KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13459094
*
nr 1345 9094
Victor Marec
(1862-1920), Frankrike
Oljemålning, Flicka och get. Signerad. Olja på pannå, 55x44cm
Victor Marec, fransk bildkonstnär född 1862, död 1920.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2020
kl 20:49:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/8 23:24:19
1
Vinnande bud
- Klassiska
31 aug
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa flicka och get frankrike fransk franska franskt olja olja på pannå oljemålning oljemålningar victor marec
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Victor Marec
Victor Marec, fransk bildkonstnär född 1862, död 1920.
Läs mer om Klassiska
nr 1345 9094
Victor Marec
(1862-1920), Frankrike
Oljemålning, Flicka och get. Signerad. Olja på pannå, 55x44cm
Victor Marec, fransk bildkonstnär född 1862, död 1920.
| Utrop: | 6.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/8 23:24:19 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
31 aug
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa flicka och get frankrike fransk franska franskt olja olja på pannå oljemålning oljemålningar victor marec
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



