KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16302029
nr 1630 2029
Signe von der Esch
(1934-2022), Sverige
"Fångad". Monogramsignerad och daterad -86. Blandteknik, collage, bildmått: 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 43x33 cm
Signe von der Esch, svensk konstnär född Lundström 1934, död i Trosa 2022.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 juli 2024
kl 20:38:12
24/6 03:50:22
Signe von der Esch
Läs mer om Signe von der Esch