KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003127
nr 1400 3127
Axel Hamborn
(1892-1987), Sverige
Oljemålning, "Ålahomman". Signerad. Olja på pannå, 27x34 cm. Yttermått inklusive ram: 34x42 cm
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Utrop:
300 kr
måndag 31 maj 2021
kl 18:51:50
Axel Hamborn
Läs mer om Axel Hamborn