KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12383374

nr 1238 3374

Ellen Thesleff

(1869-1954), Finland

Träsnitt, Ellen Thesleff (1869-1954), Finland. Signerad, daterad 1915, ca 24x24 cm

Ellen Thesleff, finländsk bildkonstnär född 1869, död 1954.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

5.000 kr

måndag 25 februari 2019
kl 19:26:28

25/2 19:21:28 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 25 feb

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Ellen Thesleff

Läs mer om Ellen Thesleff