SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 5943269
nr 594 3269
Skedar
7 st, silver, 1800-/1900-tal, Bla sockerströare
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
måndag 17 augusti 2009
kl 18:41:55
400 kr
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver