GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kannor 15763341
*
nr 1576 3341
Kannor
2 st, keramik. Höjd: 23-32 cm
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2023
kl 18:03:56
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kannor keramik
-
3096 Kannor
2 st, Kina, 1800-tal, Tenn/Porslin. Höjd: 10-18 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 18:38
*
Kannor
nr 1576 3341
Kannor
2 st, keramik. Höjd: 23-32 cm
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2023 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kannor keramik
-
3096 Kannor
2 st, Kina, 1800-tal, Tenn/Porslin. Höjd: 10-18 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 18:38