KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Rotogravyrer 13654262

nr 1365 4262

Wilhelm Kåge

(1889-1960), Sverige

Rotogravyrer, 2 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Signerad, numrerad 44/100 respektive 94/100, daterad 1954. Motivet: 28x22 cm

Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 7 december 2020
kl 18:20:42

3/12 20:42:57 1      Vinnande bud

Wilhelm Kåge

Läs mer om Wilhelm Kåge