KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13491107

nr 1349 1107

Ernst Wrede

(1907-1973), Sverige

Pastell, Ernst Wrede (1907-1973), Sverige. Vinterlandskap, Signerad. Motivet: 21x25 cm

Ernst Wrede, svensk bildkonstnär född 1907, död 1973.

Utrop:

100 kr - 600 kr

måndag 28 september 2020
kl 18:59:59

Ernst Wrede

Läs mer om Ernst Wrede