Konstnärer & Designers
Gösta Werner
1909-1989Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Läs om andra konstnärer och designers på Metropol
Aktuella föremål av Gösta Werner
1008 Akvarell
Aktuellt bud: 2.800 kr
om 9 dagar
29 april kl 18:49 -
1005 Akvarell
Aktuellt bud: 2.800 kr
om 9 dagar
29 april kl 20:06
Sålda föremål av Gösta Werner
Hitta fler föremål av Gösta Werner i www.auktionsprisbanken.se
1020 Oljemålning
Såld: 14.000 kr
Såldes den 25 mars 2024 -
9007 Gouache
Såld: 2.900 kr
Såldes den 10 september 2012 -
2224 Oljemålning
Såld: 2.200 kr
Såldes den 18 juni 2012
2162 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Marint motiv, 40x47
Såld: 2.000 kr
Såldes den 30 november 2009 -
4536 Färglitografi
Såld: 1.800 kr
Såldes den 23 november 2020 -
4436 Oljemålning
Såld: 1.800 kr
Såldes den 10 november 2014