GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 13599027

nr 1359 9027

Wilhelm Kåge

(1889-1960), Sverige

Vas, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. "Guld Surrea". Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Höjd: 24cm

Konditionsrapport: nagg

Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 9 november 2020
kl 19:56:50

Wilhelm Kåge

Läs mer om Wilhelm Kåge
Gustavsbergs Studio