KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13546351
nr 1354 6351
Ture Fabiansson
(1910-1994), Sverige
Akvarell, Hamnstad. Signerad, daterad -52. Motivet: 33x47 cm
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 18:08:03
18/10 08:54:21
Ture Fabiansson
Läs mer om Ture Fabiansson