Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 13656147



*

nr 1365 6147


Tusch

2 st, Kina. Motivet: ca 37x26 cm respektive 34x15 cm


Utrop:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 december 2020
kl 19:56:21


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt tusch vattenfärg
  • 9185 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:17
  • 9066 Akvarell
    Siv-Britt Alvar. Akvarell, bildmått: 22x15cm, ytte..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:12
  • 8070 Blandteknik
    4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:42
  • 9022 Blandteknik
    Ernö Fischer, Signerad, komposition, 37x45 cm, ytt..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:27
  • 1005 Blandteknik
    Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:33
  • 9080 Blandteknik
    Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad, date..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:22




Ladda ner broschyr