GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 13327241

nr 1332 7241

Ingrid Atterberg

(1920-2008), Sverige

Vas, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. Grafika, Upsala-Ekeby. Glaserat och handmålat lergods. Höjd: 13 cm

Konditionsrapport: krackelyrer, slitage

Ingrid Atterberg, svensk keramiker född 1920, död 2008.

Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

måndag 8 juni 2020
kl 18:54:58

Ingrid Atterberg

Läs mer om Ingrid Atterberg
Upsala-Ekeby