KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13383041

nr 1338 3041

Hans Robert Pippal

(1915-1998), Österrike

Pastell, Hans Robert Pippal (1915-1998), Österrike. "Blick aus Steinhof, Wien". Signerad, daterad 1940. Pastell, 44x61 cm

Hans Robert Pippal, österrikisk bildkonstnär född i Wien 1915, död 1998.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 27 juli 2020
kl 19:33:05

27/7 19:28:05 1      Vinnande bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Hans Robert Pippal

Läs mer om Hans Robert Pippal