KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13824056

nr 1382 4056

Veikko Aaltona

(1910-1990), Finland

Oljemålning, Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Signerad, daterad 1948, Stockholms Stadshus. Olja på duk, 53x63cm, yttermått inklusive ram: 60x71cm

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 1 mars 2021
kl 19:28:42

Veikko Aaltona

Läs mer om Veikko Aaltona