KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 6046297

nr 604 6297

Pierre Olofsson

(1921-1996), Sverige

Skulptur, Pierre Olofsson (1921 - 1996), 3/8, höjd: 43, 'Duo', 1991. Signerad på bottenplattan och märkt 3/8. Bemålad plåt

Konditionsrapport: Smärre skador

Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.

Utrop:

7.000 kr

Såld:

15.600 kr

måndag 12 oktober 2009

Pierre Olofsson

Läs mer om Pierre Olofsson