ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4366319
*
nr 436 6319
Spegel
Blyinfattat glas, höjd: 120
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2006
kl 17:07:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 15:04:43
1
100 kr
24/10 20:38:07
2
200 kr
24/10 22:55:34
1
300 kr
30/10 14:25:54
3
450 kr
30/10 15:21:59
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattat glas spegel speglar
-
3126 Golvspegel
Ib Laursen, metall, 168x37 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:37
-
3121 Spegel
+ konsolbord, Rokokostil. Höjd: 195+ 56
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:24
-
3203 Spegel
127x73 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:54
-
3288 Spegel
1800-tal. Bredd: 13 cm, höjd: 19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:08
-
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:28
-
3080 Spegel
Firma Svenskt Tenn, 1927,64x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:57
*
Spegel
nr 436 6319
Spegel
Blyinfattat glas, höjd: 120
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 15:04:43 | 1 | 100 kr |
24/10 20:38:07 | 2 | 200 kr |
24/10 22:55:34 | 1 | 300 kr |
30/10 14:25:54 | 3 | 450 kr |
30/10 15:21:59 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattat glas spegel speglar
-
3126 Golvspegel
Ib Laursen, metall, 168x37 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:37 -
3121 Spegel
+ konsolbord, Rokokostil. Höjd: 195+ 56
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:24 -
3203 Spegel
127x73 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:54
-
3288 Spegel
1800-tal. Bredd: 13 cm, höjd: 19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:08 -
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:28 -
3080 Spegel
Firma Svenskt Tenn, 1927,64x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:57