KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13026036

nr 1302 6036

Emil Hellbom

(1895-1969), Sverige

Oljemålningar, 2 st, Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på duk respektive pannå, ca 40x30 cm

Emil Hellbom, född 1895, död 1969, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

måndag 20 januari 2020
kl 19:57:26

  • Tema
  • 20 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Emil Hellbom

Läs mer om Emil Hellbom