KONST / Litografier / Färglitografi 13914153
*
nr 1391 4153
Gunilla Mann
(f. 1947), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 241/290. Bladets mått: 42x60, yttermått inklusive ram: 67x82 cm
Gunilla Mann, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 april 2021
kl 20:57:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 06:22:19
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunilla Mann
Gunilla Mann, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.
Läs mer om Gunilla Mann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gunilla mann litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8237 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:04
-
8071 Färglitografi
Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Flöjtspelande cl..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:50
-
8109 Färglitografi
Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Kvinna med cigar..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:10
-
8344 Färglitografi
Avo Keerend, Signerad, numrerad EA, daterad -91. F..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:50
-
8240 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:28
-
8171 Färglitografi
Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:59
*
Gunilla Mann
Gunilla Mann, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.
Läs mer om Gunilla Mann
nr 1391 4153
Gunilla Mann
(f. 1947), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 241/290. Bladets mått: 42x60, yttermått inklusive ram: 67x82 cm
Gunilla Mann, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 06:22:19 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunilla Mann
Gunilla Mann, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.Läs mer om Gunilla Mann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gunilla mann litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8237 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:04 -
8071 Färglitografi
Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Flöjtspelande cl..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:50 -
8109 Färglitografi
Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Kvinna med cigar..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:10
-
8344 Färglitografi
Avo Keerend, Signerad, numrerad EA, daterad -91. F..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:50 -
8240 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:28 -
8171 Färglitografi
Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:59