ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5944415
*
nr 594 4415
Spegel
mahognyram, höjd: 82
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 augusti 2009
kl 09:52:29
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahognyram spegel speglar
-
3126 Golvspegel
Ib Laursen, metall, 168x37 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:37
-
3121 Spegel
+ konsolbord, nyrokoko. Höjd: 195+ 56 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:24
-
3203 Spegel
127x73 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:54
-
3288 Spegel
1800-tal. Bredd: 13 cm, höjd: 19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:08
-
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:28
-
3080 Spegel
Firma Svenskt Tenn, 1927,64x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:57
*
Spegel
nr 594 4415
Spegel
mahognyram, höjd: 82
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 augusti 2009 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahognyram spegel speglar
-
3126 Golvspegel
Ib Laursen, metall, 168x37 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:37 -
3121 Spegel
+ konsolbord, nyrokoko. Höjd: 195+ 56 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:24 -
3203 Spegel
127x73 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:54
-
3288 Spegel
1800-tal. Bredd: 13 cm, höjd: 19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:08 -
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:28 -
3080 Spegel
Firma Svenskt Tenn, 1927,64x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:57