KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Ram 13407295
*
nr 1340 7295
Ram
innemått: ca 51x66 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 augusti 2020
kl 19:14:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/8 00:39:24
1
100 kr
10/8 18:47:55
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst ram
-
8243 Ask
med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53
-
8236 Färglitografier
ett par, ramar med rosetter, färglitografi, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:16
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29
-
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
*
Ram
nr 1340 7295
Ram
innemått: ca 51x66 cm
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 augusti 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/8 00:39:24 | 1 | 100 kr |
| 10/8 18:47:55 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst ram
-
8243 Ask
med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53 -
8236 Färglitografier
ett par, ramar med rosetter, färglitografi, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:16
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27 -
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29 -
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07



