bakg

  ÖVRIGT / Smycken / Ring 13336214



*

nr 1333 6214


Ring

18k guld, med diamanter 5xca0,01ct, stl: 18½. Vikt: 3g.


Utrop:

700 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 juni 2020
kl 19:29:27


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/6 12:52:28 1      600 kr
10/6 22:16:43 2      400 kr
10/6 22:16:43 1      450 kr (Budbetjänt)
11/6 11:50:28 3      800 kr
14/6 10:04:04 4      900 kr
14/6 10:58:23 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring smycken stl: 18½ vintage
  • 4227 Armring
    18k guld, 1953, gravyr, öppningsbar. Diameter: 62m..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    13 juli kl 20:57
  • 2257 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    13 juli kl 19:52
  • 2244 Färgetsningar
    2 st, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Del av svi..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    13 juli kl 19:37
  • 2246 Färgetsningar
    2 st, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerad, ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    13 juli kl 19:42
  • 2245 Färgetsningar
    2 st, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerade,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    13 juli kl 19:40
  • 4224 Ring
    14K vitguld, med briljantslipad diamant, 1xca0,24c..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    13 juli kl 18:08




Ladda ner broschyr