KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Ram 13407293
*
nr 1340 7293
Ram
innemått: ca 52x42 cm
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 augusti 2020
kl 19:03:53
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst ram
-
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:02
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36
-
8050 Fotografi
Staffan Redin (1962), kropp, Signerad a tergo, dat..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:44
-
9204 Gräddkanna
Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:22
-
9077 Kaffeservisdelar
6 st, Gefle.
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:05
-
9048 Ljusstake
i form av getabock, trearmad, keramik. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:49
*
Ram
nr 1340 7293
Ram
innemått: ca 52x42 cm
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 augusti 2020 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst ram
-
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:02 -
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36 -
8050 Fotografi
Staffan Redin (1962), kropp, Signerad a tergo, dat..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:44
-
9204 Gräddkanna
Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:22 -
9077 Kaffeservisdelar
6 st, Gefle.
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:05 -
9048 Ljusstake
i form av getabock, trearmad, keramik. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:49



