bakg

  ÖVRIGT / Smycken / Smycken 13385051



*

nr 1338 5051


Smycken

6 delar, silver, Vikt: 80g ca


Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 juli 2020
kl 18:22:26


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/7 09:46:30 1      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 100 kr
  Göteborg 100 kr
  Helsingfors 100 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Silver
Metalliskt grundämne; Ag. Halten av silver angavs förr i lod, lödighet; 1 lod=1/16. Numera anges silverhalten i tusendelar. Verksilver har proportionen 830/1000 och sterlingsilver (eller engelskt silver) håller 925/1000.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: silver smycken vintage ädelmetall
  • 6384 Armband
    18K vitguld, med briljantslipade diamanter 15xca0,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    10 augusti kl 18:51
  • 7207 Armband
    2 st, 18k guld, Pansar. Längd: 20cm, med säkerhets..//
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    10 augusti kl 20:55
  • 7250 Brosch
    Lejon, efter Anna Petrus. Längd: 4cm
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    10 augusti kl 20:27
  • 7061 Broscher
    silver, 6 delar, + manschettknappar. Vikt: 45g
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    10 augusti kl 20:09
  • 6302 Carmoséring
    18K vitguld, med briljantslipade diamanter, W/VS, ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    10 augusti kl 19:32
  • 6362 Hänge/brosch
    Förgyllt Silver, Camé. Längd: 5cm, vikt: 12g
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    10 augusti kl 19:38




Ladda ner broschyr