1430 3208 Akryl Joakim Bebié. Signerad a tergo, bladets mått: 42x30cm, yttermått inklusive ram: 54x40cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:42)
1430 9147 Akvarell Ann Bergson-Dix (f. 1928), Sverige. Signerad, daterad -49. Akvarell, 52x71 cm, yttermått inklusive ram: 63x82 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:04)
1430 3590 Akvarell Hans Ekedahl (1944-2016), Sverige. Signerad, akvarell, fåglar, 54x74cm, yttermått inklusive ram: 71x90cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:34)
1430 3347 Akvarell Hans Gaulke. Signerad, daterad 1978, fors. Akvarell, bildmått: 59x44cm, yttermått inklusive ram: 74x57cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:36)
1430 3349 Akvarell Hans Gaulke. Signerad, daterad 1978, Norge. Akvarell, bildmått: 59x44cm, yttermått inklusive ram: 74x57cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:24)
1430 3006 Akvarell Herman Müller (1840-1919), Sverige. Signerad, "Norska Kusten". Akvarell, bildmått: 54x37cm, yttermått inklusive ram: 77x60cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:55)
1430 3391 Akvarell Ingegerd Beskow (1887-1978), Sverige. Signerad. Akvarell, bildmått: 30x22cm, yttermått inklusive ram: 39x31cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:48)
1430 3350 Akvarell M Hägg, Signerad, marin, bladets mått: 24x40, yttermått inklusive ram: 39x53, akvarell
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:59)
1430 3351 Akvarell Maria Ginzburg (f. 1955), Sverige. Sjölandskap, 28x38, yttermått inklusive ram: 42x52, akvarell. Signerad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:18)
1430 3045 Ampel Jugend, koppar /råglas. Diameter: 42 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:18)
1430 3457 Ampel Karl Johanstil. Diameter: 57 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:27)
1430 9187 Armband 18k guld. Längd: 20cm, vikt: 1,9g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:42)
1430 9339 Armband 18k guld. Vikt: 22g ca, längd: 22 cm
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:40)
1430 3563 Armband 2 st, silver, bland annat Finland. Vikt: 85g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:03)
1430 3622 Armbandsur 18k guld, Antima, quartz. Diameter: 33mm, med gravyr/inskription, datum, läderband, bruttovikt: 29,5g, med etui.
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:17)
1430 3621 Armbandsur Longines EFC, Quartz, stål. Diameter: 33mm, romerska siffror, datum, viklås.
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:19)
1430 3002 Armbandsur Omega, Automatic
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:55)
1430 1046 Armbandsur Oris, Audi Sport, automatisk. Diameter: 44mm, ref: 7661-74, serienr: 3380403, titan/stål, datum, läderband, med etui
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:09)
1430 3049 Armlänk 18k guld.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:51)
1430 3011 Assietter 3 st, Kina. Diameter: 13cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:45)
1430 3148 Assietter 5 st, Allegro Gustavsberg. Diameter: 19cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:42)
1430 3229 Assietter 6 + 6 st, bland annat: Rosenthal. Diameter: dia 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:43)
1430 3072 Båglampa Paolo Rizzatto, "Lady Costanza", Luceplan, Italien. Stomme och fot i borstad aluminium, vit skärm i polykarbonat. Höjd: 220 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:17)
1430 3333 Bestickuppsättning nysilver, CG Hallberg
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:59)
1430 3165 Biblioteksbord nyrenässans. Bredd: 120 cm. Djup: 82 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:58)
1430 3035 Bildrulle Kina, akvarell. Signerad, 72x130ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:39)
1430 3367 Blandteknik 3 st, Kinesiska motiv, yttermått inklusive ram: 36x27 cm. Signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:14)
1430 3209 Blandteknik Gösta Holm. Signerad, daterad 1942,35x22cm, yttermått inklusive ram: 40x27cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:41)
1430 3092 Blandteknik Maritha Östlund, häst. Signerad. Blandteknik. Bladets mått: 25x34, yttermått inklusive ram: 38x48 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:12)
1430 3433 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, blandteknik, 32x23cm, yttermått inklusive ram: 45x36cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:39)
1430 3422 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad. Blandteknik, bildmått: 19x26cm, yttermått inklusive ram: 31x39cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:57)
1430 3429 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad. Blandteknik, bildmått: 28x20cm, yttermått inklusive ram: 52x42cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:19)
1430 8223 Blyerts 2 st, David Wallin (1876-1957), Sverige. Signerad, 20x28-28x16cm, yttermått inklusive ram: 35x40-43x29cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:00)
1430 3179 Bokhylla Jugend, bemålad. Bredd: 75 cm. Djup: 32 cm, höjd: 146 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:48)
1430 3534 Bokhylla Längd: 107 cm. Djup: 30 cm, höjd: 140 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:34)
1430 3181 Bokhylla trä och metall. Bredd: 80 cm. Djup: 31 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:43)
1430 9458 Bokhylleserie String. Bredd: 78x2, djup: 30 cm, höjd: 85-187
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:09)
1430 3242 Bokhyllor Ett par, "Leksvik", IKEA. Grålackerade. Bredd: 93 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 198 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:03)
1430 3322 Bokhyllor ett par, 1960-tal. Bredd: 104, djup: 30 cm, höjd: 101 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:57)
1430 3297 Bokstäver 4 delar. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:10)
1430 3561 Bonbonjärer 2 st, Herend, diameter: 9-15,5 cm. Höjd: 10-14 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:18)
1430 3441 Bord Halvmåne. Bredd: 132 cm. Djup: 65 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:18)
1430 3449 Bord Längd: 105 cm. Djup: 64 cm, höjd: 56cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:41)
1430 3527 Bord Med klaffar. Bredd: 45+ 22x2 cm. Djup: 90 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:25)
1430 3061 Bordsfotogenlampa sent 1800-tal. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:41)
1430 3636 Bordslampa "Tuben", Anders Pehrsson, Ateljé Lyktan, 1970-tal, plast. Höjd: . Höjd: 40 längd: 70 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:10)
1430 3476 Bordslampa Boréns, 1960-tal. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:37)
1430 3416 Bordslampa Glasskärm, mässing. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:39)
1430 3477 Bordslampa Koppar/glas/teak. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:15)
1430 3480 Bordslampa mässing, ASEA, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:27)
1430 3216 Bordslampa Modell Strindberg, kupa av glas. Höjd: 52cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:47)
1430 3215 Bordslampa Modell Strindberg, mässing, kupa av glas. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:47)
1430 3410 Bordslampa Palshus, keramik
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:07)
1430 3413 Bordslampfot Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Orrefors. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:03)
1430 9309 Bordslampfot Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. No 2583. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:14)
1430 3627 Bordslampfot höjd: 38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:19)
1430 3626 Bordslampfot höjd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:33)
1430 3478 Bordslampfot mässing, Möllers Elektriska. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:15)
1430 3265 Bordslampfötter 2 st. Metall. Signerade Testore, Italien. Höjd: 30 - 48
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:58)
1430 3414 Bordslampfötter ett par, Glas. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:16)
1430 3453 Bordslampfötter ett par, Keramik. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:16)
1430 3468 Bordslampfötter ett par. Höjd: ca 36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:04)
1430 3520 Bordslampor ett par, BTC, England. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:32)
1430 3227 Bordslampor Ett par, glas, Murano. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:31)
1430 3550 Bordslampor Ett par, Laura Ashley. Höjd: 65cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:33)
1430 3551 Bordslampor Ett par, Laura Ashley. Höjd: 65cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:01)
1430 3417 Bordslampor Ett par, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. "Arkipelago", för Iittala. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:41)
1430 3552 Bordspendyl mässing, nutida. Höjd: 49cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:33)
1430 9380 Bordspendyl Ny-Louis seize. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:37)
1430 3291 Bordstelefon Kobra
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:38)
1430 3363 Bordsunderrede empirestil. Diameter: 125. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:31)
1430 3564 Bordsuppsats Guzzini. Pläter. Höjd: 27 cm
1430 3073 Bordsur sten, bronsfigurer, omkring sekelskifte 1900. Längd: 27. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:08)
1430 3145 Bordsur Tempus. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:57)
1430 3469 Bricka + gräddkanna+ skål, silver, 3 delar, Vikt: 290 g ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:03)
1430 9280 Bricka plast, Marimekko, "Unikko", ängd: 51. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:21)
1430 3400 Brickbord Almedahls, efter Josef Frank. Diameter: 45, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:43)
1430 3033 Broderier 4 delar, modell äldre, bland annat kuddfodral
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:57)
1430 3293 Burk med lock Marianne Westman och kryddburk. Höjd: 10-17cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:49)
1430 3290 Burkar plast, "Sally", Nils Johan, omkring 1970-tal. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:21)
1430 3317 Byrå 1940-tal, mahogny, FM Linköping. Bredd: 99, djup: 45 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:12)
1430 3164 Byrå Gustaviansk stil, mahogny/valnöt. Bredd: 109 cm. Djup: 55 cm, höjd: 101 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:26)
1430 3339 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 108, djup: 55 cm, höjd: 81 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:37)
1430 3535 Byrå Längd: 77 cm. Djup: 50 cm, höjd: 131 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:44)
1430 3220 Byrå med stenskiva, Intarsia, Hauptstil. Bredd: 95, djup: 50 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:05)
1430 3315 Byrå Rokokostil, mahogny. Bredd: 63. Djup: 37 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:07)
1430 9263 Byrå rokokostil, med stenskiva. Bredd: 68, djup: 32 cm, höjd: 66 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:58)
1430 9262 Byrå rokokostil, med stenskiva. Bredd: 81, djup: 36 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:50)
1430 9301 Byrå Rokokostil. Bredd: 87 cm. Djup: 48 cm, höjd: 68 cm, nyckel
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:05)
1430 3335 Byrå Teak, 1950/60-tal. Bredd: 60, djup: 33 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:04)
1430 3533 Chiffonjé Intarsia. Bredd: 78 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 135 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:01)
1430 3354 Collage Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, yttermått inklusive ram: 102x72 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:38)
1430 3600 Coupeglas 10 st. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:29)
1430 3068 Dalahästar höjd: 10 - 17
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:28)
1430 3028 Dekorelement Gips, Bemålat, 43x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:14)
1430 3448 Draperi "Sanderson", UK, fodrad, 195x230 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:56)
1430 3223 Eldset 4 delar, metall. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:32)
1430 3094 Etsning Cecilia Frisendahl (1922-2014), Sverige. Vildhästar. Signerad, numrerad 252/310. Bildmått: 35x39, yttermått inklusive ram: 51x59 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:56)
1430 3570 Etsning Stig Åsberg (1909-1968), Sverige. Fåglar. Signerad, numrerad 37/57, daterad 1966. Bildmått: 24x18, yttermått inklusive ram: 54x44 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:47)
1430 3099 Etsning Stig Borglind (1892-1965), Sverige. Signerad, numrerad 6/100. Bildmått: 12x20, yttermått inklusive ram: 32x41 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:41)
1430 3057 Fällbord 1800-tal, rot. Diameter: 61, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:12)
1430 3036 Färgetsningar 2 st. Signerade. Bildmått: 14x11, yttermått inklusive ram: 29x25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:46)
1430 9218 Färglitografi 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 158/460, yttermått inklusive ram: 33x42-42x33 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:54)
1430 3346 Färglitografi Alvar Sunol (f. 1935), Spanien. Signerad, numrerad XI/LX. Färglitografi, bildmått: 61x46cm, yttermått inklusive ram: 81x64cm
1430 3620 Färglitografi Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Waxholm. Signerad, numrerad 236/360. Färglitografi, bildmått: 56x74, yttermått inklusive ram: 67x86 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:41)
1430 3404 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Motiv från Ven, Signerad, numrerad 106/310. Färglitografi, bildmått: 45x70, yttermått inklusive ram: 60x85 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:01)
1430 3172 Färglitografi Knut Swane (f. 1951), Norge. "Abstract Painthing". Signerad, numrerad 14/150, daterad -84. Färglitografi, bildmått: 59x86, yttermått inklusive ram: 75x102 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:53)
1430 3024 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 261/310. Färglitografi, bildmått: 32x52cm, yttermått inklusive ram: 56x74cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:33)
1430 8050 Färglitografi Malcolm Morley (1931-2018), Storbritannien. Signerad, färglitografi, numrerad 75/100, daterad 1974. Oramat löst blad, 75x104 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:07)
1430 3129 Färglitografi Monica Sahlin (1948-2014), Sverige. "Många barn. ". Signerad, numrerad 204/360. Färglitografi, bildmått: 35x27, yttermått inklusive ram: 54x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:04)
1430 3159 Färglitografi Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad, numrerad 319/325, "Blåsippor och mussla". Färglitografi, bildmått: 30x33cm, yttermått inklusive ram: 58x60cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:54)
1430 3153 Färglitografier 3 st, Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerade, färglitografi, yttermått inklusive ram: 100x73 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:00)
1430 3149 Färglitografier 3 st, Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerade, yttermått inklusive ram: 100x73 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:22)
1430 3015 Fat 3 st, Kina. Diameter: 19-22cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 21:07)
1430 9462 Fat Orrefors, Tre Kronor. Längd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:13)
1430 3311 Fat Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. 25x26 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:23)
1430 3017 Fåtölj Gustaviansk stil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:15)
1430 3163 Fåtölj Skinn, trä, 1960/70-tal, cites-intyg medföljer
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:50)
1430 3307 Fåtöljer 2 st, Howardmodell
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:23)
1430 3122 Fickur 14K, bruttovikt: 20,5g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:10)
1430 9002 Fickur 2 st + 1 dosa, silver, omkring 1900. 3 delar. Diameter: 4 ca, Vikt: ca 85 g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:14)
1430 9435 Figurin Rosenthal, Hund. Längd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:41)
1430 3053 Figuriner 2 st. Porslin, Ungern och Tyskland, kvinnor. Höjd: 19-24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:49)
1430 3562 Figuriner 3 st, Spanien, Barn, porslin. Höjd: 16-20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:34)
1430 3027 Fotoramar 4 st, delvis silver, yttermått inklusive ram: 13x10-24x19 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:55)
1430 3628 Fotoramar Ett par, silver, Tyskland (830), importstämplar, yttermått inklusive ram: 15x13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:40)
1430 3095 Frukostservis 19 delar, Tyskland
1430 3446 Gardiner Ett par, "Sanderson UK, "Lans downe", 132x220 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:20)
1430 3233 Gardiner Ett par, jobstryck
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:26)
1430 3189 Glas 3 delar, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 19 - 23,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:41)
1430 3263 Glasservisdelar 26 delar, Reijmyre glasbruk
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:26)
1430 8079 Glasservisdelar Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Johansfors Glasbruk. 26 delar. Höjd: 7,5-27 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:29)
1430 3560 Glasskulpturer 2 st, Mats Jonasson. Höjd: 14-19cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:09)
1430 3364 Glöggmuggar 12 st. Glas. Höjd: 6,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:47)
1430 3303 Glöggryta Koppar, "nu är det jul igen". Diameter: 27 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:09)
1430 3275 Golvlampa 1950-tal. Höjd: 158cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:21)
1430 3420 Golvlampa 2-armad. Höjd: 140 ca
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:28)
1430 3419 Golvlampa 3-armad, 1940-tal. Höjd: 150 ca
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:18)
1430 3629 Golvlampa höjd: 160 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:23)
1430 3248 Golvlampa mässing, hö/ sänkbar, 1930-tal
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:31)
1430 3063 Golvlampa mässing. Höjd: 95 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:52)
1430 3255 Golvlampa trä och metall. Höjd: 156 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:07)
1430 3251 Golvvas Kina. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:22)
1430 3359 Golvvas Upsala Ekeby. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:32)
1430 3081 Grafiska blad 2 st. Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerade, 29x22, yttermått inklusive ram: 55x44 + 57x49 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:15)
1430 3489 Grafiskt blad Frits Thaulow (1847-1906), Norge. Vintermotiv. Signerad, daterad 1889. Bildmått: 36x58 cm, yttermått inklusive ram: 45x68 cm
1430 3050 Hänge 18k guld. 4x3 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:13)
1430 3401 Hängskåp Allmoge, 1808. Bredd: 90, djup: 29 cm, höjd: 105 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:54)
1430 3530 Hängskåp Med vitrin. Bredd: 68 cm. Djup: 18 cm, höjd: 123 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:37)
1430 3338 Hörnvitrinskåp Rokokostil. Höjd: 191, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:32)
1430 3120 Iittala 4 delar, bland annat skålar Aalto. Längd: 10. Höjd: 3-12 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:12)
1430 3128 Julgransfot 27x27cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:22)
1430 3298 Kabinettskåp barockstil. Bredd: 100 cm. Djup: 45 cm, höjd: 157 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:40)
1430 3289 Kaffeburk 2 st, Arabia. Höjd: 13-20cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:46)
1430 3617 Kaffegods 23 delar, Teneriffa, Rörstrand
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:34)
1430 3609 Kaffekanna Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Rostfritt stål. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:31)
1430 3296 Kaffekanna Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Rostfritt stål. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:37)
1430 3566 Kaffekoppar med fat, 6 st. Wedgwood, Colosseum
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:02)
1430 3580 Kaffeservis 27 delar, Hackefors, "Centaurea"
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:56)
1430 3330 Kaffeservis Bing & Grøndahl, 34 delar, "Empire"
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:56)
1430 3485 Kaffeservisdelar 51 delar, Blå Blom, Gustavsberg
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:21)
1430 3393 Kaffeservisdelar ca 40 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:29)
1430 3583 Kaligrafiset 9 delar, Kina, med etui.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:04)
1430 3231 Kandelabrar Ett par, mässing, jugend. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:57)
1430 9231 Kandelabrar ett par, mässing. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:15)
1430 3212 Karaffer 2 st. Höjd: 29-39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:46)
1430 3604 Karaffer 3 st, Kosta Boda & Orrefors. Höjd: 25-27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:11)
1430 3185 Karmstol Lilla Åland, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Stolab, genombruten rygg med spjälor, kopplade ben, ej signerad
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:52)
1430 3171 Karmstol Rokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:04)
1430 3191 Karmstol Senbarock
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:11)
1430 3176 Karmstolar 4 st, Lilla Åland, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Stolab, genombruten rygg med spjälor, kopplade ben, ej märkta
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:52)
1430 3177 Karmstolar Ett par, Lilla Åland, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Stolab, genombruten rygg med spjälor, kopplade ben, ej märkta
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:45)
1430 3109 Kedja 18k guld, Bismarck, doserat. Längd: 46cm, vikt; 7,1g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:23)
1430 3373 Kolonn marmorerat trä. Nutida, Höjd: 245 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:41)
1430 3396 Kolonn marmorerat trä. Nutida. Höjd: 245cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:29)
1430 3374 Kolonner Ett par, Trä, Marmorerade, nutida. Höjd: 252
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:55)
1430 3370 Kolonnskåp trä, bemålad, nutida. Diameter: ca 90 cm. Höjd: 268 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:27)
1430 3372 Kolonnskåp Trä, bemålat, nutida. Diameter: ca 80 cm. Höjd: 258 cm
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 21:01)
1430 3230 Konstglas 2 delar, Vallien och Backström. Höjd: 12-23cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:25)
1430 3442 Konstglas 5 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Bland annat Kanna. Längd: 8-14, diameter: 9-10, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:29)
1430 3440 Konstglas 5 delar, Reijmyre glasbruk, bland annat Monica Bratt. Höjd: 5-55 cm
1430 3637 Kopparstick 3 st, defekt, skadade, fläckar, oramade lösa blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:21)
1430 3276 Korgar/väskor 6 delar, flätade
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:24)
1430 3254 Kronskål Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:40)
1430 3614 Kryddburk Anita Nylund (f. 1931), Sverige. "Kryddgränden", Gantofta. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:38)
1430 3630 Kryddburkar Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, Gustavsberg 1929-1955, eldfast gods med brun dekor, 12 delar, höjd. 9-18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:56)
1430 3519 Kuverttallrikar mässing. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:07)
1430 3130 Läkarstol höj- och sänkbar
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:48)
1430 3578 Lampbord bemålat. Bredd: 35, djup: 32 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:21)
1430 9203 Lampbord Ett par, Gunilla Allard (f. 1957), Sverige. "Cooper" Lammhult. Bredd: 55. Djup: 45 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:04)
1430 9259 Lampbord ett par, Rokokostil, mahogny. Diameter: 40, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:48)
1430 3452 Lampbord ett par, trä och glas. Bredd: 60, djup: 45 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:07)
1430 3217 Lampbord mässing och glas. Bredd: 45 cm. Djup: 34 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:30)
1430 3540 Lampbord mässing och glas. Diameter: 49cm. Höjd: 62cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:44)
1430 3270 Lampbord NK-märkt, Ek. Bredd: 37 cm. Djup: 26 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:26)
1430 3188 Lampbord Teak. Bredd: 47 cm. Djup: 38 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:47)
1430 3557 Lanterna mässing och glas. Höjd: 37cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:16)
1430 3512 Litografi Lennart Gram (1910-1996), Sverige. Modell, Signerad. Numrerad 13/100, yttermått inklusive ram: 40x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:12)
1430 6009 Litografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Oldenburgs Studio (Ghost edition). Signerad, numrerad 19/19. Bladets mått: 100x127 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:12)
1430 3399 Litografi Margareta Hellman (f. 1942), Sverige. "Dörren". Signerad, numrerad 60 ex, daterad 1974. Bildmått: 65x30 cm, yttermått inklusive ram: 76x39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:19)
1430 3240 Litografier 2 st. Efter Anders Zorn, Bengtssons Lito AB. Bildmått: 29x19 cm, yttermått inklusive ram: 45x30 cm. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:20)
1430 9476 Ljuskrona Empirestil. Höjd: 55 ca
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:40)
1430 3458 Ljuskrona med prismor. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:25)
1430 3610 Ljuslykta Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd, 1960/70-tal. Fot av mässing. Kupa av blågrönt glas. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:21)
1430 3598 Ljusplåtar Ett par. Höjd: 36cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:09)
1430 3595 Ljusstakar 7 delar, mässing. Höjd: 13 - 25
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:43)
1430 3558 Ljusstakar Ett par, mässing, konst smide. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:56)
1430 3594 Ljusstakar Ett par, mässing, Ystad-Metall. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:34)
1430 3201 Ljusstake Elflugan. Design: Marie Lundgren och Kina Strandberg Höjd: 41cm. Längd: 32cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:58)
1430 3409 Ljusstake Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920), Finland. Arabia, diameter: 11,5. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:16)
1430 3157 Ljusstake Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Höjd: 14cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:01)
1430 3299 Ljusstake Smide. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:56)
1430 9536 Ljusstake Tenn, Firma Svenskt Tenn, 1927. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:30)
1430 3450 Lockurnor ett par, Mässing med kopparmynt. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:36)
1430 3244 Månskensampel höj- och sänkbar. Djup: ca 17 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:19)
1430 3306 Matbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 135. Djup: 90 cm, höjd: 75,3iläggx55 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:02)
1430 3320 Matsalsskåp Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bodafors. Bredd: 104, djup: 39 cm, höjd: 185 cm, nyckel
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:12)
1430 3258 Matservis 50 del ca, Karlskrona
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:41)
1430 3574 Matservis 57 delar, Gustavsberg, 1912
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:10)
1430 3156 Matservisdelar "God Jul", julservis, Rörstrand/Gustafsberg. Tallrikar, uppläggningsfat, ljusstake med mera, 28 delar
S�ldes f�r 12.500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:54)
1430 3394 Matservisdelar 15 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:18)
1430 3238 Matservisdelar 5 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma, Gustavsberg 1955-1979, flamfast gods med brun glasyr. Längd: 23-34cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:33)
1430 3332 Matservisdelar Bing & Grøndahl, "Empire", 48 del
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:22)
1430 3277 Matservisdelar ca 70 Villeroy & Boch, Blau Strassburg.
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:40)
1430 9463 Matservisdelar Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Birka, Gustavsberg 1973-1995, stengods med målad svart dekor, 48 del
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:14)
1430 9289 Matsked silver, 1856. Längd: 21 cm, Vikt: ca 45 g
1430 3256 Matta Kelim, 145x240 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:09)
1430 3385 Matta Kina, 244x338cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:31)
1430 3362 Matta orientalisk, 100x154 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:24)
1430 3288 Matta orientalisk, 131x202 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:21)
1430 3016 Matta orientalisk, 132x202cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:10)
1430 3272 Matta orientalisk, 140x204 cm
1430 3497 Matta Orientalisk, Bochara, galleri, 85x355cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:00)
1430 3461 Matta orientalisk, Galleri, Malayer, 94x262 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:57)
1430 3302 Matta orientalisk, Guldafghan, 158x198 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:23)
1430 3536 Matta orientalisk, Isfahan, 350x 255
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:56)
1430 9446 Matta orientalisk, Kehsan, 200x288cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:58)
1430 3234 Matta Orientalisk, Kelim, galleri, 51x190 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:27)
1430 3462 Matta orientalisk, Keshan, 287x415 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:47)
1430 3464 Matta orientalisk, Keshan, 290x390 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:10)
1430 3018 Matta orientalisk, Koliayi, 150x255cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:43)
1430 3479 Matta Orientalisk, semiantik Isfahan, 130x200cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:20)
1430 4002 Matta orientalisk, Täbriz, 200x300cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:28)
1430 3090 Matta Röllakan, 140x195
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:17)
1430 3144 Medicinskåp 1900-talets första hälft, för vägg, Bredd: 35 cm. Djup: 23 cm. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:16)
1430 9069 Mikroskop Carl Zeiss, Tyskland. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:50)
1430 3146 Miniatyr porträtt, 15x13cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:51)
1430 3067 Miniatyrporträtt 4 st. Yttermått inklusive ram: 12x11 - 15x13 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:23)
1430 3576 Minkpäls storlek: 40
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:41)
1430 9128 Möbeltyg ca 10x1,5 m
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:02)
1430 3314 Nattygsbord ett par, 1940-tal, mahogny. Bredd: 49, djup: 31 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:10)
1430 3483 Nattygsbord Ett par, bemålade. Bredd: 42 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:05)
1430 9205 Nattygsbord ett par, Gustaviansk stil. Bredd: 45, djup: 45 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:06)
1430 9206 Nattygsbord ett par, Gustaviansk stil. Bredd: 45. Djup: 45 cm, höjd: 56 cm
1430 3278 Oljemålning + Akvarell, Tage Trotte (1901-1928), Sverige. Tillskrivna, Ej signerade, yttermått inklusive ram: 24x18-30x15 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:17)
1430 3097 Oljemålning Åke Johansson. Signerad, olja på papper, 45x36, yttermått inklusive ram: 54x45 cm
1430 3098 Oljemålning Akke Berglund, marin. Signerad. Olja på pannå, 49x70, yttermått inklusive ram: 59x81 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:19)
1430 3007 Oljemålning Alfred Wetterström (1863-1934), Sverige. Uppsala, Signerad, daterad 98. Olja på duk, 40x75cm, oramad
1430 3366 Oljemålning Ali Aydin. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 65x81cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:30)
1430 3508 Oljemålning Ansgarius Börjesson (1903-1990), Sverige. Signerad, daterad 60. Olja på duk, 21x29cm, yttermått inklusive ram: 32x40cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:21)
1430 3074 Oljemålning Armand Rossander (1914-1976), Sverige. Studie. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 42x69 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:04)
1430 3084 Oljemålning Astrid Anckers-Öman (1891-1953), Sverige. Stilleben. Signerad, daterad 1945. Olja på duk, 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 44x52 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:53)
1430 3158 Oljemålning Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984), Signerad, daterad 1974. Olja på pannå, 13x26cm, yttermått inklusive ram: 17x31cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:56)
1430 3047 Oljemålning Axel Andersson (1886-1956), Sverige. Kopia efter Alfred Bergström, vintermotiv. Signerad, daterad. Olja på duk, 1911,52x70, yttermått inklusive ram: 86x65 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:54)
1430 3031 Oljemålning Axel Nipstad (1901-1953), Sverige. Landskap med vattendrag. Signerad, daterad -40, pannå, 44x59, yttermått inklusive ram: 56x72 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:56)
1430 3206 Oljemålning Bertil Lundqvist (1915-1962), Sverige. Motiv från Gävle. Signerad, daterad -42. Olja på pannå, 34x44cm, yttermått inklusive ram: 46x55cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:42)
1430 3204 Oljemålning Birgitta Liljebladh (f. 1924), Sverige. Stilleben. Signerad, daterad -71. Olja på pannå, 53x48cm, yttermått inklusive ram: 57x52cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:27)
1430 9108 Oljemålning Carl Johnson. Signerad a tergo, 1913, "utsikt öfver Nämdöfjärd mot Dalarö". Olja på duk, 40x70cm, yttermått inklusive ram: 47x78cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:15)
1430 9109 Oljemålning Carl Johnson. Signerad, "utsikt från Öjeberget i Järvsö". Olja på pannå, 24x31cm, yttermått inklusive ram: 27x34cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:20)
1430 1028 Oljemålning Dimitri Naida (f. 1969), Ukraina. Kanalkajen Helsingfors. Signerad, daterad -09. Olja på duk, 64x81, oramad
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:24)
1430 3425 Oljemålning E Grohmann. Signerad, "Stora skuggan". Olja på pannå, 21x38cm, yttermått inklusive ram: 33x50cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:38)
1430 3405 Oljemålning Edith Jansson. Signerad, daterad 74. Olja på duk, 43x47cm, yttermått inklusive ram: 47x51cm
1430 3241 Oljemålning Einar Berger, fiskebåtar. Signerad. Olja på pannå, 32x39, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:53)
1430 3511 Oljemålning Ejnar R Kragh. Signerad, daterad 49. Olja på duk, 66x84cm, yttermått inklusive ram: 77x94cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:54)
1430 3247 Oljemålning Emil Clahr, tallar. Signerad. Olja på pannå, 36x51, yttermått inklusive ram: 58x73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:30)
1430 3101 Oljemålning Eric Jean, Stadsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 46x58, yttermått inklusive ram: 53x65 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:46)
1430 3211 Oljemålning Erik Jensen (1908-1986), Sverige. Komposition. Signerad Jensen. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 35x42cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:46)
1430 3102 Oljemålning Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. "Vadstena". Signerad, daterad 30/8 -39. Olja på pannå, 15x20, yttermått inklusive ram: 23x29 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:24)
1430 3046 Oljemålning Eva Svennergård (f. 1949), Sverige. "Vit hatt och pärlhalsband. Signerad. Olja på duk, 26x21 cm, yttermått inklusive ram: 29x24 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:26)
1430 3266 Oljemålning Evald Kallstenius (1898-1957), Sverige. Kustlandskap. Signerad. Olja på duk, 64x91, yttermått inklusive ram: 79x106 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:06)
1430 3505 Oljemålning Ewa Sibilska. Signerad. Olja på duk, 50x50cm, oramad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:13)
1430 3345 Oljemålning Frank Olsson (f. 1954), Sverige. Utan titel. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 26,5x26,5
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:31)
1430 3040 Oljemålning Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Ateljéinteriör. Signerad a tergo. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 82x100 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:18)
1430 3427 Oljemålning Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Monogramsignerad, landskap. Olja på pannå, 21x26cm, yttermått inklusive ram: 41x46cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:19)
1430 3075 Oljemålning Gösta Liljedahl (1908-1993), Sverige. "Slottsbukett". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 76x91 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:07)
1430 9132 Oljemålning Götrik Örtenholm (1913-2005), Sverige. Signerad, daterad 34, "Allé i Drottningholm", Olja på duk, 60x50cm, yttermått inklusive ram: 76x64cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:57)
1430 3486 Oljemålning Gurli Kuylenstierna (1866-1957), Sverige. Blomsterstilleben, Signerad. Olja på pannå, 18x23 cm. Yttermått inklusive ram: 27x32 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:38)
1430 3593 Oljemålning Gustaf Magnusson (1890-1957), Sverige. Interiör. Signerad. Olja på duk, 58x68, yttermått inklusive ram: 78x87 cm
1430 3411 Oljemålning Gustaf Skoglund (1923-2003), Sverige. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x65cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:35)
1430 3078 Oljemålning Hans Ångsäter (f. 1935), Sverige. "Kyrkbröllop". Signerad a tergo. Olja på pannå, 48x46, yttermått inklusive ram: 57x56 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:58)
1430 3085 Oljemålning Helge Linden (1897-1961), Sverige. Vinterlandskap med hus. Signerad. Olja på duk, 53x63, yttermått inklusive ram: 69x80 cm
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:32)
1430 9395 Oljemålning Hugo Öfverström (1900-1973), Sverige. Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 65x76, yttermått inklusive ram: 81x92 cm
1430 3239 Oljemålning Inez Leander (1878-1969), Sverige. Motiv från Söder. Signerad. Olja på pannå, 29x36 cm, 37x45
1430 3352 Oljemålning Inga Nordwall (1917-2003), Sverige. Sydländsk gata. Signerad, daterad -59. Olja på duk, 32x54, yttermått inklusive ram: 45x66 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:16)
1430 3304 Oljemålning Inge Törner (1908-1995), Sverige. "Kråkor i solbelyst tall". Signerad, daterad 1947. Olja på duk, 38x28, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
1430 3389 Oljemålning Ingegerd Beskow (1887-1978), Sverige. Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 32x23cm, yttermått inklusive ram: 39x30cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:24)
1430 3390 Oljemålning Ingegerd Beskow (1887-1978), Sverige. Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 32x26cm, yttermått inklusive ram: 40x34cm
1430 3388 Oljemålning Ingegerd Beskow (1887-1978), Sverige. Signerad. Olja på duk, 37x45cm, yttermått inklusive ram: 51x58cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:30)
1430 3424 Oljemålning J Chudý. Signerad. Olja på duk, 89x59cm, yttermått inklusive ram: 105x74cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:54)
1430 3096 Oljemålning Johan Waldenström (1926-1986), Sverige. Signerad JW. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 33x30 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:34)
1430 3267 Oljemålning Julia Samuelsson (1892-1968), Sverige. Kor på stig. Kopia efter Edv Berg. Olja på duk: 53x84 cm. Ej signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 76x105 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:06)
1430 3472 Oljemålning Karl Andersson (Xylografen) (1853-1942), Sverige. Ej signerad, sterbhusstämpel, trädgårdskullor. Olja på duk, 62x35, yttermått inklusive ram: 70x42 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:24)
1430 3237 Oljemålning Knut Borgh (1867-1946), Sverige. Träd. Signerad. Olja på duk, 61x51 cm, yttermått inklusive ram: 75x66 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:22)
1430 3499 Oljemålning Linnea Larsson, Gamla Stan. Signerad. Olja på duk 50x50 cm. Oramad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:44)
1430 3501 Oljemålning Linnea Larsson, Strandvägen, Stockholm. Signerad, Olja på duk 60x80. Oramad
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:40)
1430 3498 Oljemålning Linnea Larsson, Syrener i vas, Signerad. Olja på duk, 50x50. Oramad
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:32)
1430 3504 Oljemålning Linnea Larsson, Venedig, Italien. Signerad. Olja på duk 46x55 cm Oramad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:08)
1430 3008 Oljemålning Marin Lindberg, Signerad, "i skogskanten". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 78x68 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:31)
1430 9333 Oljemålning Marjatta Sarasalo (f. 1930), Finland. "Tredje Akten". Signerad, daterad 1976. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 44x67 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:25)
1430 3079 Oljemålning O Teien, stilleben. Signerad. Olja på pannå, 38x45, yttermått inklusive ram: 55x62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:43)
1430 3070 Oljemålning Oidentifierad konstnär, blomsterstilleben. Ej signerad. Olja på pannå, 53x44, yttermått inklusive ram: 71x82 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:08)
1430 3088 Oljemålning Oidentifierad konstnär, porträtt. Ej signerad. Olja på duk, 50x40, yttermått inklusive ram: 60x51 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:01)
1430 3481 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, marin. Olja på duk, 58x103, yttermått inklusive ram: 78x124 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:57)
1430 3138 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fjällandskap med stugor. Signerad Tull. Olja på pannå, 37x44, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:33)
1430 3268 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Potatisskörd, Signerad. Olja på duk, 21x26, yttermått inklusive ram: 30x34 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:00)
1430 3624 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, "Väderstigen Hagalund". Olja på duk, 29x44, yttermått inklusive ram: 46x61 cm
1430 3375 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1878, eka. Olja på duk, 32x46, yttermått inklusive ram: 50x64 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:36)
1430 3619 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 50x69. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 76x94 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:47)
1430 3175 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, marin. Olja på duk, 66x100cm, yttermått inklusive ram: 85x118cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:37)
1430 3426 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, fiskar, 42x76cm, yttermått inklusive ram: 51x86cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:41)
1430 3160 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Signerad Rhode. Olja på duk, 28x33 cm, oramad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:32)
1430 3379 Oljemålning Olavi Laine (f. 1922), Bymotiv. Signerad. Olja på duk, 60x80, yttermått inklusive ram: 74x95 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:06)
1430 3135 Oljemålning Olle Larsson (1926-1996), Sverige. 1926-1996. Självporträtt. Signerad, daterad 1951. Olja på pannå, 26x21 cm, yttermått inklusive ram: 36x34 cm
1430 3203 Oljemålning Rose-Marie Karlsson, Signerad, daterad 2003. Olja på duk, "Bhalaenopsis", 60x50cm, yttermått inklusive ram: 66x56cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:26)
1430 3437 Oljemålning SE Lund. Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 59x72cm, yttermått inklusive ram: 62x76cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:50)
1430 9149 Oljemålning signerad, sommarlandskap. Olja på duk, 65x100, yttermått inklusive ram: 81x115 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:07)
1430 1021 Oljemålning Tom Mostyn (1864-1930), England. Gatuscen. Signerad. Olja på duk, 45x55, yttermått inklusive ram: 61x71 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:28)
1430 3392 Oljemålning Ulla Waller (1916-1996), Sverige. Signerad, "Lyftet" fågel. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 25x23cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:23)
1430 3421 Oljemålning Walter du Halde (f. 1919), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på duk, 78x43cm, yttermått inklusive ram: 97x63cm
1430 3430 Oljemålningar 2 st, Gunnar Mossberg (1903-1983), Sverige. Fårö, Sorjustjokko. Signerad. Olja på pannå, 18x48cm, yttermått inklusive ram: 32x62cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:15)
1430 3044 Oljemålningar 2 st. M Svinge. Östermalmstorg & Storgatan. Signerade. Olja på pannå, 11x10, yttermått inklusive ram: 20x20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:15)
1430 3077 Oljemålningar 2 st. Nils Acke, Blomsterstilleben. Signerade och daterade, 1948. Olja på pannå, 30x22, yttermått inklusive ram: 41x34 + 40x32, yttermått inklusive ram: 60x52 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:34)
1430 3116 Örhängen 18k guld, ett par. Vikt: 1,9g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:35)
1430 3110 Örhängen 18k guld, ett par. Vikt: 1g.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:24)
1430 3305 Påfågelsfåtölj Rotting. Höjd: 134
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:38)
1430 3032 Pärlbroderier 4 delar, ble. Lampmatta, 1860-tal
1430 3573 Parti Farm Cart And Horse, England, i låda
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 21:02)
1430 3342 Parti bijouterier
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:45)
1430 3601 Parti silver diverse. Vikt: 420g, bland annat bestick & saltkar, längd: 12-22 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:32)
1430 3361 Pelarbord diameter: 40 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:21)
1430 9543 Penselvas Kina. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:40)
1430 3257 Penselvas Kina. Höjd: 25cm
1430 3340 Piedestal med stenskivor. Längd: 26, djup: 26 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:59)
1430 9007 Pigtittare Karl Johan, intarsia. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:20)
1430 9520 Plafond 1960-tal, diameter, 55, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:47)
1430 3150 Plansch Sveriges Kungar, 100x74cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:25)
1430 3039 Porslin 3 delar, Arabia, skålar + vas. Höjd: 2 - 11
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:27)
1430 3466 Porslin 4 delar, bland annat Kanton
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:21)
1430 3281 Porslin 7 delar, Kina, blå/vitt, 1700-tal, höjd, 3 - 6
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:50)
1430 3541 Prakturna Louis XVI-stil. Höjd: 74cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:30)
1430 3500 Punschkoppar 8st, silver. Höjd: 6cm, vikt: 264cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:02)
1430 3638 Ram ramens innermått: 45x32cm, yttermått inklusive ram: 48x35cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:55)
1430 3608 Ramar 3 st. Dekor i fornnordisk stil, yttermått inklusive ram: 51x46, ramens innermått: 42,5x36,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:44)
1430 3111 Ring 18k guld, med diamant, 1x0,01ct. Vikt: 1,1g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:06)
1430 3115 Ring 18k guld, med diamanter, 5xca0,01ct, storlek: 16½. Vikt: 1,7g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:45)
1430 9164 Ring 18k guld, med gravyr/inskription, med en briljantslipad diamant, 1xca0,23ct, storlek: 17½. Vikt: 2,4g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:59)
1430 3113 Ring 18k guld, med pärla och diamanter, 2xca0,01ct, storlek: 16. Vikt: 3,2g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:53)
1430 9531 Ring 18k guld, med safirer, pärlor och diamanter, 8xca0,001ct, storlek: 16. Vikt: 7,2g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:30)
1430 9343 Ring 18k guld, pärla. Vikt: 3,3g brutto, storlek: 21 3/4
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:49)
1430 3123 Ring 18k guld, storlek: 15½, med röd sten. Vikt: 2,4g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:24)
1430 3104 Ring 18k guld, storlek: 17½, med diamanter, 1xca0,35ct, 4x0,16ct, 13x0,01ct. Vikt: 3,8g.
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:16)
1430 3121 Ring 18K vitguld, med diamant, 1x0,20ct, storlek: 16. Vikt: 2g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:24)
1430 3112 Ring 18K vitguld, med pärla, storlek: 16. Vikt: 3,8g.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:42)
1430 3103 Ring Platina, storlek: 17½, med en diamant 1xca3,3ct. Vikt: 3,7g
S�ldes f�r 14.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:52)
1430 3114 Ringar 2 st, storlek: 15-16½. Vikt: 4,9g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:27)
1430 3271 Rökbord Nk-märkt. Diameter: 70cm, höjd: 59cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:52)
1430 3599 Röllakan 140x200 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:32)
1430 3190 Rottingstolar 2 st, Vila
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:29)
1430 3308 Ryamatta 83x136 cm
1430 3301 Sabel längd: 87 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:33)
1430 3582 Sakekoppar 12st, Kina. Höjd: 5,5cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:31)
1430 3514 Salongsbord Reiners möbelfabrik Mjölby, Intarsia. Diameter: 90cm. Höjd: 68cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:39)
1430 3259 Samekniv + kåsa, masurbjörk. Signerad PG. Längd: 16 - 35
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:47)
1430 3319 Satsbord 3 delar, Rokokostil. Höjd: 48-53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:20)
1430 3528 Satsbord 4 delar. Höjd: 40-69cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:43)
1430 9036 Serigrafi 4 st, Ron Lior (f. 1971), Sverige. Nakna kvinnor. Signerad, numrerad 110/250. Oramade lösa blad i mapp. Bladets mått: 65x95cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:51)
1430 3544 Serveringsvagn Brittfurn, England, idegran. Längd: 100 cm. Djup: 51 cm. Höjd: 95 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:51)
1430 3106 Servetthållare 4 delar, Med sked och gaffel, silver. Vikt: 113,7g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:44)
1430 3503 Servetthållare 8st, Skultuna, med etui.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:05)
1430 3634 Servisdelar 8 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:06)
1430 9287 Servisdelar Gustavsberg, Dresden, 42 del
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:39)
1430 3567 Servisdelar Mat- och kaffeservis, 37 delar, nutida, ej märkt
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:52)
1430 3331 Servisdelar Rörstrand, Forma, 34 del
1430 9104 Shaker Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Kosta. Signerad GD. Höjd: 33cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:55)
1430 3182 Sideboard G A D Gute Art och Design, skiva i gotländsk kalksten. Längd: 128 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:45)
1430 3532 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 138 cm. Djup: 46 cm, höjd: 114 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:11)
1430 3377 Sideboard Rokokostil, mahogny. Längd: 164. Djup: 46 cm, höjd: 85 cm, nyckel
1430 3539 Sideboard Teak, Längd: 200 cm. Djup: 42 cm, höjd: 111 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:30)
1430 3105 Silverbestick silver, 7 delar. Längd: 15-21cm, vikt: 381g.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:30)
1430 3038 Skål + ljusstakar, ett par, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustafsberg. Diameter: 27, +, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:13)
1430 3253 Skål Flygsfors, konstglas, modell Coquille, -56 (1956. Längd: 36
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:17)
1430 3022 Skål Glas, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:58)
1430 3249 Skål Pressglas. Längd: 40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:39)
1430 9277 Skål stengods. Diameter: 23, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:16)
1430 3438 Skål på fot Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Atelier Kosta Boda, diameter: 30. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:09)
1430 3611 Skålar + glas, 10 delar, rött glas. Höjd: 6 - 15
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:03)
1430 3613 Skålar + kanna, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 4,5 - 8
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:49)
1430 3013 Skålar 2 st, Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Selecta. Diameter: 17cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:58)
1430 3605 Skålar 4 st, Reffla Arthur Persy & Vineta Kjelle Blomberg, diameter: 14-23. Höjd: 5-12 cm
1430 3596 Skålar med lock Ett par, nutida, Asien. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:00)
1430 3030 Skålfat + skål, Upsala-Ekeby, bland annat Anna-Lisa Thomsson. Diameter: 17 - 30
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:41)
1430 9478 Skänk Gustaviansk stil. Åmells 1974, Bredd: 127. Djup: 52 cm. Höjd: 97 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:42)
1430 3180 Skåp Allmoge, bemålad. Bredd: 116 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 190 cm, nyckel
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:24)
1430 3132 Skåp Allmoge, Bemålat. Bredd: 96 cm. Djup: 53 cm. Höjd: 219 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:50)
1430 7280 Skåp daterad 1842-tal, skedhyllor, originalmålning. Bredd: 140 cm. Djup: 51,5 cm. Höjd: 203 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:38)
1430 3195 Skåp Kina, lackerat, Bredd: 78 cm. Djup: 45 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:02)
1430 3023 Skåp Kina. Bredd: 59 cm. Djup: 28 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:37)
1430 3531 Skåp Med vitrin. Bredd: 70 cm. Djup: 34 cm, höjd: 117 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:39)
1430 3280 Skristallskål + ett par vaser, kristall, Orrefors, bland annat Carat. Höjd: 13-18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:56)
1430 9506 Skrivbord England. Bredd: 125, djup: 62 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:30)
1430 3183 Skrivbord Furu, 1880-tal. Bredd: 87 cm. Djup: 48 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:16)
1430 3554 Skrivbord Gustaviansk stil, nutida. Bredd: 100. Djup: 50 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:21)
1430 3555 Skrivbord Gustaviansk stil, nutida. Bredd: 100. Djup: 50 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:38)
1430 3376 Skrivbord Gustaviansk stil, nutida. Bredd: 100. Djup: 50 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:13)
1430 3187 Skrivbord mahogny, Jugend, Bredd: 154 cm. Djup: 78 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:38)
1430 3142 Skrivbord Med stol, rokokostil. Bredd: 95 cm. Djup: 62 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:27)
1430 3062 Skrivbordslampa "Tuben", Anders Pehrsson, Ateljé Lyktan, 1970-tal, plast. Höjd:, höjd: 40 längd: 70 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:21)
1430 3274 Skrivbordslampa Elit 702. Höjd: 46cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:57)
1430 3443 Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Doda, Surgubben. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:17)
1430 3219 Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Häst, glas. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:46)
1430 3597 Skulptur brons, kvinna och barn, osignerad. Höjd: 28 cm
1430 3467 Skulptur Carl Fagerberg (1878-1948), Sverige. Lodjur. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:10)
1430 3381 Skulptur elefant. Glaserad keramik. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:24)
1430 3042 Skulptur Éugéne Marioton (1854-1933), brons. Dans, Signerad, marmorsockel. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:49)
1430 3312 Skulptur G Larsén, Flicka. Brons. Höjd: 27 cm
1430 3383 Skulptur Glas, Ulrika Lundmark, "knutpunkt". Höjd: 24cm
1430 3380 Skulptur Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Silverpläterad zink, Dansk Designs, Japan. Höjd: 11cm, Bruttovikt: 225 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:25)
1430 3250 Skulptur Häst, Trä. Längd: 23, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:18)
1430 3228 Skulptur KG Bejemark (1922-2000), Sverige. "Svenska teaterkritikers pris", brons. Längd: 19cm. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:35)
1430 7321 Skulptur Kosta, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:46)
1430 3518 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ko ur Stora Zoo, Gustavsberg 1960-1968. Längd: 15 cm. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:22)
1430 3119 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ur Noaks ark, Gustavsberg. Längd: 11, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:35)
1430 3021 Skulptur Meri Lasi, glasfågel. Längd: 17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:37)
1430 3052 Skulptur metall, Oidentifierad konstnär, plakett märkt A. Pastor, kvinna, Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:31)
1430 3202 Skulptur Oidentifierad konstnär. Tjur. Signerad UR. Höjd: 32cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:23)
1430 9245 Skulptur Royal Dux, Ormtjuserska. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:31)
1430 3009 Skulptur Strömbergshyttan. Höjd: 29cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:28)
1430 3154 Skulpturer 14st. Höjd: 6-10cm
1430 3155 Skulpturer 16st. Höjd: 4-10cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:31)
1430 3445 Skulpturer 2 st, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Kosta, 10-11 cm
1430 9546 Skulpturer 2 st, Kina. Höjd: 8-13cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:44)
1430 3382 Skulpturer 2 st, Royal Copenhagen. Höjd: 11-19cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:23)
1430 3207 Skulpturer 2 st. Glas, Mats Jonasson, Målerås, en med belysning. Höjd: 14-26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:02)
1430 3048 Skulpturer keramik, modeller. Höjd: 22 - 30 cm
1430 3633 Slagbord 1800-tal, bemålat. Bredd: 45+ 2x52, djup: 115 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:07)
1430 3587 Slagbord ådringsmålat. Bredd: 25 + 2x68, djup: 78 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:24)
1430 3292 Smöraskar 2 st, Rörstrand. Längd: 15cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:14)
1430 3282 Snusflaskor 12 st. Kina, glas / porslin / sten. Höjd: 6 - 10
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:16)
1430 3232 Sockerskål på fot, nysilver. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:30)
1430 3131 Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas, Längd: 180cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:23)
1430 3526 Soffa Rotting. Längd: 116cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:28)
1430 9202 Soffbord Gunilla Allard (f. 1957), Sverige. "Cooper, Lammhult. Diameter: 90, höjd: 47 cm
1430 9204 Soffbord Gunilla Allard (f. 1957), Sverige. "Cooper, Lammhult. Diameter: 90. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:06)
1430 3585 Soffbord längd: 110 cm, djup: 58 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:35)
1430 3014 Sparbössa Metall, Örebro. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:05)
1430 3547 Spegel 123x52cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:11)
1430 9522 Spegel 157x52cm, med konsolbord, stenskiva. Längd: 54 cm. Djup: 22 cm. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:33)
1430 3348 Spegel 1800-tal, 58x33 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:42)
1430 3143 Spegel 3-delat, 62x40cm
1430 9519 Spegel Estrid Ericson tillskriven, Firma Svenskt Tenn. Ramen tygklädd, förgylld list. 66x66 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:45)
1430 3589 Spegel Gustaviansk stil, 68x48 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:37)
1430 3193 Spegel Gustaviansk stil, 72x50cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:13)
1430 3199 Spegel Markaryd, 116x45cm
1430 3543 Spegel nutida, 160x53cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:35)
1430 3545 Spegel Oscar & Clothilde, nutida, 81x46cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:12)
1430 3213 Spegel Oval, 44x35cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:12)
1430 3548 Spegellampetter Ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 43cm
1430 3549 Spegellampetter ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 43cm
1430 3316 Spelbord 1880-tal. Bredd: 90, djup: 2x43 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:18)
1430 3025 Stolar 2 st, Myran, design: Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen. Skiktlimmat trä och stålrörsben
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:25)
1430 9125 Stolar 4 st, 20-tal, ek
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:12)
1430 9407 Stolar ett par, omkring sekelskiftet 1900
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:40)
1430 3029 Stringhylla 3 hyllplan. Bredd: 78 cm
1430 3226 Svepask 1810. Längd: 42cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:46)
1430 3056 Sybaron sent 1800-tal. Höjd: 85 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:27)
1430 3252 Sybord rokokostil. Bredd: 55, djup: 41 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:34)
1430 3294 Syltburkar 2 st, Rörstrand, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Diameter: 13cm
1430 3323 Syltkrukor 7 st, Blåvita. Höjd: 11-23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:50)
1430 3055 Syskrin Gûtermanns sysilke, 6 lådor med sytillbehör, 48x48. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:14)
1430 3553 Takarmatur Ateljé Lyktan. Höjd: 105cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:51)
1430 3384 Takarmatur Diameter: 91cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 21:00)
1430 9073 Takarmatur glas och mässing. Diameter: 67cm. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:23)
1430 3161 Takarmatur Glas. Diameter: 38cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:56)
1430 3162 Takarmatur Glas. Diameter: 40cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:34)
1430 3407 Takarmatur Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Plåt. Diameter: 60 cm
1430 3166 Takarmatur Josef Frank (1885-1967), Österrike. Mässing. Diameter: 43cm
1430 3402 Takarmatur jugendstil. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:55)
1430 3398 Takarmatur med prismor. Diameter: 42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:14)
1430 3184 Takarmatur PH5, Poul Henningsen, Louis Poulsen, Danmark. Diameter: 50cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:49)
1430 3058 Takarmatur prismor, korgmodell. Diameter: 32. Höjd: 27 cm
1430 3054 Takarmatur prismor. Diameter: 48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:38)
1430 3108 Takarmatur Reijmyre Armaturfabrik. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:03)
1430 3460 Taklyktor ett par, glas och mässing. Höjd: ca 35 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:12)
1430 3066 Tallrikar + assietter. 19 delar. "Sylvia", Rörstrand 1976-1982. Dekor av Sylvia Leuchovius på gods av Marianne Westman till Rörstrands 250-årsjubileum 1976. Porslin med dekor av penséer. 6+ 7+ 6. Diameter: 17-25 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:40)
1430 3012 Tallrikar 2 st, ostindiska, handmålad dekor av blommor. Diameter: 18cm
1430 9377 Tallrikar 3 st, Kina. Diameter: 14-18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:37)
1430 3343 Tavelramar ett par, Nyrokoko, yttermått inklusive ram: 59x51 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:30)
1430 3285 Tavla Alexius Huber (f. 1939), Sverige. Signerad. Bildmått: 15x15cm, oramad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:21)
1430 3152 Tavla Stockholm, yttermått inklusive ram: 76x107cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:08)
1430 3284 Teglas 6 st, Tsaikka, design: Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, Finland. Glas med hållare i rostfritt stål. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:30)
1430 3488 Tekoppar 7 delar, + Kannor. Höjd: 4-13cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:08)
1430 3569 Tennsoldater Parti i låda
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:07)
1430 3412 Terrin med lock, Copeland, England. Höjd: 18 cm
1430 3455 Teservis Hong-Kong, 8 del i etui
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:55)
1430 3224 Teservisdelar 11 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Consul".
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:21)
1430 3606 Textil "Ekebyholm", IKEAs 1700-talsserie, 150x240 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:16)
1430 3273 Tidningsställ Björk. Höjd: 72cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:04)
1430 3019 Tillbringare + rörslev, Glas. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:42)
1430 3300 Trädgårdssoffa Ormbunke. Längd: 147
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:43)
1430 9454 Trädgårdsurna Gjutjärn. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:22)
1430 3635 Träsnitt Carl Palme (1879-1960), monogramsignerad, 33x26cm, yttermått inklusive ram: 47x41cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:43)
1430 3003 Träsnitt Maja Fjaestad (1873-1961), Sverige. "Februariblommor". Bildmått: 25x19, yttermått inklusive ram: 38x33 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:57)
1430 3034 Tryck efter Carl Fredrik Hill. Bildmått: 49x57 cm, yttermått inklusive ram: 64x74 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:49)
1430 3572 Tuschteckningar 3 st. Tore Nyberg (1911-1993), Sverige. Signerad, -68, oramade, bladets mått: 65x50 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:46)
1430 3475 Väggarmatur Bergboms, mässing. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:50)
1430 3313 Vägghylla String, 5 hyllplan. Bredd: 78 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:42)
1430 9236 Väggpendyl Förgylld. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:20)
1430 9424 Väggplatta Heljä Liukko-Sundström (f. 1938), Finland. Arabia, porslin, Landskap med hus, 20,5x20
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:35)
1430 3454 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Fåglar ur serien Unik, Gustavsberg 1967-1986, delvis glaserad och målad vit stengodslera, 23x23 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:36)
1430 3310 Väggskulptur Hans Åkerlund (f. 1950), Sverige. "röd välvd", höjd: 1. Längd: 17,5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:22)
1430 3395 Väggur Quartz, 36x37cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:51)
1430 3082 Värja Svenska Armén. Längd: 92 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:11)
1430 3471 Vas + ljuslykta, konstglas, Kosta Boda. Höjd: 10-18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:16)
1430 3194 Vas + skål, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 22 - 29
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:33)
1430 3408 Vas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand, II-sortering. Höjd: 15 cm
1430 3186 Vas fågel Ulrica Hydman Vallien. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:45)
1430 3378 Vas Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral", Upsala-Ekeby. Spolformat lergods med spiralvridna ränder i vitt och gult. Stämplad UE 2025. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:25)
1430 3283 Vas Kosta Boda, Ann Wåhlström (f. 1957), Sverige. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:44)
1430 3004 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Filigran", Gustavsberg. Höjd: 14,5cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:56)
1430 3010 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:45)
1430 3069 Vaser 2 st. Royal Copenhagen. Höjd: 15 - 30
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:05)
1430 9369 Vaser 3 st, Imaridekor. Höjd: 11-21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:28)
1430 8187 Vaser 7 st, Margareta Hennix (f. 1941), Sverige. "Kombi", Gustavsberg. Höjd: 12 cm. Längd: 13,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:23)
1430 3324 Väska Josef Frank (1885-1967), Österrike. Längd: 40 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:26)
1430 3337 Vikskärm Metall. Längd: 4x45, höjd: 188 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:01)
1430 3592 Vinglas 22st, blått glas. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:57)
1430 3575 Vinglas 6 st. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:06)
1430 3529 Vitrinskåp Längd: 70 cm. Djup: 35 cm, höjd: 142 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:53)
1430 3325 Vitrinskåp Senempire, mahogny. Bredd: 101 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 216 cm ca
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 19:17)
1430 3615 Ytterfoder 2 st. Gustavsberg, bland annat Waldemarsudde. Höjd: 16 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 20:28)
1430 3328 Ytterfoder 6 st, Waldemarsudde. Höjd: 9-15 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 18:20)