KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Ram 13407294
*
nr 1340 7294
Ram
innemått: ca 42x34 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 augusti 2020
kl 20:13:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/8 13:20:12
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst ram
-
9259 Bestickuppsätt..
96 delar, silver, WA Bolin, monogram. Längd: 14,5-..//
Aktuellt bud: 55.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:51
-
9328 Bordslampfötter
ett par, Keramik. Höjd: 47 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:02
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:36
-
9161 Dosa
porslin, målat. Längd: 32 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:28
-
9361 Färglitografi
Lennart Gram (1910-1996), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:34
-
9421 Fat
2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:13
*
Ram
nr 1340 7294
Ram
innemått: ca 42x34 cm
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 augusti 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/8 13:20:12 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst ram
-
9259 Bestickuppsätt..
96 delar, silver, WA Bolin, monogram. Längd: 14,5-..//
Aktuellt bud: 55.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:51 -
9328 Bordslampfötter
ett par, Keramik. Höjd: 47 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:02 -
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:36
-
9161 Dosa
porslin, målat. Längd: 32 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:28 -
9361 Färglitografi
Lennart Gram (1910-1996), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:34 -
9421 Fat
2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:13



