GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 13327282

nr 1332 7282

Stig Lindberg

(1916-1982), Sverige

Vas, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer. Signerad med Studiohanden. Höjd: 35cm

Konditionsrapport: nagg

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 8 juni 2020
kl 19:22:44

Stig Lindberg

Läs mer om Stig Lindberg
Karneval (Stig Lindberg)