1488 6409 Affisch "Gnaget e laget". Bildmått: 57x50, yttermått inklusive ram: 71x65 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:58)
1488 6041 Akryl Curt Nyström Stoopendaal (1893-1965), Same vid lägereld. Signerad. Akryl på duk, 37x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:40)
1488 6184 Akryl Oidentifierad konstnär. ”Kv. Östergötland”. Signerad, daterad -86. På duk, 80x65 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:42)
1488 6135 Akryl Oidentifierad konstnär. Höstlandskap. Signerad. Duk, 49x60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:11)
1488 6001 Akryl Olle Carlström (1920-2006), Sverige. ”Målning innan snön kom ll”. Signerad, daterad Lappland -65. Duk, 130x162 cm, oramad
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:00)
1488 6242 Akvarell + etsning, Stockholmsmotiv, yttermått inklusive ram: 27x34 & 35x35, akvarell. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:16)
1488 6258 Akvarell Asien, Nomadby. Signerad, akvarell, yttermått inklusive ram: 34x44 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:21)
1488 5304 Akvarell August Jernberg (1826-1896), Sverige. Interiör, 21x17 cm, yttermått inklusive ram: 40x36, akvarell. Signerad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:21)
1488 6185 Akvarell Göran Folcker (1920-2000), Sverige. "Buss" 1996,43x60 cm, yttermått inklusive ram: 69x84, akvarell. Signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:01)
1488 5366 Akvarell Oidentifierad konstnär. Köksinteriör. Monogramsignerad AJ, akvarell, 36x44 cm, yttermått inklusive ram: 49x57
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:44)
1488 5298 Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, Fält vid by. Akvarell, bildmått: 22x27 cm, yttermått inklusive ram: 33x39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:59)
1488 6081 Akvarell Oidentifierad konstnär. Skeppsmotiv, "Swedish schooner (Ragnar)". Akvarell, 60x47 cm, yttermått inklusive ram: 70x82 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:19)
1488 6316 Akvarell Sture Lundgren (1918-2002), Sverige. Fikskeläge. Signerad, daterad 1969. Akvarell, 27x47 cm, yttermått inklusive ram: 45x63
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:00)
1488 5354 Akvatint Johan Fredrik Martin (1755-1816), Sverige. "Utsight av Stockholm från Blaiseholmen" No 7 ur Svenska Vuer, samtida avdrag med Blindstämpel. Bildmått: 34x53 cm, yttermått inklusive ram: 50x68 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:09)
1488 6555 Ampel Karl Johanstil. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:14)
1488 6488 Apoteksburkar 7 delar. Glas, Höjd: 9-36 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:23)
1488 6238 Appliquer Ett par, Tenn, CG Hallberg. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:08)
1488 6446 Assietter 9 st, Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Kastehelmi, Iittala. Pressglas. Lanserades 1964, diameter: 17 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:14)
1488 5164 Barvagn mahogny. Längd: 70, djup: 38 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:33)
1488 6395 Beslag 4 delar, mässing, dörrhandtag och krokar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:16)
1488 6463 Bestick 22 delar, silver, udda. Längd: 10-13, vikt: 220g ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:21)
1488 6461 Bestick 26 delar, silver, Rosenholm, Jacob Ängman. Längd: 14,5-19,5 cm, bruttovikt: 1010 g (varav knivar 310 g)
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:05)
1488 6125 Blandteknik Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Röd gård. Signerad, blandteknik, daterad -92. Bildmått: 9x13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:02)
1488 5255 Blandteknik Gunnar Torhamn (1894-1965), Sverige. Signerad, blandteknik, 60x38 cm, yttermått inklusive ram: 84x62 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:25)
1488 6061 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Stefansdomen vid Stephansplatz, Wien. Zur Erinnerung – Mietervereinigung Österreichs. 10 September 1954 (till minne av Hyresgästföreningen i Österrike 10 september 1954). Signerad. Akvarell/teckning, 45x35 cm, yttermått inklusive ram: 49x59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:59)
1488 6513 Blompiedestal 1950-tal, Metalltråd. Diameter: 51, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:09)
1488 6189 Bord 1950-tal, bemålat. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:49)
1488 5269 Bord Barockstil, furu, saknar låda; Bredd: 102, Bredd; 72 cm Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:48)
1488 5272 Bord med låda Barockstil, Längd: 68 cm Bredd; 44 cm Höjd; 64 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:53)
1488 6492 Bordslampa 1960-tal, Glas. Höjd: 21 cm
1488 6188 Bordslampa Fagerhult, plåt. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:51)
1488 6470 Bordslampa fotogen, kopparfot. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:43)
1488 2076 Bordslampa Luxus. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:06)
1488 6290 Bordslampa mässing / plåtskärm. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:37)
1488 5455 Bordslampa metall. Höj och sänkbar. Höjd: 41- 52
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:24)
1488 6393 Bordslampa metall. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:17)
1488 6561 Bordslampa nysilver. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:37)
1488 6207 Bordslampa Orientalisk stil. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:41)
1488 6289 Bordslampa Strindbergsmodell, metall. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:48)
1488 6294 Bordslampfötter Ett par, Jugend, metall. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:14)
1488 5333 Bordslampor ett par, nutida. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:22)
1488 6284 Bordslampor ett par. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:18)
1488 6550 Bordspendyl 1800-tal. Höjd: 40 längd: 42 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:46)
1488 6292 Bordsur marmor / mässing, Ny-Louis seize. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:58)
1488 6378 Brevhållare för vägg, omkring sekelskiftet 1900,38x39 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:31)
1488 6581 Brickbord längd: 80 cm, djup: 51 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:32)
1488 4077 Broderier 2 st, Kina, siden. Yttermått inklusive ram: 41x71 cm respektive 67x25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:54)
1488 6566 Brödfat silver, K Anderson, 1921. Längd: 31, vikt: 315 g ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:48)
1488 5323 Burk med lock + fat, Porslin. Diameter: 13-14, höjd: 6-16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:06)
1488 2003 Burk med lock Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Etikettmärkt. Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Burk och lock i blått glas. Diameter: 15 cm. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:38)
1488 6311 Byrå Bemålad, 7-lådig. Bredd: 41, djup: 54 cm, höjd: 114 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:22)
1488 5158 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 89, djup: 49 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:24)
1488 6433 Byrå Sengustaviansk, mahogny, med stenskiva. Bredd: 121, djup: 59 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:47)
1488 6349 Caféstolar Ett par
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:25)
1488 6459 Champagneglas 10 st, Orrefors, Helena, små. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:47)
1488 6542 Champagnestrutar 12 st. Orrefors. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:02)
1488 6434 Chiffonjé 1800-tal, valnöt. Bredd: 101. Djup: 54 cm, höjd: 133 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:09)
1488 6567 Cigarrskrin silver, CG Hallberg, 1916. Längd: 22, höjd: 9 cm, vikt: 1790 gr brutto
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:25)
1488 6553 Coaster ett par, Ns/trä. Diameter: 19 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:11)
1488 6572 Coaster silver, Danmark, 1930. Diameter: 16. Höjd: 9 cm, vikt: 350 gr ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:48)
1488 6317 Coasters Ett par, nysilver. Diameter: 13 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:36)
1488 6576 Dessergafflar 4+ 1 st, silver, Danmark, 1931. Längd: 13-17, vikt: 120 gr ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:29)
1488 5135 Dolk Saudiarabien, i monter. Höjd: 29 cm, yttermått inklusive ram: 42x35 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:39)
1488 6500 Dosa med lock, Glas. Mary Gregory-dekor, 1880/90-tal. Diameter: 12. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:55)
1488 6426 Etagebord med stenskiva, 1890-tal. Bredd: 42. Djup: 33 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:50)
1488 6509 Etagehylla 1800-tal, mahogny. Bredd: 34, höjd: 29 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:15)
1488 5060 Etsning Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Signerad, Themsen. Bildmått: 11x15 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:44)
1488 6225 Etsning Berta Hansson (1910-1994), Sverige. "Fåglar II", numrerad 226/260, tryckt signatur. Bildmått: 30x19 cm, yttermått inklusive ram: 44x32 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:43)
1488 6544 Etsning Lennart Olson, gris. Signerad, numrerad 33/150, daterad -89. Bildmått: 18x25 cm, yttermått inklusive ram: 50x40, oramad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:53)
1488 6224 Färgetsning Alexandra Kern (f. 1963), Sverige. Signerad, numrerad 99/200. Bildmått: 26x20 cm, yttermått inklusive ram: 45x37 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:23)
1488 6264 Färgetsningar 2 st, Jan Dahlgren, Ballerinor. Signerade, 237-upplaga. Bildmått: 25x18 cm, yttermått inklusive ram: 42x32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:52)
1488 6251 Färgkrita Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. "Trädgårdsbild". Signerad, daterad 1961, bladets mått: 27x35 cm, yttermått inklusive ram: 45x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:31)
1488 6501 Färglitografi 2 st, Ira Baralow. Signerad, numrerad 85/290. Färglitografi. Bladets mått: 42x42 cm, yttermått inklusive ram: 58x58 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:45)
1488 6133 Färglitografi Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. Fågel. Signerad, färglitografi, numrerad 279/280. Bildmått: 40x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:09)
1488 6030 Färglitografi Eskil Nordell (f. 1921), Sverige. Gatuvy signerad, färglitografi, numrerad 52/260. Bildmått: 46x28 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:29)
1488 6340 Färglitografi Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, numrerad 339/360. Färglitografi, bildmått: 46x31 cm, yttermått inklusive ram: 65x46 cm
1488 6337 Färglitografi Håkan Thorsén (f. 1928), Sverige. "Västerås". Signerad, numrerad 134/260. Färglitografi, bildmått: 35x45 cm, yttermått inklusive ram: 47x57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:32)
1488 6155 Färglitografi Håkan Thorsén (f. 1928), Sverige. Spegling. Signerad, färglitografi, numrerad 248/360. Bildmått: 62x44 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:31)
1488 6209 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), Sverige. "Sagorna". Signerad, numrerad 234/450, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 53x65,5
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:07)
1488 6299 Färglitografi Kristensson. Signerad, numrerad 1/3, daterad 2007 cm, yttermått inklusive ram: 80x63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:53)
1488 6348 Färglitografi Lars Fuhre (f. 1965), Sverige. "Allt är ditt fel". Signerad. Färglitografi, bildmått: 40x29 cm, yttermått inklusive ram: 53x43 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:05)
1488 6219 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Flicka i Kimono. Signerad, numrerad 85/310. Färglitografi, bildmått: 65x32 cm, yttermått inklusive ram: 80x46 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:09)
1488 5261 Färglitografi Lenny Clarhäll (f. 1938), Sverige. Solnedgång över liten by vid sjö. Signerad, färglitografi, numrerad 62/260. Bildyta: 65x48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:05)
1488 6223 Färglitografi Lisa Rinnevuo (f. 1972), Sverige. Signerad, färglitografi, 170-upplaga, 57x57 cm, yttermått inklusive ram: 67x68 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:27)
1488 6202 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 73/380. Färglitografi, bildmått: 57x42 cm, yttermått inklusive ram: 78x60 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:28)
1488 6320 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940). Signerad, Provtryck. Färglitografi, bildmått: 52x70 cm, yttermått inklusive ram: 60x83 cm
1488 6050 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Barn vid piano. Signerad, färglitografi, daterad -84. Numrerad 2/160. Bildmått: 21x18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:48)
1488 6387 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Stilleben med ägg. Signerad, numrerad 13/20. Färglitografi, bildmått: 24x29 cm, yttermått inklusive ram: 49x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:39)
1488 6067 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Surrealistisk komposition, kvinna med frukt. Signerad, färglitografi, numrerad 86/100. Bildmått: 100x67 cm, yttermått inklusive ram: 104x74 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:09)
1488 6388 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, dansande par. Färglitografi, bildmått: 58x49 cm, yttermått inklusive ram: 76x65 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:53)
1488 6053 Färglitografi Ulf Hinders (f. 1950), Sverige. Signerad. Stuga med torn i skog. Numrerad 234/795. Bildmått: 34x44 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:51)
1488 6262 Färglitografier 2 st, Bertil Warnolf (f. 1950), Sverige. Signerad, numrerad -88,250-upplaga. Färglitografi, bildmått: 23x26 cm, yttermått inklusive ram: 42x42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:07)
1488 6265 Färglitografier 2 st, May K Leon (f. 1945), Sverige. Signerade, 290-upplaga, Damer. Färglitografi, bildmått: 22x17 cm, yttermått inklusive ram: 36x31 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:42)
1488 6344 Färglitografier 2 st. Knut Swane (f. 1951), Norge. Signerad, numrerad 150-upplaga, daterad -84, oramade. Färglitografi. Bladets mått: 89x62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:26)
1488 6257 Färglitografier 4 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Ur mappen "Vår i Stockholm". Signerad, numrerad hc, daterad -70 cm, yttermått inklusive ram: 49x62 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:37)
1488 6472 Fat + vas, 2 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 6. Diameter: 11 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:35)
1488 6417 Fat + vaser, 5 delar, Grön keramik, bland annat Ekeby & Gabriel fajans. Diameter: 16-29. Höjd: 18-19 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:28)
1488 6569 Fat 2 st, silver, Danmark, Heimbürger, 1931. Diameter: 26, vikt: 800 gr ca
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:22)
1488 5353 Fat 3 st + skål, Kina. Diameter: 9-11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:02)
1488 2035 Fat Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand, stengods. Diameter: 27,5 cm. Höjd: 5 cm
1488 6203 Fat ett par, Kina. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:29)
1488 6324 Fat på fot, Royal Copenhagen, Musselmalet. Diameter: 21, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:49)
1488 6323 Fat silver, girlangdekor. Diameter: 27 cm, Vikt; ca 495 g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:32)
1488 6375 Fat silver, Rey Urban (1929-2015), Sverige. Djup: 10,5, Vikt; ca 175 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:45)
1488 6272 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Reptil, Gustavsberg 1953-1963, droppform med reliefmönster. Längd: 31,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:04)
1488 6422 Fåtölj + fotpall
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:36)
1488 6423 Fåtölj + fotpall
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:21)
1488 6425 Fåtölj + fotpall, 1970-tal, Danmark
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:28)
1488 5474 Fåtölj 1930-tal
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:38)
1488 6307 Fåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, stomme av kromad metall, sits av kanvas med läderskoning, etikettmärkt
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:33)
1488 6494 Fåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, stomme av kromad metall, sits av kanvas med läderskoning, etikettmärkt
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:12)
1488 6305 Fåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, stomme av kromad metall, sits av kanvas med läderskoning, etikettmärkt, läder
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:07)
1488 2048 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Husfadern
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:12)
1488 6410 Fåtölj nutida
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:59)
1488 6332 Fåtölj Plysch
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:30)
1488 6304 Fåtölj Verner Panton (1926-1998), Danmark. "System 123-stol"
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:12)
1488 6231 Fåtölj med fotpall Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. "Pernilla", DUX, Sadelgjord
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:40)
1488 6268 Fåtöljer Ett par, 1960-tal, konstläder
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:36)
1488 5081 Fåtöljer ett par, bröderna Andersson
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:29)
1488 6374 Figuriner 3 st, Bland annat Royal Copenhagen. Höjd: 5-14 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:28)
1488 6247 Figuriner Ett par, Royal Copenhagen, i etui, limited edition. Höjd: 17-20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:20)
1488 6363 Fiskbestick nysilver, 24 delar. Längd: 17-20,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:33)
1488 6445 Flakonger 3 st i etui. Längd: 15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:36)
1488 6200 Flaska med propp 1960-tal, Otto Brauer, för Holmegaard. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:46)
1488 6319 Fotball mahogny. Längd: 35, djup: 23 cm, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:24)
1488 5268 Fotoramar mässing. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:47)
1488 6368 Fruktservis 7 delar, Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Fat + 6 assietter. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Märkt ARABIA FINLAND UP. Diameter: 19,5-35 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:44)
1488 6570 Gafflar 7 st, silver, 1851. Längd: 21, vikt: 440 gr ca
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:37)
1488 6256 Glasmålning Leif Ahrle (f. 1943), Sverige. Komposition. Signerad, yttermått inklusive ram: 31x28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:11)
1488 6357 Glasservis 70 delar. Höjd: 9,5-17,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:36)
1488 6540 Glasservisdelar ca. 45 delar, Riedel. Höjd: 12 - 27
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:24)
1488 5387 Glasservisdelar Kosta Boda, Chateau, ca 40 delar. Höjd: 8-19 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:51)
1488 6308 Golvlampa Ateljé Lyktan. Höjd: 132
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:49)
1488 6411 Golvlampa BSweden. Höjd: 163
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:19)
1488 6310 Golvlampa NK. Höjd: 160
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:51)
1488 6554 Golvlampa Teak. Höjd: 150
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:19)
1488 6222 Golvlampfot IKEA, 1990-tal, metall. Höjd: 100
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:08)
1488 6541 Golvlampor ett par, mässing. Höjd: 163
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:26)
1488 6431 Golvlampor ett par, Up-light. Höjd: 182
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:03)
1488 6339 Grafiskt blad Oidentifierad konstnär. "Konstantinopels jämlike. ". Signerad, numrerad 9/300. Bildmått: 50x70 cm, yttermått inklusive ram: 62x82 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:06)
1488 6218 Hallbyrå + spegel, 2 delar, 1950 / 1960-tal. Bredd: 80, djup: 40 cm, höjd: 68 + 87, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:16)
1488 6511 Hallbyrå Teak. Bredd: 50, djup: 30 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:42)
1488 6333 Halsband + 4 par öronclips, silver / stenar. Längd: 43 cm. Vikt: 75 g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:23)
1488 6201 Herrbetjänt "MEC", Italien. Höjd: 105
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:32)
1488 6507 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 102
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:58)
1488 5052 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 105
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:17)
1488 6432 Hörnskåp Gustaviansk stil. Höjd: 94 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:20)
1488 6236 Hunters table England. Längd: 152, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:20)
1488 5119 Kaffeservisdelar Royal Copenhagen, 30 delar, + 4 extra fat
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:41)
1488 6380 Kaffeskedar 11 st, silver. Längd: 11 cm, Vikt: ca 110 g ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:40)
1488 6577 Kaffeskedar diverse silver, 21 delar. Längd: 11-18 cm. Vikt: 300 gr ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:05)
1488 5467 Kandelaber Firma Svenskt Tenn, 1925. Höjd: 24,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:31)
1488 6560 Kantin med tappkran, Koppar. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:36)
1488 6562 Karaffer 2 st + kanna. Höjd: 23-30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:48)
1488 6557 Karaffer 3 st. Höjd: 30-35 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:37)
1488 5267 Karmstolar ett par, + 4 stolar, Engelsk stil
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:51)
1488 5076 Karmstolar ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:04)
1488 5297 Kolteckning Nils Forsberg (f. 1921), Sverige. 1905, Man, 85x61 cm, yttermått inklusive ram: 107x80 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:57)
1488 6448 Konstglas 11 delar, Frukter. Längd: 12-20, höjd: 5-11 ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:04)
1488 6451 Konstglas 2 delar, Fat på ställning + vas, diameter: 40, höjd: 28-46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:11)
1488 6198 Konstglas 4 delar, bland annat Bertil Vallien. Höjd: 4-16 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:32)
1488 6245 Kopparstick 2 st, 1700-/1800-tal, yttermått inklusive ram: 44x53 & 47x60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:27)
1488 2018 Kryddset 4 delar, "Colorado", Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 7-14 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:34)
1488 6420 Lampbord ett par, "Florida" Folke Ohlsson, Bra Bohag, mahogny. Bredd: 50. Djup: 50 cm, höjd: 52 cm, slitage
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:31)
1488 6246 Lampetter Ett par, Blyglas. Höjd: 28 cm
1488 6237 Lampetter Ett par, Mässing EWÅ. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:56)
1488 6407 Leksaker 10 st, Steiff, mjukdjur. Höjd: ca 12-15 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:36)
1488 6343 Leksaksbil trä, 1940 / 50-tal. Längd: 83, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:41)
1488 6269 Litografi Albert Engström (1869-1940), Sverige. Signerad, med dedikation, gubbe, yttermått inklusive ram: 36x31 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:20)
1488 5457 Litografi Ewert Karlsson EWK (1918-2004), Sverige. Nils Ferlin, Monogramsignerad och numrerad 34/360. Litografi. Bildmått: 29x27 cm, yttermått inklusive ram: 54x41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:28)
1488 6210 Litografier 2 st, Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerade, ej daterade. Bildmått: 15x10 cm, yttermått inklusive ram: 27x21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:32)
1488 6450 Ljuskrona empirestil. Höjd: 80 ca
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:18)
1488 6517 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 85 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:17)
1488 5123 Ljuskrona metall, svart / mässing. Höjd: 40 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:54)
1488 5396 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: ca 80 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:23)
1488 6551 Ljusstakar 2 par, mässing, Skultuna. Höjd: 15-20 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:19)
1488 5251 Ljusstakar 2 par, silver. Höjd: 6-8,5, bruttovikt 315 g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:11)
1488 5281 Ljusstakar Ett par, empirestil, Höjd: 16,5 cm
1488 6240 Ljusstakar Ett par, empirestil. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:28)
1488 6556 Ljusstakar ett par, Louis XV-stil, 1800-tal, mässing. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:47)
1488 6321 Ljusstakar Ett par, mässing. Apor, Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:40)
1488 5430 Ljusstakar ett par, silver, England. Höjd: 7 cm, bruttovikt: 150 g
1488 5320 Ljusstakar ett par, silver. Höjd: 19 cm, bruttovikt: 710 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:03)
1488 6244 Ljusstakar Ett par, Skultuna, mässing / marmor. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:54)
1488 6457 Ljusstake "Constella", Klong, design: Eva Schildt. Höjd: 5 cm, längd: 125 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:44)
1488 6442 Ljusstake (vänskapsknuten), mässing. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:59)
1488 6326 Ljusstake Keramik, Lladro. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:33)
1488 6279 Lockpokal höjd: 56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:19)
1488 6364 Lockpokal nysilver, 1800-tal. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:03)
1488 6355 Lodur 1800-tal, Valnöt. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:15)
1488 6514 Mask Afrika. Höjd: 54, "Igbo Nigeria"
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:42)
1488 6315 Matbord Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Superellips. Utdragbart, Bredd: 150. Djup: 100 cm, höjd: 71 cm, iläggsskivor 2 st x50 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:10)
1488 6234 Matbord Engelsk modell, Idegran. Bredd: 80, djup: 100 cm, höjd: 78 cm, + 2 st ilägg a 55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:16)
1488 5262 Matsalsgrupp 7 delar, Barockstil, Längd m iläggsskivor: 140 + 58x2, Djup: 90, Höjd 77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:38)
1488 5004 Matservis Bavaria, 85 del
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:25)
1488 5405 Matservis Dekor Hackefors, ca 50 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:47)
1488 6520 Matskedar 5 st. Silver, Svensk modell, 1927l. Längd: 22 cm. Vikt: 325 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:27)
1488 6462 Matskedar 6 + 2 delar, silver, Finland. Längd: 16,5 -20,5 cm ca. Vikt: 220
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:25)
1488 6235 Matta orientalisk, 105x203 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:51)
1488 6481 Matta orientalisk, 115x170 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:30)
1488 6366 Matta Orientalisk, 140x190 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:26)
1488 6362 Matta Orientalisk, 150x175 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:29)
1488 6427 Matta orientalisk, 159x254 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:13)
1488 6443 Matta orientalisk, Afghan, 190x285 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:26)
1488 5373 Matta orientalisk, Afghan. 232x301 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:06)
1488 6479 Matta orientalisk, Afshar, 153x190 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:58)
1488 6587 Matta orientalisk, Bakhtiari, 160x196
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:56)
1488 6468 Matta orientalisk, Feridan, 112x159 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:47)
1488 6480 Matta orientalisk, Oushak, 368x434 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:56)
1488 5038 Matta orientalisk, Turkiet, ca 2x3 m
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:37)
1488 6458 Mockakoppar 6 st, Musselmalet, Royal Copenhagen. Höjd: 5,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:55)
1488 5458 Olja /pastell Gennadi Garvardt, fruktstilleben. Signerad. Kartong, yttermått inklusive ram: 54x92 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:34)
1488 6259 Olja på papper Kjell Anderson (f. 1937), Sverige. "TRUT". Signerad, daterad 1979 cm, yttermått inklusive ram: 42x62 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:11)
1488 6412 Oljemålning Agneta Freccero (f. 1944), Sverige. Signerad, Komposition. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 197x152 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:34)
1488 6335 Oljemålning Bengt Hegethorn (f. 1925), Sverige. Stilleben blommor och frukter. Signerad. Olja på duk, 80x89 cm, yttermått inklusive ram: 84x93 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:25)
1488 6253 Oljemålning Britta Bergman, Blommande buskage. Signerad, daterad -94. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 50x62 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:36)
1488 6286 Oljemålning Carl Hallström (1850-1929), Sverige. Insjölandskap med hus. Signerad. Olja på duk, 64x95, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:46)
1488 6215 Oljemålning Eric Lundgren (f. 1907), Sverige. Göteborgs hamn. Signerad. Olja på duk, 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:36)
1488 5446 Oljemålning Erik H Olson (1909-1995), Sverige. Motiv från norditalien. Signerad. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 50xz60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:49)
1488 6136 Oljemålning Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. "Kåkar", motiv från Östersund. Signerad, daterad 1985. Olja på duk, 64x99 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:12)
1488 6525 Oljemålning F Scott, Highland Cattle. Signerad, 1800-tal. Olja på pannå, 30x45 cm, yttermått inklusive ram: 52x67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:10)
1488 6466 Oljemålning Fellenius, Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 32x98 cm, yttermått inklusive ram: 46x112 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:07)
1488 6112 Oljemålning Gunnar Nordström (f. 1921), Sverige. "Ringhals. Mars -93". Signerad, daterad. Olja på duk, 73x92 cm, oramad
1488 6334 Oljemålning Gunnar Nordström (f. 1921), Sverige. Komposition med träd. Signerad. Olja på duk, 87x77 cm, yttermått inklusive ram: 102x80 cm
1488 6042 Oljemålning Gunnar Nordström (f. 1921), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på pannå, 52x63 cm, yttermått inklusive ram: 56x67 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:44)
1488 6298 Oljemålning H Lindqvist, fjällandskap. Signerad, daterad 1947. Olja på duk, 49x56 cm, yttermått inklusive ram: 64x74
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:42)
1488 1007 Oljemålning Hans Gothlin (f. 1949), Sverige. Geometrisk komposition. Signerad, daterad 1989. Olja på duk, 87x59 cm, yttermått inklusive ram: 93x64 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:07)
1488 5365 Oljemålning Hjalmar Nyholm (1873-1905), Sverige, tillskriven. Flicka i pälsmössa. Olja på duk 41x33 cm, yttermått inklusive ram: 57x49 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:33)
1488 6226 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Motiv från Venedig. Signerad. Olja på pannå, 48x58 cm, yttermått inklusive ram: 60x71 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:20)
1488 6091 Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. "Blommande väg". Signerad, daterad -69. Olja på duk, 59x80 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:28)
1488 6263 Oljemålning Louis Zelig (1894-1993), Sverige. Signerad, Stilleben. Olja på duk, 24x64 cm, yttermått inklusive ram: 40x80 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:18)
1488 6248 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Flicka, ej signerad, duk på pannå, 33x26 cm, yttermått inklusive ram: 46x40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:16)
1488 6523 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap med stuga. Signerad B Berntsen. Olja på duk, 68x98 cm, yttermått inklusive ram: 85x115 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:52)
1488 6383 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, R F, -89. Olja på pannå, 39x60 cm, yttermått inklusive ram: 50x72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:19)
1488 6530 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Omkring 1900, ej signerad, landskap. Olja på pannå, 27x39 cm, yttermått inklusive ram: 45x56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:53)
1488 6216 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Ek, Daterad -48, porträtt. Olja på duk, 46x37, yttermått inklusive ram, 68x60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:50)
1488 6213 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Ek, Daterad -52, kvinna. Olja på duk, 60x37 cm, yttermått inklusive ram: 71x48 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:56)
1488 6527 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad M Dufoir, kust. Olja på duk, 30x59 cm, yttermått inklusive ram: 46x75 cm
1488 6386 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Olsson, Stilleben. Olja på duk, 57x48 cm, yttermått inklusive ram: 70x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:41)
1488 4144 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1911, marin. Olja på duk, 30x60 cm, yttermått inklusive ram: 45x75 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:54)
1488 5452 Oljemålning Ragnar Swahn (1882-1964), Sverige. Kustlandskap med hus. Signerad. Olja på pannå, 61x91 cm, yttermått inklusive ram: 76x107 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:15)
1488 3042 Oljemålning Roald Hansen (f. 1938), Danmark. Gårdsbild, monogramsignerad. Olja på duk, 38x29 cm, yttermått inklusive ram: 49x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:26)
1488 3083 Oljemålning signerad O-R Lindberg, Fartygsporträtt. Olja på duk, 54x64 cm, yttermått inklusive ram: 66x77 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:36)
1488 6385 Oljemålning signerad, W Liljenberg, Talgoxar. Olja på duk, 64x44 cm, yttermått inklusive ram: 81x61 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:54)
1488 6418 Oljemålning Simone de Dardel (1913-1996), Sverige. Kustmotiv. Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 24x31 cm, yttermått inklusive ram: 38x45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:40)
1488 6137 Oljemålning Sten Birger Rudnäs (f. 1932), Sverige. "Sjömannens söndag". Signerad. Olja på duk, 97x96 cm, yttermått inklusive ram: 100x99 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:13)
1488 6192 Oljemålning Sten Birger Rudnäs (f. 1932), Sverige. Kvinna på väg. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 51x49 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:28)
1488 5067 Oljemålning Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 54x65 cm, yttermått inklusive ram: 56x67 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:14)
1488 6579 Oljemålning Sven Holmström. Signerad, daterad 50, Stilleben. Olja på pannå, 38x49 cm, yttermått inklusive ram: 50x62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:13)
1488 6260 Oljemålning Sven Lundgren (1919-1995), Sverige. Bakgård. Signerad, daterad -42. Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:46)
1488 5206 Oljemålningar Ett par, Toralf Jergill (1900-1995), Sverige. Signerade. Olja på duk, 60x50 cm, yttermått inklusive ram: 79x68 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:13)
1488 6575 Örhängen ett par, 18k guld, med pärlor. Vikt: 4,5 gr brutto
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:30)
1488 6300 Pall tygklädd. Längd: 90 cm, djup: 65 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:20)
1488 6429 Papperskorg Läder. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:47)
1488 6255 Pärlcollier + örhängen, silver / pärlor. Längd: 52, höjd: 3 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:26)
1488 6574 Parti bijouterier
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:07)
1488 6543 Parti koppar en kartong
1488 6379 Parti silver 12 delar
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:39)
1488 6404 Pastell Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. Ej signerad, 47x34 cm, yttermått inklusive ram: 63x49 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:32)
1488 6285 Pastell Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, daterad 75, Hästar, 39x50 cm, yttermått inklusive ram: 58x68 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:52)
1488 6508 Piedestaler 2 st, bemålade. Höjd: 59-91 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:20)
1488 2073 Plafond Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Diameter: 59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:53)
1488 6563 Plåtbil längd: 18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:30)
1488 6549 Pluntor 2 st, 1800-tal. Höjd: 19-23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:23)
1488 6503 Resekoffert höjd: 103 cm
1488 5101 Röllakan 140x200 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:52)
1488 6482 Ryamattor 2 st, 78x130 & 115x165 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:14)
1488 6377 Ryamattor 2 st, 80x102 respektive 80x130 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:02)
1488 6232 Salongsbord SMF, AB Svenska Möbelfabrikerna i Bodafors, Dia 85. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:31)
1488 6345 Samlartallrikar 4+ 5 st. Royal Copenhagen, Bing & Grøndahl. Diameter: 18 cm
1488 6309 Sängbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 38, djup: 59 cm, höjd: 61 cm
1488 6391 Sekretär björk, Axel Larsson (1898-1975), Sverige. Bodafors. Etikettmärkt, Bredd: 100 cm. Djup: 43 cm, höjd: 100 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:25)
1488 5033 Servisdelar 11 delar, Rörstrand, Jonas Bohlin (f. 1953), Sverige. Qvint
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:01)
1488 6402 Servisdelar 27 delar, Kaffe- och teservisdelar, Musselmalet, Royal Copenhagen (16 delar), Bing & Grøndahl (11 delar). Höjd koppar: 6,5 - 8 cm, sockerskål saknar lock
S�ldes f�r 15.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:11)
1488 6327 Servisdelar 4 delar, Gustavsberg, Pyro. Längd: 16-32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:53)
1488 6578 Silver diverse 5 delar. Vikt: 300 gr ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:46)
1488 6546 Skål Argenta, Gustavsberg. Diameter: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:59)
1488 5344 Skål cloisonné. Diameter: 13, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:39)
1488 6516 Skål få fot, tenn. Diameter: 31, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:06)
1488 6536 Skål glas, troligen Murano. Diameter: 10, höjd: 5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:08)
1488 5118 Skål glas, Ulrica Hydman- Vallien, Kosta Boda. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:38)
1488 6534 Skål Imaridekor, diameter: 19 cm
1488 6367 Skål Kosta, Lisa Bauer (1920-2003), Sverige. Längd: 23, höjd: 21 cm
1488 6565 Skål med glasinsats, silver, Danmark, C G Paulsen Rosenborg, 1926. Nettovikt: ca 535 g. Diameter: 21 cm, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:41)
1488 6400 Skål Porslin, Kina. Diameter: 34. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:28)
1488 6558 Skål med lock Johansfors Glasbruk, Globformad. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:02)
1488 6440 Skål på fot Musselmalet, Royal Copenhagen. Diameter: 21,5, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:42)
1488 6369 Skålar 2 st, K Engman/Vallien. Höjd: 8-10 cm
1488 5326 Skålar ett par, Kina, Blåvitt. Diameter: 16 cm. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:10)
1488 5059 Skålfat 2 st, Bo Fajans/Gunnar Nylund. Diameter: 20-26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:40)
1488 6227 Skåp Karin Tyrefors, Fröseke. Bredd: 40cm. Djup: 35cm. Höjd: 115cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:24)
1488 5310 Skrin med lock, silver, Träinredning. Längd: 20 cm. Vikt: 540 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:38)
1488 6230 Skrivbord 1800-tal, med Jalusi, England, utdragsskivor, på trissor. Bredd: 102. Djup: 76 cm. Höjd: 102 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:11)
1488 6359 Skrivbord med uppsats, sent 1800-tal, bemålat. Bredd: 90, djup: 58 cm, höjd: 115 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:32)
1488 6491 Skrivbordsstol Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Sjuan, Textilklädsel, Danmark, för Fritz Hansen
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:58)
1488 6444 Skulptur Ägg, mässing, på sockel. Höjd: 20 inkl sockel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:21)
1488 6204 Skulptur Älg, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:53)
1488 5263 Skulptur Gips, Signerad. Höjd: 63 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:43)
1488 6559 Skulptur Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Isbjörn. Längd: 22, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:10)
1488 6365 Skulptur Keramik, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. "Hus". Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:26)
1488 6275 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:18)
1488 6197 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Spökmusen, Ur serien "Menageri", Gustavsberg. Höjd: 7,5
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:18)
1488 5450 Skulptur Lladro, barn. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:57)
1488 6499 Skulptur Upsala Ekeby. Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Längd: 27 cm. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:51)
1488 6498 Skulpturer 2 st, Herend/Hollohaza. Höjd: 20-29 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:23)
1488 6195 Skulpturer 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 9-10, längd: 12 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:33)
1488 6454 Skulpturer 2 st, Thailand, Metall. Höjd: 27-36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:45)
1488 6205 Skulpturer 3 st, Sundell/Larson, Elefanter/Åsna. Höjd: 10-11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:17)
1488 5117 Slagbord Teak. Bredd: 45+ 2x58, djup: 82 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:35)
1488 6283 Slaglåspistoler replikor, 3 st. Längd: 30-42 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:49)
1488 6287 Snapsglas 5 st. Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Clown, Orrefors. Målad polykrom dekor. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:39)
1488 3133 Soffa + 1 par fåtöljer, sengustaviansk stil. Längd: 168
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:45)
1488 6484 Soffa 2-sits. Längd: 160
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:46)
1488 2037 Soffa 3-sits, France&Son, Danmark, 1960-tal. Längd: 210 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:59)
1488 6483 Soffa 3-sits. Längd: 210
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:10)
1488 5132 Soffa Bröderna Andersson. Längd: 176
1488 5102 Soffa design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Gustavus. Längd: 197
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:09)
1488 6419 Soffbord "Florida" Folke Ohlsson, Bra Bohag, mahogny. Bredd: 83, djup: 83 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:58)
1488 6583 Soffbord med klaffar, mahogny. Bredd: 105+ 2x20, djup: 63 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 september 2022 02:21)
1488 6571 Soppslev + strösked, silver. Längd: 19-37, vikt: 160 gr brutto
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:02)
1488 6464 Spatserkäpp 1800-tal, björk / ben. Längd: 103
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:04)
1488 6217 Spegel + tidningshylla, 2 delar, 1950-tal. Höjd: 28 + 61
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:23)
1488 6496 Spegel 1800-tal, 52x62 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:57)
1488 6539 Spegel Nyrokoko, mahogny, 240x90 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:08)
1488 6301 Spegel oval, 50x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:15)
1488 6302 Spegel oval, 65x85 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:58)
1488 5278 Spegellampetter Karl Johan, mahogny. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:01)
1488 6430 Speldosa Genève, 1800-tal. Längd: 56 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:24)
1488 6497 Spjälstolar 4 st. Bemålade
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:49)
1488 6512 Stegpall 1950-tal. Höjd: 61 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:35)
1488 6537 Stekfat England. Längd: 41 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:03)
1488 2052 Stol trä / konstläder, 1960-tal. Höjd: 81 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:31)
1488 6510 Stolar 3 st, Troeds, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Minett
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:51)
1488 6314 Stolar 6 st
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:07)
1488 6548 Stop Tenn, 1800-tal. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:25)
1488 5241 Ströare Kristall, silver/Emalj. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:01)
1488 6353 Taburett mahogny, Karl Johan. Längd: 60 cm, djup: 38 cm, höjd: 64 cm
1488 5029 Taburetter ett par, Rokokostil, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 43 cm, längd: 48 cm, djup: 39 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:34)
1488 2025 Takarmatur Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:56)
1488 6518 Takarmatur med prismor. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:43)
1488 6519 Takarmatur med prismor. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:38)
1488 6447 Takarmatur Mooi, Random Light medium. Diameter: 80 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:30)
1488 5472 Takarmatur Plåt, Italien. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:20)
1488 3316 Takarmaturer ett par, med prismor. Diameter: 80 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:07)
1488 6228 Tallrikar + assietter, "Svenska Måltider", Gustavsberg, diameter: 18-21 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:48)
1488 6229 Tallrikar + karotter, Mateus & Le Creuset, diameter: 25. Höjd: 8 ca
1488 6591 Teglas 6 st, Iittala, Timo, Sarpaneva. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:09)
1488 6243 Tekoppar 7 st, Uppsala Ekeby / Gefle
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:32)
1488 6360 Teservis Bo Fajans, ca 25 delar
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:57)
1488 6428 Trädgårdsbord Fällbart. Diameter: 75, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:32)
1488 6421 Trädgårdsstolar 4 st
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:45)
1488 6436 Trädgårdsurna Figural, Betong. Diameter: 50, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:46)
1488 6159 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 278/410. Daterad -78. Träsnitt. Bildmått: 50x47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:35)
1488 6438 Trombon "King", i väska. Längd: 90 cm
1488 6396 Urna Porslin, 1800-tal. Höjd: 21 cm
1488 6322 Väggarmaturer 1 parm Holmegaard. Höjd: ca 35 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:38)
1488 6475 Väggbonad MMF, (Märta Måås-Fjetterström), Röllakan, "Kungsljus", osignerad, 140x255 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:47)
1488 6532 Väggplåt med tallrik bemålad, omkring 1900, mässing och porslin. Diameter: 61 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:42)
1488 6361 Väggplatta Soholm, 32x25 cm
1488 6271 Väggur Gustavianskt, Jakob Forsberg, (verksam 1793-1806), Stockholm, 88x44 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:36)
1488 5340 Väggur höjd: 38 cm
1488 6354 Väggur Zenith, Ek. Diameter: 36 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:33)
1488 5204 Väggvitrin laserat, Andersen, Helsingborg. Längd: 77, djup: 22 cm, höjd: 58 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:15)
1488 6545 Vas + skål, järn, bemålat, Norge. Höjd: 9 - 18
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:40)
1488 5343 Vas Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Rosenthal. Höjd: 22,5 cm
1488 4046 Vas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand, stengods. Höjd: 17,5. Bredd: 10 cm, djup: 7,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:13)
1488 5324 Vas Kina, Dekor med ödla i relief. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:07)
1488 5244 Vas Kina, porslin. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:02)
1488 6533 Vas porslin, Royal Copenhagen. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:07)
1488 5419 Vas Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. "Papperspåse". Rosenthal. Höjd: 15cm
1488 6453 Vas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. På träsockel. Signerad. Höjd: 21-26 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:57)
1488 6206 Vaser 2 st, Iittala, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 10-16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:22)
1488 6347 Vaser ett par, Keramik, Italien. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 19:46)
1488 6439 Ventilbasun längd: 115 cm, diameter: 18 cm
1488 6408 Vinglas 15 st, Reijmyre Glasbruk. Höjd: 18,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:23)
1488 6552 Vinkylare nysilver. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:48)
1488 6241 Vitvinsglas 13 st. Höjd: 17,5
1488 6398 Ytterfoder 2 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 9,5-15 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:51)
1488 6297 Ytterfoder Ett par, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 18:47)
1488 6293 Ytterfoder Ett par, med fat. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 september 2022 20:29)