KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Rotogravyrer 13654262
nr 1365 4262
Wilhelm Kåge
(1889-1960), Sverige
Rotogravyrer, 2 st, Signerad, numrerad 44/100 respektive 94/100, daterad 1954. Motivet: 28x22 cm
Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 7 december 2020
kl 18:20:42
3/12 20:42:57
Wilhelm Kåge
Läs mer om Wilhelm Kåge