KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13441030
nr 1344 1030
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, "Från Beckholmen". Signerad, numrerad 201/280. Motivet: 31x26,5
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 31 augusti 2020
kl 18:43:54
150 kr
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth