GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 13337320

nr 1333 7320

Berndt Friberg

(1899-1981), Sverige

Skål, Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Längd: 15cm

Konditionsrapport: nagg

Berndt Friberg, född 1899, död 1981, svensk keramiker.

måndag 15 juni 2020
kl 20:14:26

Berndt Friberg

Läs mer om Berndt Friberg
Gustavsbergs Studio