, 62x98 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:22)

1276 9522  Plåtburkar 6 st. Diameter: 18-32 cm ca

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:32)

1276 9530  Pottskåp Ett par, bemålade, Bredd: 45 cm. Djup: 40cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:23)

1276 9200  Pottskåp med stenskiva, Bredd: 40cm. Djup: 40cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:42)

1276 9533  Pottskåp med stenskiva, Bredd: 41cm. Djup: 33 cm. Höjd: 73cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:09)

1276 9575  Ram 35x23cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:45)

1276 9160  Remmare 11 st. Höjd: 18,5 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:58)

1276 9149  Salongsbord Gustaviansk stil, Bredd: 80cm. Djup: 56 cm, höjd: 76cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:37)

1276 7398  Samekniv Varg. Längd: ca 44cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:17)

1276 9108  Samlartallrikar 9 + 11 delar, Svenska Måltider, Gustavsberg för Coop, diameter: 17,5-22 cm

1276 9501  Såskannor ett par. Längd: 14 cm, höjd: 6 cm

1276 9243  Såsslev Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm, år 1972. Längd: 17,5cm, vikt: 51,5g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:51)

1276 9306  Såsslev Längd: 19cm. Vikt: 56g

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:59)

1276 9234  Saxofon Tenor, Yanagisawa, i fodral

S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:16)

1276 9614  Serigrafier 5 st, Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. 150-upplaga, Signerade. Motivet: 25x25 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:34)

1276 9615  Serigrafier 5 st, Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. 150-upplaga, Signerade. Motivet: 25x25 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:57)

1276 9459  Serveringsvagn 60/70-tal, Teak. Längd: 69-94, djup: 46 h, 63 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:08)

1276 9211  Servisdelar 23 delar, Grön Anna, Rörstrand

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:24)

1276 9512  Servisdelar Arabia, 30 del

1276 9583  Servisdelar ca 25 delar, England, Evesham

1276 9168  Servisdelar Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Coq, Gustavsberg 1966-1985, ugnssäker, brun med vita kanter, 11 del

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:02)

1276 9185  Sideboard Barockstil. Bredd: 180 cm. Djup: 57 cm. Höjd: 90 cm, nyckel

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:44)

1276 9442  Sideboard England, idegran. Bredd: 130 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 88 cm, nyckel

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:04)

1276 9270  Sideboard Teak. Längd: 118, djup: 42 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:05)

1276 7282  Skål  + dosa, 2 delar, nutida. Längd: 13-15 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:40)

1276 9412  Skål Gunilla Lindström. Höjd: 12cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:39)

1276 9015  Skål Kina, diameter: 14 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:26)

1276 9071  Skål mässing, dekorerad, Orientalisk. Diameter: 8, höjd: 5 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:02)

1276 9307  Skål Nysilver. Höjd: 33cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:51)

1276 7072  Skål Orrefors. Diameter: 17,5, höjd: 18 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:14)

1276 9478  Skål Orrefors. Diameter: 19 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:41)

1276 9580  Skålar 2 st, Jadeit. Diameter: 10, höjd: 4 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:44)

1276 9277  Skålar 4 st. Torgau, Tyskland. Diameter: 19-26 cm

1276 9022  Skålfat Berlin, porslin, diameter: 35 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:36)

1276 7257  Skåp bemålad, Bredd: 110cm. Djup: 43cm, höjd: 152 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:02)

1276 9238  Skedar 2 st, Modell: Haga, Skandia Silver-& Nysilver Ab, längd 18,5cm. Vikt: 86,3g

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:46)

1276 9232  Skedar 3 st, silver, Rosenholm, Jacob Ängman. Längd: 20cm, 1949-1951. Vikt: 168,4g

1276 9298  Skedar 6 st, olika storlekar, 12-20cm, gravyr. Vikt: 192,6g

1276 9294  Skedar silver, 27 delar, Vikt: ca 380 g

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:20)

1276 9085  Skolplanscher 5 st, bladets mått: 78x56 & 64x86 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:46)

1276 9584  Skrin metall, med bijouterier. Längd: 19 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:39)

1276 9204  Skrivbord bemålad, Bredd: 96cm. Djup: 57 cm. Höjd: 77 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:02)

1276 9503  Skrivbord Ek. Bredd: 118, djup: 58 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:54)

1276 9406  Skulptur 2 st, Bengt Wall (1914-1966), Sverige. Fåglar. Signerade. Höjd: 6 - 8cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:57)

1276 9129  Skulptur Afrika, Kota Gabon. Höjd: 55cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:20)

1276 9408  Skulptur Birgitta Stenberg (f. 1937), Sverige. Häst. Längd: 21cm. Höjd: 7cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:11)

1276 9063  Skulptur Marian Heyerdahl (f. 1957), Norge. Havande krigare. Terrakotta. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:12)

1276 9245  Skulptur Metall. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:16)

1276 9613  Skulptur Oidentifierad konstnär. Brons, Stensockel. Höjd: 53 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:01)

1276 7301  Skulptur Royal Dux, Tucan. Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:24)

1276 9555  Skulptur Tempel, Kina. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:24)

1276 9451  Skulpturer 2 st, Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Fåglar, Nuutajärvi. Längd: 13-17 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:29)

1276 9032  Slipsnål 18k guld. Vikt: 1,1g, längd 4,5cm

1276 9033  Smycken 2 delar, silver. Collier (Längd: 54cm. Bredd: 1cm, 925 silver, lås ej i silver) + Armband (Längd: 21cm. Bredd: 1cm, 925 silver) Vikt: ca 45 g

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:36)

1276 9560  Snusdosa Skultuna. Diameter: 7,5 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:07)

1276 9226  Sockerskrin silver, invändigt förgylld. Längd: 12 cm, Vikt: ca 290 g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:48)

1276 9485  Soffa Kretong. Bredd: 210 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:09)

1276 9154  Soffa sengustaviansk stil. Bredd: 102 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:15)

1276 6494  Soffbord Karl Erik Ekselius (1914-1998), Sverige. JOC. Ek. Diameter: 109,5 cm. Höjd: 56,5 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:20)

1276 9107  Soffbord nutida, metallben, Ovalt. Bredd: 130. Djup: 80 cm, höjd: 50 cm

1276 9497  Spegel + konsolbord. Höjd: 135+ 59 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:14)

1276 9109  Spegel 1800-tal, ca 80x73cm, nyckel

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:13)

1276 9436  Spegel 1800-tal. Höjd: 150 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:58)

1276 9272  Spegel 1920-tal, 107x42 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:57)

1276 7189  Spegel 76x105 cm

1276 9445  Spegel Bredd: 61cm. Höjd: 101cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:07)

1276 9223  Spegel Empire. Höjd: 72,5cm, bredd: 34,5cm

1276 7289  Spegel Firma Svenskt Tenn, senare bemålning, 126x50 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:46)

1276 9136  Spegel Förgylld Ram, 152x66 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:36)

1276 9505  Spegel Gustaviansk stil, 80x60 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:25)

1276 9005  Spegel höjd: 69cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:37)

1276 9187  Spelbord mahogny, Bredd: 88 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 78 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:55)

1276 9268  Stegpall höjd: 62 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:18)

1276 9161  Stengods 5 delar. Höjd: 9-16 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:54)

1276 9463  Stickvapen 2 st, Indonesien, "kris". Längd: 50cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:55)

1276 9262  Stolar 3 st, Fanett, Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Finland. Edsbyverken. Spjälade ryggar, sitsar i formpressat trä

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:22)

1276 7459  Stolar ett par, IKEA, 1970-tal

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:47)

1276 9269  Stringhylla 4 hyllplan. Bredd: 80 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:55)

1276 9203  Sybord 1960-tal, fanér i teak, uppfällbara klaffar, sarg med 2 lådor varav en med inredning för sömnadstillbehör respektive korg för förvaring, på hjul. Bredd: 60+ 2x30 cm. Djup: 60 cm. Höjd: 60cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:15)

1276 7313  Sykorgar 2 st, med lock, rotting. Höjd: 35-51 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:45)

1276 9131  Takarmatur ASEA. Höjd: 46 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:16)

1276 7046  Takarmatur design: Börje Claes, 1960/70-tal. Höjd: ca 60 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:10)

1276 9095  Takarmatur glas och mässing. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:31)

1276 9137  Takarmatur Glob. Höjd: 120 cm ca

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:44)

1276 9138  Takarmatur Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. För Markaryd. Höjd: 100. Diameter: 61 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:51)

1276 7262  Takarmatur med prismor. Diameter: 40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:06)

1276 7453  Takarmatur Metall. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:40)

1276 9567  Takarmatur PH-lampa, design: Poul Henningsen, Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:07)

1276 9028  Taklampa 2 st. Längd: 86cm.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:23)

1276 9553  Taklampa Glas, 1960-tal. Höjd: 20cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:48)

1276 9227  Taklampa höjd: 55cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:43)

1276 9139  Tallrikar 10 st, Louise Adelborg (1885-1971), Sverige. ”Swedish grace”, Rörstrand. Diameter: 26 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:57)

1276 9065  Tallrikar 3 st, 1700-tal, diameter: 23 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:52)

1276 7470  Tallrikar 3 st. Tenn, 1700-tal, bland annat Cristopher Ringeltaub, Västervik, 1764. Diameter: 22,5 cm

1276 9115  Tallrikar 7st, Ostindia, Rörstrand. Diameter: 26,5cm, 23,5cm, 24cm. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932

1276 9036  Tallrikar Rosenthal. Diameter: 20,5cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:18)

1276 9454  Tavla Tryck, "Svenska flottan 1903". Motivet: 30x38 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:26)

1276 9460  Tavla vikskärm, Japansksnitt, körsbärsblommor, 90x180cm. Signerad

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:45)

1276 9053  Te / kaffegods 25 delar, Villeroy & Boch, "Foglia"

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:24)

1276 6498  Teckning Siri Derkert (1888-1973), Sverige. Signerad. Krita. Motivet: 21x27 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:01)

1276 9493  Tegods England, 19 del

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:40)

1276 9188  Teservis 15 delar, Vardag, Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Gustavsberg 1957-1973, grön glasyr med vita kanter

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:56)

1276 9165  Teservis Bo fajans, 15 del + 1 ex kopp

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:22)

1276 9248  Tespindlar + bägare, 3 delar, silver, Vikt: ca 100 g

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:19)

1276 9549  Textil Josef Frank, Himalaya, Firma Svenskt Tenn, 167x126 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:21)

1276 9554  Textilier 3 st, Sidenmålningar. Signerade, 180x95 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:09)

1276 9500  Träsnitt 2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 50x45 ca

1276 7413  Träsnitt 5 st, Japan. Motivet: 37x25 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:41)

1276 9510  Tryck fotopapper, Efter Carl Larsson, 65x98 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:15)

1276 9256  Tubkikare G E Hicks Plymouth, Märkt H Wennerström (möjligen Ingenjör Henrik Wennerström)

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:58)

1276 9104  Tuschlavering Josef Wilhelm Wallander (1821-1888), Katedral. Signerad. Motivet: 53x35 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:55)

1276 9213  Tvärflöjt i etui

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:42)

1276 9610  Uppläggningsbestick 3 par, nysilver

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:18)

1276 9280  Väggarmaturer ett par, Hemi, Klot 3. Diameter: 15 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:34)

1276 7021  Vägglampa mässing, glas. Höjd: 34 cm ca

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:14)

1276 9006  Vägglystrar 2 st, prismor. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:37)

1276 9302  Väggrelief silver, 14x10 cm, Vikt: ca 730 g

1276 7572  Väggrelief Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Sten, 21,5x16cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:52)

1276 9172  Väggtextil Bonad, JP Paris Panneaux Gobelins, 135x195cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:58)

1276 9392  Väggur Trä. Höjd: 80cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:43)

1276 9534  Vas + skål, Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Längd: 15. Höjd: 7,5 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:31)

1276 9241  Vas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:27)

1276 9219  Vas höjd: 45 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:04)

1276 9473  Vas Kina, 1800-/1900-tal. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:53)

1276 9012  Vas Kina, Porslin, nutida. Höjd: 42 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:20)

1276 7060  Vas Mona Morales-Schildt (1908-1999), Sverige. Kosta. Höjd: 18 cm

1276 9180  Vas Orrefors. Höjd: 23 cm

1276 7008  Vas Rosenthal, Studio-line, Glas. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:18)

1276 9594  Vas Simon Gate (1883-1945), Sverige. "Tusen fönster". Orrefors. Signerad. Höjd: 15cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:52)

1276 7513  Vas Stengods, grön glasyr. Höjd: 21cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:31)

1276 9531  Vas Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000). Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:35)

1276 9037  Vaser 3 st, Sent 1800-tal. Höjd: 22-28 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:24)

1276 9276  Vaser 5 st, Glas, 1970-tal. Höjd: 16-21 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:01)

1276 9231  Vinglas 6 st, Prince, Kosta Boda. Höjd: 16 cm

1276 9466  Vinlåda Trä, Chateau Gregoire år 1997. Höjd: 52cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:15)

1276 9395  Vinställ Metall, för 21 flaskor. Höjd: 116 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:25)

1276 9410  Vykort 700 ca, Ett album + låda, bland annat Stockholm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:30)

1276 9471  Ytterfoder Koppar. Höjd: 15cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:22)

1276 7033  Ytterfoder porslin. Diameter: 43, höjd: 30 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:59)

1276 9258  Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 15 cm (storlek 2)

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:21)