KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16045169
*
nr 1604 5169
Gunnar HÃ¥llander
(1915-1980), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, stilleben med äpple. Olja på pannå, 22x15 cm, yttermått inklusive ram: 34x27 cm
Gunnar Hållander, svensk målare och grafiker född 1915 i Örnsköldsvik, död 1980.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2024
kl 19:28:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 15:14:25
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar HÃ¥llander
Gunnar Hållander, svensk målare och grafiker född 1915 i Örnsköldsvik, död 1980.
Läs mer om Gunnar HÃ¥llander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar hållander olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben med äpple svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3082 Oljemålning
Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Byväg. Signera..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:59
-
3135 Oljemålning
Allan Egnell (1884-1960), Sverige. Signerad, "Orba..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:30
-
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:55
-
3061 Oljemålning
Andrey Safonov. Signerad. Olja på duk, 51x62cm, yt..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30
-
3055 Oljemålning
Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:44
-
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:50
*
Gunnar HÃ¥llander
Gunnar Hållander, svensk målare och grafiker född 1915 i Örnsköldsvik, död 1980.
Läs mer om Gunnar HÃ¥llander
nr 1604 5169
Gunnar HÃ¥llander
(1915-1980), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, stilleben med äpple. Olja på pannå, 22x15 cm, yttermått inklusive ram: 34x27 cm
Gunnar Hållander, svensk målare och grafiker född 1915 i Örnsköldsvik, död 1980.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/3 15:14:25 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar HÃ¥llander
Gunnar HÃ¥llander, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1915 i Örnsköldsvik, död 1980.Läs mer om Gunnar HÃ¥llander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar hållander olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben med äpple svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3082 Oljemålning
Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Byväg. Signera..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:59 -
3135 Oljemålning
Allan Egnell (1884-1960), Sverige. Signerad, "Orba..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:30 -
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:55
-
3061 Oljemålning
Andrey Safonov. Signerad. Olja på duk, 51x62cm, yt..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30 -
3055 Oljemålning
Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:44 -
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:50