bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 13656147



*

nr 1365 6147


Tusch

2 st, Kina. Motivet: ca 37x26 cm respektive 34x15 cm


Utrop:

100 kr - 500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 december 2020
kl 19:56:21


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt tusch vattenfärg
  • 7359 Tusch
    Bo Beskow (1906-1989), Sverige. Diptyk, Signerad, ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 feb kl 20:16
  • 7094 Tusch
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 feb kl 18:57
  • 7401 Tuschteckningar
    4 st, Gustaf Clason, monogramsignerad, "Mata Moris..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 feb kl 19:34




Ladda ner broschyr