1276 9315 Äggsax nysilver. Längd: 14,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:20)
1276 7297 Akvarell FP Dawson, kust med båtar, signerad. Motivet: 12x20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:12)
1276 7183 Akvarell Johan Pettersson. Signerad, daterad 1995, bladets mått: 29x70 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:53)
1276 9310 Akvarell Lars Hofsjö (f. 1931), Sverige. Hus. Signerad. Motivet: 22x32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:44)
1276 9393 Akvarell Lars Hofsjö (f. 1931), Sverige. Signerad, hus, 24x35 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:14)
1276 9181 Akvarell Magnus Berg, "På klippan". Signerad, daterad 1989, ca 18x25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:59)
1276 9183 Akvarell Magnus Berg, "spång", 1987. Signerad, 18x12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:34)
1276 9355 Akvarell Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. "Källan". Signerad, numrerad 1988-2004. Motivet: 59x27 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:55)
1276 9599 Akvarell Oidentifierad konstnär. 1800-tal, blommor, ej signerad, 18,5x18,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:09)
1276 9111 Akvarell Oidentifierad konstnär. Fågelunge. Signerad, daterad 1954, ca 25x31 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:48)
1276 9259 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad 1947, ca 29x20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:12)
1276 7559 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad Goodman. Kvinna med barn, 31x23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:10)
1276 9346 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, Sommarblomster. Motivet: 67x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:53)
1276 9416 Akvarell Oidentifierad konstnär. Strandskata. Signerad. Bladets mått: 39x49 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:45)
1276 9371 Akvarell Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. "Arholma". Signerad, daterad -97, ca 32x41 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:58)
1276 9305 Akvarell Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Sten på klippa. Signerad, daterad -99. Motivet: 33,5x47,5 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:47)
1276 9236 Akvarell Sven Hempel (1896-1944), Sverige. Elefant. Signerad, daterad 1941, ca 21x26 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:37)
1276 9260 Akvarell Sven Hempel (1896-1944), Sverige. Signerad, daterad 1941,20x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:19)
1276 7052 Akvarell William Frank. Sjölandskap England. Signerad. Ca 32x46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:52)
1276 9603 Akvareller 2 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad. Motivet: 17x21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:02)
1276 9011 Akvareller 2 st, Kina, 1900-tal. Ej signerad. Motivet: 26x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:08)
1276 9155 Altviolin Nils Wennerström, med stråke, axelstöd, Ulrika 70-87. Höjd: 66cm, med fodral
S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:09)
1276 9229 Ånglok plåt. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:07)
1276 9303 Armbandsur 5 st, bland annat Omega
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:59)
1276 6543 Armbandsur Damur, Zenith, 18k guld, bruttovikt: 18,5g. Serienr: 1020450. Diameter: 15mm, manuell, armband Pansar med säkerhetskedja, extra läderband, orginaletui
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:07)
1276 9124 Armbandsur Herrur, Armani, quartz. Diameter: 28mm, modellnummer: AR-0203 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:12)
1276 9608 Armbandsur Herrur, Longines, La Grande Classique. Diameter: 32mm, quartz, ref nummer: L4. 636. 2, serienummer: 27495316, doublé, läderband
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:49)
1276 9122 Armbandsur Herrur, Morris, quartz. Diameter: 40mm, modellnummer: M090, kronograf, läderband.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:09)
1276 9144 Ask Paris, Porslin. Längd: 11 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:45)
1276 9140 Assietter 8 st, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods. Diameter: 19 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:52)
1276 9114 Assietter 8st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. "Liljeblå" ("Arbetarservisen"), Gustavsberg. Diameter: 17,5cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:22)
1276 9247 Bägare 5 st, sterlingsilver. Höjd: 6 cm. Vikt: ca 485g.
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:13)
1276 7422 Båglampa krom, marmorfot. Höjd: 210 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:49)
1276 9519 Barnsäng Gustaviansk stil, 1800-tal, 157x70 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:41)
1276 9051 Bestick 48 delar, silver, "Symfoni", MEMA, 1960. Längd: 14,5-21,5 cm, Vikt: ca 1760 g
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:44)
1276 9017 Bestick Nysilver, Uk, I Schatull
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:07)
1276 9606 Bestickuppsättning 101 delar, Haga, nysilver
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:25)
1276 9593 Bestickuppsättning 104 del, Franska Liljan, nysilver
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:20)
1276 9598 Bestickuppsättning 64 delar, nysilver, Drotten
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:32)
1276 9596 Bestickuppsättning 87 delar, nysilver
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:21)
1276 9600 Bestickuppsättning 94 delar, + skål, Empire, nysilver
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:21)
1276 7565 Bläckhorn + brev- och läskpress. 3 delar, Gusum. Längd: 12-15 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:29)
1276 9407 Blandteknik 2 st, Huang Li, Kvinnor. Signerade, 1992. Motivet: 48x56 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:22)
1276 7175 Blandteknik Ilkka Pärni (f. 1959), Sverige. Monogramsignerad, 30x26 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:48)
1276 9184 Blandteknik Magnus Berg, "Hjulspår", 1987. Signerad, 15x21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:30)
1276 9182 Blandteknik Magnus Berg, "Vinter vid ån" 1989. Signerad, 21x15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:27)
1276 9312 Blåshorn längd: 80 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:39)
1276 9490 Bokhylla mahogny, 1800-tal. Bredd: 123, djup: 40 cm, höjd: 101 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:32)
1276 9206 Bokhylla med skåpdel, furu, Bredd: 84cm. Djup: 50 cm. Höjd: 175cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:05)
1276 7352 Bonad 87x197cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:25)
1276 9548 Bord Art Déco. Bredd: 73 cm. Djup: 52 cm. Höjd: 63 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:57)
1276 7485 Bord Gärsnäs. Diameter: 120. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:56)
1276 9435 Bordslampa 2 st, Asiatiska, med lampskärm. Höjd: ca 71cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:32)
1276 7533 Bordslampa Bouillottemodell. Mässing, skärm i grönpatinerad plåt, tre ljuspunkter. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:23)
1276 9044 Bordslampa Funkis, Metall, "FOA". Höjd: 32 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:32)
1276 7300 Bordslampa Royal Copenhagen. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:19)
1276 9210 Bordslampa Watt & Veke. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:45)
1276 7279 Bordslampfot mässing, Falkenberg. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:38)
1276 9040 Bordslampfot metall / porslin, omarbetad, omkring 1900. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:43)
1276 9148 Bordslampfötter Ett par, Alabaster. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:45)
1276 9045 Bordslampfötter Ett par, Bergboms, glas / teak, höjd, 46 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:37)
1276 9157 Bordslampor ett par, Falkenberg. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:54)
1276 9437 Bordstelefon 2 st, Ericofon/Cobra, Hugo Blomberg, Ralph Lysell och Gösta Thames för LM Ericson, Sverige. Höjd: ca 21cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:32)
1276 9047 Bordstelefoner 2 st, Ericofon/Cobra, Hugo Blomberg, Ralph Lysell och Gösta Thames för LM Ericson, Sverige. Höjd: ca 21cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:48)
1276 9069 Bordsuppsats Meissen, omkring 1900, porslin. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:42)
1276 6039 Bordsur Ryssland, "USSR", Majck. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:04)
1276 9049 Brevpärm + skrin, 2 delar, Trä, Intarsia. Längd: 23,5-30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:45)
1276 9207 Bricka Johan Engström, Rörstrand. Längd: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:47)
1276 9479 Bricka sten och nysilver. Längd: 47 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:59)
1276 9034 Brosch 1st, påfågel, 1st, svart sten.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:24)
1276 9295 Brosch Silver och emalj, Tostrup, Norge. Längd: 10 cm, Vikt: ca 20 g
1276 7009 Buljongkoppar 7 st, Royal Copenhagen, II-sortering. Kop. Längd: 17,5cm. Djup: 13cm. Höjd: 5,5cm. Tallrik längd: 17cm. Djup: 17cm. Höjd: 2,5cm.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:20)
1276 9494 Burkar 3 st, Rörstrand, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Höjd: 9-15 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:15)
1276 9196 Byrå ådringsmålad, 1890-tal, Bredd: 95 cm. Djup: 50 cm, höjd: 118 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:41)
1276 7509 Byrå Bemålad, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 96, djup: 50 cm, höjd: 87 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:47)
1276 9504 Byrå Bemålad. Bredd: 86, djup: 47 cm, höjd: 89 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:17)
1276 9179 Byrå Björk. Bredd: 65. Djup: 37 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:21)
1276 9271 Byrå Funkis. Bredd: 65, djup: 39 cm, höjd: 71 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:40)
1276 9484 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 91, djup: 48 cm, höjd: 78 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:23)
1276 6052 Byrå Louis XVI- stil, stenskiva / intarsia. Bredd: 95, djup: 51 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:46)
1276 9541 Byrå mahogny, Bredd: 97cm. Djup: 53 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:22)
1276 7554 Byrå Rokokostil, Bredd: 64cm. Djup: 30cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:58)
1276 9169 Byrå sengustaviansk stil, mahogny. Bredd: 81, djup: 36 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:58)
1276 9202 Byrå Teak, 50/60-tal. Bredd: 81 cm. Djup: 40 cm, höjd: 118 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:57)
1276 9540 Byrå Teak, Bredd: 77 cm. Djup: 38cm, höjd: 71cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:04)
1276 9267 Byrå Teak. Bredd: 75, djup: 38 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:47)
1276 9441 Byst Parian, Oscar II. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:44)
1276 9074 Coasters 6 st, nysilver, trä. Diameter: 12-14,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:44)
1276 9538 Collier 18k guld, med safir och diamant, 1xca0,01ct. Längd: 45cm, bredd 1-6,9mm, med etui, vikt: 2,8g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:18)
1276 9066 Damarmbandsur 18k guld, armband doublé, MOVADO, graverad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:51)
1276 7557 Damskrivbord rokokostil. Bredd: 95 cm. Djup: 55 cm. Höjd: 75cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:09)
1276 9578 Dekorelement Kina, 34x18 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:40)
1276 9296 Dessertskedar 11st, silver. Längd: 13cm. Vikt: 155,8g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:55)
1276 9293 Dessertskedar 6 st, silver. Längd: 14cm. Vikt: 125,3g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:59)
1276 7172 Dockskåpsmöbler 3st Lådor, 2st brickor
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:35)
1276 9495 Dolk längd: 50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:57)
1276 9542 Dosor + figurin, 5 delar. Höjd: 3-23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:30)
1276 9544 Dosor + skål, 4 delar, Asien. Höjd: 4-8, diameter: 7-12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:29)
1276 9163 Eldset med vedkorg, 5 delar. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:46)
1276 9543 Etagehylla Längd: 54cm. Djup: 32 cm, höjd: 77cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:29)
1276 9142 Etsning Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Stämpel sign. Flicka. Ej signerad. Motivet: 16x10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:17)
1276 9309 Etsning Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Medborgarplatsen, numrerad 103/200. Signerad, daterad -91. Motivet: 29x36 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:47)
1276 9405 Etsning Rune Jansson (1918-2014), Sverige. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce). Motivet: 34x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:40)
1276 9398 Etsningar 2 st, Mikael Wahlberg, numrerad 1/315. Signerad, daterad 96. Motivet: 29x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:14)
1276 9143 Färgetsning Johnny Friedlaender (1912-1992), Signerad, numrerad 30/85. Motivet: 32x48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:03)
1276 9329 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Trip-Trap". Signerad, daterad -77. Motivet: 35x50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:16)
1276 9314 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 83/125,1979. Motivet: 26x29 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:44)
1276 9141 Färgetsning Jukka Vänttinen (f. 1954), Signerad, daterad 2001, numrerad 88/200. Motivet: 22x44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:51)
1276 9323 Färgetsning Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. "Lysved". Signerad, numrerad 103/125, daterad 1982. Motivet: 36x25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:41)
1276 9419 Färgetsning Oidentifierad konstnär. "Clown - Doris". Signerad, daterad 1987, numrerad 41/165. Motivet: 40x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:15)
1276 9595 Färglitografi 2 st, Christina Knall (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 290 upplaga, bladets mått: 57x45 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:42)
1276 9366 Färglitografi 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Son. Signerad. Motivet: 45x30 respektive 28x40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:58)
1276 9377 Färglitografi 3 st, Margareta Wilk (1921-2000), Sverige. Signerade. Motivet: 67x41 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:03)
1276 9189 Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. 1976,54/260. Signerad, daterad 76. Motivet: 37x50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:40)
1276 7365 Färglitografi André Brasilier (f. 1929). Signerad, numrerad 73/75, stilleben. Motivet: 65x45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:42)
1276 9327 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 87/100. Bladets mått: 50x40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:20)
1276 9588 Färglitografi Bengt Lindroth, Åda. Signerad, numrerad 204/310. Motivet: 38x52 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:41)
1276 9360 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte. Signerad, numrerad 10/100. Motivet: 50x70 ca
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:06)
1276 9339 Färglitografi Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Stugor. Signerad, daterad 91. Motivet: 34x44 cm
1276 9337 Färglitografi Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Stockholm. Signerad, daterad 1987, numrerad 197/360. Motivet: 34x45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:20)
1276 9331 Färglitografi Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Storskär. Signerad, daterad 81, numrerad 93/225. Motivet: 34x48 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:56)
1276 9153 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Furusund. Signerad, numrerad 133/290. Motivet: 40x48cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:38)
1276 9387 Färglitografi Bisieaux, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), "röd fiol". Signerad. Motivet: 55x41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:59)
1276 7080 Färglitografi Björn Wessman (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 20/35. Motivet: 41x19 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:22)
1276 9389 Färglitografi C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Signerad CGK. Signerad, numrerad 150/310, bladets mått: 38x28 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:50)
1276 9373 Färglitografi Catrina Liljegren (f. 1962), Sverige. Signerad, daterad 93, numrerad 144/200. Bladets mått: 76x55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:11)
1276 9150 Färglitografi Catrina Liljegren (f. 1962). Signerad, daterad 93, numrerad 137/190. Bladets mått: 76x56 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:50)
1276 7015 Färglitografi Cecilia Sikström (f. 1962), Sverige. PT, signerad, oramad, bladets mått: 57x44 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:00)
1276 9230 Färglitografi Claude Weisbuch (f. 1927), Don Quijote. Signerad, numrerad 145/250. Motivet: 54x75cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:02)
1276 9330 Färglitografi Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Monogramsignerad, numrerad 8/9. Bladets mått: 56x79 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:09)
1276 9342 Färglitografi Elisabeth Jansson (f. 1951), Sverige. Träd, numrerad 1/350. Signerad, daterad -90. Motivet: 49x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:14)
1276 9455 Färglitografi Gunilla Mann (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 70/290. Motivet: 30x43cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:26)
1276 9341 Färglitografi Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Signerad, numrerad 145/310, Skärgård. Motivet: 36x49 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:55)
1276 9338 Färglitografi Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Skärgård. Signerad, numrerad 191/310. Motivet: 50x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:33)
1276 9384 Färglitografi Hoi Lebadang (1921-2015), Vietnam. Månsken. Signerad. Motivet: 42x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:46)
1276 9403 Färglitografi Jan Svenungsson. Signerad, numrerad 10/74. Bladets mått: 65x50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:26)
1276 9417 Färglitografi Jo Niemeyer (f. 1946), Komposition. Signerad, numrerad 33/75. Motivet: 30x30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:12)
1276 9351 Färglitografi Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 59/92. Saknar glas. Bladets mått: 77x106 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:25)
1276 9046 Färglitografi Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Signerad, numrerad 11/26, bär dedikation a tergo. Bladets mått: 50x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:02)
1276 9336 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Seglats. Signerad, numrerad 14/15. Motivet: 42x65 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:47)
1276 9589 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Pingvin. Signerad, numrerad 87/290, ca 52x37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:01)
1276 9509 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 123/175, bladets mått: 80x56 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:37)
1276 7335 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 6/225, bladets mått: 59x81 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:42)
1276 9127 Färglitografi Monica Sahlin (1948-2014), Sverige. Signerad. Motivet: 30x40cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:25)
1276 9537 Färglitografi Oidentifierad konstnär. "Sorti", Café. Signerad Curman, numrerad 175/225. Motivet: 33x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:57)
1276 9576 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad. Motivet: 19x22cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:43)
1276 9404 Färglitografi Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad, numrerad 40-upplaga. Motivet: 37x26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:28)
1276 9359 Färglitografi Peder Duke (1938-2003), Sverige. numrerad 42/150. Signerad, daterad 1987. Motivet: 41x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:07)
1276 9367 Färglitografi Peder Duke (1938-2003), Sverige. Signerad, daterad 1991, numrerad 101/300. Motivet: 33x31 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:01)
1276 9147 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad. Ej numrerad, bladets mått: 43x28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:07)
1276 9332 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Skål & vas, numrerad 1/125. Signerad, daterad -87. Motivet: 64x49 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:49)
1276 9344 Färglitografi Pierre Jacquot (1929-2009), Frankrike. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), "Carsuelle". Signerad. Motivet: 60x42 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:58)
1276 9396 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 313/350, Vinter. Motivet: 35x52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:51)
1276 9375 Färglitografi Roland Bierge (1922-1991), Frankrike. Signerad, numrerad 10/125. Motivet: 43x57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:41)
1276 7162 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. PT, Skärgård. Signerad. Motivet: 33x27 cm
1276 7125 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 314/350. Motivet: 29x44cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:37)
1276 7328 Färglitografi Stephen Clark (f. 1953), Sverige. Venedig. Signerad, numrerad 146/360. Motivet: 70x50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:20)
1276 9507 Färglitografi Stephen Clark (f. 1953), Sverige. Venedig. Signerad, numrerad 205/360. Motivet: 70x50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:36)
1276 9021 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Trosa hamn. Signerad, numrerad 34/360. Motivet: 46x55 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:24)
1276 9340 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. PT. Signerad. Motivet: 40x55 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:43)
1276 9552 Färglitografier 2 st, Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Figurer. Signerad, numrerad 1/150. Motivet: 25x18 cm
1276 9348 Färglitografier 2 st, Olle Hamngren (f. 1960), Sverige. Motorcykelmotor. Signerad, numrerad 8/75, daterad 1988. Motivet: 60x80 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:22)
1276 9550 Färglitografier 2 st, Sven Gerdin. "Klara Mälarstrand" respektive "Norr Mälarstrand". Signerad, numrerad 375-upplaga. Motivet: 23x33 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:44)
1276 9556 Färglitografier 3 st, Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. 330-upplaga. Signerad. Motivet: 29x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 november 2019 06:40)
1276 9120 Färglitografier Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, ej numrerad, 43x29cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:27)
1276 9288 Fat + bägare, silver. Diameter: 22,5. Höjd: 6 cm, Vikt: ca 300 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:40)
1276 9013 Fat + skulptur. 2 delar, Kina, emalj och sten. Längd: 7-10 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:49)
1276 9585 Fat 2 st, bland annat Meissen. Längd: 23 cm. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:40)
1276 9080 Fat 2 st, silver, Egypten. Diameter: 25 cm, Vikt: ca 825 g
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:38)
1276 7517 Fat 2 st. Birgit Krogh, Danmark. Signerad. Diameter: 27cm + fat, Finland. Diameter: 21cm
1276 9452 Fat 3 st, Fornasetti & Bucciarelli, Italien. Längd: 14-19,5 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:50)
1276 9014 Fat Kina, 1700-tal, Tobacco leaf. Diameter: 22,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:36)
1276 9081 Fat silver, Egypten. Diameter: 27 cm, Vikt: ca 440 g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:09)
1276 9075 Fat silver, K Anderson, Stockholm. Diameter: 30, Vikt: 600g ca
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:37)
1276 7388 Fat Steven Jones (f. 1952), Sverige. Diameter: 39, Keramik
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:53)
1276 9113 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Silur, Gustavsberg, 1960-tal, chamotterat stengods i brunt och svart, 21x20cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:27)
1276 9265 Fåtölj 1960-tal, Galon
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:35)
1276 9311 Fåtölj Danmark, teak
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:33)
1276 9486 Fåtöljer ett par, Kretong
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:58)
1276 9052 Fåtöljer Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:59)
1276 9551 Fickur 14K, Tavannes, går ej, defekt, innerboett i metall, med etui, bruttovikt: 87,7g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:08)
1276 9239 Figurin Tyskland, Kvinna. Art Déco. Längd: 25 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:54)
1276 9313 Fiol med 3 stråkar, i fodral
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:04)
1276 9208 Fiol med stråke. Längd: 60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:07)
1276 9462 Fiol Trä. Längd: 59cm, med stråke och fodral
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:52)
1276 9249 Fiskservis Hackefors, 9 delar. Längd: 38 cm, diameter: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:14)
1276 9285 Fönsterbelysning mässing, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:38)
1276 9281 Fotoalbum 2 st + fotografier
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:04)
1276 9282 Fotogenlyktor 2 st. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:56)
1276 9587 Gallerskål + fotoram. Längd: 29, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:54)
1276 9582 Gardinhållare 2 par. Diameter: 6-9 cm
1276 9274 Gitarr Vester. Längd: 103 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:18)
1276 7200 Glasservis 35 del ca, "City", Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta. Höjd: 7-16 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:31)
1276 9023 Glasservisdelar 17 delar, "City", Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta. Bla karaff. Höjd: 5,5-26 cm
1276 9043 Glasservisdelar 36 delar, Kristall, Böhmen
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:13)
1276 9090 Golvlampa "Kosta Lampan". Höjd: 128 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:40)
1276 9158 Golvlampa 1960-tal. Höjd: 138 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:44)
1276 9356 Golvlampa tre ljuspunkter. Höjd: 174 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:38)
1276 7596 Golvlampfot Le Klint modell 369. Höjd: 142 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:14)
1276 7488 Golvlampfötter Ett par, Göteborg. Höjd: 132 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:00)
1276 7506 Golvlampor Ett par, Bergboms. Höjd: 120cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:25)
1276 9514 Golvur 1800-tal, Mora, Aas. Höjd: 198 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:23)
1276 9513 Golvur 1800-tal, Mora. Höjd: 214 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:34)
1276 9518 Golvur 1800-tal. Appelkvist. Höjd: 194 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:34)
1276 9517 Golvur 1800-tal. Höjd: 220 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:33)
1276 9516 Golvur 1800-tal. Höjd: 221 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:47)
1276 9515 Golvur 1800-tal. Höjd: 223 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:38)
1276 9363 Gouacher 2 st, Ebbe Berg (1896-1966), Sverige. Hustak, Signerade, daterad -46-46. Motivet: 44x36 & 23x30cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:18)
1276 9297 Halsband silver. Längd: ca 80 cm, Vikt: ca 130 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:11)
1276 9535 Hänge 14K, med grön sten. Längd: 2cm, bredd: 6,2mm, vikt: 0,9g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:26)
1276 9529 Hänge 18k guld, med lila sten. Längd: 2,5cm. Bredd: 8mm. Vikt: 1,2g
1276 9546 Hänge & örhängen 18k guld, med turkosa stenar, längd 2cm. Bredd: 8,6mm, med etui, vikt: 4,1g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:42)
1276 9035 Hängen 1st med blå sten, 1st krokodil, 1st man
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:52)
1276 9097 Hatthylla / rockhängare Metall, krom. Längd: 67 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:07)
1276 9266 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 107 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:10)
1276 9212 Ikon 27x22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:01)
1276 9254 Ingefärskrus Kina, omkring 1800. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:40)
1276 9201 Isskåp Temperator, 1900-tal, Bredd: 61 cm. Djup: 48 cm, höjd: 146 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:14)
1276 7372 Jordglob H Kiepert, Arvid Kempe. 1903. Golvmodell. Höjd: ca 100 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:51)
1276 9427 Kaffekoppar 6 st, med fat
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:42)
1276 9019 Kaffeservis 27 delar, Rosenthal, Maria, Björnbär
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:50)
1276 7105 Kaffeskedar 12 st, silver, Etui. Längd: 10 cm, Vikt: ca 109 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:19)
1276 9261 Kanapé längd: 133 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:32)
1276 9215 Kandelabrar ett par, 1880-tal. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:14)
1276 7603 Kanna + bägare, Santesson, "Hwitmetall". Längd: 8,5-18cm. Djup: 8,5-16cm. Höjd: 14-38cm.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:05)
1276 7553 Kanna + lockurna, James B Beam distilling & Co. Höjd: 19-27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:55)
1276 9253 Kannor 2 st, mässing. Höjd: 13-21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:32)
1276 9558 Karaff höjd: 25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:02)
1276 9224 Karaffer 4 st, + coaster. Höjd: 24-37 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:26)
1276 9246 Karmstol J&J Kohn, Wien Austria
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:26)
1276 9042 Karmstolar 3 st, Windsormodell, "Glenister, England"
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:26)
1276 9089 Karta 1700-tal, "Charta öfver Mälaren", Jacob Nordencreutz, 51x96 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:38)
1276 9545 Kedja 14K, modell: Cordell. Längd: 47cm, bredd: 1mm, vikt: 1,4g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:33)
1276 9524 Kedja 18k guld, modell: Cordell, hänge med vita stenar. Längd: 44cm, bredd 1,4mm, vikt: 2,2g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:51)
1276 9539 Kedja & örhängen 18k guld, med odlade sötvattenspärlor. Längd: 45cm, bredd: 1mm, med etui, vikt: 4,6g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:06)
1276 9094 Keramik 3 delar. Kina, Höjd: 6-17. Diameter: 12 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:56)
1276 9368 Kikare på stativ modell äldre, mässing och trä. Höjd: 55 längd: 50 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:01)
1276 7044 Klockställ med fickur. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:54)
1276 9317 Knappask tenn. Widerholm & Dahlberg, Eskilstuna. Dekor av man som tittar ner i hål, diameter: 8,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:18)
1276 9240 Knivar 2 st, Same, en sign. Längd: 15-24 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:58)
1276 9521 Konsol 1800-tal. Bredd: 136. Djup: 26 cm, höjd: 34 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:08)
1276 9559 Konstglas 3 delar, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 6-24 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:17)
1276 9250 Krucifix mässing, Ryssland. Höjd: 17,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:04)
1276 9257 Kuriosa 4 delar
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:38)
1276 9162 Kuriosa metall, 4 delar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:43)
1276 9176 Kuverttallrikar 8 st, mässing, Mitab Karlshamn. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:20)
1276 9198 Lavoar Med marmorskiva, Bredd: 80cm. Djup: 56 cm, höjd: 104 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:03)
1276 9130 Litografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 263/300. Motivet: 35x24cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:59)
1276 9523 Ljuskrona höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:24)
1276 9564 Ljuskrona Korgmodell. Höjd: 54 cm ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:44)
1276 9491 Ljuskrona med prismor. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:08)
1276 9492 Ljuskrona prismor. Höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:16)
1276 9565 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:01)
1276 9242 Ljusstakar 3 par + 1. Höjd: mässing, höjd: 4-22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:48)
1276 9279 Ljusstakar 3 par, mässing. Höjd: 10-18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:37)
1276 9292 Ljusstakar 3 st, silver. Höjd: 8-9 cm, Vikt: ca 310 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:15)
1276 9278 Ljusstakar 7 st, mässing. Höjd: 8-23 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:57)
1276 9469 Ljusstakar Ett par metall. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:32)
1276 9225 Ljusstakar Ett par, Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Ystad-Metall. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:57)
1276 9286 Ljusstakar ett par, mässing. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:22)
1276 9470 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:24)
1276 9468 Ljusstakar Ett par, metall. Höjd: 21,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:27)
1276 9050 Ljusstakar Ett par, nysilver, Graverade. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:15)
1276 9222 Ljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:53)
1276 9251 Ljusstakar ett par, silver, 830/1000, nyrokoko. Höjd: 18 cm, Bruttovikt: ca 920g
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:39)
1276 9118 Ljusstakar med mera, 9 delar. Höjd: 6-24cm, diameter: 25cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:41)
1276 9283 Ljusstake Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Ystad-Metall. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 21:03)
1276 9390 Ljusstake mässing, femarmad. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:47)
1276 9284 Ljusstake mässing, Lars August Holmström Sverige. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:04)
1276 9038 Lockpokaler 3 st, kristall, omkring 1900. Höjd: 32-35 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:04)
1276 9145 Lockurna + rökelsekar, Kina, porslin. Höjd: 6-11 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:08)
1276 9067 Lockurnor Ett par, porslin, "Bleu Hortensia". Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:14)
1276 9457 Målarstege trä. Höjd: 165 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:50)
1276 7229 Matbord Ek, barockstil. Bredd: 159 cm. Djup: 94 cm. Höjd: 72 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:38)
1276 9275 Matbord Skiva klädd med laminat. Bredd: 80 cm + 2x30 cm. Djup: 70 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:06)
1276 7226 Matsalsskåp Ek, barockstil, Bredd: 127. Djup: 54 cm, höjd: 200cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:33)
1276 7236 Matsalsstolar 8 st. Barockstil, en stol trasig
1276 9018 Matservis 44 delar, Rosenthal, Maria, Björnbär, bland annat Terrin
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:36)
1276 9110 Matservis ca 27 delar, Engelsk, Royal Oak
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:31)
1276 9170 Matservis Rörstrand Pompadour, 53 delar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:15)
1276 9235 Matskedar 2 st. Längd: 22cm, silver. Vikt: 128,4g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:56)
1276 9024 Matta 2 st, orientaliska, 100x65cm, 154x94cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:38)
1276 7567 Matta Beluch, Iran, 103x203cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:49)
1276 9572 Matta Gabbeh, 204x290 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:39)
1276 7367 Matta Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 85x119cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:44)
1276 9570 Matta Kasthall Dress nr 720/15-37,165x230 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:18)
1276 9449 Matta Kinesisk, 175x285 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:45)
1276 9134 Matta orientalisk, 101x162 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:55)
1276 9133 Matta orientalisk, 118x180 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:48)
1276 9061 Matta Orientalisk, 125x196 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:38)
1276 9175 Matta Orientalisk, 148x88cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:37)
1276 7091 Matta orientalisk, 160x300 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:53)
1276 9178 Matta Orientalisk, 183x129cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:24)
1276 9177 Matta Orientalisk, 184x109cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:39)
1276 9119 Matta Orientalisk, 321x207cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:21)
1276 9574 Matta orientalisk, Afghan, 300x385 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:56)
1276 9059 Matta Orientalisk, Gabbeh, 63x89 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:13)
1276 9135 Matta orientalisk, Galleri, 96x312 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:30)
1276 9092 Matta orientalisk, Semiantik, 110x148 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:35)
1276 9091 Matta Orientalisk, Semiantik, 98x145 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:52)
1276 9557 Matta orientalisk, Turkiet, 174x235 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:43)
1276 6567 Matta Röllakan, 237x320
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:32)
1276 9093 Matta Tibet, 200x300 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:17)
1276 9078 Mattor 2 st, Orientaliska, l77x148 82x152 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:41)
1276 9167 Medaljonger 3 st, Bing & Grøndahl. Diameter: 14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:32)
1276 9252 Miniatyrskepp silver. Längd: 14 cm, Vikt: ca 100 g
1276 9151 Minkpäls Saga Mink selected, storlek 42
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:38)
1276 9068 Mockakoppar 2 st, Meissen. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:43)
1276 9096 Modelltåg Fleischmann, Lok, vagnar räls mm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:36)
1276 7486 Mortel 2 st, mässing, 1800-tal. Höjd: 7-11cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:57)
1276 9370 Nakterhus mässing, England. Höjd: 21
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:49)
1276 9561 Nattljusstakar 3 delar, mässing. Höjd: 11 cm
1276 9041 Nivelleringsinstrument i trälåda, Fr J Berg, Stockholm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:47)
1276 9077 Nysilver 4 delar, bland annat Sockerskål
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:28)
1276 7337 Obi/textil 2 st, Brokad, Japan. Längd nr 1: 31cm. Höjd: ca 416cm. Längd nr 2: 30cm Höjd: 356cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:49)
1276 9031 Oljemålning 2 st, Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Skogsmotiv. Signerade. Olja på duk, 23x32 respektive 40x32cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:32)
1276 9029 Oljemålning 2 st, Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Signerad. Olja på duk, 44x34cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:03)
1276 7455 Oljemålning 4 st, Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. Signerad. Olja på pannå och duk, ca 24x19,16x22,10x11,9x9
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:42)
1276 7143 Oljemålning Åke Nothberg (1891-1973), Sverige. Blockhusudden. Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 26x34 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:35)
1276 9502 Oljemålning Alvin Stöhr (1874-1941). Blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 64x53 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:25)
1276 9156 Oljemålning Anne-Marie Nenzell. Skogsglänta. Signerad, daterad 83. Olja på duk, 44x63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:30)
1276 9264 Oljemålning Arthur Heickell (1873-1958), Finland. Röd stuga, signerad. Olja på duk, 55x91 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:01)
1276 9508 Oljemålning Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige, tillskriven. Moder jord. Ej signerad. Olja på duk, 80x80 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:55)
1276 7591 Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Stockholm. Signerad. Olja på duk, 38x45 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:54)
1276 7235 Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Stockholm. Signerad. Olja på pannå, 74x81 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:52)
1276 9105 Oljemålning Carl Sundeck (1817-1869), Hamnarbete. Signerad, daterad 1858. Olja på duk, 62x87
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:15)
1276 9480 Oljemålning Cecilia Sikström (f. 1962), Sverige. Signerad a tergo, "Marilyn sjunger för Koreasoldaterna". Olja på duk, 41x41 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:07)
1276 9058 Oljemålning Curt Agge (f. 1929), Sverige. Ville sur Mer, Narmandie, 1958. Olja på duk, signerad, 53x81 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:20)
1276 9345 Oljemålning Donald William-Olsson (1889-1961), Sverige. Monogramsignerad DWO, åker. Olja på duk, 56x64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:12)
1276 9590 Oljemålning E Denby. Signerad, daterad 35, gård. Olja på duk, 44x63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:08)
1276 9054 Oljemålning Edgar Wallin (1892-1963), Sverige. Utsikt mot Skeppsholmsbron. Signerad, daterad 1951. Olja på pannå, 53x63 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:53)
1276 9349 Oljemålning Einar Rosén (1910-1998), Sverige. "Vinterkväll Bromma". Signerad, daterad -73. Olja på duk, 73x102 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:47)
1276 9009 Oljemålning Emile Breysse (1880-1965), Frankrike. Kustklippor. Signerad. Olja på pannå, 48x64 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:16)
1276 7150 Oljemålning Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad. Olja på pannå. Motivet: 53x44cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:48)
1276 9055 Oljemålning Gillis Cassel (1910-2001), Sverige. Söder Mälarstrand. Signerad, daterad 1990. Olja på duk, 45 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:26)
1276 9334 Oljemålning Göran Ivarsson, "Vissna tulpaner", ej signerad. Olja på duk, 90x56 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:49)
1276 9320 Oljemålning Gudrun Key-Åberg (f. 1925), Sverige. Färg-Orgel. Signerad a tergo. Olja på duk, 201x126 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:50)
1276 9325 Oljemålning Gunnar Greiber (1919-2011), Sverige. "Himmel och jord må brinna" nr 36. Signerad, daterad 1977. Olja på duk, 104x104 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:34)
1276 9364 Oljemålning Gunnar Jansson. "Åter till stan", Blidösund. Signerad. Olja på duk, 64x54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:53)
1276 9428 Oljemålning Gunnar Valentin (f. 1944), Sverige. Marin. Signerad G Valentin. Olja på duk, 59x88 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:50)
1276 9030 Oljemålning Gustav Grafström (1886-1974), Sverige. Hav. Signerad. Olja på pannå, 38x59cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:59)
1276 9273 Oljemålning H A Holmberg. Signerad. Olja på pannå, 38x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:34)
1276 7066 Oljemålning Hans Walter Sundberg (f. 1922), Signerad H V Sundberg, daterad -49. Olja på pannå, 107x77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:09)
1276 9394 Oljemålning Holger Eidebo, stadsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 45x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:56)
1276 9498 Oljemålning Ivar Ekelund (1908-2002), Sverige. Självporträtt. Signerad. Olja på duk, 79x40 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:41)
1276 9361 Oljemålning Jan Ed (f. 1941), Sverige. Komposition, Signerad. Olja på duk, 100x70 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:28)
1276 9357 Oljemålning Jan Ed, Komposition. Signerad. Olja på duk, 1985,100x100 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:47)
1276 9381 Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. "Sågverksägaren". Signerad. Olja på duk, 72x100cm
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:42)
1276 9378 Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. "Uthus i Nordingrå". Signerad. Olja på duk, 85x100cm, oramad
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:47)
1276 9383 Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. "vid veranda". Signerad. Olja på duk, oramad, 116x110cm
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:30)
1276 9380 Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Gubbar vid lada. Signerad. Olja på duk, oramad, 100x119cm
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:40)
1276 9382 Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Gubbe på arbetsställning. Signerad. Olja på duk, 79x89 cm
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:27)
1276 9379 Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 92x103cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:26)
1276 9374 Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Signerad. Olja på duk, 86x99cm
S�ldes f�r 24.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:56)
1276 9402 Oljemålning Kerstin Forsberg, "Brago", Olja på trä. Signerad a tergo, 28x40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:19)
1276 9399 Oljemålning Kjell Rosén (1909-1982), Sverige. Signerad, daterad 71, "Sommarbild, Öland". Olja på duk, 32x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:50)
1276 9401 Oljemålning Lennart Gram (1910-1996), Sverige. "Flugan". Signerad, daterad 1987. Olja på duk, 67x73 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:50)
1276 6398 Oljemålning Lisa Netz (f. 1936), Sverige. Komposition, signerad. Olja på duk, 80x80 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:51)
1276 9431 Oljemålning Margareta Carlstedt (f. 1934), Sverige. "Syrén och Äppelträd", Signerad, duk på pannå, 45x54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:49)
1276 7273 Oljemålning Nils Nixon (1912-1998), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 116x89 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:35)
1276 9116 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signerad PH Batallie. Olja på duk, 21x16 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:48)
1276 9193 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap med hus. Ej signerad. Olja på pannå, 50x60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:55)
1276 7558 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landsväg med hus. Signerad R Segal. Olja på duk, 51x80 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:12)
1276 9316 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignatur. I. N 1987, komposition. Olja på duk, 194x193 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:50)
1276 9106 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Omkring 1900, Sjöjungfru på Kentaur. Ej signerad. Olja på duk, 66x85 cm
1276 9056 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Percy, Beduiner. Olja på duk, 33x82 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:38)
1276 9102 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Paris, 1958. Olja på duk, 61x50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:41)
1276 9511 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Ryttare. Olja på duk, 60x50 cm
1276 7417 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Kustklippor. Olja på duk, 40x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:44)
1276 9194 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Ej signerad. Olja på duk, 26x40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:16)
1276 9186 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Ej signerad. Olja på duk, 33x40 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:50)
1276 9237 Oljemålning Oscar Wiklundh (1899-1979), Sverige. "Delirium tremens". Signerad, numrerad 1947, Olja på pannå, 39x33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:16)
1276 9083 Oljemålning Ragnar Lindström, "Vårafton". Signerad, daterad -38. Olja på duk, 44x52 cm
1276 9086 Oljemålning Ragnar Lindström, "Violinist". Signerad, daterad -31. Olja på duk, 33x45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:52)
1276 7073 Oljemålning religiöst motiv, 1600-/1700-tal, Olja på duk, 74x59 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:15)
1276 9362 Oljemålning Roland Ljungberg, monogramsignerad RL, 1983. Olja på duk, 65x87 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:25)
1276 9352 Oljemålning Rolf Swedberg (1927-2008), Sverige. "Marsvinter, Solvaer", Signerad. Olja på duk, 92x100 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:17)
1276 9353 Oljemålning Rolf Swedberg (1927-2008), Sverige. "Utblick mot Österlen", Signerad. Olja på duk, 88x104 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:47)
1276 9354 Oljemålning Ronald de Wolfe (f. 1920), Storbritannien. "Målnbord". Signerad. Olja på duk, 88x100 cm
1276 9088 Oljemålning Signerad Maruin. Olja på duk, 110x110 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:39)
1276 7147 Oljemålning Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. "Öland". Signerad. Olja på pannå, 32x39 cm
1276 9591 Oljemålning Sture Lundgren, "Vinter, motiv från Neglinge". Signerad, daterad 48. Olja på pannå, 21x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:57)
1276 9128 Oljemålning Sune Skote (1919-2014), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 34x55cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:34)
1276 9318 Oljemålning Svante Rydberg (f. 1948), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -85. Olja på duk, 190x150 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:27)
1276 9602 Oljemålning Sven Hellström (f. 1906), Sverige. Hus. Signerad, daterad 48. Olja på pannå, 34x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:48)
1276 7492 Oljemålning Ulf Lindberg (f. 1936), Sverige. Äppelblom, signerad. Olja på duk, 54x38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:05)
1276 9087 Oljemålning Våge Albråten (1913-1995), Sverige. Kustlandskap, Signerad. Olja på duk, 45x64 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:52)
1276 9057 Oljemålning Verner Holmquist (1888-1959), Sverige. Häst. Signerad, daterad -50. Olja på pannå, 60x90 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:04)
1276 9426 Oljemålningar 2 st, Holger Eidebo. Blommande träd samt Blomsteräng. Signerade. Olja på pannå, 34x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:47)
1276 9117 Oljemålningar 2 st, landskap, osignerad. Olja på pannå, 15x22 cm respektive 20x27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:57)
1276 9461 Oljemålningar 4 st, Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. Signerad. Olja på pannå, Motivet: 16x12 ca + bok
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:42)
1276 9532 Örhängen 14k guld, ett par, med gröna stenar. Längd: 1,5cm. Vikt: 1,1g
1276 9527 Örhängen 18k guld, med lila stenar. Längd: 2,1cm, vikt: 2,1g
1276 9526 Örhängen 18k guld, med vita stenar, längd 1cm. Vikt: 1,3g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:22)
1276 9536 Örhängen 18k guld, med vita stenar. Längd: 2,5cm, med etui, vikt: 1,9g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:03)
1276 9027 Ostkupa Glas, med fat, Längd: 21. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:51)
1276 9520 Överstycke 1800-tal, 50x101 cm
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:22)
1276 9205 Pallar 2 st
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:18)
1276 9287 Parti bijouterier bland annat silver
1276 9300 Parti kuriosa 7 del
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:50)
1276 9146 Parti porslin 7 delar, blåvit, Kina. Höjd: 4-10 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:45)
1276 9499 Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, 62x98 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:22)
1276 9522 Plåtburkar 6 st. Diameter: 18-32 cm ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:32)
1276 9530 Pottskåp Ett par, bemålade, Bredd: 45 cm. Djup: 40cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:23)
1276 9200 Pottskåp med stenskiva, Bredd: 40cm. Djup: 40cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:42)
1276 9533 Pottskåp med stenskiva, Bredd: 41cm. Djup: 33 cm. Höjd: 73cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:09)
1276 9575 Ram 35x23cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:45)
1276 9160 Remmare 11 st. Höjd: 18,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:58)
1276 9149 Salongsbord Gustaviansk stil, Bredd: 80cm. Djup: 56 cm, höjd: 76cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:37)
1276 7398 Samekniv Varg. Längd: ca 44cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:17)
1276 9108 Samlartallrikar 9 + 11 delar, Svenska Måltider, Gustavsberg för Coop, diameter: 17,5-22 cm
1276 9501 Såskannor ett par. Längd: 14 cm, höjd: 6 cm
1276 9243 Såsslev Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm, år 1972. Längd: 17,5cm, vikt: 51,5g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:51)
1276 9306 Såsslev Längd: 19cm. Vikt: 56g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:59)
1276 9234 Saxofon Tenor, Yanagisawa, i fodral
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:16)
1276 9614 Serigrafier 5 st, Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. 150-upplaga, Signerade. Motivet: 25x25 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:34)
1276 9615 Serigrafier 5 st, Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. 150-upplaga, Signerade. Motivet: 25x25 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:57)
1276 9459 Serveringsvagn 60/70-tal, Teak. Längd: 69-94, djup: 46 h, 63 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:08)
1276 9211 Servisdelar 23 delar, Grön Anna, Rörstrand
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:24)
1276 9512 Servisdelar Arabia, 30 del
1276 9583 Servisdelar ca 25 delar, England, Evesham
1276 9168 Servisdelar Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Coq, Gustavsberg 1966-1985, ugnssäker, brun med vita kanter, 11 del
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:02)
1276 9185 Sideboard Barockstil. Bredd: 180 cm. Djup: 57 cm. Höjd: 90 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:44)
1276 9442 Sideboard England, idegran. Bredd: 130 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 88 cm, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:04)
1276 9270 Sideboard Teak. Längd: 118, djup: 42 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:05)
1276 7282 Skål + dosa, 2 delar, nutida. Längd: 13-15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:40)
1276 9412 Skål Gunilla Lindström. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:39)
1276 9015 Skål Kina, diameter: 14 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:26)
1276 9071 Skål mässing, dekorerad, Orientalisk. Diameter: 8, höjd: 5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:02)
1276 9307 Skål Nysilver. Höjd: 33cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:51)
1276 7072 Skål Orrefors. Diameter: 17,5, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:14)
1276 9478 Skål Orrefors. Diameter: 19 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:41)
1276 9580 Skålar 2 st, Jadeit. Diameter: 10, höjd: 4 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:44)
1276 9277 Skålar 4 st. Torgau, Tyskland. Diameter: 19-26 cm
1276 9022 Skålfat Berlin, porslin, diameter: 35 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:36)
1276 7257 Skåp bemålad, Bredd: 110cm. Djup: 43cm, höjd: 152 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:02)
1276 9238 Skedar 2 st, Modell: Haga, Skandia Silver-& Nysilver Ab, längd 18,5cm. Vikt: 86,3g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:46)
1276 9232 Skedar 3 st, silver, Rosenholm, Jacob Ängman. Längd: 20cm, 1949-1951. Vikt: 168,4g
1276 9298 Skedar 6 st, olika storlekar, 12-20cm, gravyr. Vikt: 192,6g
1276 9294 Skedar silver, 27 delar, Vikt: ca 380 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:20)
1276 9085 Skolplanscher 5 st, bladets mått: 78x56 & 64x86 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:46)
1276 9584 Skrin metall, med bijouterier. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:39)
1276 9204 Skrivbord bemålad, Bredd: 96cm. Djup: 57 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:02)
1276 9503 Skrivbord Ek. Bredd: 118, djup: 58 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:54)
1276 9406 Skulptur 2 st, Bengt Wall (1914-1966), Sverige. Fåglar. Signerade. Höjd: 6 - 8cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:57)
1276 9129 Skulptur Afrika, Kota Gabon. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:20)
1276 9408 Skulptur Birgitta Stenberg (f. 1937), Sverige. Häst. Längd: 21cm. Höjd: 7cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:11)
1276 9063 Skulptur Marian Heyerdahl (f. 1957), Norge. Havande krigare. Terrakotta. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:12)
1276 9245 Skulptur Metall. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:16)
1276 9613 Skulptur Oidentifierad konstnär. Brons, Stensockel. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:01)
1276 7301 Skulptur Royal Dux, Tucan. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:24)
1276 9555 Skulptur Tempel, Kina. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:24)
1276 9451 Skulpturer 2 st, Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Fåglar, Nuutajärvi. Längd: 13-17 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:29)
1276 9032 Slipsnål 18k guld. Vikt: 1,1g, längd 4,5cm
1276 9033 Smycken 2 delar, silver. Collier (Längd: 54cm. Bredd: 1cm, 925 silver, lås ej i silver) + Armband (Längd: 21cm. Bredd: 1cm, 925 silver) Vikt: ca 45 g
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:36)
1276 9560 Snusdosa Skultuna. Diameter: 7,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:07)
1276 9226 Sockerskrin silver, invändigt förgylld. Längd: 12 cm, Vikt: ca 290 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:48)
1276 9485 Soffa Kretong. Bredd: 210 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:09)
1276 9154 Soffa sengustaviansk stil. Bredd: 102 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:15)
1276 6494 Soffbord Karl Erik Ekselius (1914-1998), Sverige. JOC. Ek. Diameter: 109,5 cm. Höjd: 56,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:20)
1276 9107 Soffbord nutida, metallben, Ovalt. Bredd: 130. Djup: 80 cm, höjd: 50 cm
1276 9497 Spegel + konsolbord. Höjd: 135+ 59 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:14)
1276 9109 Spegel 1800-tal, ca 80x73cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:13)
1276 9436 Spegel 1800-tal. Höjd: 150 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:58)
1276 9272 Spegel 1920-tal, 107x42 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:57)
1276 7189 Spegel 76x105 cm
1276 9445 Spegel Bredd: 61cm. Höjd: 101cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:07)
1276 9223 Spegel Empire. Höjd: 72,5cm, bredd: 34,5cm
1276 7289 Spegel Firma Svenskt Tenn, senare bemålning, 126x50 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:46)
1276 9136 Spegel Förgylld Ram, 152x66 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:36)
1276 9505 Spegel Gustaviansk stil, 80x60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:25)
1276 9005 Spegel höjd: 69cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:37)
1276 9187 Spelbord mahogny, Bredd: 88 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:55)
1276 9268 Stegpall höjd: 62 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:18)
1276 9161 Stengods 5 delar. Höjd: 9-16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:54)
1276 9463 Stickvapen 2 st, Indonesien, "kris". Längd: 50cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:55)
1276 9262 Stolar 3 st, Fanett, Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Finland. Edsbyverken. Spjälade ryggar, sitsar i formpressat trä
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:22)
1276 7459 Stolar ett par, IKEA, 1970-tal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:47)
1276 9269 Stringhylla 4 hyllplan. Bredd: 80 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:55)
1276 9203 Sybord 1960-tal, fanér i teak, uppfällbara klaffar, sarg med 2 lådor varav en med inredning för sömnadstillbehör respektive korg för förvaring, på hjul. Bredd: 60+ 2x30 cm. Djup: 60 cm. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:15)
1276 7313 Sykorgar 2 st, med lock, rotting. Höjd: 35-51 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:45)
1276 9131 Takarmatur ASEA. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:16)
1276 7046 Takarmatur design: Börje Claes, 1960/70-tal. Höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:10)
1276 9095 Takarmatur glas och mässing. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:31)
1276 9137 Takarmatur Glob. Höjd: 120 cm ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:44)
1276 9138 Takarmatur Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. För Markaryd. Höjd: 100. Diameter: 61 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:51)
1276 7262 Takarmatur med prismor. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:06)
1276 7453 Takarmatur Metall. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:40)
1276 9567 Takarmatur PH-lampa, design: Poul Henningsen, Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:07)
1276 9028 Taklampa 2 st. Längd: 86cm.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:23)
1276 9553 Taklampa Glas, 1960-tal. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:48)
1276 9227 Taklampa höjd: 55cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:43)
1276 9139 Tallrikar 10 st, Louise Adelborg (1885-1971), Sverige. ”Swedish grace”, Rörstrand. Diameter: 26 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:57)
1276 9065 Tallrikar 3 st, 1700-tal, diameter: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:52)
1276 7470 Tallrikar 3 st. Tenn, 1700-tal, bland annat Cristopher Ringeltaub, Västervik, 1764. Diameter: 22,5 cm
1276 9115 Tallrikar 7st, Ostindia, Rörstrand. Diameter: 26,5cm, 23,5cm, 24cm. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932
1276 9036 Tallrikar Rosenthal. Diameter: 20,5cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:18)
1276 9454 Tavla Tryck, "Svenska flottan 1903". Motivet: 30x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:26)
1276 9460 Tavla vikskärm, Japansksnitt, körsbärsblommor, 90x180cm. Signerad
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:45)
1276 9053 Te / kaffegods 25 delar, Villeroy & Boch, "Foglia"
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:24)
1276 6498 Teckning Siri Derkert (1888-1973), Sverige. Signerad. Krita. Motivet: 21x27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:01)
1276 9493 Tegods England, 19 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:40)
1276 9188 Teservis 15 delar, Vardag, Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Gustavsberg 1957-1973, grön glasyr med vita kanter
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:56)
1276 9165 Teservis Bo fajans, 15 del + 1 ex kopp
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:22)
1276 9248 Tespindlar + bägare, 3 delar, silver, Vikt: ca 100 g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:19)
1276 9549 Textil Josef Frank, Himalaya, Firma Svenskt Tenn, 167x126 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:21)
1276 9554 Textilier 3 st, Sidenmålningar. Signerade, 180x95 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:09)
1276 9500 Träsnitt 2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 50x45 ca
1276 7413 Träsnitt 5 st, Japan. Motivet: 37x25 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:41)
1276 9510 Tryck fotopapper, Efter Carl Larsson, 65x98 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:15)
1276 9256 Tubkikare G E Hicks Plymouth, Märkt H Wennerström (möjligen Ingenjör Henrik Wennerström)
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:58)
1276 9104 Tuschlavering Josef Wilhelm Wallander (1821-1888), Katedral. Signerad. Motivet: 53x35 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:55)
1276 9213 Tvärflöjt i etui
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:42)
1276 9610 Uppläggningsbestick 3 par, nysilver
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:18)
1276 9280 Väggarmaturer ett par, Hemi, Klot 3. Diameter: 15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:34)
1276 7021 Vägglampa mässing, glas. Höjd: 34 cm ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:14)
1276 9006 Vägglystrar 2 st, prismor. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:37)
1276 9302 Väggrelief silver, 14x10 cm, Vikt: ca 730 g
1276 7572 Väggrelief Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Sten, 21,5x16cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:52)
1276 9172 Väggtextil Bonad, JP Paris Panneaux Gobelins, 135x195cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:58)
1276 9392 Väggur Trä. Höjd: 80cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:43)
1276 9534 Vas + skål, Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Längd: 15. Höjd: 7,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:31)
1276 9241 Vas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:27)
1276 9219 Vas höjd: 45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:04)
1276 9473 Vas Kina, 1800-/1900-tal. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:53)
1276 9012 Vas Kina, Porslin, nutida. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:20)
1276 7060 Vas Mona Morales-Schildt (1908-1999), Sverige. Kosta. Höjd: 18 cm
1276 9180 Vas Orrefors. Höjd: 23 cm
1276 7008 Vas Rosenthal, Studio-line, Glas. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:18)
1276 9594 Vas Simon Gate (1883-1945), Sverige. "Tusen fönster". Orrefors. Signerad. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:52)
1276 7513 Vas Stengods, grön glasyr. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:31)
1276 9531 Vas Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000). Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:35)
1276 9037 Vaser 3 st, Sent 1800-tal. Höjd: 22-28 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 19:24)
1276 9276 Vaser 5 st, Glas, 1970-tal. Höjd: 16-21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:01)
1276 9231 Vinglas 6 st, Prince, Kosta Boda. Höjd: 16 cm
1276 9466 Vinlåda Trä, Chateau Gregoire år 1997. Höjd: 52cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:15)
1276 9395 Vinställ Metall, för 21 flaskor. Höjd: 116 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:25)
1276 9410 Vykort 700 ca, Ett album + låda, bland annat Stockholm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:30)
1276 9471 Ytterfoder Koppar. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 18:22)
1276 7033 Ytterfoder porslin. Diameter: 43, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:59)
1276 9258 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 15 cm (storlek 2)
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 september 2019 20:21)