KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12713028

nr 1271 3028

Waldemar Bernhard

(1890-1965), Sverige

Träsnitt, Waldemar Bernhard (1890-1965), Sverige. Stockholms Stadshus. Signerad, numrerad W Bernhard 194/200, ca 20x17 cm

Waldemar Bernhard, svensk bildkonstnär och grafiker född 1890, död 1965.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 26 augusti 2019
kl 19:44:54

26/8 16:35:08 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 26 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Waldemar Bernhard

Läs mer om Waldemar Bernhard