bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 13495238



*

nr 1349 5238


Skål

"Kandinsky design", 1996. Keramik. Diameter: 32 cm. Höjd: 17 cm. Originallåda


Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 september 2020
kl 19:36:29


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/9 07:20:45 1      300 kr
28/9 18:22:56 2      Vinnande bud
28/9 18:23:20 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik originallåda skål
  • 8612 Fat & skål
    + 1st luktflaska, Kina. Höjd: 8-10cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 november kl 19:31
  • 1097 Fruktskål
    Excel, Denmark. Rostfritt stål. Diameter: 29cm, hö..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 november kl 19:35
  • 1366 Grötskål
    + stop, 3 delar, Tenn, bland annat 1800-tal, Diua2..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 november kl 19:56
  • 1164 Kaffeservisdelar
    24 delar, Classic Rose, Rosenthal. 15 koppar med f..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 november kl 19:13
  • 8372 Kaktång
    + skål, silver. Längd: 5-15cm, bruttovikt: 95g.
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 november kl 18:15
  • 8145 Ljuskrona
    Gustaviansk stil, med blå glasskål. Höjd: ca 75 cm..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 november kl 19:49




Ladda ner broschyr