bakg

  ÖVRIGT / Smycken / Ring 13326212



*

nr 1332 6212


Ring

18K vitguld, med diamanter 10xca0,01ct, storlek: 18. Vikt: 4g


Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 juni 2020
kl 19:26:15


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/6 12:07:25 1      1.200 kr
8/6 08:28:41 2      1.200 kr
8/6 08:28:41 1      1.200 kr (Budbetjänt)
8/6 19:20:35 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring smycken vintage
  • 4227 Armring
    18k guld, 1953, gravyr, öppningsbar. Diameter: 62m..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    13 juli kl 20:57
  • 2257 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    13 juli kl 19:52
  • 2244 Färgetsningar
    2 st, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Del av svi..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    13 juli kl 19:37
  • 2246 Färgetsningar
    2 st, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerad, ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    13 juli kl 19:42
  • 2245 Färgetsningar
    2 st, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerade,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    13 juli kl 19:40
  • 4224 Ring
    14K vitguld, med briljantslipad diamant, 1xca0,24c..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    13 juli kl 18:08




Ladda ner broschyr